Jurský svet

• Česko Jurský svět (viac)

Pred dvadsiatimi dvoma rokmi tragicky skončil sen excentrického milionára Johna Hammonda, ktorý chcel na odľahlom ostrove z dinosaurej DNA vytvoriť Jurský park so živými exponátmi. Od tej doby sa toho veľa zmenilo, park ide na plné obrátky, ročne ním prejdú milióny nadšených návštevníkov, ktorí s sledujú v akcii desiatky,, vyhynutých" živočíchov. Lenže vedenie parku neustále hľadá nové spôsoby, ako túto jedinečnú atrakciu ešte viac zatraktívniť. A v tej chvíľu prídu komplikácie. Vedecké experimenty s novými druhmi veľmi podporuje manažérka parku Claire Dearing (Bryce Dallas Howard), ktorá v zvieratách vidí predovšetkým čísla. Na rozdiel od nich biológ Owen Grady (Chris Pratt zo Strážcov Galaxie) vidí hlavne nebezpečie, zvlášť vo tvoroch, ktoré nestvorila príroda, ale laboratórium. Udalosti mu dajú za pravdu, keď sa jeden z takýchto maznáčikov doslova utrhne z reťaze a začne si pochutnávať na zamestnancoch a aj na návštevníkov parku medzi ktorými sú aj synovci Claire, ktorí za tetou prišli na prázdniny. Teraz už nejde o vyššie tržby ani o udržanie prestíže. Cieľom je prežiť. (Barracuda Movie)

tomikkasal

Čekání na další díl o dinosaurech se vyplatilo! Jurský svět je skvěle udělaný film s napětím a dobrodružstvím, jako tomu bylo u prvního filmu(ale mohlo ho být ještě víc). I příběh je dobře propracovaný, teď už se nebojíte o 5 trosečníků v Jurském Parku jako v minulých dílech, ale bojíte se o více než 20 000 lidí. Tento díl je určitě nejlepším dílem z celé série(zatím). ()

Lukkyn

Po kulervoucím a dechberoucím Šíleném Maxovi přichází další letní kinopecka!!!Přiznám se, že jsem na to šel z nostalgie jedničku miluju, dvojku můžu , trojka byla zbytečná a tak jsem si říkal: Proboha o čem to bude???No musím přiznat , že se tvůrcům povedlo snad všechno!!Navázali na předchozí díly, vzali si z nich to dobré včetně hudebního doprovodu (to mě hodně potěšilo) přidali svižnou akci, nádherné lokace, celkem zajímavé postavy, a spousty dinosařích vychytávek včetně toho mutantního hajzlíka nebo domestikovaných raptorů!!!Ve výsledku se to prostě povedlo a všechny věkové kategorie z řad diváků si na tom najdou to svoje!!!P.S. Nevím jak moc do toho Spielberg mluvil, ale řekl bych, že jeho rukopis je na tom taky trošku znát. ()

Kanty

Slabšie 4 * . Technicky brilantné príbehovo slabšie bez inovácie a nápadu. Bryce Dallas Howard mi nesedela. Letný americký pop-corn-ňák 72 % ()

Wez

tak tento film mě-zvláště po četbě zdejších recenzí a hodnocení neuvěřitelně zklamal-není vyloženě špatný,ale je to naprostý průměr,který vůbec ničím nevybočuje.Zvláštní efekty jsou dobrý,ovšem to už je v dnešní době naprostý standart,dinosauři taky v celku ujdou(nejvíc se mi líbil asi mosasaurus,ovšem z jeho velikostí to hooodně přehnali,měl kolem 18 metrů) a indominus rex taky ušel,jenže třeba spinosaurus z třetího dílu mi jako monstrum přišel o mnoho lepší.Hercké výkony mi připadají taky takový nemastný neslaný,prostě takový průměr a lituji toho,že jsem na to šel do kina,i když filmy tohoto typu mám rád,u tohoto jsem se v bijásku dost často velice nudil..Pro ty,kteří na to chtějí jít můj názor:počkejte si,až to bude v televizi.. ()

KreeDmaN

Ne, nechápu proč by lidi chodili do zábavního parku dívat se na požírání koz tyranosaurem nebo na krmení obludného plejtváka. Já bych na to osobně nešel a svým potenciálním dětem bych takový zážitek také rád odpustil. Nonsens ohledně nových dinosaurů také přesahuje jakýchkoliv logických rozměrů. Myslel jsem si, že mi budou cvičení raptoři vadit, ale naopak, bylo to v důsledku i dojemné. Co nemůžu filmu odpustit je vyloženě trapný americký patos v některých scénách. Hlavní hrdinka je taková ultra ****, že jsem doufal, že si ji Indominous Rex slupne jako malinu. Nostalgie super, Chris Pratt film drží u čtvrté hvězdy. Nemůžu se však zbavit pocitu, že by americká vláda projek JP zabanovala hned po prvním díle. Chyběla tam opravdu jen americká hymna a nějaké to Willisovsko - armageddonské obětování. Proč jste z toho všichni tak vystříkaní fakt nechápu. Za Star Lorda 75%, pokud Vám Strážci nic neříkají, 60%. Jako blockbuster slušné, na kino nestačí. A to jsem člověk, co na Jurském Parku vyrůstal. Bohužel se dočkáme pokračování. Ať žijou hollywoodské dojné krávy. ()

pothead23

No cekal jsem od toho vic... Popkornova blbost :) ale tak jako za tech 6,70 EUR docela dobre zabitej cas. Spatny casting, ta hlavni herecka me vylozene srala, tu bych fackoval od rana do vecera. A ubrecenej bracha blbecek. ()

Lukehofarma

Jurský svět vůbec nezklamal! Nejprve bych chtěl zmínit že prvních 15 minut mi stačilo na to abych věděl že mě to bude bavit. Za další vůbec nic přehnaného čekal jsem že to bude horší a tím myslím v dnešním stylu mega krváky a hlavně jen předvádění efektů a zbytek v háji. Za další herecké obsazení taky super a to jak dospělé tak i dětské obsazení ( herečka Bryce Dallas Howard je sexy a herec Chris Pratt je taky moc fajn) . A mělo to i nádech klasiky což Vás ve filmu taky nemine pokud jste viděli alespoň první díl. Myslím že se na tento film můžete těšit já se nenudil ani chviličku. Stojí za to si na to zajít do kina. Přeji pěknou podívanou. Jo a myslím že se i zasmějete. ()

nomore306

Jako každý film má své mouchy...je tu pár pasáži kdy si řeknete ježiši marja, tohle je blbost... :( ALe je jich velmi málo.. Tento film mně bavil dost akce a vůbec nelituji toho že jsem na něj šla do kina na 3D. Napětí tam je pár neočekávaných smrtí taky ale jinak je děj v pohodě.. :) ()

AmunRa

Dalo by se říci: Příjemná rodinná podívaná - hezké triky, děti v hlavní roli, Indiana Jones alias Chris Pratt pro matky, příšerky pro otce. Triky se vydařily, ale žádný šok jako v původním Jurském parku. Oproti původnímu Jurskému parku se toho vůbec změnilo hodně - kupříkladu scénář plný nelogičností a zcestné pojetí dinosaurů. Původní Jurský park nebyl ve vykreslování dinosaurů perfektní, ale dobře postihl nové výzkumy a snažil se být v souladu se soudobými poznatky. Nový film ignoruje nejen soudobé, ale jakékoliv poznatky o dinosaurech. V první řadě je to "hlavní badass" - geneticky zkonstruovaný Indominus Rex. Překousnu leccos, ale příšera velikosti T-rexe spřádající plány zahrnující taktické zavedení nepřátel na špatnou stopu, přepady ze zálohy, neprůstřelnost, oblbnutí termální kamery, maskovací technologie na úrovni Predátora ze stejnojmeného filmu, to už je hodně přes čáru uvěřitelnosti. To je popis hi-tech vojáka a ne dinosaura! Dál jen stručně: sebevražední cvičení velociraptoři (podstatně větší než mají být), chybné držení těla býložravých dinosaurů, absence peří u některých druhů, létající dinosauři podle představy hororu z 60. let (prakticky všechno je na nich špatně) a mnoho dalších. Jak se Jurský park snažil o přesnost, tak Jurský svět vědecké poznatky ignoruje. Zbývá nudné pobíhání herců, kteří v rodinném spektáklu nemohou utrpět ani škrábanec, několik hezkých krátkých sekvencí s dinosaury a závěrečná bitka podezřele připomínající závěr některé japonské Godzilly. Celkově vzato: Dívat se na to dá, děti budou nadšené, triky hezké a s vypnutým mozkem snesitelné. Přitom by stačilo tak málo: Trikařům pořídit poradce, u hlavní příšery dát přednost hrubé síle a nechat Pratta občas něco pokazit. ()

mammutcz

90% a díky za cameo B.D. Wonga a tričko z eBaye :-); bavil jsem se celou dobu až na závěrečnou scénu vítěžství T-Rexe, raptora a prehistorického Willyho ... ()

MakinaB

Jo, jo a jo bylo to skvělý a poprvé v tomto roce, kdy jsem byla s filmem naprosto spokojená. Chris Pratt byl úžasný a dokonce jsem se i zasmála. Úžasně jsem si to užila a strašně se mi líbili nostalgické momenty, které mě vrátili do let, kdy jsem sledovala první díl této série. Děj odsýpal a přestože jsem mohla v několika momentech odhadnou nadcházející situaci nevadilo to, protože mě to bavilo. A závěr byl dokonalý užívala jsem si každou vteřinu a jen s úžasem a fanatickým nadšením sledovala tu bitku..... Plný počet nedávám často, ale tady ho prostě musím vrazit. Režisér, kterého v podstatě neznáme, dostal něco co už přetvořili mnozí a přesto z toho udělal něco skvělého. Takže pro mě rozhodně favorit letošního roku. ()

Margay

Bylo to předvídatelný, bylo to blockbusterový, bylo to lineární a hlavně to mělo snad všechny typický americký parametry, který nám všem už dlouho lezou krkem. Ale kurva, bavila jsem se dobře :D Čtyři hvězdy, protože překvapení a všechno to, co jsem říkala předtím. ()

De Large

Gýčové, ničím výnimočné, klišé od začiatku do konca, až na malé výnimky... Škoda... plus za Chrisa, návrat do starého parku a hudbu... tiež pôvodnú... ()

sigiMAN

Až moc klišé a ešte viac predvídateľné... Čakal som od toho viac. Supernašlapaná behajúca zubatá jašterica, ktorá dokáže všetko zas nakoniec toho toľko neukázala, iba behala, trhala, vrčala, čo je síce zaujímavé, avšak nie na dve hodiny filmu. To sme tu už mali a nemusel to byť ani modifikovaný dinosaurus, ale "obyčajný" T-Rex. Inak som si to ale celkom vychutnal a návštevu kina neľutujem, len z toho nie som až tak nadšený. >>>>>>>> 60% <<<<<<< ()

americanbee

Opravdu dobré pokračování dinosauřího dobrodružství. Není to první díl ale i tak se to povedlo. Dinosaurů habaděj, zápletka ucházející, herecké výkony dobré. Myslím, že pokud se nebudete šťourat v tom, jak se sakra raptoři naučí poslouchat na slovo, posléze přeskakovat od jednoho "alfa samce" k druhému, tak se vám to bude líbit. Povinnost pro fanoušky Tyrannosaura. ()

Starejsi

Skvelá akcia od začiatku do konca (až na úvodné 10 minútové predstavovačky) na dinosaury sa nečakalo hodinu na ich prvý záber, vôbec sa nimi nešetrilo. Čo som nečakal, výborne som sa na tom zasmial, úsmevných momentov tam bolo až až. Potešil ma aj Jimmy Fallon, ktorý si tam "zahral" malú rolku. Ja si myslím že nový Jurský park obstál skvelo a to som ho musel pretrpieť v českom dabingu. ()

Zlajdaa

Tak z tohohle filmu mám smíšené pocity. Herci skvělí, triky skvělé... jen... proč dělali i počítového ptáka na začátku filmu? -_- :D A navíc chybí tomu už prostě příběh, postavit film na chemii mezi hlavními postavami a "bromance" mezi Rexem a slečnou Blue... :D Sečteno a podtrženo - už to není tak napínavý film, jako předchozí díly (zejména jednička), ale jako film na oddechnutí nebo pro rodinu super :-)... i přes ty klišé scény :D ()

Nový Jurský svět je v přípravách

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2024

Třetí Jurský svět až v roce 2022

Třetí Jurský svět až v roce 2022

07.10.2020

Odklady zásadních filmových premiér tenhle týden bohužel nekončí. Po odsunutí Bonda, Duny, několika DC filmů a Rychle a zběsile 9 (z dubna na květen) teď studio Universal posunulo také premiéru… (viac)

Režisér Jurského světa vyrazí na Atlantidu

Režisér Jurského světa vyrazí na Atlantidu

23.06.2020

Colin Trevorrow teprve dokončuje třetí Jurský svět s podtitulem Dominion, koronavirus mu totiž přerušil produkci a jemu tak zbývá ještě několik dní natáčení. Mezitím už ale vymyslel koncept pro svůj… (viac)

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru