Jurský svet

• Česko Jurský svět (viac)

Pred dvadsiatimi dvoma rokmi tragicky skončil sen excentrického milionára Johna Hammonda, ktorý chcel na odľahlom ostrove z dinosaurej DNA vytvoriť Jurský park so živými exponátmi. Od tej doby sa toho veľa zmenilo, park ide na plné obrátky, ročne ním prejdú milióny nadšených návštevníkov, ktorí s sledujú v akcii desiatky,, vyhynutých" živočíchov. Lenže vedenie parku neustále hľadá nové spôsoby, ako túto jedinečnú atrakciu ešte viac zatraktívniť. A v tej chvíľu prídu komplikácie. Vedecké experimenty s novými druhmi veľmi podporuje manažérka parku Claire Dearing (Bryce Dallas Howard), ktorá v zvieratách vidí predovšetkým čísla. Na rozdiel od nich biológ Owen Grady (Chris Pratt zo Strážcov Galaxie) vidí hlavne nebezpečie, zvlášť vo tvoroch, ktoré nestvorila príroda, ale laboratórium. Udalosti mu dajú za pravdu, keď sa jeden z takýchto maznáčikov doslova utrhne z reťaze a začne si pochutnávať na zamestnancoch a aj na návštevníkov parku medzi ktorými sú aj synovci Claire, ktorí za tetou prišli na prázdniny. Teraz už nejde o vyššie tržby ani o udržanie prestíže. Cieľom je prežiť. (Barracuda Movie)

TonoM

Všechny ty filmy o Jurským Světa jsou defakto to samý dokola... Jsou lidi, kteří Jurský svět zbožnují, ale já mezi ně nepatřím. Nicméně jo je vidět kvalita prostředí,herců, scénáře atd...S tržbou přes miliardu § by to měl být nejvýdělečnější film roku 2015 , což o něčem svědčí. 60 % ()

Movieaddict odpad!

Další generická zhovadilost zbytečně zabírající cenné místo v časoprostoru. Zhlédnuto na miniaturní obrazovce v letadle a i tak byla poznat mizerná kvalita efektů. Postavy stupidní, příběh stupidní, geneticky zmutovaní dinosauři... no to je nápad. že to nikoho předtím ještě nenapadlo. A děkuji za tolik objevných morálních poselství, škoda, že mi není deset. Zhlédnuto do poloviny, poté jsem naznal, že ani jako levný zaháněč nudy to nefunguje, tak jsem to vzdal a následně zkoukl původní Jurský park (vřelé díky Lufthanse za objemnou filmovou databázi) a mohl tak ihned srovnat. A i na té pitomé malé obrazovce bylo jasné, že jednička stále vede ve všech oblastech, dokonce i efekty podstatně uvěřitelnější, takže hanba, že v roce 2015 je možné, že vznikne podobná pomatenost. ()

Oggy007

WTF? Jediny, za co muzu dat nejakou hvezdu je akce. Pribeh 0, Efekty? Tak ty byly daleko realistictejsi v petadvacet starym Jurskym parku. Vsechno pocitac, digital, ale tim ziskava cely film beckovou prichut. No a ten konec? Podle myho scenarista huli dobrej matros, jinak by takovou 3,14covinu nikdy nesplodil. Stejne jako cviceny raptory, chaby dialogy a vubec. Byla to uzasna ztrata casu ()

DaNvYto

Prachy prachy prachy, chce to větší, zábavnější, epičtější park, film, výpravu, efekty, prostě všechno. Kapitalismus jedna báseň. Aneb prachy prachy prachy. O nic víc na tomhle světě nejde, je mi k blití. Přeceňovaný film. Jak to mohlo trhat rekordy? Ty filmy se dokola neustále opakují. Teď když na to koukám zpětně, musím přihodit Star Wars 7 jednu hvězdu. Protože tohle byl ještě větší průser, který nezachrání ani dokonalá hudba. ()

Honzad007

Vedle Star Wars nejunikátnější, nejpřekvapivější a nejvíc dechberoucí filmový návrat (nejen) roku 2015. Jurskému světu nic neschází, nic nepřebývá a velmi důstojně navazuje na film, kterým Spielberg před dvaceti lety oslnil celý svět. Spolu s Trevorrowem se mu to podařilo i tentokrát - tím, že dokázal na plátno přivést blockbuster, jemuž marvelovské šablony nesahají ani po kotníky. ()

XI-XAO

Před dvaadvaceti lety tragicky skončil sen excentrického milionáře Johna Hammonda, který chtěl na odlehlém ostrově z dinosauří DNA vypěstovat Jurský park s živými exponáty….. ale nyní, NYNÍ!!! Je park SVĚTOVĚJŠÍ, hlavní hrdina VYRÝSOVANĚJŠÍ, ostrov PROPRACOVANĚJŠÍ, vozíky KULATĚJŠÍ, vědci INTELIGENTNĚJŠÍ, návštěvnost VĚTŠÍ, majitel parku ZÁBAVNĚJŠÍ ceny VYŠŠÍ, dinosauři ROZMANITĚJŠÍ, tyranosauři ZUBATĚJŠÍ, ale lidi bohužel NEPONAUČITELNĚJŠÍ, takže to vše dopadne naprosto stejným fiaskem jako posledně. ()

pan_ponozka

74%? To jako za co? Za ubohe dig. triky? Za herecke vykony srovnatelne se zaky ZUS? Za prostoduchou zapletku, ktera prijde az za nekonecnych 56 minut? Wake up, fellaz! ()

kolly13

Spektakulární, ale proč amatérské dialogy béčkového filmu a okatý výběr postav? Přes dobrý nápad, odfláklé provedení zápletky, herců a dojmu. ()

bonovox

Perfektný a vydarený návrat do sveta dinosaurov. Takto má vyzerať moderný blockbuster. Strhujúce tempo, výborná akcia a hlavne prekvapivé finále, ktoré Vás musí nadchnúť. Casting je taktiež veľmi vydarený (od detských až po hlavné postavy), hlavnú úlohu tu ale zohrávajú opäť pravekí jašteri. Príjemné prekvapenie... ()

MiniRecenze

Pokud se nepletu,tak už jde o čtvrté pokračování....a..no, jako malý kluk jsem dinosaury opravdu "žral" a teď s nimi taky nepohrdnu v nějakém lepším filmu.Ale nebyl jsem si právě jistý,jestli tvůrci budou mít co nabídnout...Mé obavy byly zbytečné.Postavy,herci,děj,kulisy,efekty(finále filmu)..no.. dalo by se říct skoro všechno má co nabídnout.Oproti poslednímu dílu se tahle série posunula dopředu.Snímek Vás vtáhne do děje hodně rychle a naplno. TLESKÁM!!! ()

Matonny1012

Pre mňa neuveriteľný filmový zážitok. Posledná bitka bola proste epic jak sa patrí. Film dejovo niejak nepresahuje jednotku ale čo sa týka vizuálu tak to je proste vynikajúce. 88% ()

Erico

Nějak nechápu ty superlativy tady.. Scénář je opravdu stupidní a nesmyslnej, schazující film o 2 třídy níž do kategorie kravin. Mám rád tenhle typ filmů, ale furt pro mě film musí mít nějaký hranice "uvěřitelnosti". Je ale možný, že vidět film ve 3D v IMAXu tak prostředí Jurskýho světa bude nádherný a tydle věci překousnu.. Koukat na to ale doma bez 3D, tak bohužel stupidní děj vynikne mnohem víc.. ()

PeteBuck

Tak teda neviem. 3 hviezdičky sa mi zdajú málo, 4 ale veľa. Spielberg navrhol, že keď už má byť pokračovanie, tak nech sa odohráva hodne dlho po prvom filme a nech park funguje. Poslúchli ho, úspech bol. Švacli sem nového dinosaura, ktorého pozliepali z najhorších druhohorných dravcov a génov inak v celku neškodných zvieratiek a vzniklo niečo, čo by ani najväčší debil nedal do tak trápnej a chatrnej voliéry a ešte k tomu do parku, kde je 20 000 návštevníkov. Ale ľudská blbosť je rovnako ako vesmír nekonečná, tak tu máme Jurský Park 4. Postavy ma nejako nebrali, jeden väčší americký pablb za druhým a ak bude Chris Pratt ďalším Indiana Jonesom, tak to Spielbergovi ani Lucasovi do smrti nezabudnem.Takže každý je tu neskutočne cool, hlavne Chris, tá hrdzavá šéfka - dúfal som, že ju v strede filmu nejaký saurus roztrhá, nestalo sa. Násťročný chalan trávi polovicu filmu tým, že pokukuje po každej peknej prdelke, čo sa okolo neho pohne, malý je zasa extrémny šikovný, že dokáže so svojím bratom opraviť jeep. No proste typickí Američania, krásni, inteligentní, empatickí, proste im nič nechýba. Nechýba zástupca Indov, tentokrát šéf, ktorý sa síce svojimi víziami snaží pokračovať v Hammondových šľapajách, ale na starého zlatého Richarda to proste vôbec nie je uveriteľné. A potom kopa bočných dobrých či zlých postáv, z ktorých je väčšina na zaplakanie. Tento film u mňa akosi nebodoval. Dej v pohode, kopa nelogickostí, ale tak pozrieť a vymazať z PC a pokiaľ možno, azda aj z hlavy a nechať spomienky na jednotku, ktorá povedala všetko. OK, dávam predsa 3. ()

Eeve

Musím sa priznať (snáď mi to aj niekto uverí:), že s podobným motívom vzťahu s raptormi som sa pohrávala v mysli už pri pozeraní trojky, tým pádom tento film mal u mňa našliapnuté k vysokému ratingu ešte pred tým, než som ho vôbec videla :) Každopádne určite nie je sklamaním, no takisto ani úžasnou záležitosťou, mainstreamový blockbuster vyššieho levelu, povedala by som. Postavy sú vhodne rozpitvané (to znamená nie príliš, ale ani vám nie je jedno, či niekto zomrie alebo nie, Pratt výborný, Dallas Howard zaujímavá voľba, Robinson sa neskutočne podobá na mladého Moseleyho, Johnson zaobstaral vtipné a odľahčujúce vsuvky. I keď človek môže byť nadšený z vcelku dobre spraveného príbehu, nie až tak hlúpeho scenára a skvelej výpravy, zamrzí fakt, že v druhej polovici filmu sa to len tak hemží klišákmi menšieho a väčšieho rozsahu, ako aj vyložených hlúpostí - herci povedia niečo, čo sa neskôr ukáže ako hlúposť (viď spôsob lovu raptorov), alebo Owen celý čas propaguje puto medzi ním a raptormi, ale keď ich na konci Indominus kosí jedna radosť, nepohne ani brvou. Takisto fakt, že Grace si prebehala celý film džungľou aj strediskom v ihličkách ju isto nominuje na víťazku High Heels Run a nám ostatným zostáva len myslieť si svoje. Každopádne dinosaurov sme sa nabažili až až, boli prekrásne spravení, a final fight medzi dvoma bossmi som si náramne užila (i keď ten koniec som si možno predstavovala inak). Takisto kvitujem prejavenie úcty voči predchodcom tohto filmu, najmä ústredným hudobným Jurrasic Park motívom a mnohými inými narážkami, ktorých bolo vo filme neúrekom a potešili oko (najlepšie Loweryho tričko:) T-Rex rulez! :) ()

tchempi

Jedničky akčňáků mají tu (ne)výhodu, že musí nejprve představit postavy, jejich vztahy, prostředí a teprve pak "jít na věc". U pokračování už základní omáčku známe a po pár minutách to mohou tvůrci rozbalit. Jurský svět není reboot, je to regulérní čtyřka. Přesto trvá celou hodinu, než začne modifikovaný dinomutant tropit neplechu. Dlouhé čekání... ()

TheBrain

hlavne, že herci sú pekný, inač príbeh nula bodov, herecké výkony sú oničom, všade samé klišé a tak...no je to hovadina..a koniec? už som len čakal kedy ten malý rapotor začne obšťastnovať toho väčšieho...strašná blbosť, kto toto vymyslel.. ()

J.Bakhita

Velice dobrý film. Skvělé scény, napětí, hudba i scénář. Ale docela mě zklamala hlavní hrdinka, stejně jako představitelé Zacha a Graye. A je vidět, že tento film už nemá v režii Spielberg. V ději jsou zvláštní zvraty, které ho posunou trochu rychleji, než by bylo vhodné. Kluci hned vjedou do zakázané části lesa, zprovozní okamžitě auto... občas to působí neuspořádaně. A scéna, kdy hlavní hrdinka uteče tyranosaurovi na deseticentimetrových podpatcích už opravdu bije do očí. Ale jinak je tu spoustu podařených scén. 4 hvězdy. ()

Nový Jurský svět je v přípravách

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2024

Třetí Jurský svět až v roce 2022

Třetí Jurský svět až v roce 2022

07.10.2020

Odklady zásadních filmových premiér tenhle týden bohužel nekončí. Po odsunutí Bonda, Duny, několika DC filmů a Rychle a zběsile 9 (z dubna na květen) teď studio Universal posunulo také premiéru… (viac)

Režisér Jurského světa vyrazí na Atlantidu

Režisér Jurského světa vyrazí na Atlantidu

23.06.2020

Colin Trevorrow teprve dokončuje třetí Jurský svět s podtitulem Dominion, koronavirus mu totiž přerušil produkci a jemu tak zbývá ještě několik dní natáčení. Mezitím už ale vymyslel koncept pro svůj… (viac)

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru