Jurský svet

• Česko Jurský svět (viac)

Pred dvadsiatimi dvoma rokmi tragicky skončil sen excentrického milionára Johna Hammonda, ktorý chcel na odľahlom ostrove z dinosaurej DNA vytvoriť Jurský park so živými exponátmi. Od tej doby sa toho veľa zmenilo, park ide na plné obrátky, ročne ním prejdú milióny nadšených návštevníkov, ktorí s sledujú v akcii desiatky,, vyhynutých" živočíchov. Lenže vedenie parku neustále hľadá nové spôsoby, ako túto jedinečnú atrakciu ešte viac zatraktívniť. A v tej chvíľu prídu komplikácie. Vedecké experimenty s novými druhmi veľmi podporuje manažérka parku Claire Dearing (Bryce Dallas Howard), ktorá v zvieratách vidí predovšetkým čísla. Na rozdiel od nich biológ Owen Grady (Chris Pratt zo Strážcov Galaxie) vidí hlavne nebezpečie, zvlášť vo tvoroch, ktoré nestvorila príroda, ale laboratórium. Udalosti mu dajú za pravdu, keď sa jeden z takýchto maznáčikov doslova utrhne z reťaze a začne si pochutnávať na zamestnancoch a aj na návštevníkov parku medzi ktorými sú aj synovci Claire, ktorí za tetou prišli na prázdniny. Teraz už nejde o vyššie tržby ani o udržanie prestíže. Cieľom je prežiť. (Barracuda Movie)

Jaxx84

Kromě ultimátního závěru, který mě zvedl ze sedačky v kině, je to klasická rodinná komedie se snahou o prvky thrilleru, které vůbec nefungují. Jurský svět se bojí nějakého složitějšího gradování napětí, snad aby mu diváci neusnuli, a místo toho vsází na megalomanské scény, futuristický techno park a jednu mega potvoru, která se vymkla evolučnímu řetězci. Musím uznat, že Chris Pratt je ale sympaťák, zbytek ansámblu je jen do počtu. Nevidět to v kině, tak se asi trochu nudím. Tak mě teď napadá, už vím proč je zvuk v kině vždy tak přeřvaný :-D Cinestar. 7/10. ()

vikino1

Mě osobně se Svět líbil ze všech dílů asi nejvíc. Parádní scéna byla s koncem osobní asistentky... Celkově se na film hrozně příjemně dívá (scéna s akváriem na velkém plátně nemá chybu) a má to i pár překvapivých zvratových momentů (mimikri). Například v momentě, kdy je to nejzajímavější (Alfa) se stane něco co jsem nečekal - tohle na letním blockbustru oceňuji asi úplně nejvíc. Grandiozní finále kazí jen wtf moment, kdy se T-Rex otočí a prostě si odkráčí. Ještě si měli potřást pravičkou a políbit dětičky.... Ale to už je popcorn a je fakt, že to osmi leté dítě, co sedělo vedle mě s otevřenou pusou a vytřeštěnýma očima, tohle určitě neřeší.... Taky škoda, že tam nezapracovali i Spinosaura s vobrovskou tlamou a hřbetní ploutví co byl ve třetím dílu... ()

s1r1us

Jasně, je to kravina. Ale na nic si to nehraje. Prostě digitální dinosauři na velkým plátně. A kvůli tomu přece všichni přišli. A aby jen nestáli hodinu v klecích jak v ZOO (ti dinosauři, ne návštěvníci kina :) ), tak je tam nějakej děj a napínavý honičky s nebohejma lidičkama, který budou spapaný. Když na tohle přistoupíme, tak je to velkolepá podívaná i na ***. ()

Kvasekus

Bože bože:-)...na další jurskej svět jsem se upřímně těšil. Znejistěl sem hned u první scénky, kdy tam se tam objeví děti a ještě hůř když jeden chytrej a malej a druhej v pubertě. To bylo tušení průseru číslo jedna. Náznak průseru číslo dvě byla tetička jak ze sexu ve městě, která má od začátku oči pro našeho novýho Harrisna Forda. A ten třetí byl samozřejmě novej genetickej dinosaur...pak už to jede ruku v ruce...efektní blbiny, usmíření bratříčků, nová láska a jeden věrnej raptor, kterej je pověstnym jazyčkem na vahách...chvílema sem si podpíral hlavu s tim, co ještě proboha přijde. Myslel sem že dvojka byl takovej omyl, ale ten omyl přišel znova. ()

Henry Morgan

Přišlo mi to fajn, i když mě opět děsně zklamalo 3D. Film to byl vcelku technicky promáklý, ačkoliv jsem v tom nezahlédl moc invencí. A to ani dějových. Musí se však nechat jistá rafinovanost, s kterou tvůrci přistoupili k základnímu motivu, který všelijak upgradeovali, aby celý spektákl působil jako samostatné dílo, nikoliv remake. Ať tak či onak, pěkná pokoukaná to byla, a ačkoliv se jednalo o v pořadí 4.dobrodružství s dinosaury, nedá se říct, že by se okoukalo, zejména, když vše probíhá v exotické krajině plné nástrah. Co však odsuzuju je samotný závěr, který v jednu chvíli zapůsobil jako deus ex machina a v druhém obskurně a ledabyle. Možná v rámci myšlenky "malosti člověka oproti světu tam venku" se jednalo o adekvátní zásah evoluce. Tak či onak, smíšené pocity a odfláknuté 3D brzdí moje nadšení o 40% ()

LordMysti

Tak nevím jak to pojmout, protože celý film plyne jako zábavná pohádka pro děti a místy jsou násilně zařazeny vcelku brutální akční scény - minimálně s dostatečný množstvím krve a lekavých scén. Tahle kombinace ač se zdá na první pohled zajímavá mě až tak nezaujala. Od začátku do konce bylo jasné že hlavním hrdinům se nic nemůže stát, padouch že bude sežrán a závěrečný hodně moc nelogický souboj byl nudný, přeplácaný a nezajímavý. I přes to všechno byl zážitek ve 3D kině slušný a dějová zápletka sic jednoduchá tak přímočará a funkční. Nelituji návštěvy kina, jsou mnohem nudnější filmy na které se do kina nevyplatí jít. ()

West

Tééda.. překvapení. Od Colina Trevorrow, jako nového režiséra, (který vlastně pořadně nic nenatočil) jsem nečekal skoro nic, a opravdu se mu povedlo převzít od Spielberga jednu z jeho dosavadně nejlepších věcí , a vzdát mu obrovskou poctu kvalitního řemesla Pana M.Crichtona, kde scénářem baví ve všech směrech, a každý si přijde na své. Dobrodružné, akční, napínavé, vtipné i smutně dojemné.. Pratt ve své typické roli samo sebou výborný. (Oblíbil jsem si ho už v Guardians of the galaxy) Příběh se musí brát trochu s nadsázkou, přece je to blockbuster, u kterého by jsme se měli hlavně bavit, a moc se neupínat k logickému myšlení (co kdyby..? a jak je to možné..?). Kamera velice působivá, a tím pádem na jedničku. Hudbu jsi vypůjčili od Johnna Williamse z prvních dílů, a zbytek dodělal nadaný - Michael Giacchino , takže tu musím pochválit také. Jen některé efekty a digitální triky dinosaurů, mi přišli trošku lacinějším dojmem, než v původní jedničce, které jsou vytvořeni roboticky, a proto vypadají daleko realističtěji a hmatatelně.. Cink Cink - Skvělá Popcornová Zábava roku 2015 : 85% ()

Black-star

WOW, myslela jsem si že jedničku nic nepřekoná ale po tomto snímku jsem na pochybách. Nejen že celý film má výborný náboj a přichází i s novou myšlenkou lidmi ovladaných raptorů, ale je zde i nostalgické připomenutí nezapomenutelné jedničky. Nejprve mi Bryce přišla prkená a neumím si úpředstavit že v džungli pobíhá v jehlových podpadcích, ale nakonec všechno zdárně funguje a po dlouhých letech je to opět dech beroucí dobrodružství jak na počet zubů tak na vše ostatní. ()

Bobšule

Chvíle, kdy spolu komunikují dospělí v tomto filmu mě strašlivě nudily. Obzvláště zarámování do příběhu rozpadající se rodiny jedné ze dvou vworkoholických sester. KLadem je proto mužský hrdina v podání Chrise Pratta. Člověk mu to tak nějak ochotně věřil. A kdyby ne, pořád bylo na co se koukat. V těch těsných tričkách se mu stále rýsovaly svaly, takže jeden občas nezaregistroval, že ten pohledný člověk něco říká. :-) Roztomilý bylk představitel mladšího z bratrů. Kdonezklamal, byli dinosauři. Pěkní, realističtí, draví. Mosasaurus mě nadch. A tak jediné, co mě na tomto filmu otrávilo, byla jeho 3D. Legopříběh vypadal v tu chvíli realističtěji. Strašné. ()

Pavel82

Všechny ty pokusy natočit po kultovní jedničce plnohodnotné pokračování vyšly naprázdno. Ale dočkali jsme se... Tady máme to, na co jsme tak dlouho čekali, tady máme nostalgii ruku v ruce s inovací, tady máme plnohodnotný Jurský park II. ()

RajAthen

Chris Pratt si tímto snímkem po Strážcích galaxie utužil renomé ultimátního sympaťáka (kolik lidí cvičí raptory a umí hláškovat). Jurský svět není to samé, co (zejména ve své době) byl Jurský park (na který nalezte ve filmu řadu vtipných odkazů). Ke cti mu však slouží, že nejde o vztah parazitický, s čímž se můžeme setkat u 98% dnešní produkce, ale tvůrcům věříte, že to mysleli vážně, s původním materiálem pracovali s nějakou tou úctou ... a vymysleli cvičené raptory a deus ex vorvaně. Film nemá hluší místa, je to zábavný letní blockbuster a pokud je takto brán, těžko letos nalezne konkurenci. A to je dobře - jen více dinosaurů. Mimochodem, kam se poděl pan Wong?:) ()

Kotsour

Být to pokračování původní trilogie, tak pochopím tu přerostlou zrůdičku, která by byla jakýmsi zpestřením, aby bylo vůbec proč další film točit. Tohle je hlavně remake, i když dějově "navazující" a blockbuster. Bejt malej kluk, tak to asi žeru, ale už je mi pětadvacet a hlavně znám původní trilogii... Co mě sralo nejvíc - SPOILER: ochočení velociraptoři, prosím. Jakmile ale začali stopovat kořist jako lovecký psi, už jsem začal větřit, že je tady něco špatně. K tomu přidejte společně nefungující čtveřici hlavních postav (které jsou mimochodem nudné) a spoustu situací typu, že dva malí kluci opraví auto zarostlé v džungli, zatímco je honí přerostlý mutantosaurus, nebo že ženská v šatičkách a podpatcích běží pro pomoc k T-Rexovi, který ji po otevření klece milerád následuje, ale bohužel jí nestačí... Závěrečná bitka už je jen trešnička. Jo a to nemluvim o efektech, ty jsou snad lepší v jedničce... Zkrátka se v tomhle filmu povedlo málo co, výjimkou byla vizualizace parku, jenže toho nám dali jen ochutnat pár celkovými pohledy a s obyvateli jsme se prakticky neseznámili. Až si budu chtít pustit něco z Jurských parků/světů, bude to určitě ten Spielbergův originál. ()

danny_21

Remake klasiky prvního z fantaskní dinosauří ZOO. Podobný rating, podobný příběh - který ale ztrácí tím, že nic zásadně nového nepřináší s vyjímou lepších triků. Přesto ale nehodním zklamaně, i když mám několik výtek ke scénáři, castingu, některým podivně napsaným postavám, mála napětí, i vztahu velociraptorů s testosteronovým biologem.Finální fight dvou masožravců byl výborný - takže dávám na pomyslném žebříčku hned za původní Spielbergův kus - 70 % ()

deLaFere odpad!

Věděl jsem, že od tohoto snímku nemohu očekávat příliš, očekával jsem klišé, jednoduchý scénář, fantastické triky, prostě popcornovou zábavu. Má očekávání byla překonána. Když se dívám na film, očekávám, že se zasměju, ztotožním se s nějakou postavou, někomu budu fandit, film ve mě vyvolá emoce, proto se dívám na filmy. Ale tohle? Tohle hodnocení? Buď jsem imbecil, nebo už se prakticky všichni úplně zbláznili. Kdybych dával pět hvězd a moji oblíbení uživatelé odpad, řekl bych si dobře, jsi prostě méně náročný, občas se ti líbí bezduché blbosti, ale,že to bude u tohoto snímku opačně?!!! Rád bych slyšel co se mi na tom má líbit. Srovnání s Cestou do pravěku? Nenechte se vysmát, klukovské dobrodružství na bázi retardovaného scénáře, kdy jedna z hlavních postav odehraje roli na jehlách a chová se jako postižená zánětem mozkových blan? Hlavní hrdina se ani nedá s nikým srovnat, tak tupá je ta postava. To jako budeme hodnotit filmy již jen na základě triků, nebo co?!! Opravdu budeme polykat plnými doušky stupidní americkou filmovou zábavu pro bezmozky? Talentovaný režisér? Proboha!! Ještě, že tam bylo tolik lásky a polibek ve správnou chvíli, stejně jako proměna pyšné princezny a skvělí mladí Američané, kteří nikdy neztrácejí duchapřítomnost a jsou v pravou chvíli vtipní. Dál už nepíšu, protože to nemá smysl. ()

Tamten

Asi tak dva záběry ve filmu jsou hezké na podívání - a tím to končí. Triky jsou sice dobré, ale u takovéhoto filmu je to předpoklad, než nějaké překvapení. Že dinosaurus vypadá jako dinosaurus dneska už nikoho asi nepřekvapí. A dál? Šílený děj a nesmyslné chování postav. A jako lahůdka na závěr americký happy end - úspěšně jsme zachránily dva usmrkance ze spárů zmutovaného dynosaura. To, kolik lidí při tom zemřelo, že tam máme 20 000 lidí, mezi kterými volně pobýhají dinosauři a mezi nimi i T-Rex (tedy mnohem horší situace, než nejhorší stav v celém prvním díle) nám přece nebude kazit dojem, že se vše úspěšně podařilo, a půjdeme to oslavit dalším litrem Coca-coly. ()

Pathrose

Tak moc jsem se toho bál, až nakonec nevím proč... je jasný, že 'nový' příběh se tu vymyslet nedá, takže je nutnost se spokojit se starým dobrým 'utekl nám dinosaurus', v tomto případě však uměle modifikovaný z DNA 'všech' ostatních druhů. Celkově jde o vtipný, nostalgický blockbuster, který se s jedničkou srovnávat nedá, ale v době remaků/pokračování klasik a podobně jasný nadprůměr. A podle toho také hodnotím. ()

Acrobat

„Už sa aj začleňoval do kruhu vyvolených, ale potkol sa o suchú haluz.“ Spomienkami na náhrobné citáty sa utužujem v domnienke, že celý Jurský svet je násilné naháňanie sa z bodu A do bodu B, pričom Steven vtedy riešil rodinu. Medzi tým je niekoľko premenných (lovec, väčší dinosaur, menší dinosaur), ktoré má vyplniť novodobá ukážka technických iluzórnych možností. Ani to nemusím holiť na kosť a je zrejmé, že valí sa klišé neoriginálnosti, kde všetci jačia už len nad tým, ako jašter otvorí tlamu. Rodinné väzby sú rozbité, hoci sa nič extrémne nevysvetľuje. Niet sa nad čím nadchnúť, lebo keby aj, tak v marazme neistoty sa cítim, keď sa raptorom dáva akýsi punc sociálnosti a pochopenia budúceho predstaviteľa Indyho. Pratt ? A prečo nie. Ten jediný má tam uvoľnený face, ktorý si zabudol kdesi v galaxii. Nové Jurské dobrodružstvo výborne viaže odkazy minulé, ale v prístupe varí z prevareného. Nič nové sa od prvej veci nemôže udiať, lebo klonovaný z klonovaného a ešte raz preloženého rexa ? Vždy to bude o zuboch príliš blízko, o náhode, že vás nevidí, či nedobehne (úsmevné). Čo by si aj chcel na ostrove, ktorý má hranice. Trevorow ale dal prvok nádherného náznaku genocídy. Útok vtákov mal byť väčším zárezom, pretože vyhupol nudiaceho sa diváka. Besnenie davov nenastalo, lebo vtedy sa nevedno kam, podeje vyše 20.000 ľudí a javisko je len veľký Rex a hlavná partia (výhodou je bozk už v polke). Jurský svet je ale skvelým uvoľnením a zaplakaním nad tým, ako pomaly ale isto sa rozoberajú ľudské práva a slobody, relativizuje sa človek s jeho názorom a zavádza uniformita. Tá príroda a latentný boj kdesi na ostrove, lovec s modernou Winchesterovkou, zeleň a také naťahovanie sa za dobrodružstvom je únikom, kde ešte keď vás nikto nevidí, tak strieľate do monitora fiktívnou AK 47, aby ste hrdinom pomohli. Odkopírovaný model z minulých rokov ale čiastočne fungoval, a hoci hrdinka po parku behá v lodičkách, bafnime tomu malé uznanie. (videné 09.10.2015, 15.10.2015, BDrip) ()

Nový Jurský svět je v přípravách

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2024

Třetí Jurský svět až v roce 2022

Třetí Jurský svět až v roce 2022

07.10.2020

Odklady zásadních filmových premiér tenhle týden bohužel nekončí. Po odsunutí Bonda, Duny, několika DC filmů a Rychle a zběsile 9 (z dubna na květen) teď studio Universal posunulo také premiéru… (viac)

Režisér Jurského světa vyrazí na Atlantidu

Režisér Jurského světa vyrazí na Atlantidu

23.06.2020

Colin Trevorrow teprve dokončuje třetí Jurský svět s podtitulem Dominion, koronavirus mu totiž přerušil produkci a jemu tak zbývá ještě několik dní natáčení. Mezitím už ale vymyslel koncept pro svůj… (viac)

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru