Jurský svet

• Česko Jurský svět (viac)

Pred dvadsiatimi dvoma rokmi tragicky skončil sen excentrického milionára Johna Hammonda, ktorý chcel na odľahlom ostrove z dinosaurej DNA vytvoriť Jurský park so živými exponátmi. Od tej doby sa toho veľa zmenilo, park ide na plné obrátky, ročne ním prejdú milióny nadšených návštevníkov, ktorí s sledujú v akcii desiatky,, vyhynutých" živočíchov. Lenže vedenie parku neustále hľadá nové spôsoby, ako túto jedinečnú atrakciu ešte viac zatraktívniť. A v tej chvíľu prídu komplikácie. Vedecké experimenty s novými druhmi veľmi podporuje manažérka parku Claire Dearing (Bryce Dallas Howard), ktorá v zvieratách vidí predovšetkým čísla. Na rozdiel od nich biológ Owen Grady (Chris Pratt zo Strážcov Galaxie) vidí hlavne nebezpečie, zvlášť vo tvoroch, ktoré nestvorila príroda, ale laboratórium. Udalosti mu dajú za pravdu, keď sa jeden z takýchto maznáčikov doslova utrhne z reťaze a začne si pochutnávať na zamestnancoch a aj na návštevníkov parku medzi ktorými sú aj synovci Claire, ktorí za tetou prišli na prázdniny. Teraz už nejde o vyššie tržby ani o udržanie prestíže. Cieľom je prežiť. (Barracuda Movie)

dopita

Z Jurskýho parku se stal Jurský svět a je to pořád stejná zábava. Kritizovat by se dalo leccos, třeba zápletka s geneticky upravenejma dinosaurama mě připadá tak trochu blbá, nebo všechno to co dělaj s raptorama jsem taky moc nezbaštil. Originální film taky není ani trochu, ve filmu se dají najít citace ze všech třech předchozích filmů, včetně celejch scén. Ale co, kašlu na to. Tohle je především suprová zábava, která ani na chvíli nenudí. Film má šmrnc a spád, je patřičně napínavej a triky jsou suprový. Dokonce i herci jsou kladem filmu. Bomba! Takhle nějak by měl vypadat každej popcornovej film. ()

Hanys_

Takhle dětsky nadšený a zároveň ohromený z filmového řemesla jsem už nebyl hodně dlouho. Na tomhle blockbusteru by se mělo vyučovat, jak se to má dělat. ()

AdamesWWE

[8/10] Opäť sa vracia do svetu filmov pokračovanie jedného z kultových filmov ktoré vznikli minulé storočie. Po zábavných Blbí a blbší, priemernom Terminátorovi je tu Jurský svet. Musím povedať že som dosť milo prekvapený. FIlm splna všetky požiadavky ktoré patria k dnešnému kvalitnému blockbusteru, od hercov, cez scenár až po triky. Hlavný hrdina Chri Pratt bol dobrý, sympaťák, nemyslím si že môže niekto povedať že tam bol nasilu alebo to nezahral dobre. Zvyšok partie boli tiež dobrí, cez malých detí, ženskú postavu Bryce Howard a aj pupkáča Vincenta D'Onofria ktorého si pamätám z Plán úteku. Jurský svet od takej 15 minúty začína v plno prúde rozvíjať príbeh, ktorý sa odohráva na perfektne spracovanom ostrove, cením že vysoký rozpočeť sa nestratil a je ho vidieť na efektoch pri záverečnem bitke dinosaurov, okolitej prírode a podobne. Scény s dinosaurami boli tiež kvalitné a vydarené, najlepšie bol asi nálet letiacich dinosaurov na dav ludí. Potešila aj hudba, staré motívy pripomínajúce prvú časť ale aj nové tóny. Jurský svet sa veľmi vydaril, bavil ma po všetkých stránkach a myslím si že aj prípadné pokračovanie má možnosť dosiahnúť podobne kvality ako tento výborný film, ktorý režíroval (aspoň pre mna) neznámy režisér. ()

barlow

Poctivý Jurský park s menším godzilla soubojem nakonec. Slušný restart dinosauřího světa. Klasický blockbuster, který nezklame, pokud máte rádi původní filmy. ()

Ebon

Hovadinka brutálně našpikovaná produkt placementem, předvídatelná jak vánoční program na Nově. Doplněná o neuvěřitelné WTF momenty...vojáci jsou takový nemehla, že to je na mě moc. ()

Sayko

Tenhle díl se povedl. Čekal jsem obří bitky, raketomety a dinosaury, který jsem v životě neviděl. Toho jsem se taky dočkal, takovej dinosauří blockbuster. A co v blockbusterech vždy najdeme, jsou chyby, kterých si všimne nejeden divák. Například vylidnění nástupiště 20 tisíc lidí trvalo méně než minutu nebo Pterodaktylové, když útočili na městečko, jak to, že všichni zmizli, když se tam ten mutantskej T-Rex objevil.. Ani žádný mrtvoly jsem neviděl. Ale největší chybou byly dojemné scény, které dojemně nepůsobily. Záleží na člověku, ale na mě žádná smrt, ani brek hlavních postav nijak nezapůsobil. Né že by to bylo špatně zahrané, ale (zase) postavy mi nepřišly tak sympatické, jako v předchozích dílech Goldblum a Neill, které si prostě s dinošema budu spojovat pořád. Oproti minulému dílu však přidali na vtipnosti a samozřejmě také na CGI a celkovém zpracování ostrova. I když pravda, 3.díl je z roku 2001, takže to bylo samozřejmé. Z celkového pohledu se mi film (až na pár much) líbil a mohu ho vřele doporučit. ()

SHit4U

Možná jsem znuděný všemi těmi stejně vypadajícími blockbustery, možná jsem příliš velký hnidopich, který nedokáže překousnout, že fešná, leč řádně tupá zrzka absolvuje cestu džunglí a zbořeným parkem a vlastně celým filmem v lodičkách s jehlou stejně tenkou, jako okousanou čínskou hůlkou, kterou si podávali v zajateckých táborech, snažíc se vykousat z ní poslední kousky zaseklého jídla. Logika postav a jejich mluva je občas na stejné úrovni, jako ve filmech uwe bolla. Spousta motivů, spousta scénáristických odboček, které nikam nevedou, spousta náhod, které by se nestaly snad ani kdyby vám píchli koňskou dávku viru štěstí a spousta hloupých chyb, které celý film tahají do hlubin Země zítřka - viz. nikdy jsme nezjistili, že dokáže měnit barvu, teplotu, že je inteligentní, nevadilo nám, že sežral svého bratra, že rozbíjí ta nejpevnější ochranná skla a že je vyšší než zeď, která ho má držet zpátky. Má vynikající čich a loví i na základě tepelné stopy, ale chrisse pratta jednak necítí (dobře, polil se benzínem), ale ani nevidí teplo, kterým bych já a určitě mnozí další roztavili adamantium, protože když máte 20 centimetrů od slzejících očí rypák prehistorického mutanta (který má geny žáby), váš rektál přímo pulzuje. Ty dvě hvězdy jsou za to, že i když šlo o rodinný film, umírali tam lidi a to celkem drsně. ()

Landauer

Tak to jsem vážně nečekal! Výbornej film! Scénář je promakanej, žádnej mustr "skupinka lidí utíká před dinosaury", jakej nám byl servírovanej v předchozích dvou dílech. Tohle je prostě poctivej příběh a je vyprávěnej skutečně precizně; s nadhledem, ale současně s nelíčeným nadšením a láskou k původnímu filmu. A jsou tu scény, u kterých se nadšený zbožňovatel prvního JP prostě musí tetelit blahem (jo, mám na mysli hlavně tu část, kde ti dva kluci najdou ruiny původního parku a v nich spoustu starých známých rekvizit, kterým dominují dva legendární džípy... ach!). Je tu hromada popkulturních odkazů, od filmu Čelisti až po Predátora, spousta pomrkávání na diváky, fůry nápadů a drobných žertíčků, drobná filmová klišé dostávají na frak a zkrátka... je to do detailů vypiplanej film. Ale to samozřejmě ještě dobrej biják nedělá. Základem je solidní příběh a ten tu kupodivu je! Jednoduché zápletky ve stylu skupinka hodných, skupinka zlých a všichni pak utíkají společně, které známe z předchozích pokračování, vystřídal opravdu propracovaný scénář. Příběh se pěkně klikatí, hodní se stávají zlými a naopak a jako třešnička na dortu visí ve vzduchu téměř filozofický podtext: Lidi, čím vás dneska ještě proboha můžeme ohromit? A když se něco najde, stojí to za to? A jak dlouho potrvá, než vás začne nudit i to? A to se vlastně dá aplikovat i na blockbustery jako takové. A do toho samozřejmě roje, houfy, stáda, tlupy, smečky, hordy, hrozny, pecny, pytle, bedny, náklaďáky, stodoly, sklady, úřady dinosaurů! A zatraceně dobře vyrobených, ale to je už standard... dneska nikdo nad digitálním brachiosaurem nezůstane němě zírat s čelistmi dokořán jak u zubaře jako tenkrát před 22 lety... stejně jako ve filmu už návštěvníky pramálo baví nějací obyčejní dinosauři... proto je třeba vyrobit něco víc než jen dinosaura. A proto je dobře, že se tohohle filmu chopil inteligentní neblockbusterový režisér, který natočil chytrou a přitom velmi zábavnou popcornovou podívanou. ()

kill-tec

Jurský svět sice už nemá takové kouzlo jako jeho předchůdce Jurský park před 22 lety, ale určitě mu to není na škodu. Triky se posunuly vpřed a tím i zábava velkého formátu. Chris Pratt je skvělý chlapík a začínám si ho čím dál tím více oblibovat. Příběh je zajímavý a napínavý, přestože každý musí tušit co se bude dít a jak to skončí. No a závěrečná bitka dinosaurů, ku**a, já byl jak malý dítě! Jedním slovem: skvělý. ()

Paldiny

Zatiaľ čo bola jednotka prelomová, dvojka zábavná, trojka zbytočná, je štvrtý diel nedotiahnutý. Prvé tóny a nálety ponad krajinu vo mne prebudili nadšenie malého chlapca. Vidíme zástupy ľudí na atrakcie, aké by dostali do krachu Disneyland a tešíme sa čo príde ďalej. Časom nadšenie upadá, čo má na svedomí príbeh, v ktorom sa len opakujú staré chyby s novými postavami. Nevýrazné charaktery si nedovolia k nim vypestovať vzťah a nelogickým chovaním časom otrávia úplne (poďme miesto hľadania detí oplakávať mŕtveho dinosaura). Na moje prekvapenie sú samotné dinosaury upozadené akejsi zmutovanej verbeži s nadrexovou silou. K tomu doslova vytočilo degradovanie raptorov na poslušných psíčkov. Slušné triky sú už v dnešnom merítku samozrejmosťou a Jurský Svet našťastie nezaostáva i keď z tretieho rozmeru neviem prečo bolel zrak. Štefan tak opäť potvrdzuje, že je jeden z najchytrejších režisérov súčasnosti a znovu sa mu podarilo opiť celé ľudstvo rohlíkom, po koľkýkrát už? ()

Lionheart

Připadal jsem si zas jak malý kluk! Ten film má opojný nádech oldschoolovosti a byl to opravdu zážitek. Líbilo se mi, jak dokázali tvůrci odlehčit některé scény a jak funkční (a zároveň neotravující) byly vtipy a vtípky a pomrkávání na fanoušky. Postavy šablonovité, ale dobráci sympatičtí a zloduši slizcí, tak jak to ve starých dobrých dobrodružných velkofilmech bývalo. Herci si to evidentně užívali, dětští herci nelezli na nervy a opravdu jsem chtěl, aby je zachránili. Prostě se to povedlo a já jsem nadmíru spokojen, protože jsem ani nechtěl, aby to bylo zbytečně objevné, a v rámci žánru a série to snad ani líp dopadnout nemohlo. Nostalgie, nadšení, pobavení, strach, nadhled, trocha romantiky... je tam vše, co by tam mělo být a je to natočené skvěle. Sice tam chybí to, co jedničku dělalo jedničkou, ale to už tam prostě ani být nemohlo, a vzhledem k tomu, že to ve mně druhý den rezonuje opravdu silně, tak těch 90 % zaokrouhlím nahoru. Po Kingsmanech letošní největší kinozážitek. ________ Po druhém zhlédnutí a po opětovném zážitku původního Jurského parku musím snížit aspoń o hvězdičku, protože to stárne mnohem rychleji než první dva díly. ()

Hadriel

Podle toho rychlého nástupu 5* hodnocení, jsem čekal nějakou slušnou parádu. Ukázalo se, že to je akorát mix destrukce ve stylu Transformers, marvelovských komiksáků a narážek na původní Park. Kolik parků s debilním zabezpečením ještě dokážou postavit? Takový převařování stále toho stejného. Ok, lidi co ujížděli na předchozích počinech z Jurského univerza na tom asi ujíždí znova. Já je viděl taky, ale že bych na tom až tak jel, to fakt ne. Abych zas ale úplně nekřivdil, tak CGI dinosaurů je opravdu hodně povedené, je vidět že tam šlo opravdu hodně cashe. O to méně ale šlo pro ostatní CGI a scénáristy. Ta jízda na motorce skrz prales, wtf? Bryce Dallas Howard, zrzky, moje slabost. Težkej průměr, což bylo sice znát už z traileru, ale přece jenom jsem doufal. Vidět to jinde než v IMAXu, tak to snad pohaním ještě víc. ()

iampatrik

80% Radostný návrat do dětských let! Jurský svět z půlky navazuje a bere si inspiraci z předchozích dílů, z půlky si jede ve vlastní stopě. Baví od samého začátku, kdy seznámí diváka s novým typem "disneylandu", který by chtěl zažít snad každý a následně se začne pomaloučku přituhovat. Děj je poměrně jasně nalinkovaný, neurazí ani občasně hloupé chování nebo scenáristické berličky, prostě to tu patří. Dinosauři zde hrají novou roli, což je patrné už z traileru a tak zde nejsou jen jako "zvířata v zoo". S blížícím se závěrem překvapivě (pro mě příjemně), přibývá krve a rozkousaných postav. Samotné finále mě doopravdy ohromilo. Byť je krátké, dává vyniknout ty, o kterých film je, všechno a všichni ostatní jdou stranou. Raději si budu dokola pouštět tohle finále než všechny transformeří bitvy. Bravo. ()

chaometic

Bohužel Jurský svět pouze těží ze slavného Jurského parku a do flmu nasekali pouze podtexty. Dalším problémem je nesympaticke obsazení, absence tmy čímž film budí dojem rodiného filmu. Jako vždy Film kazí stupidita a nedostatek fantazie jak vyděsít diváka. Jde se lovit dinosaura a ten hned vyběhne že křoví apod. Zkrátka puste si první dva díly a dáte mi za pravdu. Na Jurským světě nevidím nic dobrého a to jsem fanoušek. ()

Asmodin

Čekala jsem to horší. Zajímalo by mě jaký bude další díl Jurského parku/ světa. Bylo to příjemný pokoukáníčko, i přestože tam chyběli výrazné filmové osobnosti. Zatímco děj poklidně plynul za stálého řevu dinosaurů, závěr filmu vás překvapí: velcí dinosauři se poperou a nakonec je sežere ještě větší dinosaurus. Stále bude lepší Jurský park 1 a na druhém místě je hned tento snímek, který na něj navazuje. Velmi mě potěšilo použití starého soundtracku a známé znělky :o) Asi si to stáhnu do telefonu a budu poslouchat v mp3 :o) ()

Alt.64

Buď už nejsem ve věku, kdy mě dinosauři dostanou, nebo ještě nejsem ve věku, kdy mě dinosauři už zase dostanou. Jako parodie dobrý - smáli jsme se a zavírali oči trapností celkem často. Je to akční ukázka recyklátu s cílem vytřískat po dvaceti letech pořádný prachy. Moc nerozumím celkovému hodnocení. ()

Nový Jurský svět je v přípravách

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2024

Třetí Jurský svět až v roce 2022

Třetí Jurský svět až v roce 2022

07.10.2020

Odklady zásadních filmových premiér tenhle týden bohužel nekončí. Po odsunutí Bonda, Duny, několika DC filmů a Rychle a zběsile 9 (z dubna na květen) teď studio Universal posunulo také premiéru… (viac)

Režisér Jurského světa vyrazí na Atlantidu

Režisér Jurského světa vyrazí na Atlantidu

23.06.2020

Colin Trevorrow teprve dokončuje třetí Jurský svět s podtitulem Dominion, koronavirus mu totiž přerušil produkci a jemu tak zbývá ještě několik dní natáčení. Mezitím už ale vymyslel koncept pro svůj… (viac)

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru