Jurský svet

• Česko Jurský svět (viac)

Pred dvadsiatimi dvoma rokmi tragicky skončil sen excentrického milionára Johna Hammonda, ktorý chcel na odľahlom ostrove z dinosaurej DNA vytvoriť Jurský park so živými exponátmi. Od tej doby sa toho veľa zmenilo, park ide na plné obrátky, ročne ním prejdú milióny nadšených návštevníkov, ktorí s sledujú v akcii desiatky,, vyhynutých" živočíchov. Lenže vedenie parku neustále hľadá nové spôsoby, ako túto jedinečnú atrakciu ešte viac zatraktívniť. A v tej chvíľu prídu komplikácie. Vedecké experimenty s novými druhmi veľmi podporuje manažérka parku Claire Dearing (Bryce Dallas Howard), ktorá v zvieratách vidí predovšetkým čísla. Na rozdiel od nich biológ Owen Grady (Chris Pratt zo Strážcov Galaxie) vidí hlavne nebezpečie, zvlášť vo tvoroch, ktoré nestvorila príroda, ale laboratórium. Udalosti mu dajú za pravdu, keď sa jeden z takýchto maznáčikov doslova utrhne z reťaze a začne si pochutnávať na zamestnancoch a aj na návštevníkov parku medzi ktorými sú aj synovci Claire, ktorí za tetou prišli na prázdniny. Teraz už nejde o vyššie tržby ani o udržanie prestíže. Cieľom je prežiť. (Barracuda Movie)

Wally

Je to bez debat film, který byl dělaný pro zisk, ale to vůbec nevadí, protože má přesně to, co od takového filmu čekám...pomalejší rozjezd, napětí, krásné vizuály, dinosaury, hlavního hrdinu, padoucha a krásnou divu, která v průběhu děje ´prokoukne´...a že je B.D.Howard velice půvabná není potřeba vůbec mluvit. Svou roli sehrála i nostalgie...když si vzpomenu, jak jsem koukal na Jurský park na polských VHS, kde se míhaly jenom stíny a stejně sem z toho jako malej byl nadšenej :-)) ()

Michelle75

Kdyby člověk chtěl, tak by našel spousty věcí, které mu vadí a jsou nedotažené,ale já osobně nic takového nechci. Beru to jako akční rodinný film a přesně tohle i splňuje. Typla bych,že si ho užijí hlavně děti 8+, ty menší se budou nejspíše bát a někdy je opravdu čeho. Tedy alespoň při troše fatanzie. Navíc Chris Pratt mi ve své kožené vestě tak trochu připomíná Indiana Jonese a sympaťák to teda je. Po méně vydařené dvojce a trojce přišel zase pořádný akční nářez. ()

Lukoboss

Tady to zmrtvýchvstání po cca dvaceti letech mně přijde jako naprosto zbytečná věc. Zvlášť v takovýmhle provedení. Co se týče nějaké technické stránky, grafiky atd., tak tam je to samozřejmě v pohodě, to se ani nedalo čekat, že by tenhle velkofilm nějak kulhal, nicméně scénář je tupej jak nikdy (jako fakt mně to chvílema přišlo naprosto debilní) - nebyl jsem si jistej, jestli to není pojatý jako komedie. A casting taky "stál za to". Starý díly jsou naprostý pecky oproti tomuhle paskvilu... Nejvíc na tom diváka potěší nostalgický naťuknutí ke kořenům, to se musí nechat. ()

Nassau

That thing out there... That is no dinosaur. Trevorrow natočil výborný letní blockbuster pro celou rodinu. Se vším co k tomu patří. Navíc to ale okořenil výbornou kamerou a řadou parádních nápadů. Pěkná pocta, která na vás neustále pomrkává a nutí vás k tomu, abyste oprášili klasiku od Spielberga. Musím uznat, že Chris Pratt mě opět příjemně překvapil. (70%) ()

nameadel

Ne, fakt ne. A kdyby se během filmu slečně Howardové nezkudrnatily vlasy, tak by to bylo za 1*! (Ale poprvé musím uznat, že v tom Chrisu Prattovi něco sympatického vězí) ()

Chris Wulf

SPOILER ALLERT!!! Na dinosaurech a Jurském parku jsem vyrostl, takže na Jurský svět jsem se těšil, jak malej kluk... a hned od začátku to na mě začali sypat ze všech stran. Bylo vidět, že film sice režíruje Trevorrow (a že si za tu práci zasloužil režisérskou sesli Epizody IX), ale všechno jede pod taktovkou mistra Spielberga. Tolik odkazů na původní film... od hudby, přes herce až po starou hlavní budovu. Byl jsem v sedmým nebi. Ale stejně mi tam pořád něco chybělo. Říkám si, tomuhle plnou palbu nemůžu dát. A pak to přišlo... celou tu epickou finální bitvu jsem měl úsměv od ucha k uchu, protože mi docvaklo, co že jsem celou tu dobu ve filmu postrádal... Krále! :-) ()

Chmur

Naprosto hloupý a zbytečný film. Dobrý možná tak pro desetileté děti. Recyklovaný obsah předchozích parků, světů a hloupých klišé. ()

Mistickzz

Pozerať sa nato dá, aj celých 120 min, len je to neskutočne blbé, bez nejakého výraznejšieho hereckého výkonu, efektná jednohubka, ktorú si vďaka skvelým efektom užijete, to bez pochyby, ale koniec koncov je to len drahšia reklama na mercedes. ()

Dodmund

To je úplná kopie Jurského parku, ne? Dějem a vždyť i to dítě má stejný výraz, jen tady je až příliš typizovaný záporák. Takže nic originálního, jen vizuální efekty. Leda stojí za ocenění ta mořská příšera, tak pěkně zasáhla do děje. ()

wooozie

Product placement je tu ještě více do očí bijící, než v posledních čtyřech bondovkách dohromady, ale Jurskému světu odpustím nejspíše cokoliv. Tento film totálně definuje současný letní blockbuster a jako takovému mu nemohu nic vytknout. Nikdy z toho nebude takový kult, jakým je Jurský park, ale přesto se této značce dostalo neskutečné úctě a respektu, o které si může nejnovější Terminátor nechat leda zdát. ()

Zagros

Jurský svět není vyloženě špatný film, pokud jej budete brát jako pohodovou oddychovku, budete pravděpodobně spokojeni. Nicméně podle mě by mohl být i něco víc, stejně jako celá série Jurského parku. Jasně, už to nebude mít ten wow efekt jako jednička. Přesto si myslím, že tvůrci zbytečně vsadili na akčnost a na efekty. Mimo to zapomněli myslet u scénáře, logických chyb a nesrovnalostí jsou ve filmu mraky. Nevydařil se jim ani casting, téměř žádná z postav mi nepřišla sympatická. Budování atmosféry je pro tvůrce také jenom neznámý pojem. Suma sumárum dvě hvězdy. Až budu chtít vidět napínavé "dinosaury", pustím si raději Jurský park. ()

Evonichna

Tak zase jeden zbytečný film o dinosaurech. Promiňte mi tu kritiku, ale toto už tady bylo několikrát. Poprvé, když jsem byla malá a šla s rodiči na Jurský park, tak to bylo prostě supr. Dinosaury jsem žrala a navíc ty efekty, no prostě na tu dobu podívaná. Když jsem byla starší, tak jsem začala číst Michaela Crichtona a Jurský park mne opět překvapil, svým dějem a zamyšlením vůbec. U tohoto filmu mi hlava nebere, proč to má tak dobré hodnocení. Provedení tohoto filmu je průměrné a děj je fakt dost předvídatelný. Za mne teda pouze nudná vykrádačka Jurského parku. ()

Han22

Nenažraný milionář opět otevírá Jurský park (tedy pardon svět), lidi co zapoměli na minulé katastrofy se houfně vydávají bavit mezi ty nejděsivější predátory a člověk čeká co se posere. A samozřejmě se dočká - bezpečnostní opatření jsou nulová, profesionální vojáci jsou špatně vyzbrojeni, trvá jim věčnost aby se dostali na místo činu a pak se nechají sežrat během pár sekund. Jinak se jedná o klasiku až podezřele remakující (vykrádající?) první díl. Indianajonesovský hrdina, dvojice dětí v nesnázích, vyžranej zmrd a jedna korporátní pipka, která se mění v dobrodružku. V rámci nostalgie vidíme i pár starých lokací a projedeme se starým džípem. A samozřejmě jsou tu dinosauři. "Ochočení" raptoři, pterodaktylové, obrovský krokouš, T-rex a inteligentní Indominus rex. Zkrátka velkolepá, v druhé půli nonstop akční podívaná, které není moc co vytknout, možná jen ten subjektivní pocit lítosti, že už není rok 1993 a mě už není dvanáct. ()

Dallon

Po skoro patnácti letech je zpět Jurská série, a tohle je vážně perfektní návrat. Ano, tenhle film je vlastně přeskinovaný první Jurský park, takže to nemá svoje vlastní koule a prakticky ho to v mnoha směrech kopíruje. To mi ale vůbec nevadí, a myslím že ani většině, protože prakticky všude to má vážně hodně pozitivní ohlasy. Po téměř patnácti letech je tu Jurský film který má svůj nový zmodernizovabý styl, který si ale zachovává strukturu prvního Jurského parku. Má to hodně nových nápadů, zápletka je vlastně skoro to samý co v prvním filmu, trošku pozměněná ale je to to samý. Což podle mě není vůbec špatně. Postavy jsou dost dobrý, Chris Pratt je sympaťák, Bryce Dallas Howard je taky dobrá ale nějak extra mi nesedla, a představitelé dětí jsou skvělí. Michael Giacchino krásně zmodernizoval starý soundtrack, a přidal do toho něco svého. Za mě je tohle třetí nejlepší film z Jurské série. 9/10 ()

Janega

Jurský park alias Jurský svet je už niekoľko rokov úspešne otvorený. Dinosaury sa stali bežnou atrakciou, no postupom času už nemajú čo ponúknuť, a tak návštevníkov ubúda. Aby zvýšili návštevnosť, rozhodli sa vytvoriť nového geneticky modifikovaného dinohybrida. Samozrejme nestvorili nejakého nudného mierumilovného bylinožravca, ale monštrum, ktoré obsahuje to najlepšie z najstrašnejších dinosaurých predátorov. Dôsledky nenechajú na seba dlho čakať, a tak sa v parku rozpúta masaker epických rozmerov. Akcia neustále graduje a graduje, až sa z lovu na jedného dinosaura stane hotová dinovojna. Jurský svet sa nehrá na nejakú múdru sci-fi, kde sa filozofuje o teórii chaosu či hranie sa na Boha. Je to úžasný letný blockbuster, ktorý ponúka všetko, čo diváci od neho očakávajú. V niečom svojich predchodcov prekonáva, v niečom zaostáva, no myslím, že fanúšikovia pôvodnej trilógie budú spokojní. ()

tom.nosek

Má očekávání byla vysoko, a proto jsem měl z tohoto sequelu po 22 letech docela strach. I trailery s novým, uměle vytvořeným dinosaurem byly takové mdlé. Ovšem pak to začne. Ano, začátek je trošku pomalejší, úvodní pointa je hodně vykradená z jedničky, film obsahuje taky dost klišé a některé momenty jsou naprosto logicky hloupé, ale wow. Drama, ve kterém nechybí humor. Strhující závěr. Taktní a vydařené narážky na první díl. Na dinosaurech na rozdíl od opic není vůbec poznat, že jsou digitální. "Don't kill my raptors." Jo a přestože je trailer mdlý, doporučuju se na něj před filmem podívat. Škoda jen, že se v nějaké cameo roli neukázal Alan Grant (Sam Neill). ()

ti88na

Hneď na úvod sa priznám, že k Jurskému parku mám od detstva výborný vzťah a doteraz si rada pozriem nie len prvý, ale čuduj sa svete aj ostatné dva filmy. Preto som bola na Jurský svet mimoriadne zvedavá, no po trailery aj trochu skeptická. Všetky moje obavy však boli zbytočné a ja som z tohto modernizovaného počinu viac ako nadšená. Chrlí zo mňa spokojnosť, rozhodne som bola prekvapená, čo tvorcovia dokázali a ako skvelo ma pobavili. Jurský svet má úplne všetko. Nádherne sa prepojil predovšetkým s prvou časťou pôvodnej trilógie, dokonale si ho uctil. Bol nostalgický, vtipný, akčný, ale nechýbalo napätie, drastickosť a plne fungujúci a turistami nabitý park bol absolútne dokonale zobrazený, do detailov vystavaný a parádne využitý. Postavy sú zamilovaniahodné a digi efekty sú presne také aké mám rada, teda vzbudzujúce úžas a napriek tomu nie prehnané. Dlho som nemala chuť pozrieť si film opäť hneď po vzhliadnutí, Jurskému svetu sa to podarilo a je dôstojným pokračovaním tak kultovej série. ()

MareT.

Prakticky to, co jsem ocekaval! Napeti, humor, potvory a vyskovy body count :) urcite povedene pripomeni toho, co hybalo svetem 20 roku dozadu. A hle, ono to i zlomilo vsechny rekordy:) ()

MaaaR@

Je to fajn. Je to zábava. Jsou tam dinosauři. Je to nostalgie. Ale zkrátka to není ono. Dětské obsazení mi vůbec nesedělo a ačkoliv Pratt s tetičkou jsou skvělí, je tam hrozně moc zbytečných scén, které ale nejsou vyváženou dostatečnou porcí kvalitní akce (z turistů na ostrově se rozhodně dalo vytřískat víc). Tři hvězdy dávám hrozně nerad, ale na čtyři to není...opět narážím na problém, že stupnice o pěti hvězdách nestačí. Poctivých 7/10 a rád se na to kouknu někdy znovu. ()

Nový Jurský svět je v přípravách

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2024

Třetí Jurský svět až v roce 2022

Třetí Jurský svět až v roce 2022

07.10.2020

Odklady zásadních filmových premiér tenhle týden bohužel nekončí. Po odsunutí Bonda, Duny, několika DC filmů a Rychle a zběsile 9 (z dubna na květen) teď studio Universal posunulo také premiéru… (viac)

Režisér Jurského světa vyrazí na Atlantidu

Režisér Jurského světa vyrazí na Atlantidu

23.06.2020

Colin Trevorrow teprve dokončuje třetí Jurský svět s podtitulem Dominion, koronavirus mu totiž přerušil produkci a jemu tak zbývá ještě několik dní natáčení. Mezitím už ale vymyslel koncept pro svůj… (viac)

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru