Jurský svet

• Česko Jurský svět (viac)

Pred dvadsiatimi dvoma rokmi tragicky skončil sen excentrického milionára Johna Hammonda, ktorý chcel na odľahlom ostrove z dinosaurej DNA vytvoriť Jurský park so živými exponátmi. Od tej doby sa toho veľa zmenilo, park ide na plné obrátky, ročne ním prejdú milióny nadšených návštevníkov, ktorí s sledujú v akcii desiatky,, vyhynutých" živočíchov. Lenže vedenie parku neustále hľadá nové spôsoby, ako túto jedinečnú atrakciu ešte viac zatraktívniť. A v tej chvíľu prídu komplikácie. Vedecké experimenty s novými druhmi veľmi podporuje manažérka parku Claire Dearing (Bryce Dallas Howard), ktorá v zvieratách vidí predovšetkým čísla. Na rozdiel od nich biológ Owen Grady (Chris Pratt zo Strážcov Galaxie) vidí hlavne nebezpečie, zvlášť vo tvoroch, ktoré nestvorila príroda, ale laboratórium. Udalosti mu dajú za pravdu, keď sa jeden z takýchto maznáčikov doslova utrhne z reťaze a začne si pochutnávať na zamestnancoch a aj na návštevníkov parku medzi ktorými sú aj synovci Claire, ktorí za tetou prišli na prázdniny. Teraz už nejde o vyššie tržby ani o udržanie prestíže. Cieľom je prežiť. (Barracuda Movie)

tterez

Chcete-li se zasmát, vřele doporučuju! :-) Není to sice záměrem, ale absurdita některých scén je nad hranice únosnosti, proto jsem se v kině smála až k pláči. Dinosauři byli trošku moc digitální, ale budiž. Iritovala mě jen hlavní hrdinka s příšerným účesem, která celý film proběhala v podpatcích. Kino jsem měla zrovna zadarmo a stráveného času u tohohle filmu ani moc nelituju, takže hodnotím kolem 50%. ()

bloodcountes

Jura mi byla vždycky poněkud cizí a velcí neohrabaní ještěři a krvelačné potvory mě nikdy nevzrušovaly (jsem prostě ráda, že to všechno vyhynulo). Tolik k vysvětlení, proč jsem všechny tři Jurské parky viděla v posledním týdnu a to jen proto, že jsem se chystala na Jurský svět (tolik blockbusterů zase není, abych je přehazovala vidlemi, takže člověk vezme za vděk i ještěrkama:) Podle očekávání mi tedy ani tento film srdíčkem nezachvěl (potvory jsou pořád jenom potvory), ale bylo to velmim dobře koukatelné (přesto že jsme omylem zavítali na 3D projekci a zezačátku to bylo čirý utrpení). Akce velmi podařená, triky, ještěři výborný, megalomanský jurský lunapark s tisíci hemžících se lidí byl opravdickým předobrazem čirého pekla a já se přistihovala, jak se těším, až to nějací ti ještěři srovnají se zemí, zaujalo mě, že ještěři už nebyli tupí tvorové z jury, ale všelijaký monstra z rukou šílených vědců. Ti a vojáci, to už je takovej tradiční prvek sci-fi filmů, lidi se asi mají naučit, že vědci a vojáci jsou metlou lidstva (což v mnoha případech opravu jsou:)) Nechyběla ani povinná love story, která (kromě té scény odchodu milenců k horizontu světla a cukerínové hudby pod tím) ale nebyla příliš zdůrazněná, takže se to dalo tolerovat. Herci si svoje odehráli dobře, žádné obzvláštní výkony jsem nezaznamenala a taktéž ani nějaké opravdu hodně sympatické postavy, takže mě to vposledku zanechalo netknutou. Proto tedy "jenom" 4 hvězdy. ()

IvoB

Navzdory nepříznivým očekáváním je Jurský svět zábavný blockbuster a důstojný sequel. To kouzlo a úžas z originálu je už samozřejmě nenávratně pryč, i přes občasnou povědomou atmosféru. Ona jistá povědomost se táhne celým snímkem – kombinuje v sobě všechno možné z předchozích dílů a přihazuje pár novot. Opět je tu park, opět je tu armáda a odchyt dinosaurů, opět se v pozadí rýsuje kritika korporací a znovu zde máme dinosauřího záporáka via Jurský park 3. Přesto si však Jurský svět vede podstatně lépe než poslední zmíněný díl a dost možná i jako Ztracený svět, který sice převládá ve své řemeslné stránce, ale zase pokulhává v rovině zábavnosti. Nemůžu zastřít, že jsem měl před projekcí i během ní značné obavy. Jurský svět předkládá řadu odkazů na originál, které určitě potěší, ale jeho modernější a, bohužel, i digitálnější pojetí působí méně osobitě a tak nějak sterilněji, než by bylo záhodno. Naštěstí si své místo dokáže odůvodnit, vysvětlit řadu nesrovnalostí a přihodit něco navíc – a to teď mluvím o těch prapodivnostech, co byly ukázány v upoutávce. Ano, působí na první pohled trošku trapně, ale takový tým velociraptorů, zmutovaný „Indominus Rex“ a další berličky dodávají tomuto pokračování smysl, odlišují jej, a směrují sérii zase trošku jinam. Ve výsledku jsem si tedy užil ujetější druhou polovinu podstatně více než tu první, přičemž over-the-top finále poskytuje přesně ten typ pamětihodných pasáží, které tento film opravdu potřeboval. Jsem tak víceméně spokojen. Z filmu se totiž vyloupl slušný letní blockbuster, který dobře startuje novou sérii, a to i přes značný šrám, že se prostě nedokáže vyrovnat kultovní jedničce. Jsem zvědavý, co se bude se sérií dít dál – taková aktualizovaná verze Ztraceného světa by nemusela být v novém podání úplně marná. Do té doby si však tento počin vysloužil spokojené 4* (7/10). ()

Foxhound#1

Opět jsem vyrážel do kina s nedůvěřivostí, proč že to je tak vysoko a málokdo na to vysloveně nadává. Nostalgie, akce, napětí, emoce ... to vše jsem na plátně našel a nyní už chápu a plně souhlasím. Jurský svět jde ve stopách svého originálního předchůdce a přitom je svůj. Díky tomuto filmu můžete v klidu zapomenout, že byl nějaký druhý a třetí díl. Sami o sobě nebyly úplně špatné, ale tomuto se nevyrovnají. Dvojka a trojka byla linie ostrova Sorna s nějakou to omáčkou navazující na jedničku. Když si nyní pustíte Jurský park a navážete Jurským světem, nepřijdete v podstatě o nic. Plynulé navázání ve stylu "o 20 let později" a vše funguje jak má. I to poučení na závěr je stejné jako v jedničce - nehrajte si s přírodou nebo si ona pohraje s vámi. ()

xmatysekx

Plný dojmů sem konečně doma. Co sem od filmu čekal a co mi dal? Po shlédnutí několika trailerů jsem čekal docela slabý, efekty nabouchaný odvar z jedničky. A co mi dal? Mnohem víc! Při prvním velkolepém záběru na areál doprovázeném nádherným soundtrackem mi naskočila husina jak dřep. Už sem věděl, že to bude velkolepé a teď mi došlo, že to budu milovat. Příběh vám úplně krásně plyne, kličkuje si a občas se mu do cesty připletou artefakty z jedničky, což bych býval považoval za kýčovité, nebýt nostalgické nálady a těch krásných vzpomínek na první virtuální výpravu do parku plného dinosaurů. Chris je skutečný frajer, jak mi ukázal už v GotG a tady několika chvaty a jednou čenichovkou potvrdil. Co bych vytkl byla absence dědouška Hemonda, původního mecenáše zábavního parku na ostrově Isla Nublar, a rozhodně by to nebyly, jak mnozí hnidupichové zdůrazňovali, vědecké nepřesnosti. Díky za tohle dílo! ()

Perverz

Tak jsem zase jednou v prdeli z místního hodnocení. Jurský svět je totiž rodinný film, a to znamená plno a plno citlivých scén, ubrečená matka, teta, no, říkááám ne!! Je to moje věc, že bych bral JW spíše kdyby byl temnější, krvavější, brutálnější, bez zbytečných řečiček, já vím. Pár dobrých nápadů, hlavně konečné řešení zničení zmutovaného saura, to se mi líbilo jak to vymysleli. Oni v tom filmu totiž museli vymyslet jak tu bestii sejmout, protože nebyli připraveni že by se mohlo něco stát!!!! Ta obluda jim uteče a oni ji jdou zkrotit tyčkou!!! Měl jsem dost. Tyčkou... Takže lidi pobíhají po parku, a za nima běží zmutovaný saurus. To je ten film. Jinak si moc dobře nevybavuju co tam bylo dál. Jo ještě jeden dobrý forek tam byl. A to je vše. ()

Gray Wolfman

Ufff! To zas bylo něco. První věc, na kterou jsem se těšil bylo, ať už konečně nějaká, přerostlá mrcha rošlape ten děsnej Disneyland i s těma usmrkanejma, rozmazlenejma smradama, který mi svým vřískáním doslova trhali uši(přiznávám ale, že v druhé polivině mi jejich vřískání v bolestech pro změnu lahodilo). Pak mě totál dožrala hlavní dvojice, kterou, jako by ukradli z Honby za diamantem a to bohužel i s jejich rádoby vtípkama. Co mě naopak pobavilo, bylo jak ty 2 kinderheroes zdrhali před tou vychcanou slepicí(myslím dinosaura a ne hlavní hrdinku), hupsli si z vodopádu a doplazili se na bahnitou pláž, tak už sem jenom čekal, kdy tam za nima pleskne sebou Predator. Pak se naštěstí rozjela akční jízda, která neubírala až do konce filmu a uteklo to pak jako voda. Je mi jasné, že nad tímto filmem bude onanovat kažrej smrad, kterému se čerstvě začalo vytvářet semeno a v každém hračkárství bude ještě minimálně 4 roky ve výloze roztomilej, plyšovej Indomínek Rexík, ale mě to míjí hooodně velkým obloukem 3/5* ale jen proto, že je to prostě Juráč ()

Lefty86

Moc dětinské, moc nijaké a dost zbytečné. Hlavní představitel nijak zajímavý a bez charisma, spíš mi přišel jako kreslená figurka. A s např. s Jeffem Goldblumem se nedá srovnávat ()

Hanes88

Zase se mi jednou zdá, že některé filmy jsou hodně přehodnocené...Neříkám, že to nebyl dobrý film, co se týče efektů apod., ale na 5 hvězd? Rozhodně ne. 4 hvězdy? Bohužel taky ne. Děj byl celkem předvídatelný a celkově to nepůsobilo moc dobře. Nevím. Jako tak na pobavení u chipsů to stačí. 60%. ()

lucijelucije

Po vizuální stránce je to bomba. První hodina pro mě znamenala na plno otevřené bulvy a kochání se prostředím a fantastickými dinosaury, kteří mi silně připomínali moje mládí s jurským parkem. Avšak krásné jsou čtyři hvězdy, co bych neubrala, ale pravda je, že po druhé polovině se začne snímek otáčet směrem dolů a čím více se blíží závěr, tím horší pocit jsem měla. Je to hodně sporný, protože nemůžu říct, že scénář byl katastrofa, ale určitě jsou tam mouchy, které se odpustit nedají. Potom k pozitivu vyvažuje kamera, hudba a veškerý svět, který vás sice strhne ke kladné stránce, jenže potom ty herecké rádoby dobré kombinace..Kdyby Jurassic Word měl krásných 90 minut, a ten závěr by nebyl jako z animované pohádky, dalo by se více pracovat na téhle jinak famózní věci. ()

ClimbVibe

Jurský svět není špatný blockbuster, ale ani náhodou se nevyrovná perfektně namíchanému koktejlu od Spielberga z r.1993. Sice mě potěšila závěrečná bojová scéna, ale stejně jako celý snímek - je založená jen na extrahování původního díla. Chriss Pratt je ok, ale je jen jeden z mála. Režie i kamera mě dokázala na několika místech potěšit, ale k čemu to je, když (opět) ty nejlepší scény jsou jen odkazy na první film? Proč si nevzít příklad spíš z toho, že v prvním filmu fungovala lidská chemie a každá scéna s dinosaury se stala kultovní? To v Jurském světě není. Mohlo to dopadnout hůř, ale taky o dost líp. ()

peetriss

Překvapivě zábavný letní blockbuster, který je sympatický tím, že se nesnaží bezhlavě remakovat Spielbergovu sérii či na ní parazitovat, ale jde si svou cestou, která proslulý park posouvá do dnešní doby plné hi-technologií (asi nutnost k uspokojení dnešní mladé generace). Ideální dobrodružný film s povedenými efekty, který dokáže stejně bavit jako napínat. Lehké hrátky s divákovými nervy taktéž ovládá dobře. Herecké obsazení se povedlo také, takže pokud se chcete nenáročně bavit, je Jurský svět skvělou volbou. ()

Mitin

Měl jsem od toho trochu větší očekávání, ale ani tak to nebylo špatný. Asi právě to, že těch filmů o dinoparcích bylo moc, už to neni ono a rozhodně se to nedá srovnávat s Parkem z '93. Vizuály byly pěkný, akce nebyla špatná (i když se mi zdálo, že každá druhá scéna byla jako vystřižená z předchozích dinosaurů) a nová ještěrka se mi schopnostma líbila. Chris Pratt mi vůbec ve filmu nesednul a docela mi vadil, i přesto že ho mam celkem z jeho posledních filmů rád. ()

qxkamo

Omielat podobny pribeh skoro vo vsetkych castiach ma uplne sklamalo. Z najnovsieho prispevku do serie Jurskych parkov mam pocit ako keby filmari zastali v 90tych rokoch, pretoze film nepriniesol po grafickej stranke vobec nic nove, ba naopak, prve casti su graficky na tom ovela lepsie a realistickejsie. Pouzili snad tie iste mikrofilmy, ktore sa im osuchali? ()

morize

Většinou mám pro dnešní blockbustery pochopení a rád se pobavím. Jurský Svět se mnou však ani nehnul a přiznám se, že příliš nerozumím místním vysokým hodnocením. Film má samozřejmě černobílé postavy, je totálně plochý a průhledný. Je v něm tolik WTF momentů, že se člověk musí smát, aby nebrečel. Jakékoliv napětí film absolutně postrádá. Ani nostalgická nota to u mě nezachránila. Hodně chabá zábava. ()

Marrty3

Za mě rozhodně skvělost. Trochu jsem se toho bál, ale už od trailerů jsem si říkal, že by to mělo být povedené. Nakonec se tak opravdu stalo. Klasickou jedničku to nepřekonalo, ale je to zhruba na úrovni trojky, ba dokonce lepší. Chriss je fenomenální. Vtipu neni moc, ale když už je tak velice vydařený. Efekty skvělé a příběh místy lehce slabší, přesto dobrý. ()

Honzeek95

V mých komentářích se tolikrát vyskytuje slovo klišé, že dokonce tyto komentáře samy o sobě začínají být klišé. Opět ale musím tímto slovem charakterizovat celý film.. Tyhle restarty známých filmových trháků, jako je Spiderman nebo právě Jurský park, mi připadnou opravdu jen jako ždímačky na prachy. Film nemá čím překvapit, je čitelný od začátku do konce, dinosaury už jsem viděl x-krát v předchozích dílech Jurských parků, stejně tak jako jejich "čmuchání před usmrcením kořisti" probíhající asi 5x v každém dílu. Jediná originalita, kterou jsem vysledoval, byla, když chtěl ten IT operátor na ústředně políbit svoji kolegyni a ta mu řekla, že nemůže, že má kluka. To bylo opravdu úsměvné a dá se říci jedinečné, toto jsem opravdu ještě nikde jinde snad neviděl. Tím ale seznam "inovativních záběrů" a nápadu bohužel končí... ()

vander19

Typický blockbuster. Nalákajme čo najviac divákov do kina na základe vizuálnych efektov (to uznávam, dinosaury sú moja slabina a ich prevedenie bolo fakt pekné), príbeh až tak podstatný nie je a hlavne do neho aplikujme plno vedeckých hovadín, aby sme zaujali blbých amíkov. Rick Jaffa, Amanda Silver - dvojica, ktorá napísala scenár aj ku vynikajúcemu remaku - Planéte opíc 1 a 2 a to som čakal, že ma nebude baviť, si to u mňa pohnevala. No, OK uznávam úvod aj záver im vyšli, ale stred filmu, kde mal dej gradovať bol neskutočne hlúpy a nudný. Stvoritelia podobných žánrov, ja Vás prosím, neserte nám tú romantiku fakt už pomaly všade. Len to zbytočne rozbíja akúsi plynulosť deja a pravdepodobnosť, že sa zamilujem vo chvíli, keď ma bude chcieť zožrať 2,5 metrový deinochus je veľmi nízka. ()

Nový Jurský svět je v přípravách

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2024

Třetí Jurský svět až v roce 2022

Třetí Jurský svět až v roce 2022

07.10.2020

Odklady zásadních filmových premiér tenhle týden bohužel nekončí. Po odsunutí Bonda, Duny, několika DC filmů a Rychle a zběsile 9 (z dubna na květen) teď studio Universal posunulo také premiéru… (viac)

Režisér Jurského světa vyrazí na Atlantidu

Režisér Jurského světa vyrazí na Atlantidu

23.06.2020

Colin Trevorrow teprve dokončuje třetí Jurský svět s podtitulem Dominion, koronavirus mu totiž přerušil produkci a jemu tak zbývá ještě několik dní natáčení. Mezitím už ale vymyslel koncept pro svůj… (viac)

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru