Aréna národů

Súťažný
Česko, 2012, 70 min

Účinkujú:

Aleš Háma, Aleš Valenta

Nejzábavnější soutěžní pořad pro celou rodinu. 15 soutěžících reprezentuje Českou republiku v zábavných hrách, kde vítězí humor nad výkonem. V Aréně národů platí, že "není důležité vyhrát, ale zúčastnit se"! Moderuje Aleš Háma a Aleš Valenta  Zbrusu nový zábavný soutěžní pořad přichází od této soboty na obrazovky Prima family! Čekají vás v něm především zábavné hry, v nichž humor vítězí nad podaným výkonem. Patnáctičlenná družstva z osmi zemí světa od Velké Británie po Čínu se musejí vypořádat s nejrůznějšími nástrahami i s faktem, že soutěžící při plnění zadání mnohdy nevypadají ani trochu důstojně. Proto je náš tým složen sice z fyzicky zdatných závodníků, ale zároveň z lidí se smyslem pro humor, kterým nedělá problém udělat si legraci i sami ze sebe. Do soutěže Aréna národů, která se natáčela ve Francii, se přihlásili nikoliv kvůli slávě, medailím nebo finančním výhrám, ale čistě proto, aby si tu "zablbli". V tom jim budou velkou oporou i oba moderátoři - Aleš Háma a Aleš Valenta.
Diváci budou mít kromě sledování zajímavých soutěžních disciplín možnost seznámit se s českou partou, která se během natáčení neuvěřitelně rychle stmelila a šířila kolem sebe dobrou náladu, ale i nahlédnout do zákulisí celé soutěže, které patřičně okomentují oba moderátoři. Chybět nebude ani trocha humoru na účet ostatních družstev, z nichž některá přijela s úplně jiným posláním. V Aréně národů se sešly týmy z Arménie, Běloruska, České republiky, Číny, Francie, Ruska, Ukrajiny a Velké Británie. Jak si povede český tým v takové konkurenci? Uvidíte už od dnešního večera na Prima family! (oficiálny text distribútora)

Hakuna Matata

Myslím, že téhleté soutěži křivdíte. Pokusili jste se kouknout na víc dílů? Projet všechny části? Že ne? Já to zkusil a je to fajn pořád na odpoledne. Nevím, kde jste slyšeli, že je to bude úplně stejné jako hry bez hranic! Moderátoři se snaží to obměňovat, i přes pár soutěží, kterých se opakovali znovu třeba třikrát. Tady jde o ty lidi, kteří se snaží a reprezentují, protože o to v těhle hrách jde, zahrát si a ne vyhrát, ale užít si, možná i naštvat soupeře, kteří to berou moc vážně. Hudba ujde, 50%. ()

chaosteory

V jednom se tu shodnem všichni, je to lepší než konkurenční Wipeout, ale do Her bez hranic to má daleko, jako já do ředitele TV Prima. Úkoly jako tak nejsou špatné, bohužel nemají tématický podklad, a tak někdy nechápu viz kočka a pes v bublině. Soutěž má příšerně malé prostředí, což se odraží na úkolech i záběrech a výčet týmů je jako seznam zemí bývalého CCCP (nebrat doslova). Ty dvě hvězdy dávám za solidní moderátory a soutěžící, kteří to myslí vážně. ()

mrGhostly

Velmi milé překvapení. Zábavné disciplíny, někdy trochu drastické (viz. býk :D). Žádné trapné, předcvičené "wtf scény" jako na Nově. Ano, originál je jen jeden. Na sobotní večer je ale i tohle naprosto vyhovující. Moderátoři O.K. Hodnocení po prvním díle: 4* ()

michalkop

Propadák. Neustále srovnávají s Hrami bez hranic, na které tato tragédie prostě nemá. Jen čtyři týmy a ještě dva z nich pochybné - Bělorusko a Ázerbájdžán. Za co? Konají se jen na jednom místě a většina disciplín se v pozměněné podobě bude opakovat. Největší blbost je závěrečná šplhací stěna. Fůj. Při jednotlivých disciplínách jsou špatně rozlišeny jednotlivé soutěžní týmy. Když jich je tak málo, proč soutěží jen po dvou? Samotný disciplíny mi připadají spíše trapné v rámci hesla originalita a adrenalin za každou cenu. Už se na to znovu nepodívám. ()

Pauleto

Tak tohle mě tedy mile překvapilo! Hry bez hraníc to sice nejsou, ale je to skvělá náhražka téhle výborné soutěže. Zábavné disciplíny, i trochu drastičtější ty s býkem také chválím. Docela jsem se pobavil a budu určitě sledovat i nadále pokračování Arény národů. ()

schindler

Na tomhle pořadu je vidět jak se divák neustále vyvíjí. Byly časy kdy něco podobného hltal celej národ, tuším že to byly Hry bez hranic, jenže roky letí a dnes nasadit něco takového na sobotu večer, velice odvážný počin. ()

Ben111

Celkem solidní pokus o zábavný pořad, rozhodne lepší jako wipeout na nově z kterého udělaly trapnou soutež s nesympatickýma moderátorama i soutěžícími, Dávám 3/5:) ()

vojta033

Co? "Nejzábavnější soutěžní pořad pro celou rodinu"? Si dělají srandu. Hry bez hranic v novém a mizerném? Viděl jsem jeden díl a chvíli sem se usmíval, ale jen chvíli. Potom přišli býci a spíš sem trnul. Asi stárnu, ale zábavný mi to nepřišlo. Pestrost her nic moc. V létě opakovali Hry bez hranic a u nich jsem se náramně bavil. Ale tohle mi nic moc neřeklo. Moderátory mám rád, ale bohužel tady mi nesedí. Ideální na vyplnění reklamy na jiném programu. I když poslední dobou jsou reklamy často ve stejný čas na mnoha programech... ()

reccal

Parodie na Hry bez hranic, bez úrovně, vkusu a nápadů. A část, kde vypustí na soutěžící nebezpečného býka, nechápu už vůbec. A ty, Valento, se raději drž skákání... ()

Eradin

Většinou (bohužel) nejlepší televizní zábava sobotního večera. Mladší a méně povedený klon Her bez hranic, který si udržuje velmi dobrou úroveň jednotlivých disciplín. Samotné by to stačilo na čtyři hvězdičky, ale naprosto zoufalé komentáře Aleše a Aleše z celého pořadu dělají jednu velkou otravnou záležitost. ()

mcamino

Tahle soutěž mě bavila, různé soutěže, ve kterých české celebrity ukázaly své schopnosti. Bavil jsem se po celou dobu pořadu, dávám 4*. ()

montrose

Pokud mám srovnávat s Hrami bez hranic, tak Hry mě i na svoji dobu bavily víc, ale Aréna není špatná, navíc mě jsou oba moderátoři sympatičtí. Disciplíny s býkem docela masakr:) S Wipeoutem bych nesrovnával vůbec. To byla přehlídka rádoby celebrit. Takže Hry bez hranic za 5 hvězd a Aréna slabší 4. ()