Tim (Domhnall Gleeson) je úplne obyčajný, nesmelý 21-ročný Brit, ktorý má starostlivú matku, šialenú sestru, úžasného otca (Bill Nighy), ale žiadnu priateľku. To sa má čoskoro zmeniť, pretože Tim práve dospel do veku, keď mu otec prezradí rodinné tajomstvo. Všetci muži v ich rodine totiž môžu tak trochu cestovať v čase. „Tak trochu“ v tomto prípade znamená, že sa môžu vracať len do minulosti, k udalostiam, ktoré oni sami prežili. Stačí nájsť tmavý kút, zavrieť oči, zovrieť päste a ste tam, kde ste si priali byť. Tim sa okamžite rozhodne využiť túto schopnosť na to najdôležitejšie, čo človek v jeho veku potrebuje. Teda na získanie dievčaťa, pokiaľ možno pekného, múdreho, dobrého a lačného po sexe. To Timovo sa volá Mary (Rachel McAdams) a ich vzťah je dokonalý, pretože všetky nedokonalosti Tim okamžite napraví. Ale ani s takouto schopnosťou nemôže život do nekonečna klamať, obzvlášť, keď je to podliak, ktorý vám pripravuje jeden neľahký problém za druhým. S každým návratom totiž prídete o všetko, čo ste do tej doby prežili. A to niekedy dosť zamrzí... (TV Doma)

zigy

Ten systém chození do skříně a zatínání pěstí bych bral všemi deseti:) Po vtipném a nápaditém úvodu, který mě dal vzpomenout na časy Návratu do budoucnosti, však přišel hluchý prostředek a ještě hlušší konec. Sakra, vždyť ta druhá půlka už byla úplně o ničem! Pane Curtisi, ten romantický klavír, který je všudypřítomný, sám o sobě romantiku neudělá! ()

Tuty

Tak mám po včerejšku novou oblíbenkyni (Rachel McAdams). K filmu musím říct, že mě celkem solidně připoutal k obrazovce, několik povedených vtipných a příjemně romanických scén (zejména první 2/3 filmu) a anglický suchý humor (Timův zaseknutej strýc a jeho hlášky). Herci výborní, vyprávění v pohodě až na jednu nelogičnost (Tim záchranou divadelního představení nepotkává Mary a její kámošku, v novinách zjistí, že se ve městě koná po dobu několika dnů výstava její oblíbené umělkyně a očekává tam její přítomnost, Tim v galerii vyhlíží Mary celou dobu výstavy, snad ani nespí a má spousta času si promyslet, jak jí osloví. Když k tomu nakonec dojde, neví, že se vlastně ještě nepoznali???), no, bavil jsem se dobře, stále očekávajíc nějaký dějový zlom, ale ono se nic zásadního v tomto duchu vlastně nestane - tedy pokud nepočítáme otcovu smrt a rozpor mezi ním a Mary. Takže film určitě dobrý, ale poslední dvacetiminutovka je spíš takový nudnější sladší doják. Čistých 80%. Kde že ta Rachel jestě hraje? ()

Paserak

S velikou radostí dávám plný počet. Lásky čas je důkazem, že komedie se mohou obejít bez fakovaček, prdění, šoustání a hlavně...mohou být chytré. Lásky čas sledoval Tima kterak využívá svého daru.....zpočátku k řešení "hloupostí" až k ochraně zásadních lidských hodnot a ochraně rodiny. Krása! ()

cobislav

Hlavní hrdina mi zpočátku připadal, jak úplně bez mimiky. Po chvilce jsem ale zjistil, že když už nějakou udělá, je to skvělě. Moc se mi to líbílo a tento zážitek mi nemůže ani zkazit nějaká zbytečné technické připomínky k cestování časem, protože tady to absolutně nehraje roli. Chválím ten suchý britský humor, krásně jsem se zabavil a chválím herecké výkony. 83% ()

Kozlowski8

Tim je ve věku, kdy hlavní starostí jeho vrstevníků je sehnat holku. On je však velice nesmělý a nerozhodný. Rodinné tajemství, které mu předá jeho otec, mu při hledání vysněné dívky může velice pomoci... Špatně a docela nezáživně vystavěný příběh, ozvláštněn sci-fi vložkou v podobě, která mi přišla hloupá a občas sama sobě odporující a nelogická. Přes některé vtipné situace a dialogy jsem ve vyprávění cítil spíše chlad a něco jako nucenou snahu bavit. Ani vztah hlavních hrdinů moji dušičku příliš nezahřál. Ten zrzavý chlapík (Domhnall Gleeson) mi k mojí oblíbenkymi (Rachel McAdams) neseděl a nelíbil se mi. Od režiséra jsem čekal více a pouze právě osobnost Richarda Curtise a Rachel McAdams převážili mé rozhodování mezi dvěma a třemi hvězdičkami na tři. 55%. ()

buchannon

Začátek byl trochu přímočarý, ale postupem času mě film dokonale vtáhnul. Myslím, že podobné happyendové odpočinkové filmy jsou taky potřeba. Ano je to pohádka, ale to mi vůbec nevadí. Nevzpomínám si na špatný film o cestování časem. Vše korunuje krásná Rachel McAdams. ()

Kybela

Tohle mě naprosto dostalo. Vlastně nic novýho, ale tenhle způsob filmové romantiky je pro mě geniální a absolutně mi leze pod kůži. Takhle ANO! ()

oSiSko

Je to krásny film so skvelým obsadením s nádherným záverom. Vracali by ste sa často do minulosti keby ste mohli, aby ste si užili tie pekné chvíľe znova alebo napravili svoje chyby? alebo by ste sa snažili žiť život naplno a užívať si ho v prítomnosti, aby ste sa nikam nemuseli vracať? ()

kyrysar

Zase jsem se těšil na konec. A to z jednoho důvodu. Na mě to bylo až moc intelektuální. Chtěl jsem prostě více cestování časem, více romantiky. Bylo to takový pokoukání na všechno a vlastně to bylo jen o křehkosti života. Margot Robbie si tady zahrála asi tu nejvíc zbytečnou roli v kariéře, kdyby tam nebyla, tak by to vůbec ničemu neuškodilo. Texty roztržitého a nevýrazného Gleesona byli tak debilní, že se nedivím, že jeho postava potřebovala možnost cestovat časem, protože tenhle kluk by si určitě nikdy nevrz! Postava Rachel McAdams byla fajn, ale bylo jí uhrančivě málo! A pak Bill Nighy, klasicky šarmantní tatík, až vyrostu, tak bych chtěl být jako on! ()

PenelopaW

Milé, ale po Lásce nebeské jsem čekala víc... Tři hvězdy za vztah k otci, který vygradoval při rozhodnutí pořídit si třetí dítko, a za apel, abychom každý den žili, jako by byl naším posledním. ()

PF 2014

29.12.2013

Láska nadčasová se Zooey Deschanel

Láska nadčasová se Zooey Deschanel

01.04.2012

Richard Curtis, tvůrce nejlepšího romantického filmu všech dob (na protesty ve vzkazníku nereaguji ;)), si od režírování odpočinul scenáristickou prací na Válečném koni a epizodě Vincent and the… (viac)