Tim (Domhnall Gleeson) je úplne obyčajný, nesmelý 21-ročný Brit, ktorý má starostlivú matku, šialenú sestru, úžasného otca (Bill Nighy), ale žiadnu priateľku. To sa má čoskoro zmeniť, pretože Tim práve dospel do veku, keď mu otec prezradí rodinné tajomstvo. Všetci muži v ich rodine totiž môžu tak trochu cestovať v čase. „Tak trochu“ v tomto prípade znamená, že sa môžu vracať len do minulosti, k udalostiam, ktoré oni sami prežili. Stačí nájsť tmavý kút, zavrieť oči, zovrieť päste a ste tam, kde ste si priali byť. Tim sa okamžite rozhodne využiť túto schopnosť na to najdôležitejšie, čo človek v jeho veku potrebuje. Teda na získanie dievčaťa, pokiaľ možno pekného, múdreho, dobrého a lačného po sexe. To Timovo sa volá Mary (Rachel McAdams) a ich vzťah je dokonalý, pretože všetky nedokonalosti Tim okamžite napraví. Ale ani s takouto schopnosťou nemôže život do nekonečna klamať, obzvlášť, keď je to podliak, ktorý vám pripravuje jeden neľahký problém za druhým. S každým návratom totiž prídete o všetko, čo ste do tej doby prežili. A to niekedy dosť zamrzí... (TV Doma)

mira.l

Musím říct, že po objednání DVD jsem měl z tohohle filmu trochu obavy, protože mezitím jsem viděl Ztracený v čase, a ten mi teda nesed ani trochu. Tady to naštěstí dopadlo výrazně líp, ty časové vandry mi tu až tolik nevadily, přece jenom tak nějak divák pořád ví, kde zhruba je:). Rachel McAdams je jako téměř vždycky kouzelná, i když by se asi už pomalu měla s přibývajícím věkem od rolí v takových romanických slaďácích odklonit někam jinam. A i na zrzavýho Domhnalla Gleesona jsem si po chvíli zvyknul:). Celkově bych to charakterizoval jako takovou pěknou pohádku, která by sice asi moc reálná být nemohla (i bez toho cestování časem), nicméně kouká se na to hezky, je to jeden z těch oddechových filmů, které dokážou tak nějak pohladit, i když to rozhodně není žádné neokoukané téma. Jestliže jsem za P.S. Miluji tě dal plný počet, tak tady přece jen jednu hvězdičku uberu, P.S. se mi líbilo ještě o chlup víc, ale i tak poctivé čtyři. EDIT 29.12.2017 Devalvuju na tři, po skoro třech letech od prvního shlédnutí už mi to tak milý nepřišlo. Víckrát na to asi radši koukat nebudu. ()

Skautka

Je celá řada krásných romantických, dramatických dojáků. Ale jedna řada stojí za to, a druhá už ne. Lásky čas patří do první řady, které stojí za to. Hodnotíme jak příběh samotný, tak výkon herců a režie. Ale i v té první řadě těch dobrých romanťáků, je to stejné. Podobné zápletky, podobné konce, podobné slzy. Ale jsou to filmy, které si maminy pustí po obědě, když jim ti jejich rošťáci konečně usnou. ()

dawnie

About Time mi už docela věky doporučoval dobrej kamarád, se kterým máme dost podobnej filmovej vkus. Slyšela jsem to od něj tucetkrát: "Už ses na to koukla? Je to FAKT dobrej film." Druhá záležitost, u který u nás dochází k podobný symbióze, je film Perks of Being A Wallflower, kterej je vlastně podobně kua dobrej. Tyhle dva kousky jsou samozřejmě dost odlišný, a to, co mě na About Time nenávratně odzbrojilo a vtáhlo, je to, jak je skutečnej. Ze života, jako by ani nebyl napsanej, i když na něm zároveň je vidět, že je napsanej, a to oddělávajícím způsobem. Velkou zárukou už před shlédnutím pro mě, kromě kamarádovo rady - dík, Barney -, byl už režisér Richard Curtis, a tím pádem i britský punc opravdovosti a kořeněnýho humoru. Jeho Lásku nebeskou hltam při každým shlédnutí, a druhý z těch vánočních shlédnutí (první při každoroční tradici dámskojízdního balení dárků 23.ho večer a druhý na Štědrej den odpoledne) bylo doprovázeno zběsilým tancováním. About Time mě nepřiměl tancovat, ale přiměl mě přemejšlet. A nechci bejt patetická, ale řekla bych, že by se tenhle film měl pouštět všem povinně jako způsob, jak si uvědomit, že každá chvilka, každej, i nejmenší detail v životě se dá ocenit a prožít. About time = About LIFE. ()

Zverca

Jasné, toto je taká oddychovečka. Sadnite si, dajte si k nemu dobré vínko a relaxujte. Ale je to relax, ktorý stojí za to. A možno niekto povie, že je to len neralistická, romantická. motivačná sračka, ktorá Vám pripomenie Vaše hodnoty, to, čo je dôležité blablabla... Ale potrebujeme aj takéto filmy. A keď už si pozrieť niečo, čo vo Vás má vyvolať tie prijemne pocity, čo má síce klišé myšlienku ,,žiť každý deň, akoby bol naším posledným", a čo Vám spríjemní Váš večer, tak si pozrite tento film, nebudú to zle strávené dve hodiny. ()

wolfinek11

Opravdu krásný film, sympatičtí herci, pěkné prostředí. Zajímavý pohled na to, jak by se vlastně celý náš život změnil, kdybychom se mohli vždy o kousek vrátit zpět a napravit chybu. Člověk se chybami učí, ale jak by svět vypadal, kdybychom ty chyby v čase napravili? ()

TetaJane

Každý tady píše, jaká to byla pohádka o lásce. Nemyslím si, že to bylo to hlavní, co nám chtěl autor sdělit. Chtěl nám spíš připomenout, že život máme jen jeden a měli bysme jej více prožívat, neboť konec nás všechny potká dříve či později. Myslím, že to bylo fajn pokoukání. :) ()

RajAthen

Jednoduché pravidlo, které Vám změní život. Jednoduché poselství, kterým byste se měli řídit. Neotřelé, originální, lidské a zábavné na sledování, a přitom i romantické. Líbily se mi výkony všech zúčastněných, i doprovodná hudba - asi se brzy podívám znovu. ()

neo93

Moc milý a příjemný film, který rozhodně musí potěšit na duši. Taky, co bychom mohli čekat od tvůrce Love Actually. A i když se vlastně jedná o takovou romantickou sci-fi pohádku, je to přeci jen nádherná pohádka. Skvělé hrátky s časem, jenž by chtěl využít alespoň jednou (natož pokud by se člověk mohl vracet do minulosti kdykoli) asi každý. Velmi dobrý nenucený humor, parádní soundtrack, tak i ústřední pár, který si nadmíru sedl. Přesně takový to snímek jsem potřeboval vidět, jenž by mi dokázal zvednout náladu, což se mu více než podařilo. ()

gemi

Feel-good romantika s jasným poselstvím. Tesat do kamene, ale hlavě - naučit se podle toho žít! EDIT: 20. 11. 2022, druhé zhlédnutí. Zajímavé. Uplynulo pět let a navzdory své sloní paměti si z toho nepamatuju nic. Ale to je dobře, protože jsem si to znovu parádně užil. Sci-fi, které nepotřebuje žádné triky, přesto dokáže vykouzlit dojetí a dobrý pocit. ()

Psycho.R

Richard Curtis se nikdy neopakuje a pokaždé je skvělý. Absolutně jsem netušil, co od tohoto snímku čekat. Lásku nebeskou považuji za ultimativně nejlepší romantickou komedii a nedokážu si bez ní představit Vánoce. Piráti na Vlnách měli ten retro nádech plus rebelské pojetí a Lásky čas je příběh, který je originální a utíká velmi rychle. Žádné klišoidní situace, které by film brzdili a na konec melancholicky smutné finále, které jsem prožíval s hlavní postavou. Lásku nebeskou už asi nezdolá žádný další film, ale velmi vysokou laťku si Lásky čas držet dokáže. PS. Bill Nighy je skvělej herec!!! ()

balcazar

Vydarený romantický film s vydareným nápadom fantasy roviny v podobe vracania sa do minulosti, ktorý spôsobí, že divák je počas sledovania filmu v neustálom napätí, čo sa stane, čo sa pokašle, čo bude dôvodom, že sa hlavná postava vráti do minulosti a ako film vyvrcholí. Postavy sympatické, teda, až na tú hlavnú - ryšavého Tima - outsidera v ostrej premiére svojho života, no casanovu po vrátení sa do minulosti. S pribúdajúcou minutážou sa však na neho dalo zvyknúť. ()

Hashirama

Ačkoliv je Láska nebeská jeden z mých oblíbených filmů, k Richardu Curtisovi jsem si nikdy nevypěstoval kdovíjakou náklonnost či obdiv, poněvadž zastávám názor, ač nepopulární, že Láska nebeská je (podobně jako projekty Wachowských) náhodou perfektně do sebe zapadnuvší koncept a jedinečný úkaz, který nemá ve filmové historii obdoby, a ve kterém se Curtisova chronická cukrkandlovitost na úrovni čtyřicetileté panny naprosto přirozeně rozplynula. V této romanci mezi trolem smaragdového ostrova a patentovaným vrcholem mužských tužeb dobytým už tehdy monsieur Goslingem se však projevuje bez jakýchkoliv zábran a stejně tak jeho neochota dát svým scénářům nějakou funkční nadstavbu a integritu, která by zařídila, že se nebude dít jen to, co se Curtisovi a jeho syndromu zbytnělé vagíny líbí. V důsledku absence střízlivého dramaturga sledujeme po celou stopáž nesvéprávného trola, který se chová nejdřív jak holka a pak jak mentál, aby se mohl vracet v čase a divák se ukuckal smíchy, přičemž se zápletka, ač prochází neustálými obměnami, v jádru vůbec nemění, stejně jako hlavní hrdina. A v závěru se na ni nabalují víceméně náhodné pointy, které se táhnou a ke každé dostaneme ještě nějaké otravné PSko...a pak další a pak ještě jedno, kterým nám Curtis zase ukazuje ty krásné, sladké a slzopudné pravdy, které vám zopakuje minimálně třikrát, kdyby vám to náhodou nedošlo. A alespoň bazální logiku děje nahrazuje vytrvalými diabetickými dávkami kýče. V součtu jsme tak dostali naprosto tuctovou přeněžnělou pohádku bez jakéhokoliv výrazného konfliktu, dramatu, vrcholů nebo pádů, jejíž stěžejní motiv (tj. cestování časem) nemá žádnou logiku a v důsledku ani váhu. ()

Black-star

Rachel McAdamsovou mám prostě ráda - je taková přirozená a roztomilá. Přesto že se nejedná o hollywoodský trhák ani romantiku prvotřídní kategorie. Je to příjemný snímek ze života s prvky sci-fi. Vzhledem k tomu že se dotýká obyčejného života - člověk se snadno ztotožní s postavami a vše navíc je jen jakousi pohádkovou nadstavbou. A kdoby někdy nechtěl aby svět byl hezčí, lepší... kdo by netoužil některé věci prožít znovu nebo si zkusit jiné rozhodnutí... pěkný snímek doporučuji. ()

Likan7

Richard Curtis to prostě umí. Není to takový drahokam jako Láska nebeská, ale jako netradiční romantická komedie to funguje skvěle. A je úplně jedno, že to vlastně romantika ani moc není. Jak se to že začátku tak tváří, tak je Lásky čas spíš film o rodině a svých nejbližších. Je to sice často na hlavu postavený, ale Gleeson je sympaťácký dřevo a Rachel McAdams je kouzelná ať je kdekoliv. Je to milé, příjemné a po skončení budete mít takovou tu radost ze všedních dní jak nikdy. ()

Franche

Vtipné, hodně vtipné. Místy smutné, ale o to reálněji to působí. Realita jako vyšitá - nebýt cestování v čase. Herecké obsazení dokonale funguje, všem všechno přejete. Bill je nejlepší filmový otec a Domhnall nejsympatičtější anglický chlapík. Zatnout pěsti a 5* Shlédnuto v Londýně ()

Monty2729

Jedním slovem úžasné! S takto dobrým pocitem jsem už z kina dlouho neodcházela. Originální nápad, skvělý humor, perfektní herecké výkony (oba hlavní protagonisté jsou až neuvěřitelně sympatičtí). Richard Curtis dokazuje, že romantické komedie opravdu umí. Navíc vás filmem provede skvělá hudba, kterou si budete chtít hned pustit znovu. Jsem nadšená! ()

Lavinia

Přecukrovaná dojemná idylka pro maniaky, posedlé rodinným štěstím. Někde v polovině obrovský logický skok zvíci bezedné propasti. ()

Falco.araea

No tak trošku jsem váhala, kolik mám dát hvězdiček, protože romantická komedie je podle mě žánr, ve kterém nejde vymyslet za mák nic nového a že to má ten starý dobrý scénář, dva se zamilují, pak se stane něco zlýho, pak se to zlepší a oni se dají dohromady (pokud teda ta baba nemá rakovinu a neumře). Každopádně u Lásky čas (nevím, jak se to správně skloňuje) mě nadchnul už trailer a film, na který jsem asi po sto letech vykopala i přítele, byl opravdu hrozně pěkný, přeslazený, ale hrozně pěkný, takže je to něco mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami a Domhnall Gleeson, na kterého je sranda i radost pohledět, to zvedá nahoru. Takže plný počet. ()

PF 2014

29.12.2013

Láska nadčasová se Zooey Deschanel

Láska nadčasová se Zooey Deschanel

01.04.2012

Richard Curtis, tvůrce nejlepšího romantického filmu všech dob (na protesty ve vzkazníku nereaguji ;)), si od režírování odpočinul scenáristickou prací na Válečném koni a epizodě Vincent and the… (viac)