Druhé zpracování legendárního příběhu o slovenském lidovém hrdinovi s výrazným výkonem Pal'o Bielika v titulní roli Jury, který po návratu ze studií nenajde doma otce ani matku. Dovídá se, že otec byl ubit ve vězení. Odchází do hor, aby spolu s dalšími muži pomstili panskou zvůli. Martin Frič získal za tento film čs. filmovou cenu za rok 1936 a Ferdinand Pečenka cenu za nejlepší fotografii. JÁNOŠÍK byl příznivě pčijat mezinárodní filmovou kritikou při svém uvedení na benátském Biennale a ještě v témže roce byl prodán do 32 států jako jediný čs. film z celého období první republiky, který úspěšně pronikl do všech velkých evropských i mimoevropských zemí. V Jánošíkovi lze jak po stránce umělecké, tak i po ekonomicko - výrobní spatřovat ojedinělý pokus o realizaci v pravém slova smyslu československého filmu. (oficiálny text distribútora)

Danulinda

Pro mě osobně veliké zklamání nad bídným zpracováním tohoto jinak velice zajímavého námětu slovenské legendy, jež je velmi podobná Robinu Hoodovi. Špatně vymyšlené dialogy, katastrofální střih s tím pádem chaotickými bojovými scénami připomínající většinu dnešních tzv. akčních filmů, které také místo akce působí spíše nepřehledností a unavují zbytečně zrak. Věřím, že kdyby vzali film o Jánošíkovi do rukou čeští filmaři pouze s českými herci, nebo kdyby se natáčelo o několik desítek let později, dejme tomu 50. - 80. léta, mohl být výsledek o mnoho lepší. ()

honzic

Tradiční Jánošík, který je legendární Fričovou podobou, dobře natočený i ztvárněný, leč postrádá některé zábavnější prvky a části, ale koukatelný je i tak dobře. Hodnocení: 65 % ()

Sekel

Velmi pekne natocena agitka na slovenske narodni citeni, ktera splnila svuj ucel tak dobre, ze vetsina slovaku, ma predstavu o Janosikavi stoprocentne se shodujici s timto filmem a odmitajici pripustit, ze jde o zjednodusenou, vysoce idealizovanou a naprosto nepravdivou podobu historie. Jako film ovsem nadstandart a velmi potesi (dnes by se reklo cameo) role Jaroslava Marvana, Theodora Pisteka a Jindricha Plachty. ()

rigby

Na svou dobu silně akční film. Dnes vzbuzuje trochu úsměv, ale musela to být bomba. Nicméně příjemná podívaná i dnes. Nadčasový příběh zbojníka opravdu stále láká... ()

peeko

Jedním slovem paráda. Frič už jako mladý ukázal své kvality a sfilmování slovenské legendy se zhostil na jedničku. Místy je střih zběsilý, jak to vídáme u dnešních akčních filmů a videoklipů, ale charisma Paľa Bielika v roli Jánošíka, dodává filmu klid a atmosféru. Howg ()

Grázl83

Nevim jestli to byl záměr, ale herecké výkony vypadali hrozné amatérsky. Rychlost střihu jak v moderních videoklipech, bohužel zde to bylo na škodu. ()

smalda

P.Bielik je přesvědčivý Jánošík,síla čiší z každého jeho pohybu. V době vzniku to byl famózní počin,ani dnes se neomrzí. ()

pelegryna

Nejlepší co kdy o Jánošíkovi bylo natočeno a P.B. byl obsazen mistrovsky a skvěle hrál.Jeho závěrečný tanec pod hákem naháněl až husí kůži. ()

Kosir

Frič byl "univerzální" režisér. Je s podivem, jak dlouhou dobu a jak zručně točil. V řadě případů (protože v útlém mládí mě to nezajímalo) jsem až po letech zjistil, že nějaký, třeba mnohokrát shlédnutý, snímek vznikal právě pod jeho vedením. Jánošík byl jedním z mála filmů, který byl na základní škole zdrojem kulturního vyžití opakovaně. Ničemu ideologicky neškodil, nepřekážel. Možná proto se mně trochu přejedl. Z "historického" hlediska by možná zasloužil víc než 4*, podle mě ale stačí. Před pár lety jsme se na dovolené na pár dní stavili v Těrchovej, kde má monumentální pomník z nerezu. Poškodit lze těžko, nicméně místní a určitě návštěvníci se na něm vyřádili aspoň fixami a sprejem, například obrázků znázorňujících (!), nebo chcete-li , tam bylo něurekom. ()

Milan81

Obrovské překvapení! V něčem mi Fričova režie připomněla o dvacet let mladší režii Kurosawy v Sedmi samurajích... Pro mne osobně neuvěřitelně nadčasový snímek s geniální hudbou Miloše Smatka a úžasným hereckým výkonem Palo Bielika, herce podobného charismatu jako náš Radoslav Brzobohatý. Vynikající a nestárnoucí film. ()