Emily (Rooney Mara) a Martin Taylorovi (Channing Tatum) jsou dokonalý a úspěšný mladý pár, který má vše, nač si vzpomene. Pak si však jde Martin sednout na čtyři roky do basy za zneužívání informací v obchodním styku a jeho život se promění v peklo. Stejně je na tom i Emily, která zůstává v relativním přepychu jejich manhattanského bytu, ale celou tu dobu se utápí v příšerných depresích. Když se nakonec pokusí o sebevraždu, nastupuje na scénu psychiatr Jonathan Banks (Jude Law). Protože se Emily zuby nehty brání zvažované hospitalizaci, dohodnou se na sérii terapeutických setkání a na užívání antidepresiv. Aniž to tuší, právě tohle rozhodnutí oběma zásadně změní život. Emilina léčba totiž nepokračuje, jak by podle lékařových plánů měla, a tak jí předepíše nové léky, jež by měly její psychické potíže minimalizovat. Tyhle pilulky však mají děsivé vedlejší účinky – mají moc zničit manželství, pověst do té doby respektovaného lékaře, mohou dokonce zabíjet – ale kdo za to bude zodpovědný? Zničený Banks, jehož kariéra se ocitla v troskách, se rozhodne najít odpověď na tuhle otázku za každou cenu. I když riskuje, že přijde i o to málo, co mu ještě v životě zbývá. (oficiálny text distribútora)

BoPo

Jedná sa o jeden z tých úkazov, kde záverečné vyústenie povyšuje celkový dojem. Čo povedať a veľa neprezradiť? Depresia je neschopnosť tvoriť budúcnosť. A budúcnosť je tu hlavným motívom. Dnes sa pozeráte z okna a máte ten svoj výhľad, ale nikdy nemôže naisto vedieť, odkiaľ sa budete pozerať zajtra. Dnes sa cítite zle, tak si dáte tabletky, aby ste sa zajtra cítili lepšie. Dnes stretnete niekoho, kto vám zmení všetky zajtrajšky čo prídu. Film, ktorý bude s každým ďalším pozretím rásť. Hlavne nezabúdajte, že tabletky z Vás neurobia toho kým nie ste. Iba uľahčujú byť tým, kým ste. ()

6thSun

Obžalobu farmaceutické lobby kvituji s velkým nadšením, pokud se ovšem dějové hloubky týká, musím konstatovat, že vážným vedlejším účinkem tohoto filmu je, že mě jeho vyprávění téměř vůbec nedokázalo strhnout. 65% ()

bouncer

Soderbergh po dlouhé době opravdu potěšil (asi tak od přelomu století) a Vedlejší účinky jsou možná jeho nejlepším filmem vůbec. Geniální scénář pro temný kriminální příběh, který si krásně pohrává s americkým fenoménem zvaným antidepresiva. Příběh je hlavním tahounem filmu, ale režie i kamera mu zdatně sekundují a herci to dotáhli k dokonalosti. ()

rreal13

Musím říci, že tohle jsem opravdu nečekal. Velice mě překvapilo rozuzlení. Film Vedlejší účinky ve mně určitě zůstane ještě hodně dlouhou dobu. 4* ()

Beznoh

Vážně super film, nejdřív vůbec netušíte, že by situace mohla vypadat tak jak vypadá a pak se to skvěle rozuzluje. Super zápletka i závěr, pro mě jasných pět... ()

JohnCZ

Na jednu stranu výborně promyšlený psychothriller, na druhou stranu je podání na můj vkus až moc sterilní a v momentě, kdy začal film odhalovat svá tajemství, jsem byl už nadobro ukolébán zdlouhavou atmosférou, že jsem v první moment ani nezaregistroval fakt, že k nějakému dějovému twistu došlo. Abych to tedy shrnul: na papíře asi skvělý děj, ale samotné provedení mě moc nechytlo. ()

Marek1991

Skôr než sa rozpíšem, chcem citovať dve zaujímavosti k tomuto filmu, aby ste si uvedomili ten hazard, ktorý je na pozadí tohto premysleného psychologického kriminálneho filmu. „Scénář byl od začátku koncipován tak, aby nemohlo dojít ke konfliktům a soudním sporům s velkými farmaceutickými firmami. „Na tomhle filmu jsem strávil víc času telefonováním s mým právníkem, než na všech předchozích dohromady,“ pronesl scenárista Burns.“ a „Dr. Bardey tvrdí, že antidepresiva dnes berou lidé, kteří by ještě před 10 lety zdaleka nebyli shledáni nemocnými. U mnoha pacientů sám pozoroval nežádoucí vedlejší účinky. V době uvedení filmu se v USA vyvíjelo 187 nových preparátů a u 60 miliónů lidí (z 300 miliónové populace) byla diagnostikována nějaká psychická porucha. [Zdroj: Svět Filmu]“ Dnešný svet je ťažký v mnohých smeroch a západná civilizácia sa nechala uniesť, až si spôsobuje mnohé poruchy sama a lieči si ich vlastnými liekmi, kde sa ocitá v začarovanom kruhu nezdravých potravín, života, stresu, depresie, faloše, či nebezpečných liekov s mnohými vedľajšími účinkami. Prvých približne 20 minút bolo ozaj skôr utrpením a utápaním sa v nudnej konverzácií, kde máme možnosť vidieť ďalší smutný fenomén a to väzenie u muža hlavnej postavy. Dnes dosahuje USA rekordy v počte väznených, tento štát skrátka je na morálnom dne, kde už mnohí stratili zábrany a navyše sa neskutočne drzo stále profilujú ako vzor pre svet. Vedel som, že ak bude tento film predvídateľný a bude sa snažiť upozorniť na problém s farmaceutickým biznisom, ktorý sa z priemyslu vyrábajúcim liečivá pre populáciu premenil na priemysel biznisu so závislosťami a s odkladaním bolesti na potom, kde sa neliečia príčiny, ale dôsledky, že to schytá ostrú kritiku, no ten nečakaný záver, ktorý si tu mnohí priali sa dostavil a pohladil duše diváka hlavného prúdu, ktorý takto s ľahkosťou môže prehliadnuť všetky tie skryté výkričníky smerom k liekom. Nuž je to americký film, slobodu som veľmi nečakal, navonok to drží krok aj keď to akoby volá o pomoc. Vo filme sa stretla herecká špička, aj keď to miestami trocha prepálili, lebo neprítomný pohľad po vražde nedáva zmysel vzhľadom k zvratu na konci. Druhýkrát by som to vidieť veľmi nechcel, aj keď istá škodoradosť voči lesbičkám by u mňa mohla nastať, lebo filmy hrajú skôr na opačnú nôtu. Ja už by som nevolil tento spôsob, kde sa dáva nádej tým, ktorí si stále myslia, že celosvetový obchod s liekmi je v poriadku, bol by som radšej keby sa to zviezlo na tej spoločenskej kritike, najmä ak sa jedná o antidepresíva a nie lieky na srdce. Chápem, že istá časť obyvateľstva tie antidepresíva možno potrebuje, no nie taká časť, aká ich berie. Film podobne ako Terapia láskou vsádza na súčasné problémy v USA, no zvrtá sa teda do niečoho, čoho sú plné televízie ohľadom seriálov. Šikovný film, ktorý však nevymyslel nič nové, len vsadil na už naozaj otrepanú skutočnosť. Takže volím skôr minuloročnú komédiu s Jennifer Lawrence, kde sa mi aspoň na jej pekný zadoček dobre pozeralo a nebojte sa, nie som úchylák, ktorému by bolo treba niečo predpísať. :) () (menej) (viac)

Marsik

Premiere Cinemas - Rozjezd moc dlouhý a do 40. minuty čekáte, než se "hra rozehraje". Poslední třetina je už ale hodně atraktivní a v podstatě celý film díky ní nesklouzne do škatulky průměrných dramat. Skvělé herecké obsazení také zvedá rating vzhůru, stejně tak soundtrack. Jenom škoda Tatuma, který dostal málo prostoru. Musím ale říct, že jsem čekal daleko větší pecku a že mě film posadí doslova na prďku. To se však nestalo. Finální dojem nejlépe vystihnu procenty. 75% (with J.) ()

PauloZ

Panu S. se po dlouhé době zadařilo, a to tak, že velmi zadařilo. Scénáristická pecka, která šlape na paty těm nejlepším "moderním" psychologickým filmům. Výborně promyšlené, záhadné, nečekané a napínavé. Bavil jsme se opravdu skvěle. Takový obrat/zvrat jsem nečekal a za to opravdu velké plus. 4,5*. PS: Původně jsme chtěl napsat něco ve smyslu, neradno chodit k psychiatrovi, který pacientovi nasadí svinstvo, které člověka zničí a mi mu bezhlavě důvěřujem, ale o to v tom filmu vlastně vůbec nejde. ()

Astaroth12

Je to o žene, ktorá nemohla spávať a doktor jej predpísal liek, po ktorom bola námesačná a pritom zabije svojho manžela a ona si nič z toho nepamätá. Je vinná? alebo je vinný jej doktor, ktorý jej liek predpísal? Alebo je to celkom ináč? Film plný zvratov, kde sa pravda veľmi ťažko hľadá. Vedľajší účinok je pekne ladený psycho thriller zo slušným spracovaným dejovej linky. Len niektoré veci tu nedávali zmysel a to hlavne vo finále, keď doktor veľmi poľahky uskutočnil pomstu a tak tých dramatických a realnych momentov tu už bolo pomenej. Dávam 4*, len neviem z určitosťou či si to tento film zaslúži, tak si ho budem chcieť pozrieť znova a potom prehodnotím moje hodnotenie. ()

kleopetra

Tak upřímně, docela jsem váhala mezi 2 - 3*. SPOILER! Tak nějak mě ten koncový zvrat nepřekvapil a nějak jsem nevěřila, že by psychiatr dokázal tolik narušit vztah těch dvou, když v něm šlo o tolik peněz. I kdybych si myslela, že že mě ta druhá podvedla, tak bych opravdu spíš hrábla po penězích a utekla. neříkám, že bych tomu psychiatrovi nenaslibovala hory doly. Možná to bylo jen rychlé ten konec, ale podle mě dost nepřesvědčivé. A ta venku nemusela fotky poslat jen manželce, ale i do novin a pak pochybuji, že by zůstal Banks jako psychiatr Emily. No prostě ten konec moc náhlý a nepřesvědčivý. začátek takový utahaný. Teď jsem se téměř přesvědčila dát míň :-D Ale větším blbostem jsem dala 3* :-D ()

Tryskomyš

Ze začátku je film celkem zajímavý. Později spadne do průměru, a zase konec je zajímavý. Je to přesně ve stylu Kdo z koho. Když obě dámy nasadí vysoký kalibr, tak musí i lékař odpovědět ve stejným stylu. ()

spaceboyCZ

Prvni hodina je o nicem, strasne dlouhy rozjezd, ktery pak vyborne vygraduje v posledni pulhodince, ale to uz vam je jasne, o co bezi... Skoda, potencial ten film ma a velky... ()

hous.enka

Americký psychologický thriller o psychiatrech a jejich psycho pacientech mě zpočátku nadchl. Scéna při krájení papriky - skvěle! Co mě ale přestalo bavit bylo rozuzlení a zejména to, jak je scénář odfláklý: zatímco první hodina se odehrává v příjemném pomalém tempu, kdy tápete co kdo a jak, zbylá půlhodina je plná spekulování a dohadů a vy víte, že nakonec vás už nic nemůže překvapit. Čekala jsem facku přes obličej, dostala jsem lehké poplácání. Zajímavé je, jak mi všichni herci byli v tomhle filmu nesymaptičtí. Snad jen ta psychiatrova žena mě zaujala, jinak poměrně předvídatelné a na mě moc mešuge. Není to špatný film, ale mám dojem, že si ho po pár týdnech nebudu pamatovat. ()

schizmo

Side Effects jsou od začátku tak nejednoznačné, že nejprve nevíte, jestli se jedné o sondu do hlubin depkařské duše, celovečerní agendu za psychofarmaka nebo o konspirační thriller, ve který se film nakonec doopravdy rozvine. Gradování je sice pozvolné, avšak natolik důrazné, že vám to nedovolí film vypnout a jít spát, přestože by jste dávno měli. Trio Mara / Law / Zeta-Jones bylo vybráno tak povedeně, že nevím, koho pochválit víc, jejich tváře do charakteru postav skvěle sedí, takže nezbývá, nez se nafutrova thorazinem a mrknout na to taky! ()

maddy

Where I come from, if anyone goes to see a psychiatrist or takes medication, the assumption is they're sick. Here, the assumption is they're getting better. Najpríjemnejší šok a jedno z najväčších prekvapení roku 2013. Alfred Hitchcock v 21. storočí. Až doteraz som si myslel, že Hitchcockové premyslené, precízne vystavané thrillery už nikto neprekoná ... až prišiel Side Effects. Bez pochyby prvotriedny krimithriller mixnutý s drámou, dokonca aj s tým motívom falošne obvineného muža a osudovej ženy (rozdiel je len ten, že tento krát to nie je blondína). Ešte stále pochybujete nad tou variáciou Hitchcockovských motívov? A nie je to len bezduchá variácia, ale zaslúžená pocta tomuto majstrovi napätia. Dokonalá ukážka toho, že aj v dnešnej dobe sa v Hollywoode píšu nanajvýš inteligentné scenáre, ktoré sú zakaždým, nie jeden, ale hneď dva kroky pred divákom a dokážu aj ostrieľaného diváka efektne miasť po celú stopáž, nechať ho celý čas pochybovať o motívoch postáv, držať v napätí nad vývojom v ďalšej minúte a vyžívať sa vo vlastnej neistote, v ktorej neviete komu vlastne fandiť, aj napriek tomu, že sú všetky karty (zdanlivo) vyložené na stole a príbeh sa jednu chvíľu zdá kryštálovo čistý. Až príde odzbrojujúca záverečná 10 minútovka, pri ktorej sa celý komplex udalostí dokonale vyjasní, každý kúsok skladačky zapadne presne na svoje určené miesto, aj bez toho, aby celý dej stratil na svojej dôveryhodnosti a premyslenosti. A vy zisťujete, že v podstate sa nejedná o žiaden svetoborný míľnik na poli stavby príbehov, ale maximálne efektným, pútavým a napätým ho vytvoril štýl rozprávania, ktorý po celý čas ponúka len tie najpodstatnejšie útržky rozhovorov rámcované do presne vypointovaných scén. Ako pridaná hodnota nechýba nenápadná, ale za to o to podstatnejšia kritika farmaceutického priemyslu, resp. celej spoločnosti závislej na „práškoch“. Celých 100 minút má film nekolísavé, vyvážené tempo - čo u Soderbergha zase nebýva až tak zvykom, viď Haywire – a samozrejme nechýba mu neistá, nešpecifikovateľne podivínska „soderberghovská“ atmosféra. Precízne herecké výkony sú už len čerešničkou na tom najchutnejšom koláči – z Rooney Mara sa stáva jedna z najvšetranejších a najtalentovanejších herečiek mladej generácie (aj keď mi jej rola jemne pripomínala Lizbeth z The Girl With The Dragon Tattoo, akurát bez tých čiernych tieňov, to však nemyslím ako výčitku), Jude Law už tradične skvelý a potešila Catherine Zeta-Jones, ktorá je s pribúdajúcim vekom čoraz charizmatickejšia, jedine Channing Tatum mi do tohto osadenia vôbec nesadol, bol až príliš nevýrazný a v podstate zbytočný (ale chápem, že po Magic Mike ho chcel Soderbergh mať opäť na pľace aspoň v menšej úlohe). A tých pár chybičiek na kráse ako až zbytočne doslovný záver, po ktorom si po takto premyslenom a vystavanom príbehu nakoniec nemusíte domyslieť ani len sekundu a pár skratovitých scén, ktorým by sa rozhodne zišli celé minúty stopáže navyše, mu pri všetkých ostatných pozitívach hravo odpustíte. CELKOVO: 4,5* PS: a to sa v závere musím zmieniť, že Soderbergov fanúšik rozhodne nie som (taký Solaris (2*) doslovne pokazil, z jeho poslednej tvorby: Haywire (2*) bola len márna a absolútne zbytočná snaha o „maximálne realistický akčný film“ bez akéhokoľvek tempa alebo spádu, Contagion (3*) zase až príliš roztrieštený na jednotlivé úryvky bez výraznej spojitosti, a Magic Mike (3*) napriek tomu, že sa jednalo o slušnú drámu, tak pre mužské publikum až príliš „testosterónovo“ poňatú). Pokiaľ má však byť Side Effect jeho posledný kino-film ako sa vyhráža, tak je to dokonalá ukážka toho, ako sa z režisérskej scény odchádza so cťou (aj keď týmto Soderberghovým vyhrážkam neverím a po Side Effect netrpezlivo čakám na jeho ďalší kúsok ako nikdy predtým). () (menej) (viac)

baribal

POZOR, následující výplach obsahuje BROJLER: osvícený nápad Soderbergha odstranit Tatuma hned zkraje naštěstí nezůstal osamocen. Nic proti němu, ale strhnout tolik pozornosti v podstatě na vedlejší postavu jen tím, že jí ztvárňuje Che-nynk, je prostě chyba. Zeta-Jones hraje potvoru, které bravurně zvládá a od začátku je jasné jak je v tom celém namočená. Mara je Marná. Trosku hraje tak přesvědčivě, že bych skoro věřil tomu, že žít s ní je fakt pruda. Dokud Vás teda nerozpíchá k smrti! Cha, to se mi povedl nesmyslný dvojsmysl. Za pochválení ale stojí Žid Právo, který ve finále všem s plnou parádou nakope prdel. Skoro Vás donutí váhat, kdo je tady ta svině, kterou máte nenávidět.. prozaická odpověď?.. měli byste nenávidět vědce, kteří stojí za pokrokem lidstva ve vývoji medikamentů. Nojo, drogy jsou špatné a léky ještě horší. Že bych si místo "céčka" dal radši krokouše? ()

Tatum rodičem na plný úvazek

Tatum rodičem na plný úvazek

01.06.2015

Channing Tatum se hodně drží akčních filmů a komedií, ve Vedlejších účincích nebo Honu na lišku ale předvedl, že zvládne i dramatickou roli. Kde se bude o oscarovou nominaci rvát příště? Jeho zájem… (viac)

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz