Emily (Rooney Mara) a Martin Taylorovi (Channing Tatum) jsou dokonalý a úspěšný mladý pár, který má vše, nač si vzpomene. Pak si však jde Martin sednout na čtyři roky do basy za zneužívání informací v obchodním styku a jeho život se promění v peklo. Stejně je na tom i Emily, která zůstává v relativním přepychu jejich manhattanského bytu, ale celou tu dobu se utápí v příšerných depresích. Když se nakonec pokusí o sebevraždu, nastupuje na scénu psychiatr Jonathan Banks (Jude Law). Protože se Emily zuby nehty brání zvažované hospitalizaci, dohodnou se na sérii terapeutických setkání a na užívání antidepresiv. Aniž to tuší, právě tohle rozhodnutí oběma zásadně změní život. Emilina léčba totiž nepokračuje, jak by podle lékařových plánů měla, a tak jí předepíše nové léky, jež by měly její psychické potíže minimalizovat. Tyhle pilulky však mají děsivé vedlejší účinky – mají moc zničit manželství, pověst do té doby respektovaného lékaře, mohou dokonce zabíjet – ale kdo za to bude zodpovědný? Zničený Banks, jehož kariéra se ocitla v troskách, se rozhodne najít odpověď na tuhle otázku za každou cenu. I když riskuje, že přijde i o to málo, co mu ještě v životě zbývá. (oficiálny text distribútora)

elanius

(98/2013) / Dokonalý Jude Law v sterilnom a docela štandardnom príbehu. V žiadnej fáze filmu som nedostal čo i len trochu výraznejšie emócie, napriek tomu, že Soderbergh sa o ne vyslovene snaží. Takisto označiť film ako psychologický je asi mierne prehnané. Áno dobrá dráma to je, ale nejakej veľkej psychológie som tam nepostrehol. (7/10) ()

marvan

Po shlédnutí Side Effects se mě zmocnil smutek nad takto promrhaným talentem. Na co Soderbergh sáhne, to dokaže přivést k dokonalosti, přesto z jeho posledních filmů čiší neskutečná tvůrčí únava. Tenhle pocit únavy a tvůrčí prázdnoty dovedl tematicky zúročit jen v The Girlfriend Experience, kterým se negativně vymezil vůči festivalovým trendům. ()

Pavlínka9

Zajímavý námět, skvělý Jude Law a škoda, že tam Catherine Zeta-Jones nebyla více, jelikož na ni je i v jejích letech velice příjemný pohled ;) Dobrá ukázka toho, co léky dokážou i nedokážou :) Moc se mi líbilo, že se postava Juda Lawa nenechala tak lehce odbýt a udělat svůj vlastní test v podobě vody se solí :) Od toho se odvíjelo vše a měla jsem najednou dvě možnosti, jak to mohlo dopadnout :) Retrospektiva, pro mě nesympatická Rooney Mara, a vyšší společnost, ve které se objevují lidé, kteří díky lékům taky žijí a je to jejich každodenní pomocník - to všechno se mi moc líbilo. A k tomu ještě snaha všechny oblbnout, což dlouho vychází, ale pak se objeví někdo, kdo se jen tak nenechá ;) ... ()

noriaki

Plný zvratů a tak trochu žánrově roztříštěný, je Soderberghův příspěvek do diskuze o americké závislosti na utišujících lécích. Troufnu si říct, že i podhodnocený. Podstatná část příběhu je vyprávěná obrazem. Divák, čekající nejprve psychologickou studii hroutící se ženy a poté vyhrocené soudní drama, věří, že vše podstatné mu bude řečeno ústy postav a nesoustředí se na pohyby kamery a kompozici scény. Až zpětně jsem si uvědomil, jak rafinovaně je tenhle téměř šablonovitý scénář natočený. Kdyby byl méně předvídatelný, byl by to plný počet. ()

Cushing

Ty jo, post-noir funguje. Nebo fungoval. Nejlepší je Judova londýnská angličtina. To chceš slyšet, když už ne filmek vidět. ()

hroubek

Znáte ten pocit, když si pustíte film, o kterém předem víte, že je hodně kvalitní a i přesto Vás ten snímek něčím překvapí a naprosto Vás posadí na zadek s otevřenou pusou. Tak tohle se mě stalo poté co jsem dokoukal Vedlejší účinky. Steven Soderbergh rád střídá žánry svých filmů, jelikož díky tomu získává mnohem lepší přehled, než tvůrci, kteří se pohybují jen v jednom žánru. A tento film je důkazem jeho všestrannosti. Soderbergh má k dispozici kvalitní scénář, herce, kameru, hudbu a díky tomu může rozehrát svoji hru s námi diváky. Hru za, kterou jsem mu ohromně vděčný. Více prozrazovat nebudu, jelikož u tohoto snímku, platí čím méně víte tím lépe pro Vás. Opravdu je pěkné sledovat, jak si Soderbergh hraje s vizuální stylem ve svých filmech. Záměrně volené úhly pohledů, netradiční záběry, kamerové filtry, které zdůrazňují určitý typ barev a k tomu všemu geniální hudba Thomase Newmana. Herecké obsazení je jako obvykle hvězdné .Channing Tatum znovu dokazuje, že je dříč a jeho herecký part není vůbec špatný.Catherine Zeta-Jones mě mile překvapila svojí chladností a vypočítavostí. Rooney Mara hrála skvěle, opravdu je moc talentovaná, což vím už od Fincherových Mužů, kteří nenávidí ženy. Ale tady hrála mnohem lépe, ta její proměna mě dostala. A nakonec třešnička na dortu v podání skvělého Jude Lawa, který zde předvádí jeden z nejlepších výkonů své kariéry.Velmi precizní práce od všech zúčastněných. Chci to vidět v nejbližší době znovu. A nejlépe s někým, kdo to neviděl, abych mohl pozorovat jeho výraz na tváři až film skončí. Hodně moc dobrá podívaná, kterou byste si neměly nechat utéct. ()

Nyck

Vedlejší účinky jsou jako horská dráha. Pořád nějaký zvrat, nevíte, jestli jste zrovna nahoře nebo dole, ale moc se vám to líbí a nechcete vystupovat. Nechcete, aby to skončilo. Na konci poděkujete za svezení a cestou domů se vám ještě trochu motá hlava, protože to byla jízda, na kterou se nezapomíná. ()

VanTom

Pro Soderbergha typicky chladný a profesorský snímek, který se ale může opřít o skutečně nepředvídatelnou zápletku a scénář. V prvních dvou třetinách totiž divák opravdu netuší, jakým směrem se bude příběh ubírat a jaké je jeho hlavní téma; v té poslední už přece jen jasně zacílí a nikam překvapivě neuhne. Možná i proto působí finální rozřešení sice spravedlivě, ale poněkud neuspokojivě. ()

Eleanor05

Něco, co zezačátku vypadá jako slibné konspirační drama o společnostech vyrábějících léky, se bohužel po hodině zvrtne v tuctovou jednoduchou zápletku, kterou jsme viděli už tisíckrát... ()

drake31

Steven, Steven, Steven čo si mi to len urobil ? Takto napätý, plný pochýb, a rozradostený som už dlho nebol. Nesmierne inteligentný scenár, ktorý sa nádherne hrá s divákom, vodí ho kadejakými smermi, ponúka mu rôzne možnosti, a to len preto aby na konci vyložil karty a zasmial sa mu do tváre. Úžasne vystavený dej, skvelé herecké výkony, a dávka režisérskeho umu robia zo Side Effects jedným z najväčších prekvapení r.2013. Absolútna spokojnosť ktorá len tak neodznie. 100% ()

Mishqo

Toto som naozaj nečakal. Film plný zvratov nesúci sa v príslušnej atmosfére podtrhnutý dobrými výkonmi hercov. Výborný! ()

Narya89

Psychologicky velice zajimavy snímek s atraktivním hereckým obsazením. Líbilo se mi zde zpochybnění určite dejove predvidatelnosti, kdy jsme měli možnost vidět, ze někdy věci nejsou úplne tak, jak se zdají byt. Podobný zvrat si vybavuji akorát v Perfect Getaway. Každopádně tema antidepresiv a celkove vedlejších účinku léku je ted velice aktualni a je dobre si ukázat i odvrácenou stránku, aby člověk nemel pocit, ze zázračné pilulky jsou vzdy tím nejefektivnějšim řešením obtížné životní situace. ()

harryy

Vedľajšie účinky patria medzi najprekvapivejšie a najlepšie trilery posledného obdobia. Soderbergh sa nimi nesnažil povedať dôležitú spoločenskú myšlienku, ale vytvoril skvelý žánrový film s uveriteľnými postavami a výbornou zápletkou.Výborný scenár,herci a napínavé až do konca. 85% ()

sskrblik

Zajímavý příběh plný zvratů ve kterém herecky září Rumová Můra. Od Žida Práva, Kataríny Omega Beta Zeta Slyší Mě Někdo? Džounsové a Čena Tatuma nic moc nečekejte. Jejich postavy jsou možná až příliš subtilní, obzvláště psychologové působí distingovaně. Kolerace mezi jednotlivými postavy je veskrze redundantní. Lapidární význam příkládám katarzi pana Žida Práva. ()

JohnSmith

Soderbergh mě velice mile překvapil.Z počátku jsem si říkal, že půjde o klasický psychologický film, ale pak se to rozjelo a bylo z toho moc pěkné krimi. ()

VasaX

Skvělé psychologické drama, které mi po pár desítkách minut začalo evokovat rozvoj a práci s divákem ala Gone girl. Jude Law zejména, ale i Tatum jsou hodně fajn, Mara mi pila krev už od začátku a Zetu jsem ani nepoznal. Délka je příjemně akorát, pořád se něco děje, pořád se zápletka rozvíjí. Bohužel se dá závěr rozklíčovat o chvíli dříve, než by to bylo ideální vůči mému diváckému nadšení, ale hlavní problém jsem měl s koncem. Ten bohužel dojede trochu v duchu "Ksakru, takže už nám zbývá jen čtvrt hodiny? Tak honem rychle ať to stihneme!". Což vede k dalšímu poklesu prožitku, který se poměrně příjemně budoval celý film. Ale i tak se jedná o nadprůměrnou záležitost. ()

blackJag

Když jsem odcházel z kina, zaslechl jsem jednu paní, jak říká, že to bylo trochu složité. To bych netvrdil, v každém případě se ale vyplatí nijak se na film předem nepřipravovat. Jinak precizní filmařina... 85% ()

s.e.p.p

Achjo. Kdyby si Vedlejší účinky držely komornost první poloviny, zůstaly v osobnější rovině a pokusily se jít v tématu lidské psychiky a řešení problémů pomocí antidepresiv trošku víc do hloubky, mohlo z toho být moc zajímavé psychologické drama. To, jakou cestou se film vydává ve své druhé části, mi ale přišlo (slušně řečeno) dost nešťastné. Navíc závěrečné rozuzlení dělá ze snímku bolestivě plytký a zbytečně překombinovaný blábol a zanechává v ústech dost nepříjemnou pachuť. ()

L_A_D_A_S

První téměř polovina filmu mi přišla hodně utrápená ale jakmile přijde onen, i pro mě docela nečekaný twist všechno se otáčí a já nezamhouřil oči. Takový film o kterém čím méně toho víte tím lépe. 4* ()

Tatum rodičem na plný úvazek

Tatum rodičem na plný úvazek

01.06.2015

Channing Tatum se hodně drží akčních filmů a komedií, ve Vedlejších účincích nebo Honu na lišku ale předvedl, že zvládne i dramatickou roli. Kde se bude o oscarovou nominaci rvát příště? Jeho zájem… (viac)

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz