Emily (Rooney Mara) a Martin Taylorovi (Channing Tatum) jsou dokonalý a úspěšný mladý pár, který má vše, nač si vzpomene. Pak si však jde Martin sednout na čtyři roky do basy za zneužívání informací v obchodním styku a jeho život se promění v peklo. Stejně je na tom i Emily, která zůstává v relativním přepychu jejich manhattanského bytu, ale celou tu dobu se utápí v příšerných depresích. Když se nakonec pokusí o sebevraždu, nastupuje na scénu psychiatr Jonathan Banks (Jude Law). Protože se Emily zuby nehty brání zvažované hospitalizaci, dohodnou se na sérii terapeutických setkání a na užívání antidepresiv. Aniž to tuší, právě tohle rozhodnutí oběma zásadně změní život. Emilina léčba totiž nepokračuje, jak by podle lékařových plánů měla, a tak jí předepíše nové léky, jež by měly její psychické potíže minimalizovat. Tyhle pilulky však mají děsivé vedlejší účinky – mají moc zničit manželství, pověst do té doby respektovaného lékaře, mohou dokonce zabíjet – ale kdo za to bude zodpovědný? Zničený Banks, jehož kariéra se ocitla v troskách, se rozhodne najít odpověď na tuhle otázku za každou cenu. I když riskuje, že přijde i o to málo, co mu ještě v životě zbývá. (oficiálny text distribútora)

jefff

Skvěle natočený thriller, který je od své poloviny naprosto strhující. Law předvedl jednu ze svých top rolí a Rooney Mara nezůstává daleko za ním. Děj se po polovině strhne úplně jiným proudem a divák kouká s otevřenou pusou...tohle Soderbergh zvládl na jedničku (minus). ()

Almásy

kráááľovský výkon Rooney Mara, veľký klobúk dolu, scenár je obohraná šablóna v lepšom balení a v kvalitnom obsadení a vizuále. nebyť toho sivý priemer, takto poctivá žánrovka aká tu už dlho nebola. prvú polhodinu som nedýchal a thomas newman má najlepší soundtrack od little children ()

TroiMae

Jsem byl nějak skeptický a po první půl hodině jsem sice netrpěl, ale že by mě to bavilo… Ale některé léky se začnou uvolňovat až později. A Jude Law zabírá. A přitom taková blbost… :) ()

Lenina666

Psychologický nářez! Tak promyšlený, skvěle zahraný, nechyběla ani tíživá atmosféra, doprovázející po celý film. Nejvíce mě zaujal tento dialog: "Proč jste se rozhodl mít praxi ve Státech? No, v Británii, když chodí někdo k psychiatrovi nebo bere léky, předpokládá se, že je nemocný. Tady se předpokládá, že mu bude jen líp." ()

zsn

Nehorázná nuda. Tehdy i dnes s odstupem času, kdy jsem na tento "skvost" zapomněla a omylem si jej připomněla znovu. R. Mara je ale dobrá ichtylka, výraz na to má. Jude Law si to tentokrát střihl bez postelové scény. Takže proto ta nuda :-D ()

venca163

Trochu mi to připomínalo Fincherovo Zmizení, asi hlavně tim, že v hlavní roli byla taky vypočítavá manipulativní mrcha, která má všechno dokonale naplánovaný. Soderbergh je ale na rozdíl od Finchera spíš takovej rutinér. Navíc mě ze začátku rozčilovalo, jak do sebe furt perou nějaký prášky. Každopádně si odteď představuju, že každá psycholožka má minimálně takovej porno-look (a porno-look-brejle) jako Catherine Zeta-Jones a chystam se k nějaký urychleně objednat. Závěr sice přináší docela dobrý uspokojení, ale bohužel to Jude Law celý vyřešil tak nějak lusknutim prstu. Takže takový hodně silný 3*. (70%) ()

Lukoboss

Výbornej psychologickej thriller, kterej staví na dobře napsaným scénáři a hlavně pak na výkonech hlavních herců, kteří svoje role zvládají s nemalou bravurou. Šílená R. Mara, dobrák J. Law a zákeřná C. Zeta-Jones, k tomu jim sekunduje Ch. Tatum a hned je o zábavu postaráno.. Klidně víc takových filmů, bylo se rozhodně na co koukat. ()

Babous

Ano, ano... Nadměrná konzumace prášků spíš škodí než pomáhá, ale to už zjistila Judy Garland ve 40. letech, když ji studio MGM pilně zásobovalo prášky na povzbuzení a prášky na spaní, což na hereččině zdraví (fyzickém i psychickém) zanechalo nevratné následky. S tímto poselstvím tedy Soderbergh přišel trochu s křížkem po funuse (zvlášť když většina západního světa kouzelné pilulky proti všemu a na vše používá dennodenně). Dostala mě ovšem scéna - SPOILER ALERT! - kdy hlavní hrdinka kuchyňským nožem nenakrájí pouze papriku. Jo a chudák Catherine Zeta Jones, na závěr mi jí bylo fakt líto. ()

OughJay

Opět Soderbergh a opět se v mých očích posunul do role režiséra, kterýmu je lepší se vyhejbat. Námět jako takovej neni vůbec špatnej a scénář je dokonce téměř precizní. Problém je v provedení. Jak už je zvykem, Soderbergh jede od začátku strašně utahanym tempem a místy podává látku tak nudnym způsobem, že by ani jeho pilulky proti depresi by nepomohly zahnat moje vyčítavý myšlenky o tom, proč já blbec za to v kině platil. Když se pak ale na konci začne příběh rozuzlovat, režisér z ničeho nic zapne turbo a divák snad ani nemá šanci všechno vstřebat. Mohlo jít o parádní thriller s hereckým obsazením, který málokdy zklamává, ale režisérovy schopnosti na něj prostě nestačily, toť můj názor. Dr. Jonathan Banks: "Depression is the inability to construct a future." ()

Heraldika

Zaćátek je naprosto příšerný, ale vydržte, pak to stojí za to. I když opravdový filmový fanoušek, co má nakoukáno trochu víc než kameňáky a ordinace, to stejně rozklíčuje a nemůže být šokován. ()

pavcas

Na tenhle film jsem se těšila jak dítě na Ježíška, už jen kvůli tomu, že v něm hrajou tři mí oblíbenci a režíruje to Soderbergh. Po jeho shlédnutí mám ale dost rozporuplný pocity. Na začátku jsem si říkala, že to je dost dobrej útok na farmaceutický společnosti a ukázka toho, jak se snažej vydělávat majlant na utrpení druhejch, nehledě na "Vedlejší účinky". Zhruba po hodině jsem pochopila, že pravda nebo pointa filmu je asi někde jinde, že věci nejsou tak jak se zdaj. Ale co jsem nepochopila ani na konci je motiv. Myslím pořádnej a srozumitelně podanej.. Nebudu rozebírat čí nebo k čemu, abych tady nespoilerovala, ale prostě tahle část mi přišla slabá a nemám momentálně pocit, že bych se na to chtěla podívat ještě jednou, abych se ujistila, že jsem se nedívala pozorně. A asi to nebylo jediný co mi nesedělo, prostě chvílema to bylo tak nějak odfláklý nebo co.Takže sice nemůžu říct, že by se mi film nelíbil, Rooney Mara byla skvělá, stejně jako Jude Law..to snad ani jinak nejde a Channing byl krásný křoví, kvůli němu jsem přežila už horší filmy....ale.. Za 3*** to sice není, to bych křivdila....ale 4**** dávám s těžkým srdcem.....Vánoce se prostě nekonaly! ()

Sdoom

Dobrá oldschoolová krimi v moderním hávu. Napětí je dobře budované, herci výteční, zvrat dává smysl. Žádný zázrak, ovšem příjemně strávený večer s poctivým filmem určitě. (HD, orig.) ()

sedm.1

Na úvod musím určitě zmínit, že jsem od Vedlejších účinků dostal zcela jiný film, než jsem původně očekával a bohužel to nebylo ku prospěchu věci. A tak snad příliš neprozradím, když zmíním, že místo očekávaného mysteriózního psycha jde prakticky jen o tradiční thriller s nevýraznou pointou. Navíc se Vedlejší účinky nesou v poměrně hodně vlažném tempu, a to od začátku až do konce, bez většího tahu na bránu, ke zvratům pak dochází velmi pozvolna a tím pádem bez efektu překvapení a působivosti, čímž se vytratilo samozřejmě i napětí, o atmosféře se tu pak nemá cenu ani zmiňovat, ta se tvůrcům jaksi nepodařila navodit vůbec. Z hereckého hlediska pak přinesli Vedlejší účinky jen další nemilé překvapení, Channing Tatum tu má spíš jen takový cameo výstupy, Rooney Mara je opět nesympatická na míle daleko a Catherine Zeta-Jones tu působila silně nevýrazně, což ve výsledku znamená, že za pozornost stojí očekávaně zas jen perfektní Jude Law, ovšem ani jeho postava mu nedovolila rozehrát nějaký opravdu strhující part, takže to vše zachraňovalo spíš jen to jeho neodolatelné charisma. Já jsem si zkrátka z Vedlejších účinků odnesl hodně rozpačité dojmy, nechci tu tvrdit, že jsem se tím filmem vyloženě pronudil, bohužel mě ale prakticky ničím neoslovil, takže o nějaký výraznější thrillerový zážitek tedy rozhodně nejde, prostě v rámci žánru se jedná o slabší průměr bez jiskry. P.S. Steven Soderbergh z mého pohledu vážně, ale opravdu vážně neumí točit záživné filmy a já jeho tvorbu nemám skutečně ani trochu rád, neboť on skutečně prasí filmy!!! ()

peterpatrik

Jeden z najlepších filmov 2013. Milujem psychológiu, a psychologické filmy. Začiatok filmu bol tak nudný, že by som zaspal, ale potom to nabralo úžasný spád a dej, ktorý milujem. perfektné manipulovanie pretvárky a jeden z najlepších koncov aké som videl. Skvelý Jude Law a Catherine Zeta-Jones. Odporúčam pozrieť 90%. ()

Arkanoid

Chladný, ale precízny režijný prístup dokonale sedí so scenárom hitchcockovskej zápletky, z ktorej tu naratívne postupy ťažia oveľa viac ako to v podobných filmoch býva. V prvej polovici filmu sledujeme psychologickú drámu o obetiach predpisovania liekov v USA, no zmenou uhla pohľadu v druhej polovici sa žáner mení na thriller, kde si obeť a manipulátor prehodia svoje role a z predpisovania liekov sa stáva len nástroj rafinovaného plánu na dosiahnutie cieľa. Tematicky bohatý film, obsadený presne vedenými hercami s nečiernobielymi rolami pod taktovkou Stevena Soderbergha strhne na prvýkrát a núti k ďalším zhliadnutiam. ()

herr_carter

Skvělý psychologický propletenec s málo předvídatelným koncem - herecké koncerty všech zúčastněných (kromě Channinga, ten to měl za pár tady....)............... moje hodnocení = 9 z 10. ()

insurgentes

Já myslel že to bude pohled do pozadí byznisu s antidepresivama, ale to by bylo asi moc laciný, tak je to jen obyčejná krimi, to laciný není. ()

majka_11

Tento film nejlépe vidět dvakrát. Akorát napodruhé budete tu holku, který vám bylo napoprvý tak líto a byla to taková chudinka, k smrti nenávidět. Film naprosto dokonale přesvědčuje o nevinnosti hlavní postavy a když film dokoukáte, naprosto vás naštve, že jste jí celou dobu ten nepřítomnej výraz věřili. Škoda, že tam Channing nebyl o trochu déle, přišlo mi, že akorát vyšel z vězení a následně umřel, stejně tak jako výraz Rooney Mary téměř po celý film. Mrtvého Channinga ale hbitě nahradil neopomenutelný výkon Jude Lawa. A tedy za to, jak bylo chování postav věrné a jak mě do příběhu vtáhly, dávám absolutních pět hvězd. ()

Tatum rodičem na plný úvazek

Tatum rodičem na plný úvazek

01.06.2015

Channing Tatum se hodně drží akčních filmů a komedií, ve Vedlejších účincích nebo Honu na lišku ale předvedl, že zvládne i dramatickou roli. Kde se bude o oscarovou nominaci rvát příště? Jeho zájem… (viac)

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz