Početná skupina inteligentných ľudoopov na čele s Cézarom a jednookým Kobom si vybudovala sídlo v sekvojovom lese neďaleko San Francisca. Keď sa tu objaví výprava, vedená inžinierom Malcolmom (Jason Clarke), Cézar ľudí vyženie. Zároveň zistí, že dokáže hovoriť ich rečou. Vodca sanfranciskej kolónie Dreyfus (Gary Oldman) poverí Malcolma, aby sa s ľudoopmi dohodol na obnove priehrady vodnej elektrárne. Vyjednávanie šesťčlennej skupinky, v ktorej je aj Malcolmova priateľka, lekárka Ellie (Keri Russellová), a jeho syn Alexander (Kodi Smit-McPhee), je úspešné a dohoda sa podarí. Lenže krehké prímerie netrvá dlho. Ľudoop Koba (Toby Kebbell) zosnuje sprisahanie. Postrelí Cézara, zapáli osadu, z útoku obviní ľudí a na čele armády sfanatizovaných súkmeňovcov tiahne na mesto, aby zaútočil na ľudí. Cézar vďaka Ellie prežije. Ukryje sa s ňou, s Malcolmom a s Alexandrom v dome, kde žil s vedcom Willom. Ľudoopy zatiaľ dobyjú kolóniu. Koba nechá zatvoriť Cézarovych verných. Cézar musí zastaviť Kobu, aj keď vie, vojna opíc a ľudí bude pokračovať. (TV JOJ)

dopita

Oproti předchozímu dílu je tenhle biják o něco horší, nicméně pořád se jedná o nadprůměrnou podívanou. Scénář je trochu jednoduchej, v podstatě se jedná o to, že jak mezi lidma, tak mezi opicema jsou klaďasové i záporáci (tzn. tvorové co maj rozum a ti co ho nemaj). Z toho vyplyne konflikt, kterej vygraduje v jedinou, i když rozmáchlou akci, která ve filmu je. První více než polovina, nebo možná řekněme spíše tři čtvrtiny filmu jsou protkány napětím, které diváka neustále udržuje v pozoru. Prsty v tom má především přesná režie a samozřejmě i suprový triky, díky kterým opičáci předváděj dokonalou mimiku a s tím spojené emoce. Za velkej klad taky považuju to, že jsem po celou dobu filmu nevěděl, jestli se mám ztotožňovat s lidma, nebo s opicema. Akční závěr na předchozí minuty nemá, ale rozhodně neurazí. Spokojenost. ()

Corpsegrinder

Tenhle styl mi vyhovuje víc než Zrození protože se to víc blíží k původní Planetě. Opice začínaj mluvit, jezdí na koních a používaj samopaly. Jako spojovník dalšího dílu je to bezva. ()

ruhebitte2010

Tak nějak moc "family movie" co neudrží tempo a výborné scény střídají ty skoro až rušící, jako by se tvůrci nemohli rozhodnout co chtěli natočit. Po vizuální stránce ovšem krok kupředu. ()

HArna

Podotýkám, že jsem neviděl zrození planety opic. Stále jsem za nejlepší "opičí" adaptaci považoval jedníčku z roku 1968. A nic na to nemění ani tento díl i když se mi to velmi líbilo. Caesar vypadá výborně. Trochu jsem byl na vážkách, zda by kůň dokázal unés, tak velkýho orangutana :-), ale co se týče vzhledu nebo technického zpracování opic, je tento film na vrcholu. Bohužel celou dobu víte, kam film bude směřovat, dokonce jak dopadne. 75% ()

Litvicek

U jedničky jsem brečel blahem, u dvojky jsem byl fascinován. Jak tohle může dále pokračovat? Kdo ví, necháme se překvapit. Tohle opravdu stálo za to a divím se, že se tomuto filmu snížilo hodnocení. Těch 80 procent nejméně si to zaslouží. ()

Stružák

Tak kde začít... Samostatně by ten film asi i docela fungoval, ale jako součást celku ve spojení s dalšími opičími díly to prostě nedává smysl. V podstatě se tu nic moc nestalo a konec je až moc podobný tomu, co se stalo ve Zrození planety opic. ()

Hanys_

Slabší než Wyattovo "Zrození", (hlavně to neobsahuje žádnou nezapomenutelnou scénu), ale i tak spokojenost. Doufám, že tahle opičí série hned tak neskončí. 8/10 ()

Scevola

Toto pokracovanie ma prijemne prekvapilo a bolo urcite este lepsie ako restart serie. Skvela akcia, scenar ktory do bodky zapadol a uz sa aj tesim na dalsiu cast. Vymena rezisera rozhodne prospela 8/10 ()

Paity

Je to o dost slabší než film předchozí. Jsem ale fanda opičí ságy, i když ne nijak obrovský. Takže tři hvězdy a dost. ()

Lefty86

Opice nezabíjet opice....Ty nejsi opice!!!! Výborný zážitek, takhle si já představuju velkofilm. Pokračuje ve střídání emocí jako první díl kde teda scény byli asi ještě emotivnější. Cesar prošel vývojem od prvního dílu, z adolescentního šimpanze ve velkého moudrého vůdce obrovské tlupy. Jedna impozantní scéna střídá druhou, velice tomu napomáhají grandiózní kulisy/efekty , postapokalyptické záběry San francisca byli parádní. Film ukazuje charakteristickou podobnost skupiny opičáků s lidskými davy. Vždycky se najde někdo kdo to pos...e. Bohužel po shlédnutí trailerů bylo jasné že Cesar neumřel po postřelení protože ještě nebyli vidět scény známé z ukázek. Takže s trailerama to nepřehánět, zbytečně spoilerujou. Film je zkrátka báječnou propojkou mezi ukázkou toho jak se opice začali mutovat a tím jak vypukne válka mezi dvěma stranami. Takže jak by řekl Cesar, nemá cenu se schovávat a utíkat před tím než válka vypukne, protože ta už vypukla. BOMBA 100% ()

qxkamo

Na filme sa mi pacilo, ze pribeh zacal v podstate hned, nebola predtym ziadna hodinova zbytocna omacka, ktora by film natahovala. Kedze sa jedna o 3D verziu, automaticky sa zvysuje skore, ktore by som nedal pri klasickej 2D verzii (tam by som dal 2,5). Mozno som daval filmu prilis vela nadeji a prepiskol som to. Kazdopadne, oplati sa to vidiet od uplneho zaciatku az do uplneho konca. ()

peetriss

Horké léto bývá vždy obdobím velkolepých blockbusterů. Úsvit planety opic kvalitativní požadavky na film tohoto typu stoprocentně splňuje. Plnotučná, hutná, konzistentní a efektní podívaná, která neuráží dějem, je dynamická, nenudí a vrcholí pompézními bojovými scénami obsahujícími momenty, které se vryjí do paměti. Spousta nenáročných podnětů k zamyšlení a přesahů, aplikovatelných v našem reálném světe jsou jen třešničkou na dortu, stejně jako kvalitní filmové řemeslo. Původní, ani pozdější Burtonova, Planeta opic mě vůbec neslovily, o to více je tato novodobá série jedním z nejpříjemnějších překvapení posledních let, a samotný Úsvit nejenže boří obecně zažité pravidlo dvojek nedosahujících kvalit jedničky, ale také je spolu s Na hraně zítřka tím nejlepším popcornem letošní sezóny. Jen to 3D možná bylo zbytečně navíc. Těším se na závěr trilogie. 90% ()

Hadriel

Staré filmy s opičkama jsem měl rád. A stejně je to i u nejnovější adaptace. Vše je dělané krásně syrově. Na první díl to sice nepřímo, ale za to dobře navazuje. Je zajímavé sledovat vývoj opic i jejich vztahy. Možná moc přímočaré postavy. Dolby Atmos ani 3D nepřidávají až tak moc na zážitku jako u jiných filmu. + To co předvádí Andy Serkis je vrchol hereckého umění. Samozřejmě hodně se toho dodělá digitálně, ale ty základní emoce, mimika, to tam prostě je a je to úplně skvělé. To je prostě nominace na Oscara. ()

iampatrik

80% Oproti tři roky staré jedničce se dvojka udává jiným směrem a není to na škodu. Je více zaměřena na charaktery opic a celkově více do hloubky rozebírá život opic, mnohem dříve a lépe se zžijete s opicemi než s lidmi, kteří ani moc prostoru nedostanou. Film je neskutečně vypiplaný a zmáknutý po vizuální stránce, jak samotné opice působí jako opice, tak zároveň mají v sobě určitou část lidskosti. Také prostředí post-apokalyptického světa je nádherný. Když dojde na akci, nejde si ji neužít (scéna s otáčejícím se tankem nemá chybu!). A tak jediným mínusem může být příběh, který není tak barvitý a je poměrně předvídatelný. Na obou stranách máte jak kladné tak záporné charaktery (které hned poznáte) a pak už jen čekáte, kdy se vztahy vyhrotí natolik, aby se obě strany střetli. V tomto bodě film ztrácí (najde se více zjednodušených dějových scén, aby film pokročil), což je na škodu, přesto celkový dojem z filmu není vůbec špatný. ()

Jespi

Film mi nabídnul naprosto jiný děj než jsem očekával, o to víc jsem rád, že nečekaných zvratů bylo pro mě v tomto filmu víc. Jsem rád, že to nakonec byly opice, kdo vyprovokoval válku, a tak jsme se dostali ze smyčky klišé o tom, jak nějakej arogantní namyšlenej hňup, nejlépe pracující pro vládu s kecama o "national security", vždy v každém filmu rozboří velmi křehký mír. Film nám ukazuje, že jakmile se projeví v nějaké rase uvědomělá inteligence, projeví se i vlastnosti jako chamtivost, mocichtivost apod.. Caesarův moudře pochmurný výraz, během celého filmu, nám ukazuje, že k válce opravdu musí dojít, i když si to spousta členů jedné i druhé rasy nepřeje a já se jen těším na pokračování, jak to všechno vyvrcholí.80% ()

Marrty3

Zhlédnuto v kině Ano, ano, ano!! Na tento snímek jsem se opravdu moc těšil a jsem šťastný, že ne zbytečně. Dostalo se mi přesně toho, co jsem očekával. Po zrození jsem byl nadšený, že bude pokračování, jelikož to bylo fenomenální. Ovšem panovala ve mě lehká obava, že další snímek s Caesarem by už takový být nemusel. Přesto opak je pravdou, Úsvit planety opic je stejně jako jeho předchůdce bezchybný (popravdě, všiml jsem si jedné, ale ta je zanedbatelná). Od prvních minut mě film vtáhl a po celou dobu jsem ho hltal. Perfektně propracovaný děj, precizní dialogy a spousta akce střídajíc srdceryvné okamžiky. Za mě bez rozmýšlení 5*****. Nemohu se již teď dočkat závěrečného finále. ()

Prochy38

Nebudu srovnávat s prvním dílem - naprosto odlišná záležitost. Pro mě je sága Planety opic už od těch prvních filmů dost srdeční záležitost a pokračování dostává zpracování tohoto tématu zase o další level výše. Úžasné, opravdu. Celý film beze slova přikován v kino-křesle.... Skvěle zpracováno.... Od knihy už to vzalo svůj vlastní směr a líbí se mi to. Konfrontace s lidmi je od počátku nevyhnutelná a konečná bitva natolik dobře udělaná, že mě to až bralo. Caesar má obrovské charisma a jak dabing tak digi práce na něm zaslouží metál. A. Serkis má můj obrovský obdiv. Jsem zvědav, kam bude směřovat další pokračování a byť vím, že to bude za pár let, už teď se hrozně moc těším! ()

Dyas

Na začátek musím říct, že první díl byl skutečně znatelně lepší, avšak pokračování vůbec nevybočuje z řady a stále je z něj nadprůměrný snímek. Děj je sice trochu prohlédnutelný, ale napínavost tím nemizí a film tím pádem dokáže překvapit, což se v mém případě stalo více než jednou. Co se dobra a zla týče, je tu jasně stanoveno a nijak se tím nemění. Obě strany jsou však jak u opic, tak u lidí, což bylo vidět už v traileru. Atmosféra je temná, někdy se ale až příliš snaží o osudovost. Tu bych viděl až ve více epickým pokračování. CGI krásně zpracovaný, souboje též a nejvíc se musí vynachválit scéna s tankem. Finále znamenité, výtečně byly totiž cítit emoce, které z nás kolosálně ždímou celým filmem jako v prvním díle. Mimochodem, život opic a jejich mluva i porozumění mě opravdu bavilo sledovat. ()

eratni

Jednička se mi líbila víc, tohle taky začlo dobře, ale konci už to podle mě začlo ztrácet dech. Navíc mi tu chyběl nějakej výraznej lidskej charakter, jako byl Franco v jedničce. 3,5 ()

Světová premiéra hudby z Jurského světa

Světová premiéra hudby z Jurského světa

25.01.2016

Americký skladatel Michael Giacchino, držitel Oscara za hudbu k filmu Vzhůru do oblak, chystá pro pražské publikum koncert pod názvem „Hudba Hollywoodu: Michael Giacchino in Concert". V neděli 7.… (viac)

Kdo svede Válku o planetu opic?

Kdo svede Válku o planetu opic?

26.08.2015

Když v roce 2011 ožila filmová série o Planetě opic, jen málokdo od ní čekal takový kritický a komerční úspěch. Zrození planety opic vydělalo 481 milionů dolarů, Úsvit planety opic pak dosáhl až na… (viac)

Oscary 2015 - výsledky

Oscary 2015 - výsledky

23.02.2015

Oscarová plichta. Víceméně. Americká akademie umění a věd vybrala nejlepší film minulého roku a je jím Birdman mexického režiséra Alejandra Gonzáleze Iñárritu. Birdman získal celkem čtyři sošky,… (viac)

Oscarové nominace 2015

Oscarové nominace 2015

15.01.2015

Oscarové nominace jsou na světě. Letošní 87. ročník bude především duelem Grandhotelu Budapešť a Birdmana, jež čeká zápolení o devět sošek. Osm si jich může odnést Kód Enigmy, šest Chlapectví nebo… (viac)