Početná skupina inteligentných ľudoopov na čele s Cézarom a jednookým Kobom si vybudovala sídlo v sekvojovom lese neďaleko San Francisca. Keď sa tu objaví výprava, vedená inžinierom Malcolmom (Jason Clarke), Cézar ľudí vyženie. Zároveň zistí, že dokáže hovoriť ich rečou. Vodca sanfranciskej kolónie Dreyfus (Gary Oldman) poverí Malcolma, aby sa s ľudoopmi dohodol na obnove priehrady vodnej elektrárne. Vyjednávanie šesťčlennej skupinky, v ktorej je aj Malcolmova priateľka, lekárka Ellie (Keri Russellová), a jeho syn Alexander (Kodi Smit-McPhee), je úspešné a dohoda sa podarí. Lenže krehké prímerie netrvá dlho. Ľudoop Koba (Toby Kebbell) zosnuje sprisahanie. Postrelí Cézara, zapáli osadu, z útoku obviní ľudí a na čele armády sfanatizovaných súkmeňovcov tiahne na mesto, aby zaútočil na ľudí. Cézar vďaka Ellie prežije. Ukryje sa s ňou, s Malcolmom a s Alexandrom v dome, kde žil s vedcom Willom. Ľudoopy zatiaľ dobyjú kolóniu. Koba nechá zatvoriť Cézarovych verných. Cézar musí zastaviť Kobu, aj keď vie, vojna opíc a ľudí bude pokračovať. (TV JOJ)

merigieren

tak nám tady pár let žijí opičáci a lidi pár kilometrů od sebe. Nejspíš proto, že se celou dobu dloubají v nose a pak baští holuby, nikoho nenapadlo vylézt za humna. Ale pak je osvítil duch svatý a řekli si, holubi by byli možná lepší pečení, tak si zprovozníme vodní elektrárnu a jako na potvoru se střetnou s opicemi a začnou se pářit 4 složky: agresivní opice/lidi a přátelské opice/lidi, ti si mezi sebou vytvoří vzpoury a válku. Okecávací scény mi moc logické nepřišy, ale zase ten hlavní ďáblík byl docela nápaditý sympaťák, boje taky ujdou, i když sem si u těch raket říkal, jak je možný, že nikdo ďáblíka netrefil. ()

BeranSon

Stará kultovní série je nadobro vzkříšena a vyráží svým provedením dech. První díl byl famózní. Svoji podstatu stavěl na emocionálních stavech mezi postavami, byl dobře vyvážený ve všech směrech. Jeho pokračování vsází na odlišnou kulturu, zdráhavost, život a učení opic a samozřejmě na akci a obraz. Právě vizuální stránka při některých segmentech bere dech. Zejména v momentu zapáleného města opic v plemenech jsem byl svědkem jednoho z nejlepších záběrů současné kinematografie. Pak i finální boje jsou grandiózní. Je jasné, že celý film jeho obrazový obal zachránit nedokáže, ale mě se natolik zalíbil, že ostatní věci beru jako druhořadé. Vztahy mezi postavami už nejsou takové, jako v předchozím díle, ale i tak jsou dost silné nato aby udrželi film v chodu. Opičák Caesar je skvostný vůdce snímku. Těším se na pokračování. - 9/10 - ()

Anty94

Celé dve hodiny urputnej snahy nebyť nudným a naivným pokračovaním vyšlo totálne nazmar. Ku koncu to celé už začínalo byť dokonca otravné. Akcia by potrebovala poriadne osviežiť. Potrebujete hĺbku? Politikárčenie, to je pre Vás to pravé. Veľmi z toho kričí ten rutinný prístup, dostali sme zaplatené, tak spíšme nejakú zlátaninu, neosobitý príbeh, čiernobiele a nevýrazné postavy. To aj tak nebude nikoho zaujímať, hlavne že dáme šancu predviesť sa kolegom od CGI a motion capture. Ak by s týmto ,,originálnym,, konceptom mal ísť niekto prosíkať producentov o nejakých 170 mega, asi všetci tušíme, ako by to dopadlo (...a opica obsadí tank, to bude vyzerať super ... ehm ehm). No niektoré nápady, či detaily sa skrátka smejú logike do tváre. Myslím však, že tvorcom je to vlastne úplne jedno a to je na tom práve to smutné. Prečo, pre Pána, nikto počas produkcie nepovedal režisérovi, že zbrane treba nabíjať a že to krytie nehľadáte len tak pre srandu? Pomyselný hype bol však dostatočne veľký, tak si dáme ešte nejaký sequel, možno spinoff, a žmýkame ďalej. ()

helloween93

Úsvit planety opic je sice důstojným pokračováním jedničky, ale chyběl zde nějaký epický moment, jako byl v jedničce. Střet mezi Caesarem a Kobou byl stejně nevyhnutelný jako střet mezi lidmy a opicemi. Souhlasím s názorem, že dvojka je spíše blockbuster, než nositel epického příběhu. 3* ()

Rathalos

A mame tu druhu cast a pokracovanie opicej trilogie,jednotka bola skvela,no dvojka sa mi pacila este viac,bola akcnejsia a emotivnejsia,tie dve hodiny mi zbehli rychlostou svetla,jednoducho parada...:-) ()

Folky

Místo posunu k výsledné planetě opic jak jí známe, to působí jako obyčejný konflikt, kterých v tomto světě musí být mnoho. A ke všemu je totálně nezajímavý. ()

MickeyStuma

Jednoduše řečeno, kde se objeví člověk, tam tráva neroste. Ale opravdu je pánem tvorstva? Darwinova teorie v tomto druhém snímku nové ságy dostává obzvlášť zabrat. Příběh se odehrává tři roky po událostech v předchozím prvním snímku a vidíme, jak se opice, svým způsobem, civilizovaně usadili. A bylo jim fajn. Dokud se ovšem zase neobjeví člověk. Na straně opic se nyní výrazně projevuje typický lidský charakter získávání moci, při kterém je lidské pokolení takřka pouze použito v rámci dosáhnutí svého. Takže tu máme opičí souboj dobra a zla a lidstvo někde uprostřed. Scénář se drží poetického okamžiku, ale místy snad až moc vykresleně. Ve všem je politika a ve všem je ohraničeno diletantství a kreativita. Příběh se veze v jednoduchosti, ve svém plynulém vývoji natahovaně, a co si budeme povídat, v ničem originálně. Takže filmový zážitek przní naprostá předvídavost, čímž se hroutí dramatizace a napětí. Po technické stránce se ale jedná o pastvu pro oči. CGI už dnes skutečně dokáže divy, jen se to ještě stále neobejde bez herců vytvářející pro animátory veškerý herecký předobraz, k dosažení té nejlepší reálnosti pohybů a mimik. A vidět opice na koních se samopaly je vskutku zážitek. Takže vlivem viru lidstva ubývá, ale opic je naopak stále více. Sociální téma o soužití a přežití je oduševnělé, emotivní a hluboce působivé. Důvěra se skloňuje ve všech pádech na obou stranách barikády, avšak nejvíce hlasité rozepře jsou právě na straně opic. V tomto směru je impozantní protiválečné vyznění, a i když se skutečně jedná především o dramatické podobenství, nějakých akční scén se lze také dočkat. Takže po technické stránce naprostá paráda, dějově žádná sláva. ()

darkreider

Dva tábory, zrada, vojna. Nie zrovna neokukané téma, ale keď sa to situuje medzi opice a vyšperkuje fajnovými režisérskymi trblietkami má to šmrnc. Opičiaci zase raz vyrendrovaný k dokonalosti s akciou prehľadnou až ma láka označiť ju luxusnou. Odkaz na jednotku zahrá na správnu strunu a Gary ma nikdy nesklame. Prvý diel neprekoná, ale na pokračovanie rozhodne navnadí. ()

Kubeska

Pokračování se nese v typickém duchu druhých dílů. Jason Clark je frajer a dobrodružné role mu sedí perfektně. Gary Oldman je záruka kvality, i když tu nemá tak barvitou roli, tak podává standardní výkon. Digitální efekty u opic se fakt povedly (vyrazná mimika a emoce). Výborně zvládnutá výprava v podobě zpustošeného města dokresluje správnou atmosféru. Matt Reeves se ukázal, že takové filmy zvládne a doufám, že zůstane u dalších pokračování. Děj rychle plynul a nenudil. Návštevy kina jsem vůbec nelitoval. Kdybych to viděl v televizi, tak bych dal asi 4*, ale kino umocňuje zážitek, tak dám 5*. ()

feryk

Pokud jste fanoušky téhle serie, máte rádi opice a jdete do kina hlavně kvůli efektům, tak asi budete chrochtat blahem, ale pokud jdete na film i z jiného důvodu, tak budete zklamáni. Film nepřináší vůbec nic nového, děj je povrchní a dialogy plné klišé. Vůbec scénář je hodně slabý a kromě efektů je film jedna velká nuda. Herci také špatní a hlas opice je prostě divný. Ale pokud nechcete přemýšlet a jen se bavit, tak vás to možná zabaví, mě osobně se film nelíbil. Tisíckrát snězený bonbon už nikdy nebude chutnat jako poprvé, i když ho zabalíte do zlatého celofánu. Když odmyslím digitální efekty, tak tohle byl opravdu slabý čaj. ()

terina.92

Krása, nádhera, noblesa. Druhý díl pro mě snad ještě lepší, než ten první. Na konci mi dokonce ukápla slzička. Komu se alespoň trochu líbilo Zrození, Úsvit vřele doporučuji. ()

vera27

Asi začínám mít ráda opice, už minulý díl byl pro mě překvapením, ale úsvit ho ještě o něco trumfl. Abych to shrnula, film je zábavný po celou dobu, hraje krásně na city, je inteligentní a má krásnou grafiku. Planeta opic se prostě začíná řadit opět mezi epické filmy. 90% ()

HOFMAN

Nejdříve musím poděkovat tvůrcům závěrečných titulků. Konečně dali Andyho na první místo. Dále musím poděkovat hochům z Nového Zélandu, tedy Peterovi a Richardovi. Teď k samotnému filmu. Myslím si, že s digitálními efekty je to jako s ohněm. Jsou dobrým sluhou, ale zlým pánem. Zde se jednalo naštěstí o první případ. Zatímco si samotný Peter u King Konga (tam mi to ale nevadilo, protože je to remake) a Jim u Avatara nechali efekty místy přerůst přes hlavu (a přehnali to i se stopáží) a člověk někdy nevěděl, kam má koukat dřív, zde jich nepříliš známý Matt užívá v rozumné míře. Pohledy na doupě opičáků i na zarostlé San Francisco jsou úchvatné a samotní opičáci vypadají rovněž dokonale. Jsem zvědav, zda bude Andy konečně nominován na Oscara. Myslím to vážně. Je to jeden z nejtalentovanějších herců poslední doby. Chápu, že když spatřily světlo světa Dvě věže, technologie MoCap byla teprve v začátcích a ještě se o ní moc nemluvilo, ale teď nevidím důvod, proč by herec, který ve filmu není vidět, nemohl být na zlatého plešouna nominován. Právě Andy dává digitálním postávám život. Ještě napíšu něco k hudbě. Michael dle mého názoru není moc výrazný skladatel. Zde ho ale chválím, že tak jako u Star Treku zůstal u starého stylu Goldsmithe a Williamse, protože přesně to se sem hodilo. Například Zimmeroviny by se sem rozhodně nehodily. Tím končím a jdu si přidat Andyho do TOP 10. ()

pa3ce

Trošku rozporuplné pocity. Na jednej strane špičková zábava prešpikovaná parádnym cgi, snáď jedným z najlepších aké som videl, kde hlavne Caesar alias Andy Serkis pôsobí absolútne majestátne a na druhej scenáristické brepty, ktoré sa nevyhli pár prehnaným veciam (z kade sa vlastne brali všetky tie opice, veď ten ich ukázaný domov bol tak pre štvrtinu z nich). Jednotka mi prišla viac 'romantickejšia', toto bolo už príliš 'blockbusterské'. Teším sa (aj keď trošku s obavami) na trojku. ()

FanKalEl

Konečne tohtoročný film na ktorý som sa tešil a nesklamal v žiadnom ohľade. Prvý diel bol skvelý, ale oproti tomuto bol taký ten lepší odvar. Pocelý čas to bolo pútavé, výborné stvárnenie opíc a ich charakterov, ostatní herci boli tiež dobrí, no ale ja už neviem, proste som strašne spokojný čakal som ako každý tohtoročný blockbuster že film bude mať len priemerné finále a záver ale mýlil som sa. To bolo proste niečo neskutočné, parádny zážitok a síce v zime bude chodiť veľa konkurentov, toto je zatiaľ best film tohto roka, jednoznačne !! A Cezaar bol neskutočne dobre zahraný, pocelý čas rešpekt som mal pred ním, Andy Serkis je proste číslo :D Ku koncu, čakal som toho fakt dosť ale dostal som ešte viac čiže prezatiaľ bude tento film dlho prebývať v mojom rebríčku obľúbených filmov. (100%) ()

Whitebeard

Zatraceně, tohle sedlo. Tam, kde byl první Rise of the planet of the aleš vynikající, tam mi přijde Dawn snad ještě lepší. Srovnání potřeb lidí a opic, jejich chování a zacházení. Skvěle provedeno, člověku ani nevadí, že se film posouvá pomalu, užívá si ty neskutečný detaily a radost z filmu. Caesar vypadá tak lidsky, že mu žerete cokoliv řekne nebo udělá, jeho charisma je větší, než má leckterej herec, jak tohle pomocí cgi zvládli mi hlava nebere. Já tu mam zatim svůj the best roku 2014 a dávám plný počet, 5*. ()

misbos

Tak tentokrát ne-e. Je to celý placatý jak stoletej šutr v řece. Hlavní člověk ani hlavní opic neprodělaj skrze tu peripetii prakticky vůbec žádnej vývoj. Oč by to bylo zajímavější, kdyby hlavní člověk sám způsobil ten konflikt, a hlavní opic sám vedl svoje opošiky do boje, a oba skrze následnej masakr dokázali prohlídnout a změnit svůj přístup? Ale ne-e, tady se jede na zmrzlou jistotu, zlouni jsou zlý, dobrouni dobrý, žádná katarze, nic, sifon, dva. A dávat hvězdy za triky, na který bylo evidentně dost moc šišek... ne-e. ()

ortoncz

Takže na opice jsem se velmi těšil. Když jsem slyšel ohlasy, že se to opět povedla, tak stupeň natěšení ještě vzrostl. Dokázalo to splnit čekávání? A já musím říct, že ANO. Za prvé chci říct něco o grafice. ta byla opravdu výborná, už začátek sledování deště jak zkrápí Caesara, prostě super. A teď trochu k příběhu. V první polovině filmu se řeší spíše vztahy, ale funguje to dobře. Postupem času vše graduje a přijde i na řasu očekávaný střet. Film obsahuje úplně vše ať už bitvu, zvraty, emoce prostě vše. 80% ()

Světová premiéra hudby z Jurského světa

Světová premiéra hudby z Jurského světa

25.01.2016

Americký skladatel Michael Giacchino, držitel Oscara za hudbu k filmu Vzhůru do oblak, chystá pro pražské publikum koncert pod názvem „Hudba Hollywoodu: Michael Giacchino in Concert". V neděli 7.… (viac)

Kdo svede Válku o planetu opic?

Kdo svede Válku o planetu opic?

26.08.2015

Když v roce 2011 ožila filmová série o Planetě opic, jen málokdo od ní čekal takový kritický a komerční úspěch. Zrození planety opic vydělalo 481 milionů dolarů, Úsvit planety opic pak dosáhl až na… (viac)

Oscary 2015 - výsledky

Oscary 2015 - výsledky

23.02.2015

Oscarová plichta. Víceméně. Americká akademie umění a věd vybrala nejlepší film minulého roku a je jím Birdman mexického režiséra Alejandra Gonzáleze Iñárritu. Birdman získal celkem čtyři sošky,… (viac)

Oscarové nominace 2015

Oscarové nominace 2015

15.01.2015

Oscarové nominace jsou na světě. Letošní 87. ročník bude především duelem Grandhotelu Budapešť a Birdmana, jež čeká zápolení o devět sošek. Osm si jich může odnést Kód Enigmy, šest Chlapectví nebo… (viac)