Početná skupina inteligentných ľudoopov na čele s Cézarom a jednookým Kobom si vybudovala sídlo v sekvojovom lese neďaleko San Francisca. Keď sa tu objaví výprava, vedená inžinierom Malcolmom (Jason Clarke), Cézar ľudí vyženie. Zároveň zistí, že dokáže hovoriť ich rečou. Vodca sanfranciskej kolónie Dreyfus (Gary Oldman) poverí Malcolma, aby sa s ľudoopmi dohodol na obnove priehrady vodnej elektrárne. Vyjednávanie šesťčlennej skupinky, v ktorej je aj Malcolmova priateľka, lekárka Ellie (Keri Russellová), a jeho syn Alexander (Kodi Smit-McPhee), je úspešné a dohoda sa podarí. Lenže krehké prímerie netrvá dlho. Ľudoop Koba (Toby Kebbell) zosnuje sprisahanie. Postrelí Cézara, zapáli osadu, z útoku obviní ľudí a na čele armády sfanatizovaných súkmeňovcov tiahne na mesto, aby zaútočil na ľudí. Cézar vďaka Ellie prežije. Ukryje sa s ňou, s Malcolmom a s Alexandrom v dome, kde žil s vedcom Willom. Ľudoopy zatiaľ dobyjú kolóniu. Koba nechá zatvoriť Cézarovych verných. Cézar musí zastaviť Kobu, aj keď vie, vojna opíc a ľudí bude pokračovať. (TV JOJ)

Dienzenhofer

I na podruhé vydařené, sice je tu pár nelogických věcí, ale stále se jedná o jeden z nejlepších blockbusterů. K tomuhle filmu nemám prakitcky žádné výhrady, tak nechápu proč tento film má na ČSFD pouhých 74%, za mě tak 80%, by si zasloužil. Možná bych měl výhrady k postavě Garyho Oldmana, který je tu zbytečný a pro příběh vůbec není důležitý, ještě jak jsem zmiňoval, tak je tu pár nesmyslů ve scénáři. ()

JohnnyKladno

Zhlédnuto ve stejný den jako Zrození Planety opic . Facka. Já se, bohužel, většinu filmu nudil. Jasně, stále to vypadá nádherně a vlastně jsem „zapomněl,“, že se dívám na opičáky. Po skvělém prvním díle jsem ale čekal mnohem víc... Lidé, o kterých nic nevíme. Ani Gary Oldman to nemá šanci zachránit, nelze jim fandit a partička, s Jasonem Clarkem v čele? To mě nestrhne... Je to nuda, stejně jako příběh. Přeživší ze San Francisca potřebují energii. Tu mohou dostat z nedaleké vodní přehrady. V cestě jim stojí Caesarova vesnice... Dobře, opice se stále více podobají lidem, chápu. Rozumím, co mi to chtělo říct, ale je to zabalené v tak banální a nezajímavé slupce, že jsem si to nedokázal moc užít. V kontextu prvního dílu? 60% ()

lakart

Epický příběh s dokonalým vizuálním zážitkem v podobě totálně zničeného San Francisca. Uběhlo deset let od událostí na Golden Gate a my se přesouváme do další fáze vývoje opičí civilizace. Je neskutečné, jak se tvůrci postarali o to, aby pohledy opic do kamery opravdu vyjadřovaly emoce, strach, vztek i radost. Neskutečné. Pokud takto budou vypadat i další díly, máme našlápnuto na opravdu temnou, propracovanou, hlubokomyslnou a dechberoucí sérii. 100% ()

Franc1s

Opice s Caesarem po druhé a opět k*rva dobře! Letní akční-drama, které má hlavu patu, perfektní vizuál a nášlapnuto na závěrečnej epickej-masakr. Kdo neviděl první díl, jako by nebyl, kdo neviděl druhý, jako by z oka opice vypadl a komu se to nelíbí, ať si prdel políbí! Sic ten moment, kdy poprvé v prvním díle Caesar promluví a člověka mrazí tu není, je tu daleko více těchto momentů, ještě že tak! 9/10. PS: Plnej počet nechávám na závěr :) ()

Armin82

Pokud jsem o předchozím díle napsal, že to rozhodně není ztracenej čas, tak zde to je prostě dobře investovanej čas. Už po pár minutách filmu jsem potřeboval na záchod, ale děj mě tak upoutal, že jsem na to prostě a jednoduše zapomněl. V závěrečný pětiminutovce jsem se už ale kroutil, jak igeliťák vhozenej do ohně. Ale zpět k filmu. Pro mě jedna malá kaňka na dobře odvedené práci, byly chvílema strašně průhledný a lehce odhadnutelný scény, ale to bylo na celkovým dojmu z filmu úplný nic. Film je tak neskutečně napínavej, že i na tom relativně pohodlným gauči v kině, jsem seděl jak na trní. Od začátku až do konce minimum nudných prodlev, který by mne nutily brát telefon do ruky či strkat sirky do očí. Herecky by to asi zvládnul kdekdo, protože půlka hereckých výkonů jsou jen čidla na xichtě či počítačová úprava a na tom film určitě nestaví. Nicméně scénář, námět, akce, zpracování a celkový dojem z filmu je prostě vynikající. Pro jednou dobře investovaných 140 korun českých ---->100% ()

Jan.Mlynar

A jéje, tohle tedy ne. Perfektní scénář jedničky vystřídal předvídatelný a klišoidní brak. Tam, kde se jednička odvíjela od faktu, že opici si prostě kurva na polštáři neochočíš, a vše tedy hezky hezky plyne, zde jsme odkázáni na skutečnost, že dva zmrdi, jeden chlupatej a blbej a druhej blbej hispánec, ovlivní osud celýho primátstva a nic víc... Vlastně jo, když jsem se posadil v kině do křesla, Sízr uměl pouze základní slovní výbavu oduševnělýho sicilskýho bosse: "domov", "rodina"... aby pak za hodinu a půl šprechtil anglicky líp, než student třetího ročníku Jazykového gymnázia Dukovany... Tři ze sentimentální vzpomínky na dobu, kdy byl ještě Sízr v plenkách a skládal puzzle... ()

VeeDee

Jak vykonstruované, předvídatelné, povrchní a emočně slabé... silně nadhodnoceno, asi díky efektům? Jinak to nechápu. Na mě až moooc velká komerce. ()

Khalia

Překvapující a úctyhodně nabitá pecka, která je vskutku kvalitní podívanou. 4*, na 5 by to muselo být "geniálně promyšlené a ohromující" :) Jinak ovšem mazec! ()

RajAthen

První díl nového remaku přímo šokoval, jelikož se čekalo v dobrém duchu dnešního filmařského stylu další a zbytečná předělávka. Nestalo se tak a šlo o podařený blockbuster, který stavěl na charakterech (přičemž ústředním byl digitální op...). Letos dostáváme pokračování, které opět udrželo laťku, nabízí zajímavé dilema dvou kultur, kterým není dáno, aby mohly žát vedle sebe a napětí se houpe ve vzduchu většinu filmu. Postavy mají hloubku a výkon Caesara mě nechává na pochybách, zda Glum byla nejlepší role Andy Serkise. Jsem skutečně velmi zvědav, jak se povede dílu dalšímu. ()

Henry Morgan

Má li to být trilogie, tak na tomto dílu je až do očí bijící, že se jedná o spojnici mezi jedničkou a trojkou. První díl byl originální a v mých očích dokonalý prequel, který ani nepotřeboval mladšího bratříčka a jako jedináček by tak zůstal jedinečným filmovým hitem. Jenže peníze hýbou světem a tak přidali další epochální drama. Přesto, že si dávali na čas, tak to úplně nerozsekli. Uznávám, že vizuálně to bylo fascinující, atmosféra byla atraktivní, ale dějově to bylo příliš ploché. Mluvící opice řekly tři slova, zatímco lidé za stejnou dobu tři věty, takže jsem neustále čekal, co z nic vypadne. Tvůrci dost dobře pracovali s napětím, ale opravdu - jak je tu stokrát napsáno - zlý byl zlý, hodný byl hodný, ale nic mezi. A tyhle přesně vymezené role byly zbytečně průhledné. Akční scény, mě bohužel také tolik nebraly. Bylo jich tam málo a závěrečný souboj opice s opicí byl vlastně animák, takže ani nebylo komu fandit. Samozřemě...tomu hodnýmu, jenomže jsem si postupně, jak děj plynul, uvědomil, jak se celá tak fiktivní země pokřivila a zvrhla, že jsem si nakonec přál, ať to Oldman odpálí a je konec. Nic naplat. Těším se na třetí díl a doufám, že dá tomu druhýmu nafrak. ()

Ceberus

Vynikající příběh, vynikající herci, vynikající vizuální zpracování. Andy Serkis se stále veze na úspěchu Gluma z Pána prstenů a je znovu obsazen do počítačem upravené role. Gary Oldman znovu dostal příležitost ukázat se jako kladná postava. Tato série je skutečnou poctou původní Planetě opic. ()

Nocturno culto

Konečně se to pořádně rozjíždí, válečná půda je připravena a napřesrok čekám pořádnou bitvu ..Koba je pořádný lídr, Caesar už se moc polidštil ..Je to sice digitální až běda, jenže jinak to nejde, opravdoví šimpanzi, orangutani atd to, díkybohu, zatím nezvládnou ..Těším se na finální pokračování .. ()

s1r1us

Tomuhle těch 80procent nedám. To bych křivdil všem předchozím 4-hvězdám. Čekal jsem pořádnej blockbuster, takže když se rozhodli upozadit herecké výstupy (ta rodinná etuda rodinky slabota) a děj na minimum, tak k těm renderovaným opocím měli přirenderovat i velkolepější akci. Sirius Black tam pomalu taky hrál jen muže nesoucího žebřík :-/ Prostě mě to nezaujalo ničím novým. ()

West

Wow!! Tak to bylo něco.. Lituju toho že jsem nestihl kino. Už když jsem shlédl prvně Zrození Planety Opic, netrpělivě jsem čekal na pokračování, a s každou novinkou mě to lákalo víc a víc. Většina filmů- dalo by se říct.. pokračování je o dost slabších. (Až na vyjimky - Terminator 2, Vetřelci..) Ale tímto bych se neřídil. Neříkám že je lepší ani horší, ale rozmanitější. Hlubší, napínavější, citlivější,.. a příběh má koneckonců už spád, přímo tam, kde vlastně začíná první pořádný boj - Lidská rasa VS. Lidoop . Po první půlce jsem měl zaťatý zuby a přál si , aby nepřišlo to co vlastně nevyhnutelně přijít musí... Prostředí Post-Apo , je moc zajímavě udělané (Krajina, les, město, vesnice). Triky jsou prostě skvělé. Hudba podmanivá a udržuje hladinu adrenalinu naplno v nosných dávkávkách a hlavně při dramatických momentech. Herecké výkony nadprůměrné. A hlas Caesara mi zvoní hluboko v uších, až z toho mám husí kůži. Sečteno-Podtrženo - Nakopaný Blockbuster, kterému nechybý originální scénář,krásná hudba,skvélé prostředí,digitální efekty a boj za lidskost. Dojemné, Napínavé, Strhující.. 95% - 5/5* ()

Lettanea

Chvályhodný počin. Príbeh vinikajúci, kontrasty s ľudstvom geniálne. Jasné, skoro všetko sa dalo čakať (Koba bol zradca už podľa ksichtu :D) ale ono to nejak pasuje a na dobré opičky sa pozerá veľmi príjemne, hlavne keď sa strhne revolúcia ale aj tak som nejak vedel že to skončí dobre (pochyboval hádam niekto o tom že Ceasar prežije?)Ja som Úsvitu planéty opíc podľahol. A v tejto dobre keď frčia samé zombie apokalypsy... Zombie sú nič... Čo môže byť horšie ako opica na koni s M27? :D ()

bono22vox

Kouzlo jedničky je sice pryč, ale i tak se jedná o poctivé pokračování s temnou stránkou a osudovou nevyhnutelnosti... jsem zvědav na třetí díl. ()

Světová premiéra hudby z Jurského světa

Světová premiéra hudby z Jurského světa

25.01.2016

Americký skladatel Michael Giacchino, držitel Oscara za hudbu k filmu Vzhůru do oblak, chystá pro pražské publikum koncert pod názvem „Hudba Hollywoodu: Michael Giacchino in Concert". V neděli 7.… (viac)

Kdo svede Válku o planetu opic?

Kdo svede Válku o planetu opic?

26.08.2015

Když v roce 2011 ožila filmová série o Planetě opic, jen málokdo od ní čekal takový kritický a komerční úspěch. Zrození planety opic vydělalo 481 milionů dolarů, Úsvit planety opic pak dosáhl až na… (viac)

Oscary 2015 - výsledky

Oscary 2015 - výsledky

23.02.2015

Oscarová plichta. Víceméně. Americká akademie umění a věd vybrala nejlepší film minulého roku a je jím Birdman mexického režiséra Alejandra Gonzáleze Iñárritu. Birdman získal celkem čtyři sošky,… (viac)

Oscarové nominace 2015

Oscarové nominace 2015

15.01.2015

Oscarové nominace jsou na světě. Letošní 87. ročník bude především duelem Grandhotelu Budapešť a Birdmana, jež čeká zápolení o devět sošek. Osm si jich může odnést Kód Enigmy, šest Chlapectví nebo… (viac)