Dobrý dinosaurus

• Česko Hodný dinosaurus (viac)

Mladý apatosaurus Arlo si spokojne nažíva so svojou rodinou až do dňa, keď sa nešťastnou náhodou stratí v divočine. Civilizovaný a bojazlivý Arlo nie je zvyknutý na život v prírode. Jedinou oporou mu je divoký jaskynný chlapec Spot, s ktorým sa spriatelí. Na cestách drsnou, ale prekrásnou divočinou sa Arlo so Spotovou pomocou naučí čeliť svojmu strachu a zistí, že je schopný veľkých činov. (Saturn)

3T

Myslím, že to je velmi nedoceněný film. Je v něm spousta narážek na život, mnoha symbolů, metafor. Promítájí se zde scény z filmů, co už dnešní děti asi neznají a když už, tak znají značku. Třeba jako Jurský park .. Někdo se zde zmiňoval o dlouhém chození. V ten moment, během protahování konce, který byl už tak moc zdlouhavý, zazní téma podobné tématu z Pána prstenů, který byl taky jen chození s zdlouhavým koncem. Mám pocit, že to bylo schválně, minimálně podobný koncept. Však to znáte, každý má jiný vkus. Každá osoba v tom hledá něco jiného. Někdo v tom třeba chce vidět něco více či naopak méně. Dále se mi líbila scéna s lidmi, kteří jsou zde brány jako zvířata (což samozřejmě jsou) a lidské vlastnosti přebírají dinosauři. Symbolika střídání pravěkých vládců planety za dnešní obyvatele Modré planety. Ano, patřím do skupiny, co hledá na každém filmu něco, co si vzít a snaží se mu dát šanci, porozumět. Dále bych chtěl upozornit, že je to v podstatě prvotina Petera Sohna. Předtím má na svědomí Polojasno, krátkometrážní snímek. Je trochu vidět, že je to vícero krátkometrážních filmů v jednom, ale to mi nevadilo. O propracování zde nemusí být ani řeč. Je to bomba.. Vidět něco takového před pěti deseti lety, tak se s toho.. ehm.. Přeci jenom je to recenze na rodinný film... tak si s toho za blátím textil. ()

petokucho

Uvod bol slubny, ale mam pocit, ze cela rozpravka by bola pre mna ovela lepsia keby sa venovala len cisto rodinke dinosaurov. Dalsie postavy su divne az nesympaticke, podstata pribehu fajn, ale viacero veci do rozpravky nepasuje. To ciastocne vyvazuje animacia a nadherna priroda, kde sa dej odohrava. V hviezdickovom vyjadreni sa moje dojmy prelinali od styroch az ku dvom, tak davam nakoniec slabsie tri. ()

Qeo

Doufám, že tohle pixar nemyslel vážně. Děj vypadá jako poslepovaný od různých tvůrců, kteří si ani nedali práci to správně napojit. Dějová linie je tak velké a otřepané klišé, že to nezachrání ani obstojná animace. Prostě bída z nouzí, invence nebo posun žádný. ()

pilarius

V příběhu vůbec nic nového - obyčejná záměna rolí prostě nestačí. Grafika sice krásná, ale výtvarné pojetí hlavního hrdiny subjektivně hodnotím jako vyloženě odpudivé. Jediná zajímavá věc - rodinka T-Rexů - má bohužel na plátně jen pár minutek. Tenhle film je asi opravdu jen pro malé děti. ()

viktorka181

Hurá, konečně přišla doba, kdy mohu začít se starším z krakenů navštěvovat kino! Zatím jsme to, bohužel, dotáhly jenom na animáky, ale tak třeba za tři roky dáme i další díl Star Wars. Tohle bylo poprvé za 3,8 roku, co vydržela bez pauzy, v klidu a hodná sedět celkem potmě 101 minut, což je kolosální úspěch, kterej si ty tři hvězdy rozhodně zaslouží! Pro mě nic moc novýho či zajímavýho, ale koukat se na to dalo a rozhodně to bylo lepší, než hrát 101 minut pexeso nebo Člověče nezlob se. ()

char_t

Pokud toužíte vidět, jak si zbabělý sauropod ochočí divokého člověka a pak se za pomoci tyranosaurů stane kovbojem, pak zaprvé máte hodně zvláštně specifickou úchylku, a zadruhé je Good Dinosaur přesně pro vás. Pro nás ostatní je to jen průměrný (na poměry Pixaru tedy podprůměrný) animák za nějakých 60%. ()

Hapretor

Animace super. Ale zoufale málo vtipu nebo gagů. Příběh dobrý, dojemný, ne nudný. Ale jestli to je pro děti, tak se teda smát nebudou. Nudit ale snad taky ne. ()

BOURQUE

Tento animák by som nenazval prídavným menom „komédia“. So svojím príbehom je to bližšie k inému žánru. Nečakajte tu vtipné momenty, spíš „zakreslený“ príbeh zo života s možnými odpoveďami jak pre malých tak aj pre veľkých. Záver by mohol byť prepracovanejší. Osobné hodnotenie: 71% (***) ()

hazaba

Nebyl to špatný film, Pixar prostě umí. Nicméně si nejsem jistá, jestli to je určené pro malé děti - pokud se ztotožní s Arlem, proč ne, pokud ale se Špuntem, pak může být na problém zaděláno, koneckonců jsem moc nepochopila, proč má Špunt vlastnosti psa - krvelačnost, vytí a tak. ()

Olík

Taky jsem zde narazil na názor, že Pixar tentokrát cílil na mladší publikum....to množná tak tím, že nakreslil roztomilého dinosaura, ale jinak?!?!?! Samozřejmě hned ze stratu musíme nechat někoho umřít (bez toho se dneska už dětský animák neobejde), pak nějakému zvířeti ukousneme hlavu, pak sežereme ustrašené mládě....tady snad někdo spadl z apatosaura na znak. Já osobně (a to věkem dospělí) už se začínám s panickým křikem animákům se zvířaty v hlavní roli vyhýbat, protože poslední dobou co kus, to lístek do psychologické poradny. Když k tomu přidáme, tuctový příběh, tak nám zbude pouze ta animace a sem tam pousmání nad človíčkem chovajícím se jako pes. Málo, málo, hodně málo....s takovouhle nám ti dinosauři nakonec jednou vymřou. ()

Torgal

Mám podozrenie, že tento film je len vedľajším produktom práce na novom grafickom engine, ktorý rozanimoval to fantasticky vyzerajúce prostredie. Samotný dej je totiž tuctový, a čo je u Pixaru šokujúce, osadený strašne nezaujímavými postavami. Fakt, že sa jedná o dinosaury nemá absolútne žiaden význam, ak by boli v hlavnej roli miesto nich aj račňové skrutkovače film by vyzeral rovnako. Chýba tomu nápad, skutočné emócie aj hravosť. Napriek všetkému si nemyslím, že sa jedná o vyslovený nepodarok ako boli Autá 2. Je to len málo zaujímavý priemer, ktorý neposkytne žiadny dôvod sa k nemu niekedy vrátiť. Tu sa išlo na autopilot. 6-/10 ()

El Gato c.B.

První polovina filmu je nuda. Ale pak se to "jakš takš" rozjede. Slabá pixarovka stejně jako stále slabší a slabší Pixar. Pod Disneym Pixar infantilní. Podruhé už bych se na to nepodíval ani kdyby mě malá prosila sebevíc :-D ()

Jakubik

Na pohádku od Disneye celkem brutus. Animace skvělá, sranda byla a i ty emoce byly. Sice z toho kult nebude, ale rád se podívám znova. Za mě dobrý… ()

Hpatrik

Čistě jen pro děti... bez fórků a gagů, bez popkulturních narážek a nadsázky. Prostě jen krásné animovaná pohádka s docela průměrným příběhem a z mého pohledu nepříliš roztomilými postavičkami. Slabší tři. ()

avril4234

Úprimne, dizajn postáv bolo skutočne to jediné, v čom film zaostával, kým je pravda, že prostredia boli až príliš realistické, čo verím, že v tejto kombinácii narušovalo celkový zážitok. Ale na rovinu, mne osobne sa film celkom páčil. Mne celkom stačí, ak je film tak, či inak doják, a okamžite si moje sympatie získa. Niesom divák zameraný na humor, originalitu, akciu, scény/ referencie pre dospelých a pod. Vo všetkom, čo sledujem, mi ide hlavne o emócie. Keďže sama som veľký strachopud, príbehy o týchto ustrašených postavách vždy pritiahnu moju pozornosť a dokážem s nimi súcitiť a fandiť im. Takže hlavný hrdina mi prirástol k srdcu. To mi celkom stačilo, aby som si film užila, napriek tomu, že to bolo veľké klišé. Boli tam aspoň 2 scény, ktoré ma úplne dojali k slzám (hlavne tie prispeli k môjmu hodnoteniu). Naopak, ako tu mnohí uvádzajú, scéna s chrobákom bola absolútne nechutná a bolo mi z nej zle, takže tá bola obrovské negatívum filmu. Miestami to bolo príliš nudné, ale i tak dávam 4* keďže som bola mimoriadne dojatá. ()

Zlaté glóby 2016 - nominace

Zlaté glóby 2016 - nominace

10.12.2015

Pokud nesledujete zahraniční filmové dění, o lesbickém dramatu Carol zřejmě slyšíte poprvé. Právě tenhle film ale vévodí letošním nominacím na Zlaté glóby, a to s pěti důležitými zářezy. Carol bude… (viac)

Toy Story 4 dorazí v létě 2017

Toy Story 4 dorazí v létě 2017

07.11.2014

Pixar nám příští rok nabídne hned dva originální filmy. V hlavě bude příběhem pěti emocí malé holčičky a The Good Dinosaur nám představí apatosaura s dobrým srdcem. Od roku 2016 se ale Disneym… (viac)

Čekají nás Auta 3 a Úžasňákovi 2

Čekají nás Auta 3 a Úžasňákovi 2

20.03.2014

Disneyovský šéf Bob Iger se předevčírem dělil s akcionáři o momentální stav mnoha chystaných projektů. Jak známo, Disney mimo jiné vlastní Marvel, Pixar a Lucasfilm, došlo tedy na řadu značek, který… (viac)

Warcraft zdrhá před Hvězdnými válkami

Warcraft zdrhá před Hvězdnými válkami

02.12.2013

A celkově z přecpaného roku 2015. Původně měla být výpravná fantasy v režii Duncana Jonese uvedena už 18. prosince 2015. Jenomže pak studio Disney posunulo na předvánoční čas Abramsovu Star Wars:… (viac)