Dobrý dinosaurus

• Česko Hodný dinosaurus (viac)

Mladý apatosaurus Arlo si spokojne nažíva so svojou rodinou až do dňa, keď sa nešťastnou náhodou stratí v divočine. Civilizovaný a bojazlivý Arlo nie je zvyknutý na život v prírode. Jedinou oporou mu je divoký jaskynný chlapec Spot, s ktorým sa spriatelí. Na cestách drsnou, ale prekrásnou divočinou sa Arlo so Spotovou pomocou naučí čeliť svojmu strachu a zistí, že je schopný veľkých činov. (Saturn)

Galadriel

Film, jehož příběh mi přišel vhodný jen k tomu, aby nám u Pixaru ukázali, jak nádherně umí nakreslit divokou přírodu. To se jim sice povedlo na výbornou - u některých záběrů člověk i zaváhá, jestli to opravdu je nakreslené nebo ne, ale to je to jediné, co je na celém snímku povedené. Nepřekvapivý příběh s dinousary, kterým se sice vyhnul meteorit, ale jediným znakem jejich evoluce je to, že umí mluvit a na divokém západě brontosauři farmaří a tyranosauři pasou bizony. 2* za geniální animaci a pěknou hudbu. ()

T2

║Rozpočet $187,5milióna║Tržby USA $123,087,120║Tržby Celosvetovo $332,207,671▐ Tržby za predaj Blu-ray v USA $30,622,672 ║ Tržby za predaj DVD v USA $34,872,525 ║ rok 2015, najprv Pixar ponúkne príbehom úžasne prepracovanú rozprávku V hlave a teraz úplne jednoduchú banálnu zápletku akú by ste od tohto štúdia nečakali ani náhodou, nuž čo už, na druhú stranu keď zrovna neohúri príbeh, tak zas animácia tá úplne, tá je dokonalá, hlavne okolie kde sa dinosaury pohybujú je geniálne prepracované, dej Vám pripomenie veľa známych animákov začnúc u Dinosaura, cez Dobu Ľadovú až po Levieho kráľa, čo nie je moc dobrá vizitka ale dá sa to prežiť, aj keď sú tu doslova nejaké tie ostré hrany, kde príbeh úplne nefunguje tak ako by mal, hlavne etapy pri Pterodaktyloch a Tyranosauroch, sú akosi na silu zlepené, chcú dodať príbehu nádych akcie, dravosti ale i drsnosti, v tomto prípade lepšie funguje linka medzi dinosaurom a chlapcom tuším Špuntom, tá ide dobre, dokáže si vytvoriť okolo seba čaro a nechýbajú pri nich aj emócie a primeraná zábavnosť /videl v kine 3D verziu: 80%/ __pred animák bol uvedení krátkometrážny film Sanjay's Super Team ()

xxmartinxx

Je úžasné, kam až se animace dostala - zároveň mám ale pocit, že Pixar flexuje svoje technické know-how bez schopnosti vymyslet pořádný příběh. Tady mě to obzvlášť zaráží, protože na rozdíl od všech těch sequelů tu je snaha s něčím přijít. Ale nakonec to je strašně prázdná nuda, kde tisíce CGI objektů před kamerou prostě leží, úplně na mě sálá ten zápřah procesorů, aniž by bylo jasné, proč se to všechno děje. ()

ORIN

Nějaké fórky (a že hodně vtipné) tam jsou, ale překvapivě se hraje na vážný tón a celé je to takové nepixarovské a jednoduše nudné a zapomenutelné na rozdíl od jedinečného a nápady sršícího V hlavě. ()

Dudek

Pixar tentokrát cílí na mladší publikum a je to cítit. Dospělí divák se příliš nepobaví, a těch pár pomrknutí je zbytečných a ze snímku spíše nepříjemně vybočují. Za docela (od)vážný, avšak nedostatečně rozvinutý /a tím ještě amorálnější/ moment považuji chvíli, kde se hlavní hrdina sebestředně rozhodne, že nenechá svého ochránce a společníka shledat se svou rodinou, ale bere ho na svůj hřbet směrem k dinosauří farmě. ()

Ainy

Je mi jasné, že v Americe neexistuje jen jedno jediné filmové studio, zabývající se počítačovou animací a patřící k absolutní špičce ve svém oboru. Přesto jsem byla trošičku zklamaná. Nejen tou animací, ale celkově i příběhem. Nemohla jsem se zbavit pocitu, kde udělali učitelé chybu v mém vzdělání a dostatečně mě neinformovali o evolučním procesu Homo sapiens. Nikde jsem nezaznamenala vývojový stupeň, kdy by lidské bytosti pocházeli ze psa. V této pohádce to dokonce vypadalo, jako by se člověk spíše ke psu evolučně propracovával. Z opice jsme se dostali do lidské podoby a z ní pak pomalu přecházeli do té psí. Jinak nedokážu pochopit, co chtěl tím štěkajícím, agresivním psoděckem básník říci. A taky proč je pro masosaura býlosaurus kámoš a né žrádlo. Rexíci si místo své přirozené masožravosti hlídali své stádo "oveček" a ještě si umí pro zahřátí rozdělat oheň. No ... já vím, je to pohádka, ale nic by se nemělo přehánět. ()

3DD!3

Pohádka o dinosaurovi a jeho věrném člověku. Jednoduchý nápad přetavený ve stylový roadtrip prehistorickou Amerikou. Spousta milých detailů je ještě podtržena fantastickou vizuální stránkou a pěknou hudbou. ()

Spiker01

Skoro se až nechce věřit, že tohle vzešlo z produkce Pixar. Vypadá to totiž přesně jako další bohapustá disnyovka čistě pro děti. Krom jedné emocionální scény slabota..43% ()

NinadeL

16. celovečerní Pixar Celé to vypadá, jakoby chtěli napravit staršího Disney Dinosaura a tentokrát to udělat správně. Otázka je, zda to bylo nutné. Hodný dinosaur je kombinací podivných prvků, téměř fotorealistické přírody, extrémně kontrastně (až primitivně) stylizovaných dinosaurů a lidí, kteří se chovají necivilizovaně, zatímco dinosauři mají vlastní farmu. Z výchozí premisy "co by bylo, kdyby..." se dalo udělat něco smysluplnějšího. ()

D.Moore

Ta animace! Dechberoucí! Skvostná! Dokonalá! Člověk musí jednoduše žasnout nad tím, jak se Pixaru podařilo stvořit tak stoprocentně uvěřitelnou přírodu. Když jsem viděl první trailer, myslel jsem si, že animátoři tentokrát vyslali digitální postavy do reálného světa. A řeknu vám, že kdybych nevěděl, jak se věci mají, myslel bych si to nejspíš i teď, když jsem v té krajině strávil 100 minut. Nejen že se to vyrovná dokonalému Rangovi od ILM, ono ho to pravděpodobně také překonává. Všechny ty hory, louky, stromy, vítr, slunce, déšť, voda... Jak je to jen možné? A že se v takovém prostředí pohybují záměrně nerealističtí dinosauři, vůbec nevadí, naopak je to příjemně osvěžující kontrast. Co ale příjemné ani trochu není, to je příběh. Zatím žádný z filmů od Pixaru neměl (a doufám, že už ani nebude mít) tak obyčejný, prostý a okoukaný děj. Zatím při žádném z filmů od Pixaru jsem se tolikrát zuby nehty nebránil nudě, kterou občas naštěstí zahnala nějaká svižná scéna či povedený vtip (záchrana lišky jednoznačně vede). Takže tři a půl hvězdičky, které možná zaokrouhlím nahoru, až uvidím titulkovanou verzi. Protože zatím žádný z filmů od Pixaru neměl ani tak zoufale nevýrazný český dabing. ()

kulyk

Spoiler! Ve filmu uhyne milující otec. Od té doby, co mi ujely nohy, podobné drasťáky odmítám! Konec spoileru. Býložravé stotunové hydry vyplodí potomstvo, z něhož je ten nejmenší tak nějak... nejmenší. Outsider. Chcípáček. Debílek. Bellamy. Prostě nadbytečnost, kterou by si ve skutečnosti řadový kytkožerný dýnosajr pěstoval jen jako cosi, co hodí směrem k predátorovi ve chvíli útoku, aby měl čas se schovat do nejbližšího hangáru, kaňonu nebo do lesa... za les. No neva, prostě to ve filmu chodí a svou natvrdlostí škodí tak dlouho, než se za pomoci osudu a hyperaktivní opičky promění v největšího frajera evr. Klasický rámec s krásnou animací. ()

freddy

I zlí a obrovití dinosauři byli v počátku svého života jen roztomilými nemotornými mláďaty, kteří se učili rozpoznávat svět a jeho nástrahy. A o jednom takovém dinosauřím mláděti, které bylo donuceno poznat svět i mimo svůj domov, vypráví tento animák, který je vlastně docela milý, hravý, příjemný a tak nějak roztomile naivní. K tomu je zde zajímavý bonus v podobě lidského dítěte, které se chová jako pejsek a hlavní hrdina ho považuje za své zvířátko. Vlastně celý tento animák staví na zajímavém nápadu a kupodivu to celé vlastně ani skoro nenudí. Jen je zde problém v tom, že je to z mého pohledu film na jedno skouknutí, a stejně rychle, jako se v mém životě objevil, tak rychle i vzpomínky na něj zmizí. Na sobotní dopoledne ideální záležitost. Ale je to jen další z řady animáků. A je to možná i škoda, protože si myslím, že se z toho nápadu dalo vytěžit ještě o něco více. Ale i tak film potěšil a získává ode mne tři hvězdy. ()

Davies182

Ještě že ten PIXAR máme, a že nám čas od času rezolutně dokáže, jak nesmlouvavě umí dojmout i animované, nejen hrané celovečeráky. Regulérně naměkko z překvapivě dospělého příběhu o bojácném dinosaurovi a jeho malém člověčím kamarádovi! ()

gogo76

Pekná animácia, to je však už dnešný štandard a film potrebuje i čosi naviac aj keď je to len pre deti. Príbeh je veľmi primitívny a otrepaný a bez ďalších dejových liniek je to dosť nezáživné. V nových animákoch sme si akosi zvykli, že sa pri nich zabavia deti i dospelí, tu však budú spokojné len deti. Pre mňa dospelého priemer, z detského pohľadu sú jeho kvality o čosi vyššie. Celkovo 70%. ()

pepo

Príjemne prekvapenie. Nie je to tak univerzálna hitovka ako sa na Pixar patrí, ale aj tak super animák strkajúci konkurenčné Doby ľadové. Madagascary, Zloduchov alebo podobné zhovadilosti s prehľadom do vrecka. Ten westernový štýl mi veľmi sadol, je to svižné, dojemné a občas vážne krásne. A navyše vizuálne je to ÚCHVATNÉ!!!! 8/10 ()

Xmilden

Kdyby mě někdo před 10 lety řekl že něco podobné kvality natočí PIXAR klepal bych si na čelo a poslal bych toho člověka vyšetřit. Holt časy se mění a i takto plytký příběh, který sice asi obsahuje asi dvě trošku emotivně výživnější scény, které dají vzpomenout na staré zlaté časy, ale potom už nic víc. Arlo s Punťou putují a potkávají roztodivné postavičky. Nic víc, nic míň. Tohle mě osobně určitě nestačí. 50% ()

juta

Bohužel jen a jen průměrný animák, který nebude v žádném případě vinikat mezi ostatními a o pokračování bych ani netoužil. Vizuál nic moc. Nelíbily se mi tvary dinosaurů a když už se mi od začátku něco nelíbí, tak to většinou nedopadá moc dobře. Jediné co by se dalo vyzdvihnout je člověk, který se chová jako pes a je to docela srandovní. ()

DJ_bart

Neuvěřitelně patetická, ale přes všecky negativa himlhergot dojemná animovaná rozprávka, kterou dokáže vytvořit jen Pixar.... nespravedlivě underrated animák. ()

Fiftis

Jedna z vecí, ktorú s najväčšou pravdepodobnosťou, keď sa povie "Pixar", budete očakávať, je absolútne špičková animácia. A v tej nesklamal ani tento počin. Scenérie prehistorickej prírody vyzerajú úplne reálne a sú odvedené naozaj majstrovsky a to isté môžete povedať aj o zvieracích a ľudských postavách. Bohužiaľ oproti predchádzajúcej tvorbe The Good Dinosaur vizuálne postráda nejakú tú dávku originality a celkovo pôsobí veľmi mdlo. Aj príbehovo bohužiaľ všetko vyšlo slabo a celý dej kopíruje klasickú šablónku dobrodružstva, kedy sa hlavný hrdina musí po nešťastnej zhode náhod vydať na dobrodružnú cestu domov, čo je prakticky Hľadá sa Nemo znovu a podobne koncipované bolo i V hlave, to však nabalilo na základ oveľa viac humoru a originality, čo sa teraz bohužiaľ nepodarilo. Veľkým plusom tu nakoniec je akcia, ktorá drží určitú formu napätia a vďaka tomu nič nepôsobí nudne, takže tá hodina a pol utečie ako voda. Bohužiaľ ani koniec nie je nejako uchvacujúci a tak všetko podľa môjho názoru patrí do medze priemernosti, čo sa Pixaru nestáva tak často. ()

Zlaté glóby 2016 - nominace

Zlaté glóby 2016 - nominace

10.12.2015

Pokud nesledujete zahraniční filmové dění, o lesbickém dramatu Carol zřejmě slyšíte poprvé. Právě tenhle film ale vévodí letošním nominacím na Zlaté glóby, a to s pěti důležitými zářezy. Carol bude… (viac)

Toy Story 4 dorazí v létě 2017

Toy Story 4 dorazí v létě 2017

07.11.2014

Pixar nám příští rok nabídne hned dva originální filmy. V hlavě bude příběhem pěti emocí malé holčičky a The Good Dinosaur nám představí apatosaura s dobrým srdcem. Od roku 2016 se ale Disneym… (viac)

Čekají nás Auta 3 a Úžasňákovi 2

Čekají nás Auta 3 a Úžasňákovi 2

20.03.2014

Disneyovský šéf Bob Iger se předevčírem dělil s akcionáři o momentální stav mnoha chystaných projektů. Jak známo, Disney mimo jiné vlastní Marvel, Pixar a Lucasfilm, došlo tedy na řadu značek, který… (viac)

Warcraft zdrhá před Hvězdnými válkami

Warcraft zdrhá před Hvězdnými válkami

02.12.2013

A celkově z přecpaného roku 2015. Původně měla být výpravná fantasy v režii Duncana Jonese uvedena už 18. prosince 2015. Jenomže pak studio Disney posunulo na předvánoční čas Abramsovu Star Wars:… (viac)