Veselá partia malých jašterov z Veľkého údolia prežíva neuveriteľné dobrodružstvá. Vydajme sa spolu s nimi do čias, kedy Zem patrila dinosaurom. V krajine dinosaurov žije spolu niekoľko druhov priateľských bylinožravcov a ich deti si užívajú radosti i nebezpečné dobrodružstvá. Majú tiež spoločných nepriateľov, Ostrozubcov a Rýchložrútov, ktorí by mohli kohokoľvek z ich skupiny zahubiť. Najobávanejším a najväčším nepriateľom je ostrozubec zvaný Červený Pazúr. V období dlhých dažďov si zvieratká musia nájsť novú jaskyňu, do ktorej neprší a v ktorej by prečkali veľké záplavy. (oficiálny text distribútora)

Carol Pifková

Musím sa smiať keď niekto napíše, že je to príliš detské, vážení ono to je určené pre deti ak ste si to nevšimli, a ja ako malá som to mala rada čiže 3* aj kvôli tomu, že zbožňujem dinosaurov. ()

ondyGAMESTV

Mé nadšení z tohoto seriálu se dá shrnout jen těmito slovy: "Jsem tak šťastný, jak jen šťastný můžu být." Konečně jsem měl možnost se na to po těch letech podívat, vždy byli všechny filmy Země dinosaurů jedny z mých nejoblíbenějších filmů vůbec, ale seriál jsem nikdy až doteď nemohl najít ke shlédnutí. Sice to je jeden z hodně mála případů, kdy cz dabing byl výrazně horší, hlavně jsem nepochopil třeba, proč v češtině změnili jméno Křupky (Chompera) na Zubíka, nebo, že tam byla dabérka Sáry, ale ta dabovala Ruby, jediná postava, u které jsem si všiml, že má stejný dabing jako ve filmech, je Pírko, ale dát menší hodnocení kvůli dabingu nedavá smysl, navíc mi to ani nevadilo a ten, kdo je něčeho fanoušek, by se měl radovat z toho jaký je film/seriál, ne jaký je dabing. Byla tu spousta dobrodruzstvi v hodně epizodách, nějaké měli méně dobrodružství, ale zase byli o třeba něčem trochu jiném. No, celkově to byla parádní jízda, těch 10,5 hodiny, co májí dohromady všechny epizody, uteče jako nic. Já to celé stihl shlédnout dnes, a jsem velmi spokojen 🦕 80% ()

MP17

Dobrý seriál, pro trošku odrostlejší děti. Překvapivě invenční příběhy a zápletky. Jen mě trošku irituje ignorace normálních názvů a jejich nahrazování tvary jako "dlouhokrcí, ostrozubí, břichošoupalové, létající" atd. Tím pádem tu pak chybí ten vzdělávací element, který ale rodiče většinou nahradí, pokud s dětmi pořad sledují také. ()

Kryton

Mluvící parta dinosaurů a kolem jsou hodní dinosauři. Jakože mám rád dinosaury, tak tohle mi přišlo až moc plyšové a dětské! ()

• Ruby je druhem všežravého teropoda nazývaného Oviraptor. Až do vzniku tohoto seriálu se Ruby v této animované filmové sérii vůbec neobjevila a o jejím původu je jen jediná zmínka, a to konkrétně ve 24. epizodě s názvem Návrat k visuté skále. (Marasuchus17)
  • V seriálu nepadne jediná zmínka o tom, jak a proč se Křupka (Chomper) navrátil zpět do Velkého údolí ke svým přátelům a co se stalo s oběma jeho rodiči, kteří jsou naposledy k vidění ve filmu Země dinosaurů 5: Tajemný ostrov (1997). (Marasuchus17)
  • Ostrozub Rudý Dráp (Red Claw) je nástupcem Ostrozuba z prvního filmu Země dinosaurů (1988), který zabil Nožiččinu matku. (Marasuchus17)