Olympijský víťaz v zápasení Mark Schultz (Channing Tatum) žije vo Wisconsine v chudobe a zabudnutí. Nečakane sa mu dostane pozvania od bohatého dediča Johna du Ponta (Steve Carell), aby sa nasťahoval do jeho okázalého sídla, kde má zostaviť a trénovať zápasnícky tím na Oympiádu v Soule v roku 1988. Keďže Schultz túži vykročiť z tieňa svojho slávneho staršieho brata Davea (Mark Ruffalo), vyhláseného zápasníckeho trénera a držiteľa zlatej medaile, bez váhania ponuku du Ponta prijme. Du Pont, usilujúci sa získať rešpekt rovesníkov a zapôsobiť na svoju odmietavú matku (Vanessa Redgrave), sa s ohľadom na rozsiahle finančné prostriedky a špičkové technické vybavenie, ktoré má na farme Foxcatcher k dispozícii, stavia do pozície hlavného trénera celého tímu. Mark začína postupne vnímať svojho mecenáša ako postavu otca, čo sa odrazí aj v ich vzájomnom vzťahu. Du Pontova nevyspytateľná povaha a psychologické hry však začínajú výrazne znižovať Markovo už aj tak neisté sebavedomie a negatívne dopadať na jeho športové výkony. Keď začne du Pont uprednostňovať jeho brata Davea, vrhne sa táto trojica mužov do víru udalostí s tragickým koncom, ktoré nikto nedokázal predvídať. Snímka Foxcatcher je nominovaná na Oscara v piatich kategóriách, vrátane kategórie najlepšia réžia, najlepší pôvodný scenár, najlepší mužský herecký výkon v hlavnej úlohe a najlepší mužský herecký výkon vo vedľajšej úlohe. (Itafilm)

chelseaman22 odpad!

Po hodině jsem abdikoval a šel jsem slídit na Google Play po nových živých tapetách. Překvapuje mě, že Čenink Tatum není nominován za nejlepšího herce. Je to velesračka, jež spočívá v dotování olympijského vítěze bohatým mecenášem. Mecenáš tomu našemu krasavci poskytne kokajn, apartmán a zřejmě i svou prdel (tak daleko jsem se nedostal). odpad! ()

Triple H

Precízne a pevne uchopené - prirovnania k Fincherovi nie sú vôbec od veci. Zároveň ale divácky neprístupný a ťažko stráviteľný film. Pomalý (akože vážne veľmi), depresívny, v šedých farbách, plný nepríjemných emócií a navyše podávaný zásadne minimalisticky. Rozhodne žiadna strhujúca či vygradovaná jazda. Skôr podrobný profil stretu troch psychicky veľmi odlišných ľudí - zakomplexovaného psychotika, zmäteného hlupáka a vyrovnaného (a rozumne uvažujúceho) jedinca. Celým filmom sa tiahne nepríjemná atmosféra, kde napriek neznalosti skutočných udalostí je cítiť, že niečo nie je v poriadku a človek čaká kde a ako sa "to" konečne vyleje. Miller si tradične vyberá hercov, ktorí sú pre svoje party presní. Tatum veľa nenahrá, ale to je presne jeho úlohou a plní ju na výbornú. Rozhodne som nemal pocit, že sledujem fešáka z Jump Street. Ruffalo je výborný a fyzicky sa dal do celkom dobrej formy. Carell je najväčší šok, keďže predvádza výkon diametrálne odlišný od toho čo sme od neho zatiaľ videli. Ani jednu z jeho typických manier tu nenájdeme - hrá z veľkej časti hlavne očami, úsporne, ale stopercentne presvedčivo. Klobúk dolu. Negatívom je, že skutočný du Pont až takto odpudivý a "creepy" nebol a v dostupných videách pôsobil predsa len ľudskejšie (mám pocit, že sa opäť raz účelovo a zjednodušene démonizovalo). Ani frňák nemal až takto obludný a vidí sa mi, že Carell kvôli nemu nemohol po celé natáčanie normálne dýchať. Každopádne všetci traja herci sa vo svojich postavách stratili, čo sa rozhodne vždy nepodarí. Takže tak. Určite zaujímavé (Millerovi kvitujem jeho precíznosť a koncept) a herecky perfektne zvládnuté, ale zároveň aj nepríjemné (evidentne zámer), odmerané a sakra zdĺhavé (IMO nie zámer). ()

Lachtaan

Můžu a budu se opakovat! Další příběh podle skutečné tragické události, jež se mihla světem jako nepodstatný vítr. Možná zahýbala tím svým současným, k dalším generacím se ale již vůbec neprobojovala. I tak ale poukázala na poutavou honbu za zdánlivě jednoduše dosažitelnou výhrou, kdy se ale dychtivost dala nesprávnou cestou. Není to na plný počet, protože to není ojedinělou záležitostí v oblasti sportu, kde se touha po vítězství před konečným ziskem sešla se šílenstvím. Ale je to jedno z nejzajímavějších děl mého oblíbence Channinga Tatuma. ()

Khumbac

Stačí pohledem zavadit o ČUNÍKA TRAPŮŇA a je po filmu. Ten neherec je přímo urážející pro kameru. A wrestling trénink ... ()

Tosi

Foxcatcher je o postavách, nikoliv o zápase...je to temné drama pod maskou sportovního filmu. Tatum vypadá konečně jako poctivý herec, jeho bratr Ruffalo miluje zápas, ale ne na úkor své rodiny a strašidelný miliardář Carell, jdoucí si za nesplněným snem...film na mě působil zahořkle a izolovaně, což mi běžně nevadí - spíše naopak, ale tady jsem si víc připadal, jako bych četl zajímavý novinový článek končící nečekanou tragédií, než strhující filmové umění. ()

Qitek

Jak si libuji v pomalém tempu poslední dobu, tak zde to bylo tentokrát na hraně. Jelikož film nám nevstřícně nic moc zajímavé v tomhle tempu nepředhodí. Je každopádně radost sledovat jak Carella a jeho mega podivínského slizouna, tak hromotlučhubu Tatuma. Kazdopadne se nemohu zbavit dojmu, ze oba dva tu valcuje lidsky krasny Mark Ruffalo. Víc než odtažité drama, které nám emoce servíruje opravdu zlehka, až neviditelně. Bez sentimentu, bez agrese, bez nátlaku. Odtažité to je ještě více, než sám velký Fincher za poslední léta. Každopádně skoro mistrovský kousek. Skoro. ()

Johnny.ARN

Miller je zmrd. Vyberá si témy, keré su nezaujímavé, nezaujímavo ich spracuje, obsadzuje nezaujímavých hercov a celé to je nudné jak hovado. Nepamätám si, žeby som tak intenzívne čakal na záver ako tu. Proste, Miller je zmrd. 1 z 5 a nikdy viac ()

Ryuuhei

Dostal jsem se k tomu náhodou a když jsem to už rozkoukal, chtěl jsem to dokoukat. Popravdě, zdálo se mi to strašně prázdné, pomalé, protahované a celkově mi přijde, že film neumožnil proniknout do myslí jednotlivých postav. Tudíž jsem v mnoha případech nechápal jak jednání hlavního hrdiny, tak i člověka, který měl později i motiv k vraždě. Ale jaký, to ví jen ten nahoře. Ačkoliv je příběh založený na skutečném případu, mě rozhodně neuchvátil. Ani rádoby dramatickou stránkou, ani sportovním zasazením, které nezasvěcený jen těžko pochopí. Za vše mluví i fakt, že jsem zhruba poslední čtvrtinu filmu proklimbal a vlastně jsem o nic moc nepřišel. ()

Jizni Tlapa

Tatum podle mě nikdy neuměl moc hrát, ale role pokladače na lopatky mu sedla jak prdel na žíněnku! Jeho nejlépe zahraná role bez diskuse! Když k tomu přičtu ponurou atmosféru, příběh podle true Story a opravdu zajímavé vedlejší postavy, je čtyřka hvězd jasná volba! Já se opravdu bavil, i když jsem se nezasmál ani jednou....(no jednou vlastně, když Chaning naběhl v úvodu s gumovym nosem a elastickém dresiku na tatami) ()

PierrevanH

Zajímavý film v výbornými hereckými výkony. Hodně mě překvapili Mark Ruffalo a Steve Carell, který ukázal, že jen pro komediální role ho je velká škoda. ()

geklon

Prvoplánově chladné, zdlouhavé a místy až nedokoukatelné. Životopisné drama kontroverzní jak sám Eleuthère du Pont. Mě by se v této roli líbil spíš Norton. Carell se snaží, ale vypadá jak postavička z Arabely. Chaning je výborný, ale asi už moc starý na to hrát, 24iletého zápasníka. To samý co loňský Rivalové, moc ambicí, málo potenciálu. A scénář je strašně průhlednej. Když už chci napsat něco minimalistickýho na děj a chci se věnovat postavám, musím ty postavy znát. Tady to vypadá, že jsem se o ně jen otřel ve výtahu a povídám o tom kámošům při pivě. Milióny záběrů na Carella z levýho profilu, Milióny záběrů na Carella z pravýho profilu, Carell v křesle, Carell se založenýma rukama. Po artové stránce tohle je vážně na ocenění. Jako kameramanské cvičení za jedna mínus, jako životpisné drama, drama a utrpení. Znouzecnost, ale jak jsem řekl na začátku, plácání a protahování je artově nedoceněné, takže umění, společně s touhle nekonečnou tryznou a třemi tóny klaviatůry budou oceněny. Tipuji režiji, kameru a možná i film roku. Carell a oskar? To by si ho víc zasloužil Jim Carey v Dumb and Dumber 2. ()

rockwoman

Herecké trio Carell & Tatum & Ruffalo dokázalo udržet mou pozornost od začátku až do konce, ale pořád mi tam chybělo to NĚCO. A tak víc než samotný film, mi přišly zajímavější všechny články týkající se skutečných bratrů Schultzových. “Movies are always bigger than books,” Schultz said. “And the fact that my brother is being immortalized is the best thing, to me, about the movie. Plus Mark Ruffalo has my brother down so perfect, it’s almost like Dave is alive again.” - Mark Schultz ()

Pavlínka9

Dávám slabší 4*, jelikož mám pro film mnoho připomínek, ale zároveň je to neskutečně ponurný a silný příběh, i když v něm moc slov nezazní - právě o to je pak lepší pohled na herce, kteří neřeknou ani slovo, ale každý pochopí...Mám dost rozporuplné pocity, jelikož na jednu stranu jsem několikrát na "trenéra" Du Ponta vykřila pár poznámek, jaký je to debil a že jeho život je opravdu smutný, nenaplněný a žít jeho stylem, tak se asi zabiju...Ale na druhou stranu jsem neskutečně spokojená jak Tatum a Carell dokázali zahrát právě tyto postavy. Jsou to úplně jiní lidé a neskutečně se tím posunuli :) A ať se dívám na Tatuma, Carella či Ruffala - nevidím tato jména, ale vidím právě ty postavy, které představují a to je právě to, co je na tomhle filmu neskutečně úžasný. Příběh, který je pomalu jak z Twin Peaks - žádné dlouhé okecávačky, žádné silné projevy citů, ticho, krajina kde nikde nic...Ale má to neskutečnou sílu :) Je pravda, že udržet si diváka dá dost zabrat, ale pokud vydržíte - uvidíte neskutečný projev slabosti ;) ()

uiu

Pokud jste bývalý olympijský vítěz, co jen žije ve stínu svého úspěšnějšího bratra a najednou vám zavolá podivínský miliardář, že ho už nebaví vsázet na koně, ale chce trénovat tým, co na další olympiádě vyhraje zlato, měli byste si dávat bacha. Channing Tatum není herec pro oskarové role, ale bohužel je to asi jediná volba, pokud hledáte herce jeho věku a tělesné struktury. Steve Carell zato strávil víc času v maskérně než na place a člověk si i řekne, kam to dopracoval herec, kterého objevili díky štěku v Božském Bruceovi s Jimem Carreym. ()

elanius

(43/2015) / Extrémna nezáživný životopisný film. Asi to bol ciel, ale všetci zúčastnení pôsobia ako retardovaný. Nepochopil som, prečo všetci herci museli prejsť dosť zásadnou premenou v maskérni, ale podľa mňa to filmu uškodilo. Zaujímavo pôsobia aj vyjadrenia reálneho Marka Schultza, ktorý odmietol, že by scenár bol príbuzný realite. (4/10) ()

Yoda sama

Nepísal by som o sklamaní, pretože som dostal presne to čo som chcel. Teda tri brilantné herecké výkony, emočne ťažký príbeh a režisér, ktorý vie čo chce podať. A hlavne ako, viac než k proamerickej dráme sa to blíži k artu o ubolenom človekovi, milujúcom človekovi a človekovi, ktorý nemá čo stratiť. ()

Diego

Kdyby ho nezastřelil, tak by tento film nikdy nevznikl. Nudný film o člověku, žijící ve stínu své rodiny, opovrhovaný svou matkou a snahou dokázat, že je něčím víc a získat respekt od ostatních, i když neumí, nezná a neví jak. A souhlasím s tím, že polovinu výkonu Carella tvořila maska, vždyť většinu času jen zíral a makeup hrál za něj. Postava Marka byla jen do počtu, jo nebyl nejchytřejší, ale uvědomil si, že je jen hračka a mohl odejít mnohem dřív nebo to brát prostě s nadhledem, dát Du Pontovi, co chce, dostat za to prachy a přitom si jet svoje. To jsem zase chytrej co:)) ()

kamiljanda

Pomalu budovaná dusná atmosféra, skvělé výkony hlavní trojice (Carell k nepoznání, Ruffalo super jako vždy a Tatumova tupost skvěle využita). Kdo o této reálné události nic neví, tak ať si ani nic nezjišťuje. Může si pak "zkazit" závěr filmu jako já. ()

hroubek

Filmy Bennetta Millera jsou pomalé a vyžadují od diváka spolupráci a tady je také. Foxcatcher je pomalejší snímek, který poctivě buduje atmosféru, aby mohl na svém konci krásně vygradovat. Miller nikam nespěchá a ani nedává potřebné informace. Prostě si musíte některé momenty spojit sami, jelikož tvůrci Vám ukážou jen cestičku. Foxcatcher není typickým filmem podle skutečných událostí, které jsou většinou zahrnuty spousty informací a velkého tahu na bránu. U Bennettových filmů se mi líbí jeho práce s herci. Hoffman jako Capote byl skvělý, Pitt a Hill dokázali prodat Moneyball a totéž se povedlo i zde. Steve Carell je neuvěřitelně přesný a jeho postava těžko uchopitelná, jelikož je cítit, že není úplně normální. Navíc je skvěle namaskovaný a dialogy jsou trefné. Moje velké uznání si zaslouží Channing Tatum, který hraje hodně fyzicky. Tatum prodává svoji postavu jako jednoduššího jedince, který toho moc nemluví a udělá všechno co se po něm chce a taky se tak i hýbe, jako opičák s vycpanými tvářemi. Mark Ruffalo není, tak výrazný jako předchozí dva kolegové, ale i on má spoustu zajímavých momentu a podobný pohyb jako Tatum. U spoustu filmu se dají vybrat konkrétní okamžiky, které jsou skvělé, ale tady mě příjde, že dané scény fungují jako celek a vyzvednutí několika momentu se nic nedokáže. Foxcatcher má chybu v tom, že na celkovou délku by v něm mohlo být víc informací a určitě by se mohlo jít víc do hloubky, jinak je to prvotřídní drama. ()

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2015

Tatum rodičem na plný úvazek

Tatum rodičem na plný úvazek

01.06.2015

Channing Tatum se hodně drží akčních filmů a komedií, ve Vedlejších účincích nebo Honu na lišku ale předvedl, že zvládne i dramatickou roli. Kde se bude o oscarovou nominaci rvát příště? Jeho zájem… (viac)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz