Ray Breslin (Sylvester Stallone) je bežec na objednávku. Živí sa totiž ako expert na infraštruktúru väzenských zariadení. Necháva sa v nich zatvárať a hľadá diery v zabezpečovacích systémoch, ktoré sú potom následne na základe jeho analýz - a efektných útekov - odstraňované a zdokonaľované. Teraz nastupuje výkon trestu na novej zákazke, ale pozor: väzenský komplex, v ktorom sa ocitol, bol kompletne postavený na základe jeho doterajších poznatkov a pripomienok k zabezpečeniu väzníc. Tie Ray pred časom vydal knižne a pre tyranského riaditeľa tohto "nápravno- výchovného zariadenia" sa jeho manuál stal doslova bibliou. Ray sa tak ocitá vo svojej vlastnej dokonalej pasci. Nikto navyše nevie o tom, že by bol niečo iné ako radový väzeň, takže priepustka na slobodu po dobre odvedenej práci akosi chýba... Po obvyklých počiatočných nezhodách sa Rayovým parťákom v novom "domove" stáva miestny väzenský boss - Emil Rottmayer (Arnold Schwarzenegger), ktorý si tu odpykáva trest za kyber-terorizmus. Ani jemu sa vo väzení nepáči. Ale kto iný, než títo dvaja chlapíci by sa mali dostať cez Rayove bezchybné zabezpečovacie systémy a celú armádu dozorcov pod vedením fanatického riaditeľa? A je to, že sa obaja ocitli v tejto bezvýchodiskovej situácii, naozaj len nedorozumenie a zhoda náhod alebo niečí starostlivo premyslený plán? (TV Markíza)

klerik

Nemá to nejak extra vysoké IQ, ale je to solídna zábava, ktorá si jasne uvedomuje prečo a pre koho vznikla. Film má spád, hlášky slušné. Moje pozitívne hodnotenie stojí hlavne na nostalgickej atmosfére deväťdesiatych rokov a fakte, že ide o menej béčkový projekt ako boli EXPENDABLES 2... ()

korbitch22

Úplně stejný průser, jako Postradatelní 2.Na film jsem se opět strašně moc těšil a zklamání bylo bohužel znovu veliké.Arnold i Sly jsou prostě už dávno mimo hru, leč je oba mám hrozně rád, na jejich filmech jsem vyrůstal a legendy Terminátor a Rocky patří k mé milované top 20.Bohužel nostalgie u mě už nefunguje a i přesto, že se oboum pořád snažím dát ještě jednu šanci, jejich trapné pokusy oživit žánr ve kterém zářili před dvaceti lety mi kouzlý kyselý úsměv.Když se totiž u akčního filmu z 50% smějete a z 50% nudíte, je to v prdeli.Scénář je abnormálně dementní nesmysl, dějová linka kolem doktora doslova stupidiní a ve finále navíc naprosto nedořešená.Akce nudná, kýčovitá a nepřehledná.Humor jakš takš funguje, jenže všemi vyzvihovaná scéna s Arnieho rodnou němčinou byla doslova tragédie.Jsem asi jeden z mála jejich velkých fanoušků, který už si přeje aby odešli do hereckého důchodu a nechali štafetu na nových tvářích, kterým opravdovou akci i nadupaný testosteron věříte a to je dvojce Rock/Diesel prostě.Když už se Arnie se Slyem snaží být pořád hereckými tvrďáky, proč kurva neudělají čistě drsný, temný akční nářez na který si myslím, že pořád mají, tak proč proboha sami sebe zesměšňují infantilním humorem a akcí, kterou by zvládl i i můj dědeček.Poslední Slyův dobrej film je Rambo a Arnoldův už snad ani nevím.Jedinou nadějí je pro mě novinka Grunde Match a Arnieho Terminátor, potom bude vše ostatní už jen další trapný pokus držet při životě dvě legendy, které už se drží jen na přístrojích, kterými jsou jejich neobjektivní a dětinčtí fandové.Kluci...fuckt...už je čas vysmrdět ;) 60%. ()

Marze

Zápletka je prostá: utíkají spolu z vězení. Všechno kolem zdržuje: ozvěny soukromé minulosti, dalekosáhlé spiknutí, spojenecké figurky od vlídného lékaře po ještě vlídnějšího muslima, uhlazené sadistické zlo moderního typu v podobě ředitele nápravného zařízení, kterého představuje Jim Caviezel. Plán útěku dává přednost staré dobré ruční práci všude, kde ho scénář k trikům vyloženě nenutí. A hned v úvodu se fanoušek  zatetelí blahem díky zjištění, že "Sly" čili Stallone se pořád pere tvrdě a typický hlas má posazený snad ještě níž než kdy předtím. Jeho hrdina předvede podle vzoru bondovek nejprve běžnou rutinu před následnou klíčovou misí, čili jeden z cvičných expertních útěků za pomoci kartonu od mléka, ale zároveň tak vyrobí dramaturgickou chybu: dlouho trvá, než se na scéně octnou oba hráči. ()

heyda

Je neuvěřitelné, kolik filmů Stalonne za poslední roky zvládá nejen hrát, ale i točit. Jak kdyby chytil druhou mízu a musel za každou cenu dokázat těm, co ho už posílali do krematoria, že si ještě budou muset chvíli počkat. A to možná ještě dlouhou chvíli. Jinak film to je vskutku primitivní, dějově nenabízí vlastně nic (podobně jako poslední Rambo), ale natočený je velmi profesionálně a Sylvestr v dvojici s Arnoldem dokáže utáhnout i takto scénáristicky nezáživnou kládu. Takže na maximum to není, ale 75% můžu s klidným svědomím dát. ()

rollman1

Já jsem spokojený. Dvě akční hvězdy se spolu setkali v dalším filmu, který mě bavil neskutečně hodně. Je to něco jako Prison Break, jen s lepším castingem. Všechno to přemýšlení o chybičkách v systému, počítání kroků bachařů. To vše mě neskutečně bavilo sledovat. Pěkně zpracované prostředí, hlášky a akce. Nechybělo mi tady nic a proto jsem spokojen. ()

jojinecko

Druhá polovica zabíja tú prvú a pôsobí viac než výplňkovo a kŕčovito, so všetkými možnými klišé...to by bolo OK keby to nebola taká nuda. Ale tá prvá polovica je parádna! ()

Flego

Starí psy si urobili radosť a natočili jednoduchý priemerný snímok, ktorý má síce zaujímavý námet, ale spracovanie je prisposobené širokým diváckym vrstvám. Je to málo, alebo dosť ? Na dnešnú dobu zrejme málo. ()

BMW12

Výborný snímek z prostředí vězení. Sylvester Stallone se nechává dobrovolně zavřít do různých vězení a zkoumá, jestli se z nich dá utéct. Jednou ho ovšem zavřou do vězení, které je postaveno na základě jeho knihy a není odsud úniku. Sly tak musí spojit síly s Arnoldem Schwarzeneggerem a pokusit se dostat ven. Filmů o útěku z vězení byla natočena už spousta, ale v žádném ještě nebyl použit tento typ vězení. Navíc film má velice dobrý scénář, ústřední dvojice Sly a Arnold spolu velice dobře spolupracují. ()

anais

Konečně film, který se netváří jako pomrkávající pocta stárnoucím představitelům, ale seriózní blbost, která je v některých momentech vážná, v jiných infantilní, a funguje to podobně jako obdobné filmy před dvaceti lety... já jsem z toho měl nepředstíranou radost! a Arnold tady neskutečně ruluje :) ()

hrona

Jojo, pánům to na stará kolena v tandemu klape. Sic Plán útěku v detailech celkem věrně kopíruje Prison Break, ale i tak se člověk u této retronovotiny nenudí. Škoda jen, že si pánové své narážky řekli více méně v Postradatelních a tady jedou spíše v obecné rovině. Zkrátka je to chuťovka, která diváka vrací zpět do let minulých, kdy se pro pěstní souboje nešlo daleko, a kdy jste společně s hrdinou příběhu věrohodně nesnášeli úhlavního záporáka. Netřeba v tomto hledat logické chyby, kterých je ve filmu mraky, jde o to se dobře pobavit, a to jednoznačně tihle dva veteráni a team okolo nich splňují na jedničku. ()

Roman.Ticka

Jak to bylo blboučké, tak to bylo staromilské, takže skalní fanoušci dvou akčních megaes rozhodně žáden Plán útěku nemají.☺To jsem ale pohotová na pohovce, když se ti dva nechají kamarádsky mlátit nebo si berou brýle od kolegy, aniž by on hnul brvou, přesněji scéna před i po je skoro stejná, až na pár modřinců, jelikož přímá žádost obsahovala několik prázdných(dutých) okének. Tohle, pár obvyklých hlášek a nesmrtelný mohutný sapík v rukou Arnieho (mimochocem bíbr mu sluší), jsou chvíle pro které se vraždí nebo umírá. Chápu to, patřím k nim. ()

honajz

Úvodní úsek a částečně závěr jsou skvěle odvedené kousky, horší je to mezi tím. Jestliže mám v tak nákladném vězení chlapa, o němž vím, že má talent na úniky, sleduju ho 24 hodin denně, a ne že mu dám možnost v klidu se vybavovat s dalšími vězni. A když se chce ten chlápek dostat na samotku, taky bych v tom čul nějakou čertovinu, a ne se choval jak pitomec. Zloun je tady prostě slabý, ač se snaží mračit černým obočím, jak to jde. Jenže naštěstí to stojí na špílcích mezi Arniem a Slyem, objeví se tu některé vskutku povedené hlášky, a jak říkám, i konec mne potěšil, takže nakonec mírný nadprůměr za skoro neustálý pobavený úsměv na tváři. Btw, slyšet Arnieho v americkém filmu německy, to vážně stálo za to. :-) ()

eraserhead666

Taková dědkovská klasika. Jako za starých osmdesátko-devadesátkových časů, jen se dvěma dědky. A výborným Jimem Caviezelem. A když Arnie spustí ve své rodné řeči, to je prostě parádní scéna. Fakt, že je scénář a vedení příběhu poměrně hloupé, tady prostě ani nevadí. Stejně jako v těch starých akčňácích obou hlavních protagonistů. 3.5* ()

SOLOM.

Ale jo, docela se mi to líbilo. Mí dva oblíbenci už sice pomalu míří do důchodu, ale pořád mají svým letitým fanouškům co nabídnout. Já se u toho bavil a to bylo hlavní. Jasně je tu dost přemrštěných scén a hlavně ta akční přestřelka v závěru už byla spíš dost úsměvná než reálná, ale i tak jsem byl navýsost spokojený. Sly je pořád frajer a těším se na každý film, ve kterém se objeví. Arnold pomalu ale jistě ještě chytá dech a ukazuje, že do starého železa zatím nepatří. Společnými silami se jim podařilo natočit slušný kousek, který jsem určitě neviděl naposledy…70% ()

ARI50

Ou tak že mě tohle až tak moc vezme sem nečekal, ano vězení je lákavé téma ale musíte si s tím umět pohrát a když potom dodáte skvělé herecké obsazení a výborný děj tak není pochyb že by jste byli zklamaní. ()

becki_tu

Sly a Arnie se konečně sešli na víc než jeden delší dialog a dopadlo to podle očekávání. Tedy zábavně. A kde jinde se sejít než v nejprofláklejší lokalitě akčního žánru - ve vězení. Samotný námět je natolik zajímavý, že vystačí na necelé dvě hodiny, přičemž i logika věci zůstává v únosných mezích žánru. Sly ani Arnold už si nepotřebují přivydělávat na důchod a zejména ze Slye čiší přesně ta hravost a energie, kterou nás uchvacoval jako Rambo nebo Rocky. Jen je škoda, že Hafstrom neměl více odvahy na více "wow" momentů jaký předvedl Arnold s kulometem. Rozhodně je ale dobře, že nešlo o další zachraňování světa, protože na tu jsou jiní. No, už aby tu byli třetí Expendables. ()

Will_X

Závěrečná scénka Arnolda opravdu nemá chybu! Prostě klasika. Za obsazení jedna hvězda navíc."You don't look that smart.." | "BUM! Hmm.." 80% ()

JASON_X

Neuvěřitelný průser. A nepochopitelný, naprosto nepochopitelný. Nechápu, proč se Sly po svých úspěšných The Expendables a Arnold po svém skvělém comebacku v The Last Stand propůjčili téhle retardované debilitě. Možná mi něco uniklo, možná to měl být pokus o návrat k ryzímu přímočarému "osmdesátkovému" akčňáku s jemnou nadsázkou... Ne, to ne, to byly právě oba zmiňované předchozí filmy, tohle byla lobotomizovaná filmová břečka. Navíc se strašlivě trapnou rolí pro Arnolda. A ten konec, achich ouvej, ten konec... Kdyby v tom hráli nějací neznámí okurkové, řeknu si celkem slušný a zajímavý pokus a dám tři. Ale od filmu se Slyem, Arnoldem, Jimem, Vincentem i Vinniem jsem čekal něco úplně jiného. Navíc se mi zvedal kufr z toho potupného ližprdelistického bratření se s nečistými mohamedánskými držkami, asi úlitba tomu, aby se film dobře prodával i v zemích pod vlajkou s půlměsícem. Hnus. ()

luka4615

Sylvester Stallone a Arnold Schwarzenegger v jednom akčním filmu filmu s téměř tunou hlášek? Chrochtám blahem! „You hit like a vegetarian!“ ()

Druhý Plán útěku shání obsazení

Druhý Plán útěku shání obsazení

14.03.2017

Když Sylvester Stallone a Arnold Schwarzenegger spojili síly, aby utekli ze supermoderního vězení, nebyla z toho v zámoří žádná velká hitparáda. Jejich Plán útěku ale nakonec vydělal 137 milionů… (viac)

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

06.06.2013

A taky Trojčata, ale nechtěli jsme vás děsit už v nadpisu... Přestože jeho plnohodnotný comeback nedopadl komerčně vůbec dobře (s celosvětovými tržbami 37 milionů dolarů při rozpočtu 45 milionů… (viac)

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

28.07.2012

Arnold nedávno dotočil se Slyem The Tomb, chystá se na nadpřirozený akční masakr Unknown Soldier (zahraje si v něm anděla pomsty, seslaného na bezohledného výrobce zbraní a jeho soukromou armádu) a… (viac)