Ray Breslin (Sylvester Stallone) je bežec na objednávku. Živí sa totiž ako expert na infraštruktúru väzenských zariadení. Necháva sa v nich zatvárať a hľadá diery v zabezpečovacích systémoch, ktoré sú potom následne na základe jeho analýz - a efektných útekov - odstraňované a zdokonaľované. Teraz nastupuje výkon trestu na novej zákazke, ale pozor: väzenský komplex, v ktorom sa ocitol, bol kompletne postavený na základe jeho doterajších poznatkov a pripomienok k zabezpečeniu väzníc. Tie Ray pred časom vydal knižne a pre tyranského riaditeľa tohto "nápravno- výchovného zariadenia" sa jeho manuál stal doslova bibliou. Ray sa tak ocitá vo svojej vlastnej dokonalej pasci. Nikto navyše nevie o tom, že by bol niečo iné ako radový väzeň, takže priepustka na slobodu po dobre odvedenej práci akosi chýba... Po obvyklých počiatočných nezhodách sa Rayovým parťákom v novom "domove" stáva miestny väzenský boss - Emil Rottmayer (Arnold Schwarzenegger), ktorý si tu odpykáva trest za kyber-terorizmus. Ani jemu sa vo väzení nepáči. Ale kto iný, než títo dvaja chlapíci by sa mali dostať cez Rayove bezchybné zabezpečovacie systémy a celú armádu dozorcov pod vedením fanatického riaditeľa? A je to, že sa obaja ocitli v tejto bezvýchodiskovej situácii, naozaj len nedorozumenie a zhoda náhod alebo niečí starostlivo premyslený plán? (TV Markíza)

strikeman

Od týmovky těchto dvou ikon akčního žánru jsem si sliboval mnohem, mnohem více. Vždyť třeba jen z toho duelu v jídelně se dala udělat ultimátní filmová scéna. Ale bohužel. Trestuhodně zahozená šance ... 60% ()

Luk Skywalker

Neobjektivní čtyři hvězdy, objektivní nejspíš tři, ale vidět ty dva v jednom filmu je splněný sen, i když Postradatelní 2 bylo určitě lepší. Nenudil jsem se, celkem i pobavil, odpustím pár chyb (bez nich to už nejde), s ideální stopáží a získám parádní film na večer. A že Arniemu sluší vousy:-). ()

Gaia.M

Bez mučení se přiznávám, že na tyto filmy moc nejsem. Stallone ani Schwarzenegger nepatří mezi moje oblíbené herce a filmy s nimi rozhodně nevyhledávám. Na Plán útěku jsem se ale podívat chtěla, popis filmu mě opravdu nalákal. A musím vám říct, udělala jsem vážně dobře! Už začátek mě velmi překvapil, jak se někdo může živit tím, že se dobrovolně nechá zavřít do vězení a pak se z něj snaží utéct?! Konec mě taky překvapil, zjištění kdo vlastně byla ta žena a proč po něm chtěla to, co po něm chtěla :) Opravdu je to zajímavý film a stojí za to se na něj podívat ;) A pokud to máte jako já, že tyto filmy nemusíte, obzvlášť ty dva herce, nebojte se toho, není to takový ten klasický akční film, ve kterém obvykle hrají ;) ()

Lyžař

Scenar je kvalitni a originalni. Problemem ale je pritomnost Arnolda. Sylver to jeste zvlada s prehledem, ale Arnold uz opravdu neni do akcnich filmu. Pral bych mu podobnou budoucnost jako Willisovi. Ten taky uz dela neco trochu jinyho. Treba Poldove - komedie, sic na drsnackym zkladu. ()

aslavey

Nekompromisní oldskůlovka s perfektní dvojicí a cool záporákem. Hlavně dokud je do čeho (koho) střílet. Staříci šlapali jak dědovy pendlovky, skoro všecko šlapalo jak mělo a až na pár kosmetickejch vad a místama hodně přehnanýho patosu pecka. ()

Olík

Každý z mojí generace, která rozdělovala zúčastněné na dva tábory (Volte Slyho a Arnie forever), již od dob kdy viděl svého prvního Ramba nebo Conana se simultánním překladem na tisíckrát ohrané VHSce , spřádal v hlavě plán na společnou akci pánů Stalloneho a Schwarzeneggera. A dost možná právě rozostřený zrak, zapříčeňený nostalgickou slzou v oku, stál za tím, že divák občas zapomene na scénář sesmolený pokladní v hypermarketu během pauzy na svačinu......a přitom samotný nápad s frejerem, který se nechává dobrovolně zavírat do nápravných zařízení, aby v nich hledal chyby potřebné k útěku není tak úplně mimo mísu. ()

MickeyStuma

Sly a Arny konečně ve společném filmu. No konečně. Bujarých přestřelek a výbuchů se však kupodivu nedočkáme. Oba jsou ve svých rolích v nejmodernější věznici a snaží se utéct. Nás fanoušky čekající na scénu společného pěstního souboje ale nenechají dlouho čekat. I jejich sehraná rvačka potěší. Veškerou pozornost na sebe strhává Sly a Arny jakoby se to snažil dorovnat. Ale jde jim to dobře. Vzájemně si sekundují a vůbec nedávají najevo svůj věk. Dramatizace je honosná a výprava vkusná. Překvapí i velkolepé hvězdné herecké obsazení. Skoro mi to přijde jako náhradní řešení těch, kteří se nedostali do 'Postradatelných'. Na škodu to však není. Každý má své místo, které svou přítomností a profesionalitou velmi obohatili. Snímek se povedl, ale přeci jen, škoda, že se nesetkali již daleko dříve a to v pořádném akčňáku. ()

Heroine

To jsem se docela pobavila, jak ti dva staří kulturisti předvádí svoji nezničitelnost :-D Intelektuální stimul se nekonal, ale žádný jsem ani nečekala. Nicméně ztráta času. ()

P.J.2

Po dlouhych letech se konecne hvezdy platen osmdesatkovych setkali v jednom projektu ale zajima to jeste nekoho? Kdo ceka akcni nahul, bude zklaman. Tohle je pouze staromodni becko a klise kam se podivas ()

kkarx

Do chvíle samotného útěku to bylo pitomé béčko, ale svým okouzlujícím způsobem i velmi zábavné. Sly jako myslitel !, který dokáže utéci z těch nejtvrději hlídaných vězení. :)) Dostane se do vězení, ze kterého údajně není úniku a potká tam vlezlého namakaného Rakušáka. Dají se dohromady a kují pikle. Až přijde nejpamátnější scéna. Arnold v rodilém jazyce zuřící na samotce. :)) Vážně dobré. Když se začne utíkat, je to už jen ne moc zdařilý akčňák typu 90. let. Arnold si sice vezme do ruky i těžký kulomet z vrtulníku a kosí po desítkách všechny padouchy v okolí jako zamlada, ale už mu to moc nevěřím. ()

burton

Sly a Arnie jsou ňu ňu a vždycky budou. Zdejší odborníci na scénáře mají nějaké výhrady, ale já odborník nejsem a tím pádem žádné výhrady nemám. ()

ortoncz

2 ikony akčního žánru se střetávají ve vězení a uvidíme jestli se jim podaří utéct. O hercích není potřeba se bavit všichni podávají přesně to na co jsme si už zvykli po expendables. Zápletka je sice béčková, ale několik dějových zvratů i tak potěší. Návštěvu kino doporučuji fanouškům akčních filmů 80.let. Ale shlédnout by ho měli všichni. 80% ()

Druhý Plán útěku shání obsazení

Druhý Plán útěku shání obsazení

14.03.2017

Když Sylvester Stallone a Arnold Schwarzenegger spojili síly, aby utekli ze supermoderního vězení, nebyla z toho v zámoří žádná velká hitparáda. Jejich Plán útěku ale nakonec vydělal 137 milionů… (viac)

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

06.06.2013

A taky Trojčata, ale nechtěli jsme vás děsit už v nadpisu... Přestože jeho plnohodnotný comeback nedopadl komerčně vůbec dobře (s celosvětovými tržbami 37 milionů dolarů při rozpočtu 45 milionů… (viac)

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

28.07.2012

Arnold nedávno dotočil se Slyem The Tomb, chystá se na nadpřirozený akční masakr Unknown Soldier (zahraje si v něm anděla pomsty, seslaného na bezohledného výrobce zbraní a jeho soukromou armádu) a… (viac)