Karlos

• Česko Karlos

Karlosa Terminátora Vémolu pozná v Česku a na Slovensku takmer každý. Zápasník a kontroverzná hviezda bulváru, ale aj otec dvoch detí a partner slovenskej playmate Lely Ceterovej. Vo svojom luxusnom sídle za Prahou má vedľa vírivky klietku s aligátorom a v obývačke akvárium so žralokmi. Objavuje sa na titulných stránkach časopisov aj v najznámejších talkšou. Predtým, ako sa stal slávnym, to bol obyčajný chlapec z Olomouca, ktorý sa bil na ulici. Po škole odletel do Londýna. Tam pracoval ako vyhadzovač nočnom klube, z ktorého vyhodil niekoľkých zápasníkov MMA. Ich tréner mu ponúkol, aby to skúsil profesionálne. O pár týždňov neskôr Karlos rozdrvil celú anglickú špičku MMA a ako prvý Čech v histórii sa dostal do americkej UFC, v ktorej zápasil aj Conor McGregor. Film je príbehom o ceste chudobného chlapca z Moravy až do vypredanej O2 Arény. (Bontonfilm SK)

Likan7

Nesourodý dokument, který funguje jen jako 90 minutých nezajímavý videoklip pěkných záběrů. Chybí ale jakákoliv spojitost a snaha o ukázání Vémolova charakteru a vnitřního rozpoložení. ()

AloisNeuman

Zajímavý příběh. Klobouk dolů před Karlosem, jak má nastavenou po celý život hlavu. Tolikrát vstát. Bohužel to provedení dokumentu a ta rozklepaná kamera, tak na to se špatně kouká. ()

ForGump

Z mého pohledu velmi nezvládnutý dokument plný bizarního materiálu, se kterým si nedovedl poradit ani Samir ani Šafránek. Ta účast Barletty je pro mě dvojnásob zklamání. Citím v tom hrozný zmatek. Člověk se nedozví vůbec nic, jen že Rittig je Vémolův adoptivní otec, Karel Gott jeho Bůh a ženy s plastikami vnad jeho múzy. Jako ta možnost, že by to bylo hlubší je lákavá, ale o to tady nikdo nestál. Že to duní a je to sestříhaný cool z toho nedělá dobrý dokument. 20% ()

Ex_Machina

Pravdu povediac, dokument o takom velikánovi Československého sveta MMA by mal mať 3 hodiny, aby obsiahol celú jeho cestu a lepšiu stavbu. No vzhľadom na prevedenie je dobre, že to malo iba 87 min. Celkový dojem som z toho mal taký, že to bolo urobené len preto, aby to bolo urobené. Takpovediac, urobíme si fajočku, že to máme za sebou. Scény boli často nedotiahnuté a aby obsiahli všetky terminátorove fighty, tak z každého vidno len pár sekúnd. Karla mám celkom rád, čítal som aj jeho poslednú knihu, ale film má o dosť menšiu výpovednú hodnotu. ()

faraoon

Nojo. Já nevím, co s tím. Vémola je tak či onak fenomén. To jméno koluje úplně všude, napříč věkem i genderem, ale myslím, že v první řadě měl Karlos ještě pár let počkat s tím bilancováním protože život mu na tento nekrolog ještě nekončí. Mohl posbírat ještě povícero materiálu, dát tomu lepčejší obsah, formu a tvar podobně jako je to ve výborném dokumentu Arnold. Faktem je, že kdo znal Terminátora pouze z klecí MMA a bulváru teď už zná jeho hlas, dikci, míru inteligence i výši jeho soukromí. Co si tvůrci i Karlos rozhodně odpustit mohli v takové míře je vazba na kontroverzního několikrát souzeného, původně prodavače a veksláka, později podnikatele a lobistu Rittiga opředeného řadou skandálů. Ať je to jak je to tento úporný buldok si rozhodně své místo ve Wikipedii vcelku sebevědomě vymlátil. ()

BadassX odpad!

Napsali mi tu, že slovo kurva, je příliš. No dobře. Tak oprava; Pýcha národa českého, české intelektuální obrody a symbol nalezení identity - idiot Karlos a jeho Lela inteligentního, roztomilého a neumělého vzhledu, jsou zajisté vhodným námětem na dokumentární film. * snad ti to POMOkládo takhle vyhovuje. Na překlad do maďarštiny použij Google ()

ratpile

Po reklamách sem očekával nějaký nabušený dokument ale McGregor, dostal jsem ale velmi lacině vyhlížející kolotočářskou, klipovitou montáž se šílenou hudbou. A ono to vlastně k Vémolovi tak nějak sedí (myšleno bez urážky). Je to bizarní, kýčovité (vizuálně i obsahem), ale právě proto zábavné. ()

jmek

Jsem fanoušek bojových sportů a Karla respektuju za to co udělal pro český MMA. Občas mě sere těma kecama a neřadí se mezi mé úplně top fightery, ale dávám 5* už jen z principu. Občas si na ČSFD připadám jak na facebook diskuzi novinek nebo tn.cz.  Kluci je asi na čase otevřít další lahváč a jít psát Fialovi jakej je to kokot. ()

Dixieboy odpad!

... aneb jak se nemá točit dokument, i když ho točíte o naprosto zoufalém tématu. Dobře... vzniklo to... má to promo... tak počkejme pár týdnů, než se zapomene, že to vůbec vzniklo. ()

JohnCoffe

Srovnání s Attilovým dokumentem se nevyhnu. Byť MMA sleduji jen okrajově, tak vnímám že na československé scéně jsou 2 chlapi, kteří tento sport značně dostali do povědomí lidí. Attila působí jako prosťáček s velkým srdcem a velmi dobrým rodinným zázemím. Myslím i výchovu a lásku rodičů. I z toho mála co Karlos vypustil ze svého dětství ven, je zřejmé že pochází z úplně jiných poměrů a že rodiče mu do života tolik dobrého nedali. To je za mě největší rozdíl mezi nimi. Dokument byl hodně naohýbaný, tak jak Karlos chtěl aby byl viděn. 35% ()

BlondJames odpad!

Odpad, stejně jako on a ta jeho. Chtěla jsem k němu získat nějaký respekt, abych ho nesoudila, či jím neprávem opovrhovala, protože dokázal vážně hodně.. Ale bohužel, celej film je iritující, a celkově respektu by se za nehet vešlo, protože zbytek je absolutní škvár.. Teď vím, že už na ně koukat nikdy nebudu, a že co se týče jejich kýčovitého  povrchního života, tak nepotřebuju už znát více..tohle absolutně stačilo. Díky a sbohem ()

Sunwheel

Potenciál vytvoriť solídny "pomník" československej legende bojovej scény tu určite bol. Autora nepoznám a neviem, či má adekvátne skúsenosti s filmom. Bol som dosť sklamaný. Strihač musel byť na párty v Goldfingers počas strihania a scenáristi hádam o MMA moc nevedia. Dôležité etapy sa tu rýchlo striedali s nepodstatnými vecami a smerodatným postavám Karlosovho profesionálneho života sa nedal adekvátny priestor (napr. Ivo Rittig dostatočne nevysvetlený). Chýbala gradácia deja a nejaké vyvrcholenie, ktoré by záverom dalo bodku za vetou. Oproti Attilovi skôr študentský snímok pre potreby YouTube, než celovečerný film. Zameranie na bulvárneho diváka jednoznačné. Škoda! ()

mannheim odpad!

Šialene zlé. Ani neviem ako to celé popísať, najjednoduchšie to asi zhrniem tým, že na filme o jednom z najinšpiratívnejších športovcov súčastnosti bolo skutočne nula vecí, ktoré by zaujali. Od scenára, cez réžiu, strih, hudbu, invenciu až po to ako to celé dali tvorcovia dokopy je to jednoducho strašná fraška, ktorú si rozhodne Karlos nezaslúžil. Vyznie to, ako by to točil niekto z jeho rivalov, ktorý ho nemá rád, a v kontexte s extrémne zaujímavým životom a kariérou je to doslova premrhaná šanca. Nechcem porovnávať, ale oproti Větrovského športovým filmom je tento paškvil doslova ku Karlosovi neúctivý. ()

motyka52

Přiznávám, že k Vémolovi nechovám nějaké velké sympatie a nemám o něm valného mínění. Jsem ale přesvědčený o tom, že je natolik zajímavou osobností a takovým fenoménem, že se o něm dá natočit pětikvaltový dokument. To se ale v tomhle případ nepovedlo. Vypadá to, jako kdyby tvůrci byli až příliš často ve Vémolově vleku, nechali ho nekontrolovatelně budovat svou legendu a pod kůži se mu dostali jen minimálně. Navíc je to dost vágní i informačně, člověk mimo hardcore MMA fanoušky se bude v těch zápasech orientovat jen s obtížemi. Naopak třeba scény s extrémním snižováním váhy, během nichž se Vémola mění ve vynervované monstrum mají potenciál přinést něco víc. Vztah s bratrem po leaknutém videu je taky utnutý hrozně rychle. O jeho uvěznění se tu prohodí jen pár vět. Místo toho musíme například furt dokola sledovat Karlose coby vyhazovače přešlapujícího před klubem a poslouchat historky, jak v Londýně budoval své údajné impérium. Má ale nepochybně dobrou angličtinu se silným cockney dialektem, to se mu musí nechat. ()

Petak3 odpad!

:Ddd i jako parodie to neni dost zabavný, tyhle kreatury co patří do cirkusu by neměly dostávat vůbec žádnej prostor. Nikdy nepochopím trolling a to, že téhle blitce někdo může dát víc jak 1*, ale tak žijem v čechách a na blbečkách se vydělává nejlíp. ()