Deň nezávislosti: Nový útok

• Česko Den nezávislosti: Nový útok (viac)
USA, 2016, 120 min

Vedeli sme, že sa raz vráti. Deň nezávislosti: Nový útok. Ďalšia kapitola tohto eposu predstaví globálnu katastrofu nepredstaviteľného rozsahu. S využitím obnovených technológií votrelcov vybudovali obyvatelia Zeme obrovský obranný program na ochranu planéty. Napriek tomu nás však nič nemôže pripraviť na vyspelú silu votrelcov. Len vynaliezavosť niekoľkých statočných mužov a žien môže zachrániť našu civilizáciu pred zánikom. (Cinemart SK)

AngelG

No, oproti té první "sci-fi klasice", bych tohle viděla jako sice stejnou ptákovinu, ovšem o stupeň zábavnější. Opět se tady opakuje ten béčkový feel a rádoby vtipné hlášky lítají ze strany na stranu, přičemž člověk pokaždé v duchu poděkuje pánu bohu, že byl dostatečně při smyslech a nešel na to do kina. V čem to překonává první díl je to, že to je za prvé výrazně svižnější a tím pádem ani ty dvě hoďky zas tak moc nebolí (oproti prvnímu dílu), ale hlavně je to i více akčnější. Druhé plus vidím v ději, kdy je děj absolutně prostý, jinde by to člověk kritizoval, ovšem v tomto případě, kdy se film nebere zas tak vážně a má to být pouze další blockbuster, je to ideální. S ničím se nepářou - hned se něco děje, hned se vysvětlí co se děje, hned se zjistí jak se to zastaví a hned se to zastavuje. :D Takže pro nostalgické fandy tohle bude určitě potěšení, už jen z hlediska obsazení stejných herců z prvního dílu, tak i z nového vizuálně slušivějšího kabátku, ale pro ostatní to bude jen další slátanina na zoufalé zkouknutí v době velké filmové krize. ()

HenryIvan

Mám zmiešané pocity. Na jednej strane to bolo pompézne a vcelku podarené pokračovanie. Ide však o to, že tento a predošlý diel porovnávať nemožno. Prvý bol na svoju dobu niečo ako Rolce Roys. Tento bol v dnešnej dobe presiaknutej blockbustermi a veľkolepými sci-fi filmami, nanajvýš tak Fiat. Ale zlý film to určite nebol. To, že chceli použiť tú istú lesť ako minule im s prižmúrením oboch očí odpustím. Opäť sa tam prelínali rôzne scény, až sa zdalo, že sú niektoré až nepodstatné, no opak bol pravdou. Tu sa asi o nejakých skvelých hereckých výkonoch baviť nemôžeme, no aj tak väčšina z hercov zahrala nad mieru mojich očakávaní. Sklamaný som teda nebol, ale dalo sa z toho vytrieskať viac. Ale čo to táram, toto pokračovanie sa lepšie urobiť asi nemohlo. Škoda, malo to potenciál. Jednotku to neurazilo, ale pozerá sa na ňu ako beloch na černocha pri behu na 100 metrov na olympiáde. Môj mierne kontrastný príspevok ukončím len tým, že sa to dalo pozrieť a ak má niekto chuť na solídne pokračovanie kultovky tak mu to vrelo odporúčam. Opakujem hanbu si to v mojich očiach neurobilo, čo ostatní, tak to neviem. 65 %. ()

tranquill

"Máš srdce válečníka! ... To je to nejhezčí, co mi kdy kdo řekl!" No, dvakrát do stejné řeky nevstoupíš, a zde se vstoupilo, avšak propadák to rozhodně není. A za tu parádní matku hvězda navrch! ()

AxelWers

Po vizuálnej stránke veľkolepé (aj keď by sa sem hodilo niečo menej veľkolepé), ako to býva u Emmericha zvykom. Ale celkový dej a zápletka už boli na tom horšie, tento film je skôr odvarom pôvodného, dej ma nezaujal natoľko, aby som sa od neho neodtrhol. ()

aR3Zz

Ok, dobře, možná to není na 4 hvězdičky. Ale stejně tak si nemyslím, že by film neměl své kvality. Mega podívaná, dobře natočená, scénář zajímavý a zas tak moc děr či nesmyslů jsem nezaznamenal. Akční scifi se vším všudy, které by prostě fanouškům tohoto žánru nemělo uniknout. Co mě ale vytáčelo, byl herecký výkon Maika Monroe. Z počátku stačilo, že byla krásná a moc nemluvila. Bohužel dostávala více a více nesmyslného prostoru a ztrapňovala se čím dál víc. Vrcholem je 3 sekundový střih "na její krásu" s hloupým výrazem, zcela bez kontextu, uprostřed akčních scén. Ale jinak fakt dobré, doporučuji, 70% ()

Taškář

Perfektní "scifárna" dle mého lepší než N°1.  Je znepokojivé, že v recenzích nejsou místní ruští švábi nadšení z celosvětového míru, který z filmu přímo tryská :-) ()

DarthFailord

Inu, tak jsem se zase na jeden den stal americkým vlastencem a vyrazil jsem do kina oslavit 4. červenec. Pl očekávání z nabitého traileru jsem usedl do sedadla v kině a mával jsem americkou vlaječkou jak o život. Rolland Emmerich bohužel prokázal svoje kvality na prznění každého druhého filmu. Dokázal svoje kvality, kde plochost příběhu a hlavně postav hláškujících ve stylu roku 96 vyrovnával aspoň dokonalou trikovou jízdou, nad kterou nejednou žasnete a kterou opět zvládl na výbornou. Jenže tohle bohužel nestačilo. Tentokrát ne. První díl byl takový svůj. Temný až mysteriózní. Skvěle zde byly vyrovnány hlášky, akce, příběh... Ve dvojce se tahle skvělá směs bohužel neuchytila. Hlášky zvládly s přehledem zaplnit všechny hodnocení 1-10 (od těch nejinfantilnějších po velmi povedené - vypíchnul bych: " Oni prostě rádi ničí památky."), Stupidita poloviny dialogů byla nedozírná až do pekla volající. A nesmím zapomenout ani na přehnaný (jako vždy) nacionalismus a patriotismus, kde všichni od nýmandů, přes vojáky, politiky, civilisty až po hlavní hrdiny vítězně zvedali jednu ruku nad hlavu a hnali se vstříct jisté skáze...amerických vlajek více než dost...co mě dostávalo, byla zcela nekompetentní madam prezidentka, která i přesto, že předsedá nějakému vesmírnému mezinárodnímu obranému výboru se po předešlých zkušenostech zase nechala ukecat arogantním poradcem, aby to co se objevilo u jejich měsíce roztřílela na hadry a ona to udělá....oh my....a ano, nesmím zapomenout na afrického diktátora, který se dvěma mačetami lovil emzáky a tvářil se pořád jak kdyby trpěl kolikou...všemu nasadila korunku otravná postavička nějakého finančního kontrolora vlády, který se z úplnýho blba proměnil během filmu na úplnýho blba s emzáckou puškou. Ale abych poříd nesoptil oheň a síru tak musím pochválit, že se na plátno vrátili vlastně všichni původní herci kromě Willa Smithe, který ovšem jedničku pozvedl do jiné dimenze. Moc jsem si užil chvíli nostalgie, kdy jeho syn došel do Bílého domu a tam na zdi u pracovny byla jeho fotka jako národního hrdiny. Bylo velmi příjemné sledovat osudy těchto lidí po 20 letech. Trikově i hudebně to byl opět masterpiece. Byl jen znatelný rozdíl ve způsobu devastace země - triky vs modely. V prvním díle přeci jen vše vypadalo reálněji, protože byly všechno modely. V této době už bylo prostě vše dost digitální. Jako celek nejde o úplně špatný letní blockbuster a jsem rád, že jsem na něm byl v kině, protože v televizi to už určitě nebude ono. Nicméně vzhledem ke čtyřem hvězdám, které si u mě vysloužil díl první nemohu jinak než dát hvězdy tři a modit se, aby třetí díl byl o dost lepší - propozice na to má. Vzhledem k tomu, že se poletí dobývat emzácká planeta jsou možnosti v podstatě neomezené a doufám, že nás Emmerich s jeho bandou patriotistických emzáckých scénáristů mile překvapí. 65%. ()

AloisNeuman

U některých filmů by pokračování doopravdy vznikat neměla. A toto je ten případ. Kouzlo originálu zmizelo. Alešpoň zůstal občasný humor. Digibordel ani tolik nevadí. ()

Nekroskop

Ta nostalgie, 20 let, byli jsme celá rodina v kině. Oproti jedničce se to skoro vůbec nezměnilo. A mě je to jedno. Akce tam je dost, hlášek taky, spousta původních postav. Jo jo. Komu se jednička nelíbila, nebo je zvyklý na současnou produkci, ten nebude spokojený. Mě se líbila a tak jsem si ji dal rád znovu. Větší, bombastičtější. ()

LordMysti

Dávám 40% pouze a jen kvůli efektům. Druhý Den nezávislosti mi přišel jako neskutečná vykrádačka - nápad s obrácenou gravitací z Home (2015) plus finální příšera která má ochranný oblek jako ta z Home. Když jsme u finální příšery vypadá jako matka z Vetřelců, její hlava pak jako Godzilla. Vzdušné souboje jako vystřižené ze Star Wars. Také nemluvě o tom že pokud by na zem dosedla loď s průměrem 5000km by to rozhodně pro zemi devastující a prach by zahalil oblohu na mnoho let. Pokud pomineme totální nesmysly tak i pokus o infantilní humor nefunguje, probuzený vědátor je absolutně strašnej, kde kdo si dělá co chce a vlastenecký patos jde za jakoukoliv hranici vkusu a překonává i Armageddon! Do všeho finální scéna s dětmi a dětským autobusem která "normálnímu" divákovy musí přivod silnou nevolnost! Nejsmutnější na všem je to, že Roland již maká na trojce - proč nenechal žít legendu, proč jí musí kastrovat :(. ()

Ceberus

Star Wars VIII úspěšně zklonovala původní Star Wars IV, stačilo jen zvětšit Hvězdu smrti. Stejně tak novému Dnu nezávislosti stačilo jednoduše zklonovat svého předchůdce a pouze zvětšit mateřskou loď. Ostatně proč se neřídit ověřeným postupem, že? ()

radeckator

Největším zabijákem všech dvojek úspěšných jedniček je neustálé odkazování na něco z jedničky a tady toho bylo věru požehnaně. Emmerichova dávka patosu, amerického hrdinství a proslovů vůdců k masám byla předem jasná a očekávaná i ten pes zachráněný v poslední vteřině nechyběl, ale těch keců odkazujícím na předchozí film bylo vážně přes příliš. Co mě skutečně pobavilo byl emzák cválající jako kůň a vyděsilo, že podle tvůrců jsou lidé nejschopnější zabijáci v celém vesmíru, kteří si poradí i s neskutečně vyspělými vetřelci, kteří během miliónu let vyhladili ve vesmíru vše na co kdy narazili dle mluvící koule tisíce civilizací. ()

Likan7

Nový útok bych přirovnal k pornoherečce. Vypadá straně sexy, všichni jí chtějí ale když na ní vlezete, zjistíte, že je to strašný prkno co se jen pěkně tváří. Nemá emoce, šťávu a tak raději jdete za tou pěknou maminkou od vedle. Emzáci přiletěli a jsou nasraný. Lidi jsou modernější a věří, že je přeperou. Jenže nemají vůbec žádný smysluplný plán. Jejich hlavní stíhači jsou nezajímavý usmrkanci bez špetky čehokoliv. Staří známí jsou fajn a efekt nostalgie je cítit, jenže to trvá tak 15 minut než všichni nezačnou dělat kraviny. I ty emzáci jsou hloupější než minule. Korunu tomu dala naprosto sterilní a nezajimavá hudba, naprosto sterilní sterilní a nezajimavá akce a všude přítomná nuda, která mě donutila se snad 5x podívat na hodinky. U blockbusteru a pokračování mého milovaného filmu hodně špatný resumé. Roland by se na to měl vykašlat. ()

Demonic189

Totálne peklo, ktoré som dopozeral iba so sebazaprením! Neviem čím to je, ale blockbustery posledných mesiacov plávajú absolútne mimo mňa (BVS, Civil War, Avengers...) a nemajú mi čo ponúknuť. Avšak späť k tomuto braku. Prvé čo udrie do očí je neskutočne odfláknutý strih (nič horšieho si nepamätám už dlho, predlho...), otrasné herecké xichty (až na vždy sympatického Goldbluma a ultrarozkošnú "rákosničku", krv mi naopak najviac pila ušušlaná uglypička z Nymfomanky)), trápny humor (hlášky W.Smitha chýbajú ako soľ!) a všadeprítomný patos či klišé. Riešiť logiku u Emmericha by bolo skutočne zbytočné, takže dementný scenár plný náhod a nelogickostí je priam nutnosťou. PS: najväčší fail je, že sme "vraj" primítivna rasa, avšak za 1000 rokov sme z celého vesmíru doslova na kolene vymysleli najdokonalejší plan na porazenie zlej kraľovnej... HA HA HA. ()

bono22vox

Pokud tedy nebudete čekat Schindlerův seznam a půjdete si do kina tentokrát skutečně odpočinout, nabídne vám Den nezávislosti 2 sice jednoduchou, ale velice svižnou, celkem vtipnou a destrukcí naplněnou neutuchající akční jízdu. Mozek vypnout jako u jedničky, tentokrát jen 3D brýle nasadit a vzhůru do boje s emzáky! ()

Jeff Goldblum se vrací mezi dinosaury

Jeff Goldblum se vrací mezi dinosaury

30.04.2017

Návraty do slavných rolích jsou teď v Hollywoodu velmi populární. Nejvíc na ně sází Harrison Ford, který se vrátil jako Han Solo a brzy ho znovu uvidíme jako Ricka Deckarda i jako Indiana Jonese, a… (viac)

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Den nezávislosti 2 bez Willa Smithe

Den nezávislosti 2 bez Willa Smithe

10.02.2014

Roland Emmerich (Godzilla, Útok na Bílý dům) se už několik let snaží oživit pokračování Dne nezávislosti. Asi nejznámější blockbuster německého režiséra vydělal v roce 1996 přes 800 milionů dolarů,… (viac)

Will Smith a nejhorší den jeho života?

Will Smith a nejhorší den jeho života?

26.10.2013

To zní jako vydatný bulvár, ale ve skutečnosti jde o zápletku nadpřirozeného thrilleru Selling Time studia 20th Century Fox, ve kterém by si chtěl zahrát Will Smith. Scénář Dana McDermotta je o muži,… (viac)