Deň nezávislosti: Nový útok

• Česko Den nezávislosti: Nový útok (viac)
USA, 2016, 120 min

Vedeli sme, že sa raz vráti. Deň nezávislosti: Nový útok. Ďalšia kapitola tohto eposu predstaví globálnu katastrofu nepredstaviteľného rozsahu. S využitím obnovených technológií votrelcov vybudovali obyvatelia Zeme obrovský obranný program na ochranu planéty. Napriek tomu nás však nič nemôže pripraviť na vyspelú silu votrelcov. Len vynaliezavosť niekoľkých statočných mužov a žien môže zachrániť našu civilizáciu pred zánikom. (Cinemart SK)

Ereniss

Kdyby tohle pokračování pro mě kultovního filmu nevzniklo, vůbec nic by se nestalo. Emmerich mě tentokrát obral o dvě hodiny mého drahého života a nepředpokládám, že mi je kdy vrátí. Nové postavy mi byly víceméně ukradené a ty staré to celé neutáhly. Až na pár efektů a asi dvě hlášky to bylo dlouhé, nudné, bez humoru, nezáživné a stokrát už viděné jinde. Nejvíc mi asi bude vrtat hlavou "kdo sakra bude zalívat ty orchideje??" ()

J.Mayen

Film zaslouží dvě hvězdy za těch pár dobrých efektů, jinak nestojí za řeč, dneska jsem skoro cely den přemyšlel, na co jsem že jsem to před dvěma dny koukal v letadle z nudy na film a hele vzpomněl jsem si, takže na tom zase snímek není tak špatně, jsou filmy na který si nezvzpomenu vůbec, spíš než Alsheimrem to bude tim, že film je sračka jak noha. ()

CrazymanM

Jejda,tohle ale byla kravinka!Co se týče efektů a tak,dobré,ale jinak snůška těch největších klišé!!!Podívat a zapomenout,hlavně už netočit další díl,prosím!!! ()

jack_scott

Docela průměrné akční sci-fi, ale nic extra to tedy není. Z nostalgie dávám třetí hvězdičku, ale to je asi tak všecko. Jinak tu všechno někde bylo, a vykrádačky scén jsou občas trapné. Škoda, ale kdo by čekal něco jiného že... ()

erapo

Pozoruhodný film! Vlastne takmer celý čas tŕpnete či sa Vivica ešte objaví alebo je to naozaj definitívny koniec. A úplný nátrest whitewashingu s Angelababy v úlohe najkrajšej ženy. Inak dejovo úplná dekadencia, resp. smerovanie amerického filmového priemyslu v zmysle idiokracie. ()

Insomniac

Tak... Čo povedať. Tešil som sa najskôr na film, potom na koniec filmu. Prosím, nekazte mi moje obľúbené žánre takýmito chujovinami... :( Absolutna klišé nic nehovoriaca nudna hrozna sracka! ()

Vasyl

Totální vykrádačka jedničky, akorát bez vtipu. Chtěl jsem napsat ještě trochu řízlá stárwórsama, ale to byl první díl taky, takže to nechám. Su zvědavej, kdy přijde doba kdy v každým filmu uvidím to co tady začalo. Před 20 rokama stačil hrdinnej negr, teď už musí byt aji Číňan(ka) a celá minuta filmu se dokonce někde v té Asii odehrává. V budoucnu jistě přibude obojího. A teplých, těch taky bude ve filmech víc, protože 2 hnusní staří vědátoři v pláštích jsou málo. Pak už budou chybět jenom arogantní vegani. A já se pudu zabít. ()

Plaque odpad!

Ak pôjdem na cintorín a vyseriem sa tam na hrob s krásnym žulovým pomníkom a so zlatistými písmenami vyrytým "Deň nezávislosti 1996" namiesto toho, aby som priniesol kyticu ruží, zapálil sviečku a v tichosti rozjímal, tak to môže niekto nazvať nostalgia??? Je to vôbec môžné??? Horšie je, že v tomto prípade si na ten hrob nasral sám jeho autor. To už nie je nostalgia, to už nie je ani ľudská hlúposť, to je jednoducho hrubé a bohapusté rúhanie!!! Emmerich je možno dobrý kuchár (i keď to neviem posúdiť, nič som od neho ešte nekoštoval), pretože tu si jednoznačne pomýlil filmové štúdio so svojou kuchyňou. A tak chlapčisko zrobil poriadne divoký pokrm. Nadrbal tam neúnosné množstvo mimozemšťanov, ktorých premlel ešte predtým v mixéri, pridal zopár polievkových lyžíc čorknutých mimozemských fejkových technológií a poriadne rozmiešal. Cesto vylial na predpripravený pekáč, ktorý tvorila doska Sochy slobody (áno, myslím presne tú, ktorú drží v ľavej ruke, ešte stále sú tam zvyšky toho koláča, ak neveríte, choďte sa presvedčiť do New Yorku) a na vrch urobil polevu. Jej príprava je úplne jednoduchá: 2-3 veľké poháre patetických rečí, 1,5 kg nostalgického prášku do pečiva, balenie kašovitých detských hovienok čokoládovej farby na varenie a potravinárske farbivo bielej, červenej a modrej farby s množstvom ozdobných hviezdičiek. Necháme zapiecť tak 20 rokov a v pravý čas (najlepšie na okrúhle výročie) vytiahneme. Podávame za horúca, aby sme dosiahli želaný efekt a pritiahli všetkých pamätníkov pôvodnej verzie. ()

AndrewNewman

Až príliš jednoduché dialógy. Až príliš netalentovaní herci a až príliš veľa mimozemšťanov na našej zemi. Oproti jedničke fakt nič moc, navyše chýba tomu mladá charizma Willa Smitha. Čo už. Aspoň tie triky stoja zato! :) ()

HellFireFery

Céčkový film za áčkový rozpočet. Po prvním díle, který mě doslova očaroval, jsem čekal nadupané pokračování, kde bude třeba scénář zase nijaký, ale bude to stát za to. Problémy ale nastaly hned tři: Will Smith se vzdal účinkování ve dvojce. Scénař je úplně, ale úplně o ničem a vývoj hlavních postav je (až na Goldbluma, který jako jediný drží film na dvou hvězdách) je vyloženě trapný. Už dlouho jsem neodcházel z kina tak zklamaný. Triky jsou dokonalé, ale film stojí za starou bačkoru. PS: Obrovská nestvůra na konci filmu je vyloženě k smíchu. PS 2: Pokračování má být (podle konce filmu). Doufám, že nebude! ()

miistr

Dvojka mi dala přesně to, co jsem od ní očekával - odpočinkovou popcornovou zábavu. Je to prostě taková ta jednoduchá blbůstka, která prostě ani moc neurazí a přinese dostatečnou zábavu. Vážně jsem od toho neočekával nic světoborného ba přímo něco ve stylu prvního dílu. A přesně to jsem dostal. Prostě ideální filmek, když jsem potřeboval tak nějak vypnout hlavu a neřešit nějaké nelogičnosti nebo blbosti. ()

Domas88

Ano vím, já jsem hodně na ty "efekty" a krásu, ale když už ani mně se nelíbí film, který je tak krásně udělaný, jen tak nesmírně tupě, vtip slabý a hlášky nula, zápletka asi jako v hospodské rvačce a naši top piloti jsou děti, kteří mají 23 24 let :D tak to by nám asi nakopal zadek kde kdo, ne 2 je točil neměla a Will věděl, proč do téhle pitomosti nejít.. ()

wopi

Co to má být? To už americké "sci-fi" píšou jen méně nadaní gymnasisté? Tolik nesmyslů najednou se jen tak nevidí. V podstatě každé dvě minuty nějaká naprostá hovadina. A myšlenka, že stačí, aby vetřelci měli ještě větší loď je také pitomá. Očekávám, že ve třetím dílu bude veliká jako 3/4 sluneční soustavy. To budou Amíci čubrnět, až to jejich prezident(ka) také vyřeší! Ale já ne. ()

yazik

Mohl to být krásný sci-fi film a pokračování prvního dílu, nebýt těch stupidních amerických klišé, díky kterým jsem to nakonec ani nedokoukal. Všichni se milujou, všichni všechny zachrání a samozřejmě nechybí ani někdo, kdo se pro celý svět obětuje. Vizuálně pěkně udělaný, potenciál tam byl, ale tak hloupě zazděný dětinskými dialogy a nesmyslnými dějovými pasážemi, že by se chtělo jednomu brečet. Škoda, veliká škoda. ()

blondboss

Toto bolo niečo strašné. Tak ako som sa celkom tešil (aj keď na druhej strane aj obával) na toto pokračovanie, tak som neskutočne sklamaný, lebo toto je čistý digitálny vývar z jednotky, ktorý dokonca ani neoplýva nejakými vizuálnymi peckami súčasnosti, ale prasprosto len okopíroval ducha 90tych rokov a drbol ich na súčasné filmové plátna. Mal som normálne problém dať čo i len dve hviezdy, ale tak nejakú tú hviezdu musím dať už len z úcty ku kultu. Fakt neviem, čo za sračka bude pripravovaná trojka, ale toto bolo naozaj zlé vrátane hereckých výkonov. Potešil len Goldblum a Pullman. 30 % ()

Jeff Goldblum se vrací mezi dinosaury

Jeff Goldblum se vrací mezi dinosaury

30.04.2017

Návraty do slavných rolích jsou teď v Hollywoodu velmi populární. Nejvíc na ně sází Harrison Ford, který se vrátil jako Han Solo a brzy ho znovu uvidíme jako Ricka Deckarda i jako Indiana Jonese, a… (viac)

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Den nezávislosti 2 bez Willa Smithe

Den nezávislosti 2 bez Willa Smithe

10.02.2014

Roland Emmerich (Godzilla, Útok na Bílý dům) se už několik let snaží oživit pokračování Dne nezávislosti. Asi nejznámější blockbuster německého režiséra vydělal v roce 1996 přes 800 milionů dolarů,… (viac)

Will Smith a nejhorší den jeho života?

Will Smith a nejhorší den jeho života?

26.10.2013

To zní jako vydatný bulvár, ale ve skutečnosti jde o zápletku nadpřirozeného thrilleru Selling Time studia 20th Century Fox, ve kterém by si chtěl zahrát Will Smith. Scénář Dana McDermotta je o muži,… (viac)