Deň nezávislosti: Nový útok

• Česko Den nezávislosti: Nový útok (viac)
USA, 2016, 120 min

Vedeli sme, že sa raz vráti. Deň nezávislosti: Nový útok. Ďalšia kapitola tohto eposu predstaví globálnu katastrofu nepredstaviteľného rozsahu. S využitím obnovených technológií votrelcov vybudovali obyvatelia Zeme obrovský obranný program na ochranu planéty. Napriek tomu nás však nič nemôže pripraviť na vyspelú silu votrelcov. Len vynaliezavosť niekoľkých statočných mužov a žien môže zachrániť našu civilizáciu pred zánikom. (Cinemart SK)

wallax

120 minút vykrádania prvého dielu. Nebyť tolerantný človek, požiadam o vrátenie času i peňazí, ktoré som do toho investoval. Roland Emmerich klesol s týmto snímkom na totálne kinematografické dno smradľavého filmového močiara (a to mám jeho filmy vcelku rád). Žiaden nový nápad, žiadne nové gagy, nič, len prasprosté okopírovanie mustry deja pôvodného filmu, stávka na istotu so starými hercami a zaškolenie nových pre prípadný ďalší diel..no a jasné, niečo nové predsa len bolo, efekty...to je ale žalostne málo...Roland Roland...po 20 rokoch priniesť takúto srágoru na plátna kín...20 rokov mali na to aby niečo vystrúhali, naviazali na úspech kultovej jednotky. Takto sa to proste robiť nemá. #nomoreindependenceday ()

freddyreddy

Tuctovej film, zbytečné pokračování. Respektive, šlo to udělat mnohem lépe. Film je plný klišé, max 2 dobré vtipy, matka mimozemšťanů - parádní zhovadilost. Ale tak člověk se zas úplně nenudil. Ještěže jsem měl tu slevu z cool ticketu, jinak by to za to nestálo. ()

silak_xup

Nevidět to v kině, dal bych snad 2 hvězdy. Na jednu stranu super efekty, na druhou stranu ale v podstatě kopie prvního filmu, u které mě ještě dost srali zbytečné keci herců ve ,,vážnějších pasážích´´, vůbec mi to do toho nezapadalo. Na zábavě přidávali Goldblum a Spiner. Znovu už to vidět nemusím, jsem zklamanej, ach jo a já se tak těšil :-) ()

Cundroklepac

čekal sem že to trapárna ....jen vyrejžujou z jedničky ...ve skrytu duše sem na to šel do kina, abych pak moc nebrečel že se mi to nelíbilo. Nuže velmi to překvapilo. ()

BadExHuman22

Na tenhle kousek jsem se těšil. Už jenom kvůli dokonalému prvnímu dílu. Do jisté míry to naplnilo mé očekávání. Skvělé efekty, monstróznější lodě emzáků, návrat pár starých známých a původní soundtrack jsem rád znova slyšel. Ale příběh mě teda nějak neoslnil. Nové postavy mě nijak nezaujali. Z filmu jsem měl hlavně nostalgický pocit, to je tak vše. Za mě 65%. Možná tomu dám zase za čas šanci a uvidím, jestli změním názor. ()

harycek

Slabší odvar z jedničky , jiné efekty, jiný padouch, ale dá se na to koukat!!!Malá poznámka: Ty stihačky USA z budoucnosti mi silně tvarově připomínaly tzv."MiG- 32" z filmu "Firefox" s Clintnem Eastwoodem a ty pohlcené výbuchy "Mars útočí" !!???? ()

Wertherion

Tohle byl tak špatný film, že víc špatnosti se do něj už vejít nemohlo. Od klišé témat typu: "hej, ty jsi byl můj kámoš, ale něco jsi zvoral, takže teď tě budu nenávidět. Hej, teď jsi mi zachránil sardel, kámo, tobě umřel táta, mně máma, hele dáme to zase dohromady a zachráníme tvou holku na Zemi." nebo "Máme tu misi, která si bude žádat obětování jednoho z vás a musí to být buď bývalý prezident nebo jeho dcera, protože mi tu sakra nemáme žádné jiné odvážné Američany, co by položili život za záchranu lidstva." až po "sakra, mají mnohem vyspělejší technologii než my, takže je ani neškrábneme, navíc uvnitř té lodi mají mimozemskou godžiru, takže jsme nahraný. Ještě klika, že nám jiní emzáci poslali tu divnou věc, se kterou je všechny nekopem do kloak!" Tu jednu hvězdu s velkým přemáháním dávám za líbivý vizuální kabátek. Jinak bych byl ale radši, kdybych to byl nikdy neviděl. ()

vodkasesemte

- War is comming - Co když se opravdu snaží podobně jako třeba ve Watchmenech spojit svět pod falešnou záminkou vesmírné invaze, aby ho ho nakonec zachránil (na základě lži) sám Antichrist? Nedává to smysl hned z několika duvodu, zaprvý o tom není v proroctví ani zmínka, muže to bejt jen filmová představa, tak nebo tak se mezi námi již pohybují, aby lidem vládli ve vlastní pozemské představě ráje, a pujdou nakonec s kuží na trh. Homosexuálové, lesbičky, translidi, alieni, démoni, kloni, zvířata, co na tom záleží, všichni jsme si rovni a mezi námi a našimi spokojenými životy stojí už jedině Buh, kterého je třeba se zbavit. A pravda, že je to všechno lež - Nevím, celej film jsem v celku neviděl, je to slátanina s mizerným obsazením, v podstatě nemá ani vysokou výpovědní hodnotu, protože bych si zapisoval jako o život, o logických nesmyslech se nechci ani vyjadřovat, Maika Monroe mi to v pohodě vynahradila (tady jsem si jí všimnul poprvý, ale černá jí sluší víc) - Jedna star za verbaluv komentář, to je taková přidaná hodnota tědle slaboduchejch akčních slátanin ()

TomasB

Luxusní záležitost. Minimum nezbytného patosu, spousta přehledné akce. Žádné extra nelogické krávoviny. Pár slovy, úžasná popkornovka, ideální po dlouhém dnu, kdy člověk nechce přemýšlet, jen se bavit. Za mě palec nahoru. ()

maraHCV

Liam Hemsworth ty špatné filmy snad přitahuje,což je opět tentýž případ,snad se mu z nich povede vymanit.Jinak zbabraná dvojka která nebavila snad ani chvilku,dvě hvězdičky snad jen z nostalgie. ()

Trumper

Typický Emmerich posledních let… megalomanie, logické a vědecké lapsusy nejhrubšího zrna, vedle kterých působí Cesta na Měsíc jako seriózní sci-fi, desítky postav, které jsou ve filmu, protože… no, protože, proč ne?... a obligátní destrukce planety pravděpodobně s miliardami lidských obětí, která má na diváka asi tak stejný emocionální dopad jako pohled na vosí hnízdo postříkané biolitem.___ Pár pozitiv by se snad našlo… perfektní vizuální efekty, staří známí herci a bojové scény uvnitř mateřské lodě, které však měly dostat více prostoru a větší význam v rámci scénáře.___ Zatímco scénář ID1 (přes všechnu svoji povrchnost) měl skvělé načasování scén, dějových zvratů a propojení jednotlivých dějových linek, ID2 je beztvarý mišmaš, který se od začátku do konce snaží tlačit na pilu, jejíž zuby (a divákova pozornost rovněž) jsou v závěru natolik otupeny, že ani příchod emzácké královny na scénu nevytrhne diváka z letargie. /50% ()

pafka

Sem tam hezke zabery a sceny ve filmu stridaji klise na druhou, nekdy i na treti. Je mozny, ze by se to nekomu jeste mohlo libit? To si zkratka neumim predstavit. Pokud na to kouka pohovka, kreslo, pes (slepy), tak snad ano. Tvurcova zoufalost, predevsim teda scenaristova. ()

srolyma

Stejný příběh, stejný režisér, víceméně i stejní herci, ale podstatně slabší výsledek. Přestože filmové možnosti za těch 20 let pokročily o notný kus dopředu, tak tady to ani není vidět, i v tomhle byla jednička na úplně jiném levelu. A o tom podkuřování Číňanům už asi ani nemá smysl mluvit, je to stále trapnější a ubožejší... Povinný černoch je v posledních letech doplněn o povinného číňana. V trojce se nejspíš dočkáme pilotky v hidžábu a generála s ručníkem na hlavě. ()

Karlos8

Pokračování veleúspěšné jedničky se nenaplnilo. Proč? Protože je zde hned několik aspektů, proč to prostě neklape tak, jak by mělo klapat. Příliš mnoho herců na jednom místě. Objevuje se tu hned několik herců z prvního dílu, což není chyba. Chybou jsou ti ostatní, kteří absolutně nedávají filmu žádnou vážnost a všechno je to bráno strašně na lehkou váhu. Ano, dvacet let jsme se snažili na tento útok připravit, vyzbrojit a když už to přijde, tak se opakují ty stejná rozhodnutí jako v prvním díle. V jedničce jsme si alespoň jako lidstvo poradili sami, jenže tady nám musí pomáhat vyleštěná koule obřích rozměrů, aby nám odtajnila fyzikální zákony. Je to dost ubohé, trapné a nemá to vůbec žádnou jiskru. Herci jsou patetičtí, absolutně bez nějakého potenciálu. Velmi slabá káva s velmi přesládlým závěrem. ()

t.b.kat

Čím se odlišuje jednička od dvojky? Tím, že to více bouchá a to je vlastně vše. Úplně totožný, ale v počátku lehce změněný scénář. Originalita nula. Škoda. RM opět zklamal proto 1-2* ()

Jeff Goldblum se vrací mezi dinosaury

Jeff Goldblum se vrací mezi dinosaury

30.04.2017

Návraty do slavných rolích jsou teď v Hollywoodu velmi populární. Nejvíc na ně sází Harrison Ford, který se vrátil jako Han Solo a brzy ho znovu uvidíme jako Ricka Deckarda i jako Indiana Jonese, a… (viac)

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Den nezávislosti 2 bez Willa Smithe

Den nezávislosti 2 bez Willa Smithe

10.02.2014

Roland Emmerich (Godzilla, Útok na Bílý dům) se už několik let snaží oživit pokračování Dne nezávislosti. Asi nejznámější blockbuster německého režiséra vydělal v roce 1996 přes 800 milionů dolarů,… (viac)

Will Smith a nejhorší den jeho života?

Will Smith a nejhorší den jeho života?

26.10.2013

To zní jako vydatný bulvár, ale ve skutečnosti jde o zápletku nadpřirozeného thrilleru Selling Time studia 20th Century Fox, ve kterém by si chtěl zahrát Will Smith. Scénář Dana McDermotta je o muži,… (viac)