Mladý nemecký inžinier menom Karl May pricestuje do Ameriky s cieľom pomôcť v rozvoji a výstavbe americkej železnice. Čoskoro však zistí, že okrem takých ako on, pricestovalo do tejto krajiny aj veľa ziskuchtivých neprajníkov a uvedomuje si, že ich nenásytnosť a neúcta k nej, narúša životy pôvodných obyvateľov. Karl dostane za úlohu preskúmať pozemok, ktorý patrí indiánskemu kmeňu Apačov. Pri výjazde do prérie na neho Apači zaútočia. Zraneného ho zajme syn náčelníka, Winnetou. Karla vylieči Winnetouova krásna sestra Nšo Či, do ktorej sa zamiluje. Postupne si získava dôveru a rešpekt domorodcov, ktorí ho nevolajú inak ako „Old Shatterhand“. Old Shatterhand sa s Winnetouom vydávajú na dlhú a náročnú cestu uzmierovania pôvodných obyvateľov a „Bielych“, ale tí medzi sebou zvádzajú stále intenzívnejšie boje. Každé dobrodružstvo prehĺbi puto priateľstva medzi nimi. (STV)

Kakho-oto

Objektivně za lepší tři hvězdičky, ne za čtyři. Ty jsem dal kvůli některým silným částem: zobrazení přistěhovalců do USA v 1. minutě filmu, Shatterhandovo boxování - aspoň něco mu jde, boj na hřbitově (realistický - Apači nejsou ani vidět a likvidují bastardy ze zálohy), boj na mostě, Shatterhandovo vysvětlování akce před bojem na mostě, dobře vybraní herci, krásná výprava a prostředí, proindiánský pohled. Výrazným záporem je pobíjení Apačů kulometem - nejvíce to, že si sami svítili na cestu a v průběhu palby jeli stále dopředu, vstříc zbrani. Pasáže u Apačů jsou příliš dlouhé. První shlédnutí vyvolalo nadšení, další dvě znamenala mé procitnutí z krásného snu. Mírně nadprůměrný dobrodružný film. 70 % ()

Rockerman

To se jako myslí vážně? Neni to parodie? Fakt Old Shatterhand učí Vinnetoua boxovat? "Skvělý " je také kulomet na Apače, o Samu Hawkinsovi nemluvě. Oceňuji jen, že tvůrci "vytáhli" Karla Maye od psacího stolu a poslali ho na Divoký západ jako Old Shatterhanda a potěšil i Gojko Mítić jako Inčučuna. Jinak tam chybí úplně všechno to, co zdobí původní verzi. Lehkost vyprávění, atmosféra a v neposlední řadě, charisma obou hlavních představitelů. Posvátné filmy jsou dokonalé, proto se nesmí předělávat! ()

helraiser

To si někdo z nás asi dělá srandu ne. Vše co dělalo Vinnetoua tak je pryč. Ústřední dvojice je marná, Olda Šetrný je doslova na pěst, to si snad z nás dělají srandu, romantika je fuč a ani záporák nemá ani zlomek charismatu co měli padouši z originálu, o hudebním doprovodu se nemá vůbec cenu ani bavit. Tady je prostě vše o několik tříd níž a žádnou nostalgii z toho divák necítí. Zklamání jak hrom. ()

Kritik.

Divák ktorý nie je tak hlúpy aby nový film porovnával so starými Winnetoukami, bude určite veľmi spokojný! ;) Nádherné scenérie, hudba, kostýmy, dokonca aj charaktery postáv (kto sa do nich nevcítil, jednoducho asi nemal svoj deň a nevedel sa na film sústrediť...alebo to pozeral s prerušujúcimi reklamami - to ja nikdy nerobím!) Krásne, milé, nostalgické, a pritom veľmi realistické i romantické zároveň. ()

Karp

Není úplně podstatné, jak vypadají herci v hl. rolích, podstatné je, že duch knihy i předchozích filmů odešel do věčných lovišť... Kde je romantika (nikoliv milostná), kde je dobrodružství, kde je přátelství a otcovská ruka Sama Hawkinga, kde je neohrožený Old Shatterhand, greenhorn, ale jinak po čertech nebezpečný chlapík, který střílí jako ďábel a sil má tolik, že by mezi stehny umořil mustanga? Kde jsou souboje o život a čest? Olda přeci nemůže být ukňouránek, kterého přiváží ke kamnům vedle nějaké staré rašple, jako zlobivé štěně... Olda si vyrazí s nožem na grizzlyho a zpravidla bývá o krok napřed před ostatními... Olda (alespoň ten knižní) má nadhled a člověk až lituje, že se nemůže plazit tmou spolu s ním, aby někde něco vyzvěděl, anebo si podal nějakého "fuj" lumpa. Nový Vinnetou č.1 je tak bohužel pouze film o indiánech bojujících s dělníky, v němž se používá několik známých jmen z Mayových knih... Potenciál knih byl zahozen do koše a na vyrovnání se předchozím filmům zase současný filmový štáb neměl. A co je nejhorší, nevidím důvod, proč se na ten film dívat znovu. Kvůli čemu? Prakticky vše bylo někde jinde pod jiným názvem provedeno lépe a nostalgie diváka vše nezachrání. A když budu chtít příběh, přečtu si knihu, která nabízí mnohem zajímavější a napínavější děj než tohle nové dílko. ()

caba

Neočekávala jsem ,že se vydržím dívat.Byla jsem překvapena ...nebylo to špatné .Atmosféra ,postavy skutečnější ,než v původním snímku.Dokonce jsem uvažovala o 4*. ()

Trixinka

Čekala jsem průšvih, ale byla jsem mile překvapena. Původní romantické pojetí je nahrazeno reálnějším pohledem na divoký západ. Sympatické obsazení - na nového Vinnetoua a Old Shatterhanda je třeba si zvyknout. ()

waska

Vinnetou bude vždy jen jeden. Ale vůbec to nebylo špatné. Pěkná zápletka, dobrá atmosféra, sympatičtí herci. Docela se těším na druhý díl. ()

Psycho.R

Na začátek musím zdůraznit, že je třeba film hodnotit jako adaptaci knihy, nikoli remake či restart legendární série. Když jsem si zde četl hojné komentáře o tom, jak syrový film to oproti romantickému předchůdci je, zhrozil jsem se, že to bude průšvih, ale syrovost filmu si představuji úplně jinak. Že je film diametrálně odlišný od předlohy také nevnímám. Sic vlastním mnoho knih Karla Maye. Vinnetou mi přišel průměrný, ale jeho kamarád "boxer" je celkem fajn. Gojko Mitić potěšil svojí účastí, myslím, že na tuhle roli, která mu sedla čekal. Ovšem i tak jde o průměrný film, na jehož děj si asi po čase nevzpomenu, ale jeho druhé shlédnutí v TV mi vadit nebude. Pro mě stále vede stará adaptace a půl* si můžete připočítat, pokud milujete hudební motiv právě ze 60. let, který zde má vice, než cameo :). ()

krizi

Vím, že s původními filmy bych neměl srovnávat. Taky jsem věděl, že stejně srovnávat budu. A taky jsem věděl, že jakožto velký fanoušek Vinnetoua, který na něm vyrostl a zná každé slovo původních filmů, tento neocením. A měl jsem pravdu, neměl jsem se dívat. Hlavně mě to strašně nudilo. Přiznávám, že knihy jsem nečetl, takže nevím, jak moc je to věrné knize, ale jsem si téměř jistý, že kulomet v knize nebyl, to už bylo fakt moc. Ale herecké obsazení je snesitelné, byť charizma původních herců nedosahují ani náhodou. A úplně největší nedostatek oproti původním filmům - absence geniální hudby. ()

topi80

Velmi příjemné překvapení. Oproti původnímu filmu je to trochu odromantizované, odpohádkované, ale také o dost méně akční a chybí tomu přidaná hodnota, která z předchozí série filmů udělala kult. Na druhou stranu se tady trochu více filosofuje, prostředí je syrovější a věrohodnější, rozhodně si to nese více atmosféry a filmařsky je to realističtější. A příběh je úplně jiný, takže můžete s napětím sledovat něco, co jste ještě neviděli. Ale všechny jistě zajímá hlavně jedna otázka. Který film je lepší? A odpověď? Žádný. Každý je jiný a ideální je vidět oba. Vzájemně se totiž skvěle doplňují. Starší má to, co nemá nový, a nový má to, co nemá starý. Takže fanoušci Vinnetoua konečně mají nový příběh na vysoké úrovni. ()

JohnZ87

K nové verzi příbehu slavného náčelníka Apačů Vinnetoua a jeho pokrevního bratra Old Shatterhanda jsem se stavěl od začátku s nedůvěrou, nakonec jsem byl ale velmi mile překvapen. Narozdíl od klasických mayovek z 60. let minulého století působí toto zpracování mnohem více pochmurněji a "špinavěji". Tvůrci zde ztotožňili Karla Maye přímo s postavou Old Shatterhanda, tak jak tomu v podstatě správně má být. Oba představitelé hlavních rolí jsou dostatečně charismatičtí a přestože se nesnaží napodobovat Brice a Barkera, tak v určitých okamžicích jsou jim vlastně trochu podobní. Old Shatterhnad není hned od počátku takový ostřílený drsňák jako v Barkerově podání, jeho pověstná drtící pěst však ale zůstala zachována. Apači mluví svým rodným jazykem, stejně tak se ale obstojně dorozumí i anglicky. Gojko Mitić je jako Inču-čuna skvělý a z Nšo-či se stala mocná a uznávaná šamanka kmene. Podivně vykulený Sam Hawkins je tradičně skvělý hláškař. Pobaví také scéna, v níž Vinnetou Samovi vrací jeho skalp. Hlavní záporák (hlavně svou vizáží) dokáže vzbudit v divákovi nenávistné emoce, jeho charakter je však poměrně plochý. Nový Vinnetou se dost obtížně srovnává s původním filmovým zpracováním, protože k látce přistupuje po svém a trochu jinak. V každém případě, tento remake svému předchůdci rozhodně ostudu nedělá - alespoň, co se prvního dílu týče. 70% ()

TSZ

Tak nedopadlo to zdaleka tak hrozně, jak jsem očekával. Kultovní filmy mám samozřejmě najeté a většinu ostatních příběhů jsem v dětských dobách četl, proto jsem se tohoto restartu skutečně obával. Nebýt podivného hlavního hrdiny, který vypadá jako extra jelito, se mi většina ostatních faktorů filmu líbila až nečekaně dost - rozhodně veliké překvapení. ()

joelly01

Vinnetou jako takovy docela svihak, ale zbytek teda asi ani ne. Nejhure jsem nesla nepritomnost charismatickeho a sofistikovaneho zaporaka typu Santner. Ten delnicky dozorce to moc nevytrhl, i kdyz se snazil a Jürgena ja miluji. Docela zklamani. Ale vyprava se mi libila a hudba take. ()

Zam

Takže na zničení tlupy Apačů stačí jeden rotačák, když do sebe nechat nechaj pálit a ještě při tom držej pochodně, aby byli líp vidět ? Kovbojové omráčení jednou pěstí se neproberou během nějakých osmi hodin ? Dost nelogičností, alespoň pro mne.Jako velký fanoušek původních filmů přidávám jednu hvězdu z nostalgie a další za hudbu. Howgh ()

Fajt

Tento film se nesmí porovnávat s filmem z roku 1963. Vše je jinak. Zajisté u takto nákladných filmů jsou desítky poradců, tak nevím proč nikdo z herců neumí držet břitvu a holí se s ní jako špachtlí !!! ()

ostravak30

Možná, že se film držel, na rozdíl od těch z šedesátých let, skutečně knih Karla Maye. Nicméně tady chybí všechno, co divák v původní sérii miloval. Srovnání se prostě nejde ubránit. Nemá to atmosféru, hudbu, chybí přesně vykreslené charaktery. Old Shatterhand chlastá, stěží ovládá box. Není to ten nám dobře známý bojovník a drsňák, který se ničeho nebojí. Vinnetou není žádný sympaťák, ale naopak indián, s kterým by jste se nechtěli seznámit. Vše je chladné a drsné. Zabíjení, genocida indiánů. Sam Hawkens není vtipná postava, ale spíše houmlesák, který rozhodně nepobaví. Prostitutky nevypadají jako lehké dámy, ale jako fetky, které kouří, chlastají a jsou odporné na pohled. V každém pádu je cítit moderno. 21. století si při natáčení westernů, tím spíše tak legendárních, vybralo svou daň. Nemůžu si pomoct, ale pro mě je to nesmysl natáčet Vinnetoua, tím spíše tímhle moderním, odporným způsobem. Asi došly nápady, nebo se tvůrci snaží těžit z legendy co to jde. Obojí je ale dost smutné. ()

Jehan

Budu výjimečně milosrdný. Čekal jsem fakt totální průser, ale nakonec jsem neměl pocit, že jsem se ho dočkal. Naopak! Kdežpak by mi napadlo, že se dočkám reinkarnace hrdinů mého dětství k takového podobě! Považme: trapný Old Shatterhand s charismatem venkovského poštmistra a zábavný Vinnetou s obličejovou mimikou šibala! Když předával Samu Hawkensovi jeho plesnivý skalp ze šňůry na prádlo, myslel jsem, že se mi to zdá. A vytýkat tomu veselému Albánci jeho kondici (jak média stále zdůrazňují nějaké posilovny) je zcela nemístné. Ten chlap má prostě pěknou figuru a o nějakém anabolickém hovadu z fitka nemůže být řeč. Navíc je to sympaťák. Wotana tak trochu zachraňuje, že vypadá tak trochu jako Max von Sydow za mlada. Nevím, zdali zvládnu další díly ve stejné pohodě (pokud se vůbec budu dívat), ale u tohoto jsem se bavil celkem dobře. A k tomu legendární hvězda DDR indiánek Gojko Mitić? Senzace! Kruh se uzavírá, jak kdysi napsal Knut Hamsun. ()