Winnetou

• Česko Vinnetou (viac)

Mladý nemecký inžinier menom Karl May, pricestuje do Ameriky, s cieľom pomôcť neskrotenému americkému západu v rozvoji a výstavbe. Do krajiny sa okamžite zamiluje a chce byť pre ňu užitočný. Čoskoro zistí, že okrem takých ako on, pricestovalo do tejto krajiny aj veľa ziskuchtivých neprajníkov a uvedomuje si, že ich nenásytnosť a neúcta k nej, narúša životy pôvodných obyvateľov, ktorí v nej žijú. Karlovou prácou je preskúmať pozemok, ktorý patrí indiánskemu kmeňu Apačov. Na svojom prvom výjazde do prérie sa zraní a je zajatý synom náčelníka Apačov, Winnetouom. Karla vylieči Winnetouova krásna sestra Nšo Či a dvaja mladí ľudia sa do seba zamilujú. Karl sa vydá na dlhú a náročnú cestu uzmierovania Apačov a „Bielych", ale tí medzi sebou zvádzajú stále intenzívnejšie boje. Pre Karlovu lojalitu a oddanosť mu Apačovia udelia čestný titul „Old Shatterhand" a mladý náčelník Apačov mu prisľúbi, že jeho trvalým úsilím bude udržiavať mier medzi Indiánmi a Bielymi. Každý vydobytý mier a každé dobrodružstvo prehĺbi puto priateľstva medzi Old Shatterhandom a Winnetouom. (STV)

Recenzie používateľa Rockerman k tomuto seriálu (3)

Nový svet (2016) (E01)

To se jako myslí vážně? Neni to parodie? Fakt Old Shatterhand učí Vinnetoua boxovat? "Skvělý " je také kulomet na Apače, o Samu Hawkinsovi nemluvě. Oceňuji jen, že tvůrci "vytáhli" Karla Maye od psacího stolu a poslali ho na Divoký západ jako Old Shatterhanda a potěšil i Gojko Mítić jako Inčučuna. Jinak tam chybí úplně všechno to, co zdobí původní verzi. Lehkost vyprávění, atmosféra a v neposlední řadě, charisma obou hlavních představitelů. Posvátné filmy jsou dokonalé, proto se nesmí předělávat! ()

Tajomstvo strieborného jazera (2016) (E02)

Do poloviny jsem si říkal, že je to malinko lepší, než "jednička". Jenže to jezerní potápění dokonale "potopilo" celý film a tak jen mohu konstatovat, že je to stejně zbytečný remake, jako Vinnetou Nový svět. Tou pověstnou poslední kapkou je, když Vinnetou zaslzí, když Old Shatterhand požádá Nšo-či o ruku. To je opravdu úplně mimo! Kapitolou samou o sobě je El Loco, jako parodie na všechny bandity. A to tady někteří tvrdí, že původní filmy jsou jen pohádky. ()

Posledný boj (2016) (E03)

Ani třetí díl nevyčnívá nad ty druhé dva a jen potvrzuje to zoufalství. Náčelník Komančů jako punker, nerozhodný až slabošský Vinnetou a až Čech Rossman musí přijet z daleké Prahy, aby odrovnal zloducha Santera! Ale abych byl spravedlivý. Jsem rád, že tvůrci šli vlastní cestou a nekopírovali původní filmy z šedesátých let, aby se ukázalo, že dokonalost věrně zkopírovat ani nelze! ()