Revenant Zmŕtvychvstanie

• Česko REVENANT Zmrtvýchvstání (viac)

Severoamerická divočina bola v 1. polovici 19. storočia miestom , kde ľudský život nemal veľkú cenu. Keď sa Hugh Glass po stretnutí s rozzúrenou medvedicou ocitol na pokraji smrti, členovia jeho vlastnej výpravy lovcov kožušín sa ho rozhodli zbaviť. Ale Glass nezomrel. Vstal z mŕtvych, aby sa mohol pomstiť. Film, ktorého autorom je úspešný režisér Alejandro González Iňárritu, získal 12 nominácií na Oscara, napokon sa mu podarilo premeniť 3 z nich. (RTVS)

mire.k

Zklamání. Di Caprio si asi za to utrpení při natáčení oscara asi zaslouží, ale jako herec nic závratného nepředvedl. Osobně jeho postavu považuji za největší slabinu filmu. Zastřelit by zasloužil Di Capriův maskér. Protože při detailních záběrech modré oči a oči bez vrásek a tvář bez omzlin je prostě šlendrián. I těch několik survivalových scén ve sněhu je vykalkulovaných na efekt a je to vidět. Chtělo to víc uvěřitelnosti. Přežití v divočině je podáváno jako že stačí vydržet trochu hnusu a je to pohoda. Měli si zaplatit schopného poradce na přežití v divočině v mrazech. Škoda mohl to být špičkový film, možná kdyby do hlavní role obsadili menší hvězdu bylo by to lepší. Takhle film za podívání stojí, ale podruhé se na něj už asi nepodívám. ()

thorax65

Podle úvodních informací jsem si řekl, di Caprio + Iňaritu = pecka bez chyby. To jsem ale kapánek přestřelil. Kamera je dokonalá, Leonardo výborný, ovšem ten scénář…1. Je to strašně nastavovaná kaše, mohlo to mít 1.40h a bylo by to v poho, 2. Bitka s Méďou Béďou mě teda dostala. Jak je to do této chvíle uvěřitelný, tak potom by to nezachránil v břiše koním ani Miloš se člunem. Kdo chce víc, nemá nic. Kam se to hrabe na Biutiful. 70/100 ()

Trescha

Toš toto teda.... Srovnání s Meresjevem chápu. Kapr by snád přežil aj sex s Verbalovů mamů a nebyl by to ten nejnechutnější zážitek v jeho životě.... Ale než aby drichmal oslizlů,vrásčitů, vytáhanů a kdejakým cikánským špinavým šulinem prolézlů piču zdejšího retardovaného honimíra,radši si udělá spacák z koňa a předhodí Hardyho rudochom,aby mu podruhéj očehlali lebeňu... Vůbec sa nedivim žes dostal zlatého hňupa, šak zežrals víc šmakulád a zdechlin než kdejaký zasloužilý umělec z faktoru strachu. ()

doogiemus

Z každej strany sa ku mne nesú správy, aké veľké sci-fi to bolo, že toľko prežiť nie je možné, že tie survival prvky sú nezmysel. Možno som videl iný film, ale pre mňa to uveriteľné bolo a dávalo mi to logiku. Kamera bola úchvatná, zábery neskutočné, herci paráda. Možno to nie je žáner pre každého, ale mne osobne sa to veľmi páčilo. Samozrejme, že na vychutnanie si takéhoto kúska sa odporúča kino. Musím ešte podotknúť, že film pekne ukazuje ľudskú povahu, chamtivosť, vypočítavosť, nemilosrdnosť a pomstu. K tomu teda biblický veršík: List Efezanom 4:31-32 "Odhoďte každé rozhorčenie, vášeň, hnev, krik a rúhanie so všetkou zlobou. A buďte k sebe dobrí, milosrdní, odpúšťajte si navzájom, ako aj vám Boh odpustil v Kristovi." ()

michalkop

Přišel jsem, viděl jsem, prohrál jsem dvě hodiny. Tento mnohými tak vyzdvihovaný film mě nechal totálně chladným. Chápu, parta chlapů jde zasněženou divočinou, sem tam se tam mihne zvíře a sem tam zničehosnic nepochitelně krutí indiáni. Není to zasazené pro mě do dostatečného kontaktu. Hlavního hrdinu tam nechají umřít, když mu kusy svalů odkousala medvědice, pak tam jako Rambo povstane a doplazí se do fortu a žije jen pro pomstu... Podle mě škvár. Stěží na ty dvě hvězdičky. Nebýt tam Kapřík (di Caprio), tak po tom nikdo ani neštěkne. ()

gael83

Vyloženě pozitivně hodnotím pouze technickou stránku filmu, protože to co se tady děje s kamerou je famózí práce a klobouk dolů, protože to fakt není prdel a správné načasování je vším. Hudba ambientní až minimalistická přesto důrazná a významná složka, minimum střihu, švenkování a táhlé intimní záběry detailů kdy to ze záběrů doslova stříká, pot, krev a přehnané ambice, kvituji přesto šlo kolikrát doslova o hubu. Výkony herecké, což o to Leo trpěl, jako pes včetně všech ostatních, ale za mě i kdyby si uřízl nohu, utrhl hlavu a vymáčkl oko, Leo je herecky na úrovni Aňi Geislerové, hrát umí ve velmi omezených mantinelech a co nedá to tam dotlačí. Takže Oscara dostal za "celoživotní spíš dílo" ne za Revenanta, aby bylo jasno. Narovinu, víckrát to nechci vidět protože ta stopáž je průser všech průserů. ()

johankazarku

Musím povedať, že moje očákávania to splnilo. Kvalitne spracovaný film, od začiatku sa malo na čo pozerať, takéto dobrodružné boje o prežitie sú o mňa top! Akurát tá zdĺhavosť a naťahovanie deja ma trošku odrovnala a preto 4*. ()

godhand

Nemůžu si pomoct,ale tuhle roli Leonardovi nevěřim. Bylo to zdlouhavý a průhledný. Ta druhá hvězda je pro Hardyho,kruťák se svojí pravdou,to bylo fajn, jinak, dokoukáno,zapomenuto. ()

foils

Iñárritu potvrzuje, že talent pořád ještě má. A nejen to, dokonce je stále schopen přicházet s inovativní filmařinou. S Lubezkim vlastně definují nový filmový styl, v němž je snad každý záběr výrazně digitálně upraven, přestože se jedná o mainstreamové, v podstatě realisticky pojaté drama. Onanistickou manýru z Birdmana tedy vystřídaly hrátky s obrazem, z každé scény jsou znát stovky a tisíce hodin práce v postprodukci. Co je to ale všechno platné, když obsah filmu je pouhá sračkoidní nápodoba Herzogova Aguire, plná těch nejotřepanějších scenáristických klišé. Předvídatelnost děje a osudů jednotlivých postav je pak dokonána obsazením Leonarda DiCaprio do hlavní role. Velká část scén tak ani nemůže působit tak, jak by měla, protože je každému jasné, že hlavní hrdina prostě nemůže krátce po začátku filmu zemřít. Režisér se zkrátka opět zcela podbízí publiku, a zatímco do Birdmana "propašoval" alespoň jednu fantazijní pasáž, ve které digitální kouzla posloužila tématu a příběhu, sledovat Revenant znamená už jen dvě a půl hodiny litovat proměněného potenciálu, jak pěkný film mohl vzniknout, kdyby tvůrci neuvažovali způsobem "čím netradičnější zpracování, tím triviálnější musíme mít obsah". ()

ostre_pero

Nuž, pre mňa sklamanie, a veľké! Tuctový príbeh dvoch chlapov, bez vážnejšej či hlbšej myšlienky. Jedna hviezda za Capria, druhá za scénu s medveďom. Inak bieda... (doplnené 14.1.17): Po druhom zhliadnutí uznávam výnimočnosť filmu, autentickosť, výbornú kameru a prvotriedny výkon Capria. Tak teda zaslúžených 5. ()

Kamil111

Obsah za silnější tři, forma pět, takže celkem silnější čtyři. Přes nádherné obrazy a vypilovanou kameru (Lubezki se ale už v té nádheře občas opakuje) a skvělou hudbu z toho poněkud čišela účelovost. Taky se mělo více stříhat, více než půltřetí hodiny je vzhledem k obsahu prostě příliš. Srovnání s Malickem se samozřejmě nelze vyhnout, nejen kvůli stejnému kameramanovi, ale i tempu vyprávění a duchovním prvkům. ()

Mato_Mi

Spokojnosť, ale zbytočne preceňovaný film. Vadili mi drobnosti typu - zúbožený špinavý smradľavý a neviem aký Glass, ale chrup fakt parádny a dobre udržiavaný. :-) Zranenia a najmä schopnosť sa uzdravovať zázračná. Tiež si stále lámem hlavu, ako v tej dobe mohli ľudia spať takmer kdekoľvek, ísť si napr. zaplávať a vonku kľudne mohlo byť dvadsať stupňov pod nulou. Ale inak OK, kiež by bolo takýchto filmov viac. ()

ssarka

jednu hvězdičku dávám za kameru,která byla tak dokonalá,že mi během celé této komedie byla zima...jinak,no co dodat...hodně jsem se zasmála neustále slintajícímu,zvracejícímu,chrchlajícímu supermeganejvíchyper borci Glassovi....měl tak OBROVSKÉ štěstí,že přežil medvědici,která evidentně si s ním jen chtěla hrát,protože kdyby to myslela vážně,tak z borce nezbude ani cár kůže,navíc když mu asi 300 kg medvěd stoupl na hlavu a na konci ho i vlastně zalehl,tak jako by nic nevážil...no nic...když ho našli,tak mu rány 'odborně' zašili-o nějaké sterilizaci se snad nedá ani uvažovat,ale jak vidno z filmu,Glass měl opravdu vesmírné regenerační schopnosti...dále už to jde rychle....pořádná koupačka v řece,následné VYPÁLENÍ RÁNY STŘELNÝM PRACHEM, pád z útesu, přespání v koni,který vůbec nezamrzl,navíc ty hadry,co si po horsehostelu oblékal mu někdo asi vypral a vyžehlil a usušil..atd atd..tak bychom mohli pokračovat celý film...ještě bych asi měla dodat hvězdičku za závěrečnou ' honičku ' u potoka,to jsem se už lámala smíchy...to že vlastně po celý film nikdo z postav necítil nijak zvlášť zimu,to už je jen taková drobnost ()

demovka

Nechutné a nudné. Nechutné proto, že se tam neustále porcují zvířata ( a lidi), tečou tam hektolitry krve a pojídá se tam syrové maso. Nudné proto, že ten jasný, nekomplikovaný a bez vedleješích zápletek děj, který nemá úvod, je protažen do dvou a půl hodin. Alespoň mě zaujala zajímavě snímaná kamera a krásné záběry zasněžených štítů a rozbouřených horských řek. ()

Nobunaga

Není co dodat, jen budu opakovat to, co ostatní. Drsný survival, jaký tu dlouho nebyl a zase dlouho nebude. Chvílemi si už sice musíte říkat, že Glass by měl dávno umrznout, ale co už. Nádherné dlouhé sekvence na jeden záběr a nádherná příroda jako bonus. Co se plešouna pro Lea týče, mám ale trochu problém, přecijen jeho repertoár se tentokrát omezí na hekání a utrápený výraz. To Tom Hardy je tady jiná liga a musí se nechat, že málokdo z dnešních filmových star si lajzne střihnout záporáka a ještě takhle přesvědčivě. Inu, mediální tlak na Akademiky byl letos halt enormní. Za mě plný počet a mám- li volit Hateful Eight nebo Revenanta, volím jednoznačně Revenanta. PS: Vše, čím chtěl být film Mezi vlky s Liamem Neesonem, ale ani zdaleka nebyl. ()

Declen

Nádherně výpravné, až na mě dýchla chuť zase někam zalézt do lesů. Ale ani s naturalističností a vykucháním několika zvířat to prostě byla místy nuda. Technicky perfektní, hlavně bezstřihová kamera a špikující šípy. ()

zekon

30+30, začátek a konec dobrý. Jenže zbytek je neskutečně táhnoucí se nuda kdy je to tak na usnutí. Slabá hudba, občas plochý zvuk (čekal bych že řeka bude dělat sakra bordel a ono nic) a občas divno kamera. Celkově pak není divák vtažen do děje a jde jen o krásnou přírodu. Klišovitý příběh zmatlaný z jiných filmů by se zkousnout dal, ale chtělo to stříhat a stříhat. Některé triky nejsou zrovna extra povedené. To už dnes není nikde použitelný medvěd? Okamžitě se mi vybavil Příběh opravdového člověka a Děrzu Uzala :) kvalitní socialistické snímky :) ()

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

05.10.2023

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

22.12.2022

Nový Predátor má název, už se natáčí

Nový Predátor má název, už se natáčí

28.07.2021

Loni na podzim přišlo oznámení, že se slavná značka Predátor dočká dalšího zářezu. K režii nového filmu nastoupil Dan Trachtenberg (Ulice Cloverfield 10), mimo to jsme ale nedostali žádné nápovědy k… (viac)

Hvězda Tenet v dalším špionážním thrilleru

Hvězda Tenet v dalším špionážním thrilleru

30.08.2020

Herečka Elizabeth Debicki (Tenet, Krycí jméno U.N.C.L.E.) se upsala hlavní roli v nové špionážní minisérii ze druhé světové války Code Name Helene. Na produkci seriálu se bude podílet studio… (viac)