Revenant Zmŕtvychvstanie

• Česko REVENANT Zmrtvýchvstání (viac)

Severoamerická divočina bola v 1. polovici 19. storočia miestom , kde ľudský život nemal veľkú cenu. Keď sa Hugh Glass po stretnutí s rozzúrenou medvedicou ocitol na pokraji smrti, členovia jeho vlastnej výpravy lovcov kožušín sa ho rozhodli zbaviť. Ale Glass nezomrel. Vstal z mŕtvych, aby sa mohol pomstiť. Film, ktorého autorom je úspešný režisér Alejandro González Iňárritu, získal 12 nominácií na Oscara, napokon sa mu podarilo premeniť 3 z nich. (RTVS)

PeterJon

Ambientná hudba od Ryuichi Sakamoto znie ako od Biosphere. Širokoúhly objektív kamery je tak blízo, hercom, že ho v jednej scéne DiCaprio dychom zarosí. Scéna s medvedicou je veľmi reálna, snáď po prvýkrát vo filmovej histórii som neprekukol, či to je počítačový trik alebo skutočnosť. Prvú hodinu silné a pútavé, pripomína trochu aj Malickove filmy. Druhá polovica sa už naťahuje a scenáristicky spadá do klišé - je jasné, ako to skončí. Od tohto filmu podľa mňa začne DiCapriova kariéra upadať, je všade rovnaký, tá tvár už nie je uveriteľná. Páči sa mi ale myšlienka, že i napriek toľkému utrpeniu to nikdy nevzdá a nezaváha ani na chvíľu, má výdrž ako nezmar, to je sila. Keď to beriem ako rozprávku, kde sa ukážu dobré i zlé ľudské vlastnosti, je to v pohode. Ale vlastniť to nemusím. 3,5* ()

kslaww

Trochu protahované ale napínavé...každopádně nic co by jsme od Alejandro González Iñárritu neznali...jinak toho oscara si Leo určitě zaslouží...takhle kdyby mě zválcoval medvěd ani 9 životů by mi nestačilo :-) ()

Phantasma

Béčková záležitost, která těží především z obsazení DiCaprio - Hardy. DiCaprio se konečně dočkal Oscara (a vůbec s tím nemám žádný problém, protože patří do té nejvyšší herecké společnosti, jenže onen Oscar byl v tomto případě spíše z povinnosti). Celá tahle mediální masáž člověka pořádně namlsá, film ale spíše zklame. ()

aichwald

Jedna hvězda za ůtok medvěda a druhá za hezky nasnímanou krajinu, jinak těžká sračka a těžko pochopitelné vysoké hodnocení tohoto snímku. ()

DjsVorel

+ výprava, kamera a příjemný cast - Neskutečné dlouhé záběry, které určitě ještě více vyniknou v kině. To, co jiným vadilo, mě fascinovalo. Za tohle rozhodně dávám plus, protože kamera podle mě dělá tak půlku filmu. Obsazení taky nanejvýš v pořádku. Tom Hardy a jeho excelentní jižanský akcent byl naprosto dokonalý a Oscara bych mu přála snad ještě víc než Leovi, jindy roztomilému a naivnímu Domhnalu Gleesnovi překvapivě sedla i poloha rádoby "drsňáka" a Will Poulter s tím svým nevinným kukučem také přesvědčil. No a Leo? Tak bálala jsem se celou dobu, že si řeknu: Toho Oscara mu dali z lítosti! Ještě nevím, jestli si ho teda zasloužil (neviděla jsem Trumbo, kde prý Cranston exceloval), ale rozhodně nemůžu říct, že by si ho vyloženě nezasloužil. - zmrtvývstání, digi úprava - Mínus bych dala asi ne úplně povedené digitalizaci medvěda, který bohužel moc věrohodnosti nepřinesl. No a samozřejmě velmi úsměvné mně přišlo několikanásobné zmrtvývstání. Leo je asi opravdu nesmrtelný. Normálního člověka by medvěd roztrhal na cáry, pronásledující tlupa Indiánů by ho trefila prvním vystřeleným šípem a normální člověk by se po pádu ze skály nehnul ani o centrimetr, protože pokud by náhodou přežil, tak by necítil ani, že má nohy. Jenže Leo není normální člověk, je to AMERICKÝ hrdina! No a jsme u toho. Amerikanismus se prostě musí promítnout i u skvělého Iňaritu. Vím, že hlavním motivem filmu defacto je "vstanutí z hrobu", ale upřímně takovouhle přemrštěnost si na můj vkus mohli Iňaritu se Smithem odpustit. Na to jak se snažil film celou dobu působit nekonvenčně, odklánějíc se od klasického amerického mustru, tak svým závěrem spadl stejně do zajetých kolejí. Revenant na mě rozhodně dojem udělal. Ano, film může působit dlouze, ano jsou tam dlouhé záběry, které konzumního diváka rozhodně bavit nebudou, ale já opravdu nevím, která pasáž by se dala výrazně zkrátit, aby to nenarušilo dějovou linku. Po dlouhém přemýšlení jsem se rozhodla stát nohama na zemi a Revenantovi dát 4* - 80%. ()

pekas

Některé momenty jsou zajímavé, hlavně způsoby, jak přežít. Některé ale úplně mimo, jako úplně hloupí indiáni, nezastřelitelnej Leo, najednou ke konci nekulhal apod. Hardy hraje pěknýho záporáka a Oscar? Proč ne. Za mě však suma sumárum lehký nadprůměr. 59% ()

sniperjozef

Jedna hnězda pro Hardyho, jedna pro Capria... Spíš než Western, je to jinak Sci-Fi bez děje.Celý film táhnou dva herci, muzika ok, občas mě rušila, občas seděla. ()

Jarduk03

Booooooooooring!!!!!! Proč to má 156 minut? Já chtěl spíše už volat 156, aby to někdo vypnul. Leonardo mi trochu připomíná Matta Damona, kterej umí říct jen Matt Damon. Uplně si představuju, jak při tomhle jedna polovina (divák, co se přišel bavit) sálu usíná a druhý (akademik, intelektuál) masturbuje. No, co si budeme povídat, já jsem pouze usínal... ()

Pitryx

Koukám a hledím, že zdejší publikum sežere naprosto všechno. Tedy i autencitu příběhu jako takovou. Meresjev je proti DiKaprovi naprostý břídil, a já jen po první půli filmu čekal, kdy si začne borec říkat. „Ale já jsem americký člověk!!!“. No, dobrá, pominu záběry na naprosto zlámanou nohu nad nártem. Třeba tam ty záběry nepatřily, protože pak skutečně nepochopím, jak mu krásně srostla. Ano, byla tam k vidění jakási dřevěná konstrukce, kterou měl hrdina na noze. A to mám jako uvěřit, že to tak ošklivě zlomenou nohu napravilo? A úplně rovně? A za tak krátkou dobu? (Pokud jsem pochopil, děj se odehrává během JEDNÉ ZIMY). Snímek navíc dělá z indiánů, nejlepších stopařů planety, partu zmatených břídilů, kteří nejsou schopní vystopovat nahlas se bavící veselou chasu, mající oheň tak velký, že by jej museli vidět až nahoře v Kanadě. V tomto punktu tedy snímek zahazuji mezi šepleť, kam patří. Jako další výtku bych dal stopáž. Byla zbytečně dlouhá, snímek zabředl do navzájem podobajících se záběrů a zbytečných „natahovaček“. Snímku však dlužno přiznat i „veselé“ scény, které asi neměly být parodií na jiné filmy. A tak je divákovi prezentován kůň jako spací pytel ze „Star Wars“, vypalování rány střelným prachem a skok (pád?) na strom alá „First Blood“ a snad ještě i další, které jsem již nepoznal. Pojídání syrové ryby, když mám vedle oheň, omlouvám jedině tím, že „hlad je sviňa“. Nu, pojďme nyní vypíchnout i nějaké plus, abychom zde nebyli jako černé ovce hodnotících. Scéna s medvědem je udělána skoro dokonale. Také záběry na přírodu se podařily. Ona celkově kamera byly naprosto výborná, a že tam scénárista nacpal pár nesmyslů, za to kamera nemůže. Těmi nesmysly míním ony rádoby „psycho“ scény, které mne dost štvaly. Stejně jako scény vykecávání u ohně. Takže závěrečné resumé z mé strany je takové, že být to lépe sestříháno, mohlo by jít o velmi dobrý snímek. Takto hodnotím jen herce, že to natočili v kdoví jakých podmínkách, a několik silných scén. ()

curfew77

Hm. BARON PRÁŠIL potkává TROSEČNÍKA na TENKÉ ČERVENÉ LINII. Není to můj žánr, a přestože kamera kresli moc pěkné obrázky, těch měsíců za mraky a západů slunce je až moc. Hardy přeci jen o parník lepší než Leo, a to mám rád oba, mile překvapil Gleeson, kterého jsem znal jen z dětinských rolí a chvíli si ani nebyl jistý, jestli je to fakt on. Krve jak z prasete (venkoncem zbytečně) a omlouvám se, pokud jsem něco špatně pochopil, ale nevyplynulo z posledních záběrů, že tahle pomsta za to trmácení nakonec vlastně ani moc nestála? Za vidění asi stojí, ale ty tři Oscary bych poslal jinam (SÁZKA NA NEJISTOTU, případně ŠÍLENÝ MAX: ZBĚSILÁ CESTA). 60 %. PS: Turistický ruch v oblasti Montany a obou Dakot tenhle promrzlý a depresivní cestopis asi moc nepodpoří. ()

Kimkong

Příběh o krásné ale drsné přírodě. Příběh o drsných ale ošklivých lidech. Příběh o zvířatech, která jsou prostě zvířata. Příběh o člověku, který disponuje neobyčejnou odolní. Přečká mráz, přečká pády, přečká napadení divou zvěří, přečká zradu společníka, přečká útoky indiánů i bílých, přečká utopení. Při své cestě za pomstou nám ukáže mnoho způsobů jak přenocovat. Je tak pod šerákem, v jeskyni, pod sněhem, v sauně, v koni. Ukáže nám co vše se dá sežrat. A halvně jak rychle, asi během pár dnů se vykulírovat ze zlomeniny nohy, horečky, infekce, ztráty krve, otřesu mozku a všech možných a nemožných chorob aby se mohl utkat s nenáviděnou osobou. Kupodivu i přes mizerný příběh film táhne dobrá kamera s kvalitní výpravou a hereckým obsazením. Hudbu jsem nezaznamenal, že zde vůbec nějaká je. ()

SAINTS

Leonardo Di Caprio a jeho postava Hugha Glassa je v tomto filme nesmrtelná. Ten by prežil aj ranu z gulometu so vzdialenosti dvoch metrov. Pochvalu si určite zaslúži kamera Emanuela Lubezki, ktorá je fantastická a aj DI CAPRIO podáva jeden so svojich životnych výkonov a Hardy zahral záporaka tiez presvedčivo. ()

dzberry

Sakra drsná divočina! Radost ji nejen vidět, ale i slyšet! Rybištu Leo papkal stejně jako Glum, dokonce i Tróju dobýval (darovanému koni na střeva nehleď!), pro radost, po které by se v něm krve nedořezal, si zadováděl i s medvíďátkem skoro jako Venca Chaloupek! Teď už naprosto rozumím všem těm po celý rok se objevujícím bulvárním fotografiím, na kterých se Leonardík polonahý promenáduje tu po pláži, tu po jachtě s nějakou o generaci mladší nezbednou nestydou, se kterou chlemtají ty nejbáječnější tekutiny a papkají ty nejsvátečnější pokrmy... Zasloužená odreagovačka, Leo, zasloužená!!! ()

0verseer

Revenant nie je filmom pre masy a len určitá skupina divákov si ho dokáže užiť naplno. Priznávam, že som patril medzi nich, napriek tomu mám výhrady, ktoré ma prinútili neudeliť maximálne hodnotenie. Tou prvou je dĺžka, aj keď chápem Iñárritu, ktorý by určite každé ďalšie vystrihnutie považoval za heretický zásah do jeho diela, no 120 minút by som osobne uvítal ako rozumnejší rozsah. Druhou je pre mňa nepochopiteľný scenárový prešľap, keď sa na trestnú výpravu na konci z celej pevnosti vydáva s Glassom len kapitán, hoc len krátko predtým ho neváhal zachraňovať omnoho väčší počet posádky. Realistické poňatie, v ktorom sa celý snímok niesol, podtrhnutý surovou krásou prírody jednoducho môžem a chcem vydávať vo filmoch častejšie. DiCaprio presvedčivý, aj keď Oscar bol tentokrát skôr vymodlený komunitou, keďže Revenant nepredstavoval úplnú špičku jeho hereckej tvorby, ťažko mu však v tomto prípade niečo vyčítať, pretože herec jeho kvalít si ho jednoducho zaslúži. Každopádne Revenanta vnímam ako veľmi podarenú záležitosť, ku ktorej sa určite ešte niekedy rád vrátim. ()

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

05.10.2023

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

22.12.2022

Nový Predátor má název, už se natáčí

Nový Predátor má název, už se natáčí

28.07.2021

Loni na podzim přišlo oznámení, že se slavná značka Predátor dočká dalšího zářezu. K režii nového filmu nastoupil Dan Trachtenberg (Ulice Cloverfield 10), mimo to jsme ale nedostali žádné nápovědy k… (viac)

Hvězda Tenet v dalším špionážním thrilleru

Hvězda Tenet v dalším špionážním thrilleru

30.08.2020

Herečka Elizabeth Debicki (Tenet, Krycí jméno U.N.C.L.E.) se upsala hlavní roli v nové špionážní minisérii ze druhé světové války Code Name Helene. Na produkci seriálu se bude podílet studio… (viac)