Revenant Zmŕtvychvstanie

• Česko REVENANT Zmrtvýchvstání (viac)

Severoamerická divočina bola v 1. polovici 19. storočia miestom , kde ľudský život nemal veľkú cenu. Keď sa Hugh Glass po stretnutí s rozzúrenou medvedicou ocitol na pokraji smrti, členovia jeho vlastnej výpravy lovcov kožušín sa ho rozhodli zbaviť. Ale Glass nezomrel. Vstal z mŕtvych, aby sa mohol pomstiť. Film, ktorého autorom je úspešný režisér Alejandro González Iňárritu, získal 12 nominácií na Oscara, napokon sa mu podarilo premeniť 3 z nich. (RTVS)

Tristaver

Zcela dominantní vítězství formy nad obsahem. Nic, z toho mnoha, co má The Revenant na obalu, neskýtá pod ním. Výpravný dvouapůlhodinový snímek opravdu vypadá nádherně. Lubezki je v současnosti naprostý mistr ve svém oboru, jeho odvážně dynamická kamera mě celou dobu nepřestávala fascinovat (i když je pravda, že v první polovině filmu Lubezki místy až "přehrál sám sebe") a je rozhodně tím nejlepším z celého filmu. K tomu je potřeba ještě zařadit kostýmy a hlavně výpravu, které řadí film ještě výš. Vrcholem filmu je hned úvodní scéna bitvy s Indiány, v níž se všechny tyto přednosti protnou, a u níž jsem opravdu napětím nedýchal. Zde ale klady víceméně končí. Scénáristicky se jedná o dvě a půl hodiny natahovanou nudu, v níž se Leonardo střídavě plazí, leží, belhá, případně má vidiny. Oscara za herecký výkon nechápu, jakkoliv ho DiCapriovi přeji. U mě to herecky vyhrál Hardy, kterému role sedla mnohem víc (ale pro změnu dostal málo prostoru). Smutná je i absence lepšího než tohoto obskurního soundtracku, který jako by nebyl. Hrozně rád bych hodnocení zvedl, ale bohužel jen vizuál krásu nedělá. PS: po opakovaném zhlédnutí zmíněné úvodní bitvy se bavím představami o tom, kterak režisér s kameramanem poslali střihače na pivo. ()

Patrik256

Tržby v USA za prvý víkend: 39 826 840 $ (3375 kín) // Tržby v ČR za prvý víkend: 9 017 517 kč (118 kín) // Diváci v ČR za prvý víkend: 64 331 divákov // Náklady na výrobu: 135 mil. $ ()

.MJ.

Vím minimálně o třech filmech za které by si Leo spíš zasloužil Oscara, ale Revenant to teda rozhodně není! Průměrné drama, výborný Tom Hardy (opět mě nezklamal) a slabý Leo (opět mě, po Velkém Gatsbym, zklamal). Nepochybuji o tom, že si prošel při natáčení peklem (zima, špína atd.), ale buďme upřimní, herecké umění a tudíž i ocenění za něj je hlavně o hraném projevu a ne soucitu s hercem, který si musel během natáčení smočit nohy ve studené vodě. 51% ()

jabba

Kterak se zálesák Leo, totálně dojebaný medvědicí grizzly a s pusou plnou slin v zasněženém horském survival thriller/dramatu doplazil pro pomstu a sošku nejslavnějšího zlatého nudisty. Snímek s nádhernou atmosférou a hlavně úžasnou kamerou. Kdo hodnotil podle TV, monitoru či nedej bože tabletu (za mobil si dej rovnou facičku) - tak si s klidem může ubrat 20%. Tohle si plátno zasloužilo. ()

cmenda

Tak začneme klady pěkná příroda a bezva kamera . Zbytek byl dost místy neučesaný a nudný , hlavní hrdina jen mlčel a děj se táhl jako med a konec veliké zklamání . ()

Prochy38

Zasloužený Oscar pro Leonarda. Sice si myslím, že jeho výkon ve Wolf of Wall Street byl o třídu výš, ale o to teď nejde. Dokázal, že je schopen zahrát cokoliv a právem se teď řadí mezi tu hereckou hollywoodskou špičku. Film nádherný. Skvělé efekty. Asi nejlepší útok medvěda, co jsem viděl, byť byl digi. Krásný příběh o síle lidské snahy přežít a touze po spravedlnosti. Skvělé. Fakt jsem si to užil a Leovi věřil vše. U mě 100% !! ()

Rozjimatel

Je zaujímavé, aké rozporuplné hodnotenia má film medzi mojimi obľúbenými používateľmi. Buď 1-2 hviezdičky, alebo rovno 5 hviezdičiek. Ja sa prikláňam skôr k tým, ktorým sa film páči, aj keď nie bezvýhradne. Čo je určite na filme úchvatné, je kamera, jej zobrazenie nedotknutej, divej prírody. Ďalšia vec je potom jednoduchý, priamočiary survival príbeh, v ktorom viaceré scény sú doslova dychberúce a nezabudnuteľné. Na druhej strane neveľmi funguje tá mystická, duchovná zložka filmu. A za najväčšiu slabinu filmu považujem prepálenú stopáž. Možno to bolo tou naťahovanou dĺžkou, alebo jednoducho spôsobom, akým bol záver filmu natočený, ale zhruba od dorazenia Glassa do pevnosti sa mi už film tak nepáčil ako dovtedy. Bavil ma veľmi ten boj o prežitie s množstvom "vychytávok", keď sa ale Glass zmenil z koristi na lovca, už ma to tak nebralo. V tomto mojom pocite som sa utvrdil, keď som sa dočítal, že Glass v skutočnosti Fitzgeralda nelovil a nezlikvidoval. A tiež že Fitzgerald nezabil jeho syna, lebo jednoducho žiadneho nemal. Aj preto si myslím, že ak by bola vyhodená zbytočne pôsobiaca postava jeho syna a tiež motív pomsty a ostala by len tá silná survival téma, film by bol ešte pôsobivejší a pri kratšej dĺžke aj údernejší. ()

Mikino00

Film je naprostá atmosférická pecka. Bál jsem se, že se bude jednat o pouhý film o pomstě, ale to jsem se spletl. Pomsta jako motiv pro přežití a boj o holý život v nádherné mrazivé a neskutečně dobře nasnímané divočině. Oproti tragické verzi ze 70. let zde dostáváme syrovou lahůdku, ve které DiCaprio bojuje o svého Oscara, více už pro něj nelze udělat, jelikož jeho výkon je naprosto strhující a fenomenální, syrový a realistický. Pozadu není ani Hardy a ostatní. Kromě atmosféry, prostředí, vás film dostane i svým tempem, ve kterém nepolevuje a stále nabízí nové situace v divočině. Sem tam okořeněné vypjatější scénou (neskutečná je scéna s medvědem či úvodní napadení indiány). ()

Oyer

Dlouho jsem se na tento film těšil, už podle traileru. Dobrodružství a napětí opravdu přišlo. Velmi osobité, originální, přesto jsem u některých pasáží snímku cítil velké rezervy. První polovina filmu jednoznačně převyšovala druhou. Škoda úplného konce v "americkém" stylu. Délka stopáže nebyla k zahození, ale nevím, kdy se mi bude chtít na dvouapůlhodinovou porci koukat znova... ()

aLPaC

Fantastická režie, kamera (Lubezki pokračuje ve stylu Gravitace), Leo, který si už dle mého tu vzývanou sošku konečně odnese a rozhodně nezaostává ani Hardy. Navíc do toho krásné zimní scenérie drsné kanadské přírody, jedna z nejpůsobivějších scén, co jsem za dlouhou dobu viděl (ano, je to ta s medvědem) a spoustu a spoustu dalšího. REVENANT je zkrátka vynikající, syrové dílo, které jsem si užil od první, do stošestapadesáté minuty. Bravo! ()

filipvrbik

Zatraceně drsné, zatraceně dobré. Teprve tento film se dá označit jako pravý western, (nemám nic proti německému Vinetuovi, ale toto je někde úplně jinde). Neskutečně krásná a zároveň vražedná příroda a silný příběh hlavního hrdiny, musím uznat že Božský Leo se snad Oscara konečně (a zaslouženě) dočká....97% ()

Gumrice

Pro mě osobně velkolepý zážitek hodně drsného filmu. Přestože Leo není zrovna můj oblíbenec, s touto rolí se zvládl vypořádat a jsem velmi zvědavá, jak dopadnou letošní Oscary. Co se týče kamery, ta byla naprosto špičková! Perfektní panoramatické záběry mě fakt usadily, nic hezčího jsem snad ve filmu neviděla. Potěšila mě čistá příroda - lesy, řeka, stromy, hory pod tíhou sněhu a panu kameramanovi tleskám, jak tyto krásy dokázal vyzdvihnout. Opravdu zajímavý, a do jisté míry, obdivuhodný příběh silného člověka. Pátá hvězda je za pure nature. ()

Magika82

Nu, poprvé vlastně nemám co dodat. Důvod? Vše za mne řekl můj "oblíbenec" TheDon, a také luka4615. Ztotožňuji se s názory obou. Ovšem...s malým dodatkem. Scénárista mohl dát postavě Hugha Glasse toliko rozumu, aby se již po prvním útoku mámy medvědice, která se pouze obávala o své potomky, aby se již nehýbal. Za pár minut by chlupatá rodinka odešla zpět do lesa. Ač se jednalo o animační medvědí mámu, její zbytečná smrt na mé emoce zapůsobila více, než-li smrt Glassova syna. V každém případě, snímek si plně zaslouží 80% a tedy krásné 4 hvězdy. ()

Arnyfe

Po vizuální stránce naprosto geniální film. Kamerové sekvence z různých úhlů dodávají filmu ty správné grády. Vynikající je začínající scéna v táboře lovců kožešin, kde je následně konfrontují Indiáni a začínají slušná jatka. Každopádně fascinující a velmi reálná pro oko diváka je scéna akce s medvědem. Způsobem jakým je tato scéna natočena je prvotřídní záležitostí grafiků samozřejmě s přispěním kameramanů. Glassova pomsta je vrcholným zakončením tohoto ojedinělého snímku. V určitém okamžiku mně některé záběry div nevykopli ze sedačky. Alejandro González Iñárritu tímto snímkem opětovně dokázal přesvědčit a svůj režijní počin vyeskaloval o schůdek výš ve filmové tvorbě. ()

kamigava

Podle mě za tohle Leo Oskara nedostane. Čekal jsem od něj lepší výkon. Možná že Hardy vyhraje plešouna. Děj filmu je bohužel velmi řídký na takovou délku. Režisér Innaritu mě dříve překvapil Gravitací, ale zklamal Birdmanem. Oba zmíněné filmy mají jedno společné - silná forma a slabý obsah. Ani Revenanta nezachrání velkolepé záběry na divoké hory. Ty krásné scenérie bych rád viděl podruhé na rozdíl od celého filmu. Souboj s medvědem byl velmi syrově natočený. Úvodní scéna byla hlavním vrcholem filmu. 6/10 ()

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

05.10.2023

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

22.12.2022

Nový Predátor má název, už se natáčí

Nový Predátor má název, už se natáčí

28.07.2021

Loni na podzim přišlo oznámení, že se slavná značka Predátor dočká dalšího zářezu. K režii nového filmu nastoupil Dan Trachtenberg (Ulice Cloverfield 10), mimo to jsme ale nedostali žádné nápovědy k… (viac)

Hvězda Tenet v dalším špionážním thrilleru

Hvězda Tenet v dalším špionážním thrilleru

30.08.2020

Herečka Elizabeth Debicki (Tenet, Krycí jméno U.N.C.L.E.) se upsala hlavní roli v nové špionážní minisérii ze druhé světové války Code Name Helene. Na produkci seriálu se bude podílet studio… (viac)