Třídílná minisérie o vášni, pomstě, odvaze, obětování, zločinech a obviněních byla natočena na základě skutečného příběhu dvou rodin, jejichž legendární spor, který trval téměř tři desítky let, málem vedl k rozpoutání války mezi Kentucky a Západní Virginií.
Příběh začíná v roce 1863 během americké občanské války. Anse Hatfield (Kevin Costner) a Randall McCoy (Bill Paxton) se vracejí domů z fronty ke svým rodinám. Hatfield do Západní Virginie a McCoy nedaleko od něj, za hranice Kentucky. Mezi rodinami začíná narůstat napětí, neporozumění a zlost, které nakonec vedou mezi oběma klany k válce. (-OverLord-)

Scar

Nehorázne drzé vynechanie predstavovačky postáv na diváka funguje, jak poloprázdna fľaša alkoholu na stole. Myslím tým, že od začiatku je hypnoticky spokojný a vie, že to najlepšie ho ešte iba čaká. Scenár sa nevŕta ani v zbytočných dialógoch, pretože psychologické prežívanie všetkych hlavných postáv dostatočne stvárňujú herecké výkony. V tomto smere som si spomenul na "Hru o tróny". Najväčšie prekvapenie je pre mňa postava Cottona Topa a jej geniálne stvárnenie Noelom Fisherom, hoci sa trochu obávam, že tento herec svoj výkon už neprekoná. Ako teda naložiť s touto minisériou? Rozložiť si ju na tri po sebe nasledujúce dni a o filmársky zážitok máte postarané. ()

cpt.Lynch

Uffff, maximální westernový masakr. Po shlédnutí této třídílné ságy si jdu přeprat trencle, nechat udělat baipas a přepsat dějiny audiovizuální kultury! ()

deckardx

S trochou nadsázky se dá říct, že je to takový drsnější, realističtější a asi i smutnější Dallas, bez všech těch patoků, co dělal Dallas nesnesitelným seriálem. Hodně silné čtyři hvězdy. ()

-Dawe-

1. díl - 85% - Došel jsem k úspěšnému závěru. Nejlepší seriály jsou ty, na které narazim náhodou a nic od nich neočekávám, 2. díl - 95% - Jeden z mála seriálů, který nemá dannou stranu, které budete fandit ale můžete se rozhodnout sami... 3. díl -100% - Vynikající minisérie! PS: Soundtrack je vážně lahůdka. ()

charlie_ando

Občanská válka nejen rozdělila jeden stát na několik let vedví, ale rozkmotřila i dva kamarády, kteří stáli pod stejný rebelským praporem na celý život. Válečná zrada hodně bolí a dvě léta v zajateckém táboře jí dokážou pohřbít hodně hluboko zvlášť, když někdo promarněný čas toho druhého dokázal využít k svému obohacení. Jak čas plyne tak se propast mezi dvěma rody stále prohlubuje a tohle soupeření dvou klanů přerůstá v otevřenou válku. Příběh je to jak ze Shakespeara, jenže tady psal osudy lidí sám život. Zášť až za hrob přinesla dvěma rodinám jen hořkost a smutek. Režisér Kevin Reynolds natočil podle povedeného scénáře od Arthura Reinharta mini sérii, kterou prostupuje špína, chlast, žvýkací tabák a vůně střelného prachu. Punc výjimečné podívané dodává kvalitní obsazení, ale hlavně skvělé herecké výkony. Zvlášť Kevin Costner jako Anse 'Ďábel' Hatfield ukazuje svůj talent a dokázal s umem zobrazit rozporuplnou a složitou osobnost vůdce jednoho z klanů. Po boku mu stojí všeho schopný strejda Jim Vance, který nejde pro ránu daleko a obcuje se svým psem v podání Toma Berengera. Na druhé straně hraniční řeky stojí Bill Paxton jako Randall McCoy pravověrný křesťan, jemuž dlouhé soupeření zatemňuje mysl i duši. Nadstandardní podívaná a History Channel jasně ukazuje, jak má vypadat moderní podání historie. ()

Tjaden

Výborná westernová minisérie s kvalitním obsazením, navíc natočená na motivy skutečných událostí. Ačkoli by se děj mohl zdát poněkud monotónní (McCoyovi zastřelí dva Hatfieldovi, na což Hatfieldovi odpoví zabitím tří McCoyů a zase naopak), ani jeden ze tří dílů mě vůbec nenudil, ba naopak. ()

KoRner

Skvelý western o smutnom osude dvoch nezmieriteľných rodín, ktoré sa navždy zapísali do histórie vyvražďovaním sa medzi sebou. Všetci herci sú vo svojich úlohách výborní, silný južanský prízvuk bol asi podmienkou. Prestrelok je viac než dosť, dôjde dokonca aj na lásku, avšak všetko nakoniec končí ďalším konfliktom. Možno sa to niekomu zdá prehnané, ale podobné nepriateľstvá sú stále medzi nami, aj keď sa už neriešia koltmi. Jediná vec prečo nedávam plné hodnotenie je, že Anse a Randall, aj keď boli vojnou ošľahaní pištoľníci sa nikdy nestretli zoči voči, ale skôr to riešili cez ostatných. Možno by to potom netrvalo cez 100 rokov, kým sa ich rodiny uzmierili. ()

keoma26

tak doslova "na konec" zvyšuju na 5, protože ten způsob, jakým se známí a kamarádi navzájem na přímo i přes nájemné zabijáky mydlili, to není metafora dnešního světa, ale jeho dokonalá synekdocha: část za celek ()

Hanys_

Po minizklamání v podobě první řady Hell on Wheels mi westernovou náladu spravil pan Reynolds s touhle 3-dílnou minisérií. Aneb z maličkého sporu skoro až k další občanské válce. History Channel se fakt vytáhl. 8.5/10 ()

ChrisBa

Špinavé, drsné a zároveň pútavé. Film nie je o ničom inom než o tom ako nejaký McCoy zabije Hatfielda, potom nejaký Hatfield z pomsty zabije McCoya, následne pomsta McCoyovcov netrvá dlho a takto dookola sa to opakuje po celé 3 diely. No natočiť to takto zaujímavo, že sa pritom nenudíte, je až prekvapujúce. Kevin Costner podáva opäť jeden zo svojich skvelých výkonov, no zároveň mu sekundujú aj ostatní herci v skutku dobre. Nezaobišlo sa to bez chýb, no napriek tomu je to stále nadštandardným snímkom. 4* ()

ondrula

Historická peckovice a parádička nejen pro fandy westernu. Opravdu krásně natočenej seriálek, kterej zobrazuje veškerou drsnost a surovost období Divokýho západu, kdy se nikdo s nikým moc nesral. Příběh mi přišel poměrně lineární a žádný zvláštní zvraty se tam nekonaly, ale to mi ani moc nevadilo, protože jednotlivý scény byly natočený výborně a já si to fakt užíval. Přišlo mi taky, že si celý dílo pro sebe ukradl Kevin Costner, kterej je taky z celýho ansámblu jedinej skutečně známej herec a místy to táhne dál jen svým charismatem; ostatních postav je tolik, že se mi zpočátku dost pletly, ale jak začaly houfně umírat, už jsem se pomalu začínal v přeživších orientovat. Tvůrci navíc měli dost prozřetelnosti, aby jednotlivý postavy pro diváka označili snadno identifikovatelnými atributy, takže pak už stačí jen zaznamenat, že teď je tam "ten bez oka" společně s "tím blblým" a následně přišel "ten děvkař". Jediným výrazným záporňákem je pro mě Andrew Howard, kterej poté, co si zahrál superhajzly - šerifa ve filmu I spit on your Grave a buranskýho mafiána v Nedotknutelným - asi nikdy nic jinýho než grázla už v životě hrát nebude. Na závěr ještě postřeh ze soudního prostředí; připadalo mi legrační, že když probíhal nějakej soudní spor anebo trestní řízení, tak soudil soudce, kterej byl s celou řadou soudních stran příbuznej (nikoho nenapadlo řešit podjatost) a hlavně když se nasral, tak střílel v budově soudu do vzduchu a vyhrožoval účastníkům řízení zastřelením, což působilo sice drsně, ale vzhledem k tomu, že soudce tím za přítomnosti svědků spáchal taky několik trestných činů, tak to působilo i směšně. ()

luczi

Velmi zajímavý příběh dvou znepřátelených rodin, mnohaletá nenávist a její plody, násilí, ale i romantika, divoký západ jak má být (či spíše, jak si ho přejeme), nicméně, zase se nevylepšenou pravdu dozvíte spíše na wikipedii, Amíci to prostě bez úprav neumí, opět musí být jeden za lepšího, hádejte kdo ;/: ()

Wishkah

Takhle se mají natáčet hrané dokumenty. Takhle teda jo. Vynikající westernové představení a nebojím se říct, že se jedná o nejlepší western od dob Nesmiřitelných. Kevinu Costnerovi klobouk a kolty vždycky seděl a v mých očích je tím největším kovbojem právě on (sorry Clinte). Tady předvádí obrovské herecké představení a jeho scény jsem si užíval ze všech nejvíc. Stejně tak veteráni Paxton, Berenger a Boothe předvedli excelentní představení, ale mistr je jen jeden (pardon pánové ale Kevin to tu rozehrál na plné čáře). Je to zkrátka špinavé, zaplivané a chmurné westernové představení, které je ve všech měrech perfektní....snad se History Channel odváží i k natočení dalších podobně skvělých dokumentárních minisérií třeba o postavách jako Divoký Bill Hickok, Jesse James nebo ostatní legendy divokého západu, i když proč se orientovat jen na divoký západ, že? ()

Randyz

Westernový historický miniseriál o nenávisti mezi dvěma rodinami. Asi to tenkrát takhle opravdu bylo, ale to časté naprosto nesmyslné zabíjení mě poměrně dost vytáčelo... ()

Prochy38

Tak k westernu už jsem se nějakou dobu nedostal. K této mini-sérii mě natlačil brácha a mě jen mrzí, že jsem se k tomu tak dlouho nedostal. A dojem? Obrovské nadšení. K. Costner a B. Paxton táhnou vynikajícími výkony sérii s pro mě naprosto originálním příběhem. Že jde o historii už je pro mě jen třešnička na dortu a beru celý počin o to víc vážně. Skvěle zpracováno, dobře vyobrazeno prostředí toho pravého špinavého divokého západu. Snímek si na nic nehraje. Je to drsné, špinavé, krvavé a nelítostné. Příběh dvou znesvářených rodin začal hloupou hádkou o prase a končí otevřenou válkou, kde ke smrti chybí každému jen malý kousek. Byl jsem uchvácen a sérii jsem zvládl za jednu noc. Horlivě doporučuji každému milovníkovi pravých westernů! ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

26.02.2017

Costner pašuje drogy pro del Tora

Costner pašuje drogy pro del Tora

17.07.2013

Kevin zažívá moc pěkný comeback. Sbíral ceny za western Hatfields & McCoys, obstarával emoce v Muži z oceli, vytrénuje Jacka Ryana a bude za akčního hrdinu v Bessonem produkovaném a McG-m… (viac)

Costner jde do akce s Bessonem

Costner jde do akce s Bessonem

05.10.2012

Kevin Costner nepochybně zažívá velký comeback. Za Hatfields & McCoys právem získal Emmy v kategorii nejlepší herec v televizním filmu / minisérii, uvidíme ho v otcovsko-mentorských rolích v Muži… (viac)

Meče v televizi: Noví seriáloví bouchači

Meče v televizi: Noví seriáloví bouchači

03.07.2012

Máme tu herecké posily pro Hru o trůny 3 a nový historicko-dobrodružný seriál od History Vikings. Začněme se Seveřany. History, které se věnuje hlavně dokumentům, se rozšouplo i s hranými věcmi –… (viac)