Komédia s originálnou zápletkou, v ktorej si večne slobodný profesor češtiny Petr (Jiří Mádl, Filip Blažek), vďaka triednemu zrazu uvedomí, že jediné dievča, ktoré kedy miloval, bola jeho spolužiačka Eliška (Eva Josefíková, Martina Válková). Vtedy v sedemnástich rokoch, nenašiel odvahu jej povedať, že ju má rád a ona sa potom navždy vytratila z jeho života. Petrovi sa naskytne jedinečná šanca. Cestovať späť v čase do svojich študentských rokov a vrátiť sa do júna 1989, kedy chodil do tretieho ročníka. Dostane možnosť napraviť, čo premeškal. Lenže zahrávať sa s minulosťou nie je len tak. Návraty nie sú nikdy jednoduché. Peter sa dostáva do spleti komplikácií a problémov, ktoré našťastie rieši s vtipom, nadhľadom a drzosťou, ktorú dobre pozná od svojich vlastných študentov. Postačia však tieto zbrane na to, aby presvedčil Elišku o svojich citoch a získal jej lásku? (TV Markíza)

Billie777

Moc pěkné a moc vtipné. Byla jsem překvapená ale opravdu mě to bavilo od začátku do konce, rychlej rozjezd a celou dobu byl film svižný a moc zábavný. Dlouho jsem se tak nezasmála u nové české komedie. Hlavně to není žádná "hořká komedie", které tak rádi děláme, ale prostě obyčejná oddechová komedie s inteligentním humorem. A navíc sci-fi. Od éry výborných sci-fi komedií sedmdesátých let minulého století (Vorlíček+Macourek, Polák), je tenhle film po tak dlouhé době další skvělou sci-fi komedií, kterou češi vytvořily. Zajímavý, myslela jsem, že tenhle žánr už neumíme. A vida! Mádl byl výborný. Eva Josefíková tu dostala víc prostoru než v Signálu a to je dobře. Ta se určitě neztratí. ()

keoma26

Spoiler: tak já si pro sebe asi představuju jinej happy end než hlavní hrdina, který se vrátí do vysněné současnosti s tím, že si posledních 20 let nepamatuje a neví ani, jak se jmenujou jeho děti, časový paradox je v tomhle ale neúprosný, takže jinak než mnohačetnou poruchou osobnosti se to řešit nedalo (pokud vůbec přistoupíme na "nelogický" předpoklad lineárnosti času vědomí, kdy se jediný hrdina vrací do stejného bodu v současnosti a mění se pouze jeho okolní realita - asi by se mi víc líbilo zabíjení alter ega jako v Zítra vstanu a opařím se čajem);-) jinak se moc nepodařilo, alespoň pro mě, vyvolat atmosféru 89.roku, chyběla mi tam spousta reliktů doby (začínající éra videa, kromě obligátního Davida žádná jiná hudba, ani na pověstný céčka nedošlo, plísňáky atd.)...nejsilnější byly asi postavy učitelů, tam jsem se poznal ()

adam9

Takový supr koncept a vtipně přirozené scény po 3/4 celého filmu až na hluché hloupoučké chvilky (honění králíka, nepodání sportky). Ovšem konec mě jednoduše tak na*ral, že to snad ani není možné. A vzhledem k tomu, že ten sci-fi prvek nakonec vyzněl jako totálně nedomyšlená slátanina postrádající sebemenší logiku, nemohu jinak než za 3*. ()

Elethber

A to už jsem si myslel, že Česku se snad nepodaří natočit nějaký nešpatný film. V poslední době, kdy kinům vládnou různé díly Babovřesků a další troškařiny pořád doufám v něco povedeného. A že v tom bude hrát zrovna Jirka Mádl, to bych opravdu nečekal. Už to sice není ten "cool" Snowborďák, ale sem tam dokáže být zajímavý. Fakt, že film se natáčel na pražském gymnáziu Na Vítězné pláni, kam jsem v době natáčení chodil já, je vedlejší. I když nostalgie táhne, film mě zaujal hlavně zajímavou (i když ne úplně originální) myšlenkou a vtipem, kterého ve snímku není málo. Snad se nám podaří brzo natočit další alespoň takto povedený film. ()

bruceman7

Téma cestování časem chce kumšt a zároveň věci kolem toho kumštu (a tady je to do očí bijící... ještě jsem neviděl žánrovku, kde cestování časem "prostě je"). Sice je tam několik záležitostí milých, ale jinak ... česká produkce by se měla držet toho, co umí. Co se týče obsazení, Mádl je dobrej, tojo - ale na něm to nestojí. 4/10 ()

Kuny27

Z českých nových komedií - rozhodně ta lepší. Co si budeme povídat, přece jenom tam bylo dost nedostatků, ale za to pár vtipů, kterým jsem se dost zasmál.... Jako byl to příjemný film, ale nic extra :) :) hláška--> jedna ze zásad: Nikdy nezbal holku, dokud nepotkáš její mámu. :D ()

Benedygtus

Ja si tech 5* neodpustim, ikdyz to rozhodne petihvezdickovy film neni. Strasne sem se u nej totiz bavil a co na tom, ze poslednich 15 minut, jsem se tahal za vlasy, ze Narozny uz mi leze krkem a to cestovani logiku postradalo. Bylo to nabite vtipem, hezkymi momenty a ja se nesmirne bavil. ()

Zagros

Bylo to neslané nemastné. Přes slušné obsazení a vcelku jednoduchý nápad, ze kterého se dalo vytěžit mnohem víc, se to nějak nepovedlo. Především je to na komedii málo vtipné, tvůrcům asi nějak došly nápady a celkově invence. Škoda, možná příště. Do podprůměru film strhává vlezlá reklama. Tak okatě nastrkaná do filmu se jen tak nevidí. Vlastně ano, poslední dobou ano a mně to hodně vádí. Co se proti tomu dá dělat? Snad jen se vyhýbat všemu, co je ve filmu propagované, když kazí film, dojdou alespoň o jednoho potenciálního zákazníka. ()

klukluka

K téhle limonádě nevýrazné chuti bez náznaku překvapení mám 2 zásadní výhrady: 1. Mádl nebyl ještě nikdy hůř namaskovanej, tu jeho paruku do konce života nepochopím, nikdo mi nevymluví, že to je příšernej fail. 2. Tohle cestování v čase je totálně nesmyslný a coby milovník Návratů do budoucnosti, kde všechno logicky zdánlivě sedí i do toho nejmenšího detailu, z toho mindfucku prostě nemůžu mít radost. Tady totiž v tomto směru nesedělo pro změnu vůbec nic. A já si při sledování nějaké tuctové love story natočené lacinou televizní kamerou pokládám otázky jako: proč se dospělák v těle dítěte chová jako dítě? Kam se poděla ta dětská duše, když to tělo ovládla ta duše dospěláka? Jsou myšlenky dospěláka přenosné na duši toho dítěte, nebo má to dítě po jeho návratu do budoucnosti výmaz? Co se děje s tělem toho dospěláka v budoucnosti, když jeho duše odcestovala do minulosti? A tak dál, a tak podobně. Takže takhle já to bohužel mám a proto si tuhle hovadinu nikdy správně nevychutnám. Z mého pohledu musela vzniknout pro velkorysé diváky, kteří se nad podobné prkotiny dokážou povznést. Jsem přízemní a proto snad nikoho nepřekvapí, že se i s hodnocením budu držet při zemi. Je mi to líto, jsem jen o rok starší, než Petr Kovář, ale takhle chatrný konstrukt pro sci-fi, to opravdu ne. ()

Merkin

V žádném případě ve svém komentáři nehodlám dělat reklamu žvýkačkám Orbit, to zaprvé. Jinak, překvapivě svižná, vtipná a rozhodně neokoukaná věc v rámci české tvorby. Víte, že Orbit nabízí magnetický dávkovač třeba k zavěšení na ledničku? Jiří Mádl se vkusně vyrovnal s faktem, že má hrát čtyřicetiletého vyzrálého maníka v těle sedmnáctiletého štředoškoláka zamilovaného do slečny(byť sám není v normálním životě ani jedním). Mimojiné, Orbitky mají dlouhou historii, která sahá daleko před rok 1989. Asi nejlepší na celém snímku pak byla dvojice Skopal-Krbová, jakožto věčně se sázející manželské duo. Orbit nemusíte žvýkat po každém jídle, ale i mezi nimi, dokonce během oběda, místo něj, nebo jen tak,v autě, ve škole...Zkrátka a dobře, milé, energické, neokoukané a velice zábavné:)Vívat Orbit.... ()

Gogo333

Všudy přítomná reklama na Big Shock, Orbit, Seznam a Lobkowicz filmu hodně ubližují. U filmu jsem se jinak bavil. Víc by se mi líbilo, kdyby bylo přibylo vtipů přítomnost/minulost nebo byla kratší stopáž. Hodnotím slabé 4*. ()

patrikus

Jiří Mádl mě o svém herectví přesvědčil pouze dvakrát: poprvé ve filmu DĚTI NOCI a podruhé v komedii PROBUDÍM SE VČERA. Slabým článkem kamera, silným článkem hudba Zdeňka Merty. Krbová měla na začátku opravdu příšernou a hnusnou paruku. Vlezlý productplacement akorát diváka odradí a na tu roli vědce bylo myslím Nárožného trochu škoda. Lepší průměr... Viděli jste už někdy v osmdesátých letech v bytě plastová okna??? Nebo v současné školní jídelně lednici s energetickými nápoji?? No, asi se u toho filmu moc nepřemýšlelo, ale vtipné to bylo velice... A Eva Josefíková herecky velmi překvapila :-) ...možná zbytečně dlouhý film. Díky za příležitost pro Richarda Nedvěda... ()

anaticha

První česká novodobá komedie, u který jsem se smála od začátku do konce. Nesmělý Mádl se do téhle role skvěle hodil, Kotka bych si představit nemohla...Hadrbolcová to na konci jak se říká "zabila". Dávám 4*, časem možná dám 5. ()

enyama

Tak tento filmík jsem viděla na školním představení se svou třídou. Musím říci, že jsem se vyloženě řehtala od začátku do konce. Velmi si toho z minulého režimu nepamatuji, ale některé obrazy ano a ty jsou tu přesně podané. Trochu jsem se bála, co z toho vyleze, protože komedie z doby soudržných soudruhů bývají někdy nepříliš povedené až nepovedené!! Nejvíce se u filmu pobavili právě pedagogové, ale u žáků měla rovněž velký úspěch. Já se nejvíce bavila na tom, že omluva svých pozdních příchodů do školy se u žáků opravdu nemění - má zkušenost: Kde jsi byl první hodinu? - Ty mrazy paní učitelko, ty mrazy... :-D :-D Pak se má na ně člověk zlobit! Já většinou dostanu záchvat smíchu... ()

baXter

Obrovská škoda, že je film skrz na skrz prolezlej tak nesmírně okatým a hlavně otravným PPčkem. Chápu, že se to nějak financovat musí, ale jde to učitě dělat mnohom přirozeněji. Film samotný se mi ale nečekaně líbil a jako fanda jakéhokoli (i velmi jednoduchého) humoru jsem se dobře bavil. ()

MFF CINEMA MUNDI Brno (29.2.-7.3.2012)

MFF CINEMA MUNDI Brno (29.2.-7.3.2012)

20.02.2012

Brněnská filmová komunita v březnu ožije festivalem CINEMA MUNDI. Ten ve své jedinečné koncepci přinese během osmi dnů kolekci těch nejlepších českých a světových filmů za uplynulý rok. V hlavní… (viac)