Thor: Temný svet

• Česko Thor: Temný svět (viac)

V další velkolepé marvelovské adaptaci navazující na události filmu Avengers usiluje asgardský bůh hromu Thor o mír v celém vesmíru. Tváří v tvář mocnému nepříteli, mocnějšímu než samotný Odin a celý Asgard, se musí Thor vydat na nebezpečnou cestu. Čeká ho sblížení s krásnou Jane Foster (Natalie Portman), avšak události Thora přinutí obětovat vše, aby zachránil lidstvo. (Falcon)

Petoss1

Páčilo sa! Som fanúšikom celého Marvel universa, takže budem s týmto druhom filmov skoro vždy spokojný. Akčnejšie a celkovo lepšie ako jednotka. ()

cariada

Ač komiksy nák nemusím, na filmy se podívám a tohle mě docela bavilo, hlavně ono spojení našeho světa s fantasy bylo dobře propojený, spousta akce i sem tam humor. ()

Attta

Už vím jak to v tom Marvelu dělají. Oni vezmou totální tuctový popkorňák a nějakým záhadným, snad asgardským způsobem z toho udělají pecku, kterou si prostě člověk užije. Oproti jedničce možná trošku slabší, nicméně pořád pěkný nářez. ()

Rodriguez

Miluji komiksovky od Marvelu, ale nějak nemůžu přijít na chuť tomuto druhu ztvárnění Asgardu. Měl jsem problém i s prvním dílem a zde si taky nemůžu pomoct. Jinak zpracování velmi solidní, vše jak si člověk představuje, ale stále to není ono. V malém koutku duše cítím neustále odpor. 80% ()

C0r0ner

Stan Lee si musí mnout ruce, protože po paběrkování s papírovými knížečkami přichází těžkotonážní výdělky z Hollywoodu, kde se prostředky rozhodně nešetří. Čím ale šetří, jsou pořádné scénáře, na které celé Avengerovské univerzum začíná dojíždět. Hodně akce, výbuchů, lítání, mlácení,... ale kde je nějaký pořádný příběh? 70% ()

Sammya

Jak jsem se vyjádřila po shlédnutí filmu - Thor: Temný svět, jsem si jistá, že měli na mysli Loki: Temný svět, protože si přivlastnil celý film. Hláškování během letu bylo velmi osvěžující. Plus cameo jiného komiksového hrdiny. ()

Gaaron

Thor 2 míří na samou špici marvelovského filmoverza. Filmovědní inteleguáni v něm (snad až příliš snadno) naleznou brilantní dekonstrukci superhrdinského filmu, všichni ostatní tak skvěle vyváženou směs frajerského hláškování a osudové epičnosti, jaká tu ještě nebyla. "Tradá!" ()

carly

veľmi pekne sa im podarilo spojiť drámu, akciu, komédiu a romantiku. najlepšia bola jednoznačne Darcy. Kat Dennings je poklad. línia na Zemi nebola dlhá, ale všetci to dali na jednotku. bolo zaujímavé vidieť, ako sa pozície na Asgarde otočili. Thor rozvážny a túži po miery a Odin je ten, ktorý sa necháva unášať emóciami. a Loki je Loki. páčila sa mi aj rola, ktorú zohrala Frigga. a tie cameá :) dobré bolo, že všetci prispeli svojou troškou do mlyna, aj keď to v prvom rade bolo pokračovanie Thorovej cesty. a tie dve potitulkové scény sa fakt vydarili. ()

Larushka

Začátek jak z Pána prstenů, Asgard vypadal jako město na Naboo, k tomu i ty zvuky korespondující se Star Wars. Oproti jakýmukoli Iron Manovi slabota. Jsem zvědavá, co vymyslí na třetí díl, neboť už teď byl děj tristní. Možná to bylo více komiksové než jednička, hlavně kvůli (Lokiho) hláškám (a to mi zas nevím proč, připomínalo 300). Natálce to samozřejmě sluší. Chrisovi a Tomovi stejně tak. Shame on me, že jsem nepoznala Benicia Del Tora. Netáhlo se to tak jako Mafiánovi, ale chtělo by to zabrat - vždyť není zas tak těžké, udělat dobrý film. :) ()

epicek

Po velké chvále na nového Thora, jsem se o tom musel sám přesvědčit, a musím říct , že je to vážně boží. Přijde mi to o dost dospělácké a temnejší , což filmu jen pomáhá. Loki je pořád stejný vychcanec a pořád ho musím přirovnávat k Jokerovi v marveláckém univerzu ale ikdyž je to záporák , něčím mě prostě neskutečně fascinuje a za to má moje sympatie. Konec mě absolutně dorazil a nezbývá než čekat co bude dál. Za mě velká pochvala všem, kteří se na tom podíleli a soundtrack byl epický <3 ()

Pedrousek

Do kina pěkná podívaná. Nic mi nějak nevadilo, nenudil jsem se, ale nějak extra nadšenej taky nejsem. Po druhé už to určitě vidět nemusím. ()

campix

Thor je můj asi nejméně oblíbeným hrdinou z marveláckého univerza. Nic na tom nezměnil ani jeho druhý díl. Je sice hezké, jak se Marvelu všechno propojuje a tvoří komplexní vesmír. A také je Thor: The Dark World klasickým blockbusterem. Jenže působí strašně uměle. Až bych ho skoro přirovnal k nepovedenému Green Lanternovi. U těchto filmů by mělo jít hlavně o zábavu a tu jsem zde nenašel. Dalšího Thora snad už radši ne. ()

Pajky3

Pro mě o poznání slabší než první díl Thora, tím nechci říct, že by mě to nějak nebavil, ale přišlo mi to šíleně kombinovaný, hlavně v závěru. Člověk aby si psal poznámky, protože si kolikrát nestihne ani všechny zvraty uvědomit. Taky jsem se i párkrát pobavil a to nejen cameem Kapitána. Herci jsou fajn, ať už Thor nebo Loki, případně i ostatní přicmrdávající osazenstvo, škoda jen záporáka, kterej to zase nedokázal dotáhnout do konce a vlastně nebyl ničím zajímavej. Chce se mi říct, takovejch už tady bylo. Samozřejmě, konec a konec po konci slibují i na příště zajímavou podívanou, tak nezbývá než doufat, že to zase bude o něco lepší. ()

asinus

Dvojka Thora tak nějak završila ztrátu mého zájmu o Marvelovky. Možná je to jenom průvodní jev nějaké vnitřní deformace, ale už nějak nemám zájem o to, kdy kam Thor/Cap/Tony hodí kladivo/štít/oblek, a kudy se dál tyhle komiksárny vydají. Sledování konkrétních součástí univerza mě neba a neřiká mi to nic víc než sledování jeho sledovanosti (návštěvnosti) a kvantitativního košatění. Uvidíme, třeba se ve mně ten geek zase nadchne. Ale Temný svět mě hodně znudil a připadl mi natolik vycpávkový, rozháraný a nelogický, že už podobný zážitek nechci riskovat. Porovnání s osudovým a soustředěným (jakkoliv "hloupým") Mužem s oceli téměř nemožné, jiná liga. ()

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

01.09.2022

Režisér Miguel Sapochnik, mimo jiné tvůrce nejlépe hodnocených epizod Hry o trůny, se původně do světa Západozemí vracet nechtěl. Museli ho nakonec přemlouvat scenárista Ryan Condal a autor předlohy… (viac)

Prequel Sopránových se hýbe kupředu

Prequel Sopránových se hýbe kupředu

05.07.2018

Fanoušci kultovního seriálu Rodina Sopránů mohou být klidní. Tedy, jak se to vezme. Prequelový film o mafiánské rodině v čele se zesnulým Jamesem Gandolfinim (Pravdivá romance, 8 MM) se po rocích… (viac)

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

29.10.2017

Po seriálovém Chuckovi by člověk Zacharymu Levimu prorokoval velkou kariéru - zatím se k ní ale neodpíchnul. Jeho největším kinoúspěchem je animák Na vlásku, v němž namluvil zlodějíčka Flynna, a… (viac)

Mikkelsen vs. Doctor Strange?

Mikkelsen vs. Doctor Strange?

28.08.2015

Kariéra Madse Mikkelsena nabírá zajímavé obrátky. Dánský herec strávil pár let v seriálovém Hannibalovi, ten ale právě končí a Mikkelsena volá Hollywood. Už před pár lety jej Marvel chtěl jako… (viac)