Bedári

Veľká Británia / USA, 2012, 157 min (Alternatívna 151 min)

Réžia:

Tom Hooper

Predloha:

Victor Hugo (kniha)

Kamera:

Danny Cohen

Hugh Jackman, Russell Crowe, Anne Hathaway, Amanda Seyfried, Eddie Redmayne, Helena Bonham Carter, Sacha Baron Cohen, Samantha Barks, Aaron Tveit (viac)

Keď bývalého galejníka Jeana Valjeana (Hugh Jackman) prepustia na podmienku, netuší, že za chrbtom bude mať ako večný tieň posadnutého inšpektora Javerta (Russell Crowe). Ten ctí zásadu, že zlodej zostane navždy zlodejom a Valjean sa zdá byť jasným príkladom, zvlášť keď pravidlá podmienečného prepustenia vzápätí poruší. Lenže Valjeanovi sa darí unikať, začne žiť pod zmenenou identitou, stane sa ctihodným občanom a dokonca starostom, avšak ani tak nie je pred sliedivým Javertom v bezpečí. Po smrti továrenskej robotníčky Fantine (Anne Hathaway), ktorú si kladie za vinu, sa ujme jej dcérky Cosette. Spoločne s ňou potom pred Zákonom uteká do anonymity francúzskej metropoly. Tam na nich po pár rokoch relatívneho pokoja čakajú okrem Javerta aj ďalšie nebezpečenstvá – revolučné vrenie v uliciach, ktoré rozdúchavali mladí chlapci. Jeden z nich, Marius (Eddie Redmayne), sa pri letmom stretnutí zamiluje do dospievajúcej Cosette (Amanda Seyfried) a tá jeho city opätuje. Kvôli svojej dcére a jej šťastiu sa Valjean rozhodne riskovať, dokonca sa vydá na barikády v predvečer rozhodujúceho súboja medzi revolucionármi a armádou, aby z vopred prehratej bitky zachránil Mariusa. Na mieste, kde história napísala jednu zo svojich krvavých kapitol, sa zároveň odohrá finálny súboj medzi ním a Javertom. (TV Markíza)

Misulka93

Jedním slovem - PARÁDA! Proměny děje, charakter postav, výkony herců, není nic co bych mohla vytknout. Písně vtáhnou do děje... Uronila jsem nejednu slzu.. Miluju výkony Hugh Jackmana, Russella Croweho, Anne Hathaway i Amandy Seyfried a když se to všechno smíchá v jednom filmu, anóbrž ještě muzikálu, je to pro mě pecka! Jediné, co jsem po celou dobu nemohla přenést přes srdce je, že měl být Russell ten zlý.. Vždy když zpíval, nebo i měl být zlý, stále jsem ho viděla, jakožto Gladiátora, ve kterém hrál titulní roli a stále jsem čekala, kdy se charakter Javerta změní k lepšímu... A herec, kterého jsem skutečně nemohla vystát byl Sascha Baron Cohen, protože ten u mě bude vždy Borat bez ohledu na to kde a jakou roli hraje.. V každé jeho scéně jsem čekala co nechutného a sprostého udělá... Tady si myslím, že mohli obsadit někoho lepšího... Ale ani on mi dojmy z celéo filmu nezkazil! Skvěle jsem si to užila a písně mi znějí v hlavě do teď. 5 z 5!!!! :) ()

TaNya_

Nemůžu si pomoct, ale muzikály prostě miluju. A ještě když mi k tomu ukápne slzička, tak si film o to víc zapamatuju. Ne že bych ho snad mohla zapomenout, s pěveckýma těma výkonama a vším okolo. Už jsem to viděla několikrát a stejně si vždycky nejvíc užívám Crowa a duo Carter + Cohen. Kdo by to do něho řekl. ()

Kozy9

Z môjho pohladu hrozne trápne a dlhé ako sopel. Herci dávajú zo seba maximumom, scény a kostými sú úžasné ale povrchný a naivný príbeh s hrozným scenárom a nervydrásajúcmi "piesňami" potvrďujú pravidlo z hovna bič neupleteš. Toľké sklamanie: 20% ()

TommyDiamond

Ani nevím proč, ale muzikálům jsem se vždy vyhýbal. Můžu říct, že to byla chyba. Jsou totiž muzikály, které za shlédnutí vážně stojí. A tak jsem začal u Bídníků (2012). Bídníci, notoricky známý příběh Jeana Valjeana v pozadí rodící se francouzské revoluce. Musím uznat, že jsem se převážně bavil. Některé scény i písně byli úžasné, ovšem něco působilo kýčovitě a zpěv se měnil ve kdákání. Velmi působivá byla i výprava a zaujali mě výkony asi pětice herců(Crowe,Jackman,Carter,Cohen,Barks). Co nechápu, tak je udělení oscara A.Hathaway za roli Fantiny . Převládají kladné pocity a tak myslím, že Bídníci si zaslouží rozumné hodnocení. Uděluji tři hvězdy ()

boo-boo

Odišiel som z kina, lebo sa to nedalo vydržať. Súďte ma ako chcete, ale nepodarený muzikál je v mojich očiach väčší patok, ako ľubovoľná vtákovina s polodementným dejom. ()

mac000

Kdo viděl divadelní verzi v Londýně nebo na Broadwayi, vždycky bude porovnávat. A zde porovnávat neporovnatelné. Protože film není postaven na melodiích a zpívaných scénách, ale na vizuální stránce, kterou podmalovává poněkud jinak naaranžovaná hudba a neprofesionální pěvecké výkony. V tomto směru nepochybně zklamání. ()

Milda003

Wolverina jsem viděl napichovat lidi na drápky, lovit upíry, boxovat s robotama, prostě snad všechno jen né zpívat.. Proto jsem měl v podstatě vyražený dech a husí kůži když jsem poprvé viděl jak zapěl... Robin Hood pochopitelně taky dobrý... ;) ()

papadoce

Má to 2 slabé miesta, no bohužiaľ v tomto žánri sú to tie najdôležitejšie. Za prvé to, že film nie je prakticky vôbec pretkaný hovoreným slovom spôsobilo, že to znie monotónne a to prakticky po celé 2 a pol hodiny. Za druhé, nie je tu žiadna, fakt ani jedna výrazná melódia, pieseň, ktorá by Vám ostala v hlave. Po dopozeraní nebudete tušiť kto alebo čo spieval, teda okrem otrasného Russella, ktorý tu fakt nepatril. To máte ako s tými testovacími obrázkami. Hruška, jablko, banán a tank. No a Crowe je jasný tank v tomto prípade. Neviem, ak zoberiem do úvahy skvost akým je Westside Story, tak bedári sú slabým odvarom. Dokonca aj Pomáda, či Vlasy sú o triedu až dve lepšie. Sorry, ale viac proste nevydá. Za 2. ()

Miagy

Pomerne rozpačití hodnotenie filmového muzikálu...na jednej strane ma úplne pochytili niektoré postavy, ktoré som si užíval ( Eddie Redmayne je naozaj vynikajúci herec), niektoré pasáže by som vypustil, skrátil a prespieval. Druhá polovica filmu pravdepodobne to najlepšie. ()

AddieWilimes

No, trochu mi vadí, když se Crowe pokouší zpívat, ale jinak to je podle mě povedená adaptace. Pravda, kam se hrabe na londýnský West End a prkna, jež znamenají svět, ale nemůžu tady srovnávat jablka a hrušky... Závěrečná píseň je prostě epická a naprosto vystihuje duch revoluce. ()

Voorhees

Muzikál má být o hudbě ne? A tady byla naprosto příšerně nudná! Takže tenhle film selhal hned v tom nejdůležitějším+ Kamera byla ztělestnením přesně toho co je dneska s kamerováním špatně. A ten nápad se zpíváním na place a né ve studiu, byl taky dost vedle. Ztráta času. ()

1mArc0

Je to presne ten typ filmu, kde je veľmi veľmi tenká čiara, medzi tým, či sa vám to bude páčiť alebo nie. Zrejme, tí ktorí majú veľmi v obľube Hugh Jackmana a Rusella Crowela sú zaslepené ovce podľa určitej skupinke ľudí, to najnovšie mi napovedal môj milý internete. Hovorím si mali by sa vôbec ľudia riadiť podľa určitej skupine ľudí (ešte k tomu hejteri). Keďže to čo si ľudia vyberú pozerať je dobrovoľné. Predtým, než to každý ofrlve, prečo je to takto natočené, povedzme, že sa jedná hlavne o sfilmovaný muzikál až potom nasleduje drama, stále to môžeme pokladať za film! Je radosť počuť že si to herci naspievali sami (osobne, ak posudzujem podľa hudobného ucha, vďaka svojim rodičom, že ma ním obdarili z hercov Hugh Jackman, Russell Crowe, Anne Hathaway, Eddie Redmayne, Helena Bonham Carter, Sacha Baron Cohen, Amanda Seyfried si najlepšie vedie Hugh Jackman, musím podotknúť, že má skutočne dobrý hlas). Do úvahy beriem o to viac, že mali náročnejšie natáčanie. Text povedať, jednoducho to herec povie. Vezmete si, že odspievanať je omnoho ťažšie (zapamätať si jednotlivé melódie a ešte k tomu text, taktiež jednotlivé aranžmány pre hercov boli poriadny oriešok), sám som mal tú možnosť byť na niekoľkých predstaveniach a dobre viem, aká to je drina pre hercov. Film je dobrý aj v tom, že čo majú herci napísané v scenári pre ich danú postavu, to si rovno odspievajú a je to súčasť deja (aby som nezabudol vo filme sú aj zbory, ktoré si striedajú spevácke úlohy). Teraz si kladiem otázku, ako bola napísaná hudba celkovo k filmu? (keďže hudba sa krásne dopĺňa s tým ako spievajú jednotlivý herci). Každá odspievaný text sa viaže k hudbe. Zároveň je tu aj veľmi dobrý práca s kamerou. Viem, že niekedy kedy daný úhol kamery práve v tom momente keď spieva určitý herec/čka, že to aký je daný záber na tú osobu, pripomína úplnú sprostosť a niekedy až na hranici trápnosti, klamať nebudem niekedy aj mne to osobne prekážalo, bohužiaľ takto si zrejme Tom Hooper prial na zdôraznenie efektu jednotlivých postáv. Možno vám tento film bude pripomínať sprostosť, už len kvôli tomu že sa viac spieva. ako rozpráva. Muzikál / Drama / Romantick- tak čo by ste čakali, napíšem to takto pri tomto sa viac používa divadelný jazyk než ten filmový (z princípu to nie je zlé je to len úhol pohľadu, niekomu čo hudba absolútne nič nehovorí je to sprostosť, zoberte s 60. rokoch sa taktiež spievalo takmer v každom treťom filme). Herci sa poriadne obuli do toho, každý jeden ktorí sa zúčastnili na filme. Také Hugh Jakcmanove nervácke žili sú len dôkazom. Páči sa mi aj pri tom, že je tu cítiť tu typickú francúzsku atmosféru, keďže Victor Hugo bol francúz.. Herci (trošku komerčnejšie obsadenie), HUDBA, zvuk, kamera, strich, výprava, atmosféra, šikovné využitie green screenu (takto sa má využívať green screen). Tom Hooper sa ukázal, ako dobrý režisér. Možno ma niektorí za toto asi virtuálne ukameňujú, páči sa mi tento film. Má to svoje kvality aj slepé miesta, skôr tento film odporúčam pre tých čo majú aspoň trocha vzťah k hudbe a chcú sa trošku pozrieť na známejšie tváre z hereckého vesmíru. Za takmer dvanásť mesiacov natočiť takýto veľký film si žiada určitú pochvalu, (edit) po treťom zhliadnutí ma trošku sklamalo, že za tých 12 mesiacov to mohol spraviť ešte o trocha viacej veľkolepejšie, čo už aj tak nie je to pod 70%, takže tragédia to nie je. (Scenár- ten mohol o trocha podrobnejší, keďže som prečítal dielo Bedári, to čo chceli, aby tam bolo zdôraznené sa podarilo). Balada dopísaná. /85%/ () (menej) (viac)

hazdrova

Bedári sú skvelí až na druhé pozretie hlavne vďaka tomu, že človek už pozná pesničky. Dej sa ale občas dosť vďaka nim dosť zdržuje, čo prekáža keď to človek vidí prvý krát. Skvelé herecké výkony: Eddie Redmayne, Anne Hathawy a Hugh Jackman a ten malý Gavroche. Pesničky: Look Down, Empty Chairs at Empty Tables, I Had a Dream 4* ()

Duke90

To jsem se zase jednou spálil! Muzikály obecně příliš nevyhledávám, ale v takovém podání, kdy všichni "zpívají jak o život" a ještě k tomu zpívat neumí, je přímo nesnáším. Nejnovější zpracování Hugova románu mě zanechalo naprosto chladným a nasraným, protože ta stopáž byla ubíjející. Jak můžu nebohou Anne Hathaway litovat po tom nekonečném kvílejícím zpěvu? Vlastně všechny herce bych si radši představil v klasickém výstupu s normálními dialogy, ale docela mě překvapil Russell Crowe jak se s tím popral. Nejodpudivější výstup u mě předvedl Eddie Redmayne jehož líbezný hlásek už pomalu zaváněl teploušstvím. Já prostě nemůžu jinak... Jediná chytlavější píseň byla "Look down! Look down!" Já měl sto chutí se dívat dolů místo na obrazovku už po čtvrt hodině a k tomu si zacpat uši.... ()

Guinivieve

Čtu tady komentáře a nestačím se divit. Na co jste si někteří mysleli, že jdete do kina?! To je opravdu překvapení, že se v muzikálech zpívá. A že Bídníci nejsou veselohra. Tento muzikál je jedním z nejlepších na světě. Už se těším, jak si jej vychutnám i na plátně. ()

Freddie Mercury si hledá holku

Freddie Mercury si hledá holku

25.03.2013

A taky režiséra. Kandidáty jsou Blake Lively a Tom Hooper. O jaký projekt vůbec jde? Biografický film o zpěvákovi legendární britské rockové skupiny Queen prozatím nemá název, ale hlavní roli už má… (viac)

Hugh Jackman v thrilleru se zázračným scénářem?

Hugh Jackman v thrilleru se zázračným scénářem?

17.03.2012

Právě v Británii natáčí muzikálové Bídníky, potom si nabrousí drápy pro The Wolverine a začátkem příštího roku se vrhne na thriller Prisoners. Jde o dlooooouho připravovaný film, kolem kterého se… (viac)

Crowe jde po krku Jackmanovi

Crowe jde po krku Jackmanovi

12.09.2011

Už víte, že natáčení The Wolverine bylo opět odloženo, protože Hugh Jackman si chce zazpívat. Konkrétně ve filmové verzi muzikálu Les Miserables, inspirovaném slavným románem Victora Huga. Není divu,… (viac)

The Wolverine – prokletý projekt?

The Wolverine – prokletý projekt?

05.09.2011

Už ten příběh znáte. Katastrofa v Japonsku, odstoupení Darrena Aronofského, přesun natáčení na podzim. Teď se situace opakuje. Když už se myslelo, že pokračování X-Men Origins: Wolverine, inspirované… (viac)