10 vecí, ktoré na tebe nenávidím

• Česko Deset důvodů, proč tě nenávidím (viac)

V prvý deň v novej škole sa Cameron (Joseph Gordon Levitt) okamžite zaľúbi do Bianky (Larisa Oleynik), krásneho dievčaťa svojich snov. Jediný problém je, že Bianka má zakázané chodiť na rande... až kým na rande nepôjde aj jej nevľúdna a neobľúbená staršia sestra Kat (Julia Stiles)! Cameron sa tento problém pokúsi vyriešiť a vytipuje si jediného chlapca, ktorý by sa ku Kat mohol hodiť: záhadného zlého chlapca (Heath Ledger), ktorý má tiež škaredú povesť. (Disney+)

bouncer

Příjemná teenagerská komedie, která není nechutná a potěší hereckým obsazením. Zkrocení zlé ženy od Shakespeara dát do prostředí americké střední školy se nakonec nejeví jako tak nesmyslné a působí to celkem živě... ()

Hwaelos

Devadesátky se vším všudy. Vidět to v šestnácti, tak to sežeru i s navijákem. Takhle je to trochu guilty pleasure... ale zábavný, to zas jo. ()

Johny_fork

Netypická, nefekální teenagerská komedie, která je svým způsobem poměrně chytrá, lehce se dotýká shakespearovského tématu, aniž by ho urážela, fantastický Heath Ledger, ještě jednou škoda ho! V neposlední řadě několik povedených gagů (nejvíc mě dostalo to s těma debilama z vizuálního a pak všechny hlody od učitele literatury). ()

Seabeast

Pět hvězd z prostého důvodu - stará láska nerezaví. Film, co jsem viděl prvně na základce a stále mě baví, protože je radost ho sledovat, i když dopředu víte, jak to všechno dopadne. Každá postava má svůj specifický charakter a film nepostrádá spád a dle mě i nemá slabého místa ve scénáři. Má to nadhled, má to vtip a nebere se to zbytečně vážně. Ze všech těch Prciček a amerických teenage komedií má i pro mě hodnotu. V tomhle jsem se fakt našel a když je chuť, tak se rád k Deseti důvodům vracím, srdcovka... ()

JohnCZ

Ale jo, příjemná oddychovka. 100% předvídatelná, podle klasické šablony (sázka, nečekaná láska, hádka, usmíření, přeslazenej konec), s občas hodně naivními dialogy a místy lehce přestřelenými scénami (ředitelka) na hranici uvěřitelnosti. Ovšem má to řadu hodně vtipných scén (houpačka), výborné obsazení tehdy ještě celkem neznámých tváří a stylový soundtrack. Trapnou kompilaci nepovedených scén v závěru radši komentovat nebudu. ()

Marek1991

Pubertálna romantická komédia, ktorá sa mi v minulosti celkom páčila, postupne sa však tá iskra akosi stratila. Dnes som si ju pozrel len letmo, lebo zároveň s pozeraním toho som pracoval aj s počítačom a už ma to akosi ničím nevedelo zaujať, aby som pozeral len na to. Patrí to do rady brakov, ktoré Amerika vyprodukovala koncov 90. rokov a začiatkom milénia. Už chýbal len hamburger do ruky a do druhej americká vlajočka. ()

Crazer

Zábavná teenagerovská komedie ze školního prostředí, kterou si můžu pustit kdykoliv a kdykoliv mě zaručeně pobaví. Dobrá oddechovka, kde se člověk dobře odreaguje a vypne. ()

Torision

Hodně pohodová ač docela průhledná teenagerovská komedie, se sympatickým obsazením, kde je totálně nejlepší Larry Miller, jakožto otec, kterej nejspíš sežral všechno moudro světa, taky dobrej úměrnej příběh, kterej je zábavnej a vyhýbá se fekálnímu humoru. Navíc když k tomu připočtu dobrou hudbu vyjde mi dost cool oddychovka na hodně zkouknutí ! "Víš, můj kamarád Cameron má velkej zájem o Biancu Stratfordovou" - "Má bradavky s příchutí piva nebo co?" ()

corpsy

Voči americkým teeneagerským komédiám som bol a stále som skeptický. Ale občas vypláve na povrch takáto skvelá únikovka od bežných trablov a začnete dúfať, že skepticizmus nebol na mieste. Skvelá Julia Stiles a ešte lepší Heath Ledger v jednom z tých najvydarenejších kúskov žánru v 90. rokoch. ()

F.man

Teen komedie nikdy nebudou první filmovou ligou a nadstandartních snímku tohoto žánru bude vždy jako šafránu. Deset důvodů, ale patří k aboslutní spičče, kterou nepohrdnu naprosto nikdy. Skvělé obsazení, vtipný scénář, výborný soundtrack a navíc osobní vztah ke snímku... Možná jedno z mých největších Guilty Pleasure. You're asking me out? That's so cute! What's your name again? ()

Marsik

Dnešní odpočinkový (propelešený) den jsem si chtěl spestřit nějakým pěkným filmem. Nejlépe komedií ze školního prostředí. Po 12 letech od natočení tohoto filmu, jsem si ho pustil. A sedl mi velmi dobře. Někdo může namítat, že scénář je už ohraný, ale před 12 lety věřím, že to byla pecka. A i teď mě to hodně bavilo. Sympatické obsazení v čele s charizmatickým Healhem Ledgerem a soundtrack na jedničku. 75% (with J.) ()

ConanVJ

Filmek je klasická komedie ze středoškolského prostředí. Příběh je jednoduchý, hudba dobrá. Vtipných scén není tolik, ale zas to zachraňuje herecké obsazení, které se povedlo. Celkově se ve filmu neděje nic, co by nebylo vidět v jiných teen komediích a finále filmu je lehce předvídatelný. Mě se filmek na odreagování líbil a dávám mu 60% :) ()

berny2468

Koukám, že v poslední době se mi daří shlížet mým okolím (a nejen jím) značně přeceněné snímky. A tento dozajista do nich patří. 10 důvodů.... je vcelku zajímavou variací na Shakespeara, avšak podanou strašně povrchně. Herecké obsazení je zde však naprosto skvělé. Mnoho z herců udělalo slušnou kariéru. Ale scénář je tak strašně odfláknutý. Vcelku zajímavý a někdy i nápaditý příběh, který je zde však bohužel smrštěn do naprosto nereálné délky, aby postavy ve svém chování měli alespoň nějakou oporu. Každá postava zde má nějaký štěk, ale s žádnou se pořádně neseznámíme a rázem je konec. Je to značně nadhodnocena teenagerovská komedie odehrávající se na ulítlé škole, s rádoby cool postavami, která měla potenciál. Ale ten zůstal nenaplněn. Myslím, že tomuto snímku se budu ještě dlouho vyhýbat. 4/10. ()

Philippa

Ty dvě hvězdy za rozkošného Heathe Ledgera. Ale jako teenegerský film to může působit. Jsem holt už poněkud odrostlejší a náročnější divák. ()

Krt.Ek

Nenajdu deset důvodů, proč film nenávidět, nenajdu jich ani pět, na druhé straně ale nenajdu obdobný počet důvodů, proč film milovat. A když už jsme u té aritmetiky, tak to stylově zakončíme, nenajdu jediný důvod, proč film vidět podruhé, ale zase opačně, pokud filmy sledujete pro jednorázovou zábavu či abyste mohli mít na CSFD co nejvíce hodnocení to jde, nevidím důvod, proč s tímto filmem neztratit hodinku a půl života. ___ No ale teď vážně, možná jste poznali, že o filmu pár let po zhlédnutí téměř nic nevím. Vlastně jen to, co je zde možno přečíst, že se jedná o adaptací Shakespearova dramatu Zkrocení zlé ženy přenesené do modernějšího hávu, a že si jednu z hlavních rolí střihl Heath Ledger. Malá odbočka, jeho jméno nezmiňuji náhodou, nepochybně jste si všimli, že je zde, na CSFD, nesmírně oblíben, proto si vysvětluji, že se tento snímek dostal na velmi slušný počet hodnotitelů, valná většina diváků (respektive divaček) asi zatoužila vidět Heatha v jeho začátcích. Mimochodem, obsazení je vážně slušné, Julia Stiles a Joseph Gordon-Lewitt mají dnes také slušnou pověst a věrné fanoušky. Každopádně zpátky k tomu o čem jsem chtěl psát, i když si téměř na nic nevzpomínám, jsem schopen stát si za svým ohodnocením, kdyby přeci čímkoliv vybočoval z řady (na jakoukoliv stranu) asi bych si něco zapamatoval, nadprůměr a hluboký podprůměr se obtížně zapomíná. ___ Komentář sepisuji z čistě sobeckých důvodů, potřeboval jsem vědět, na kolik řádků natáhnu komentář k něčemu, z něhož si skoro nic nepamatuji. Omlouvám se tedy těm čtenářům k nimž se náhodou dostál a které zklamal (pakliže dnes ještě někdo od komentářů něco očekává). ()

Turiec

Príjemná romantická teenagerská komédia so sympatickými hlavnými predstaviteľmi. Žiadne hlboké umenie, ale pobaviť sa dá. ()

Meryl Streep jako šéfka ženských Expendables?

Meryl Streep jako šéfka ženských Expendables?

29.10.2013

Tak to je hodně bizarní představa. Kupodivu se ale nejedná o internetový klep, nýbrž o přání producenta Aviho Lernera, podepřené už i konkrétní nabídkou. Rokování taktéž probíhají s Cameron Diaz,… (viac)