10 vecí, ktoré na tebe nenávidím

• Česko Deset důvodů, proč tě nenávidím (viac)

V prvý deň v novej škole sa Cameron (Joseph Gordon Levitt) okamžite zaľúbi do Bianky (Larisa Oleynik), krásneho dievčaťa svojich snov. Jediný problém je, že Bianka má zakázané chodiť na rande... až kým na rande nepôjde aj jej nevľúdna a neobľúbená staršia sestra Kat (Julia Stiles)! Cameron sa tento problém pokúsi vyriešiť a vytipuje si jediného chlapca, ktorý by sa ku Kat mohol hodiť: záhadného zlého chlapca (Heath Ledger), ktorý má tiež škaredú povesť. (Disney+)

Jonash87

Příjemná romantická komedie se sympatickými mladými herci. Julia Stiles, kterou znám pouze z Dextera, hrála fajně a hezky se na ni koukalo, Joseph Gordon-Levitt se v té době ještě rozkoukával, málo zkušeností bylo dost znát, a Heath Ledger? Nesmírnej sympaťák, je převeliká škoda, že už tu pár let mezi námi neni, dnesby hrál v Hollywoodu první ligu. ()

MrPierc

Nadprůměrná komedie, kterou dělají ale jen herci. Sice je zápletka nudná jako vždy, ale kdo mě opravdu překvapil byla opět a zase Allison Janney jako ředitelka školy se sklony psát lechtivou literaturu :-). Vynikající byl Ledger a jeho protějšek Stillesová. Musím zde nejvíce vypíchnout role starostlivého otce ( byl prostě normální bojící se chlap o své dcery ) a toho průvodce školou, co mu namalovali na pusu ču*áka. ()

Langy10

Tenhle film mam rad. Presne to se mi libi komedie s romantikou to ma neco do sebe :)... hlavne svou roli zahral uplne bombasticky Heath Ledger R.I.P Heathe :( ()

Sinn

Ač se trochu stydím, tyhle teen komedie mě v určitý náladě hrozně baví, tím spíš když je to navíc volně šejkspírovský. Heath je fajn herec, i když tady mu stačilo se rozmile culit, Julia vtipná rebelka, Josepha beru snad ve všem a Fabio Andrew je pěkně (nechutně) doplnil. Takových mile vtipných teen komedií je poskrovnu. ()

Skleena

Je až s podivem, že se v americe dá natočit film pro teenagery, jehož hlavní myšlenka není propašovat do bezmála dvouhodinové stopáže co nejvíce nechutných vtipů se sexuální tématikou (většinou postavených na jednoduchém principu záměny nebo přistižení hlavního hrdiny v nějaké nevhodné chvíli rodičem/sousedkou/místní sexbombou...) a odhalených prsů, o jejichž přírodnosti lze přinejmenším pochybovat. Ne, že by mi takové pohledy vadily - ale na to se točí i jiné filmy, že. A proto je fajn, že 10 Things I Hate About You se dá v pohodě sledovat i bez toho všeho, co jsem vyjmenoval výše, navíc se člověk u sympatických herců a jejich neurážlivých výkonů čas od času i slušně pobaví. A přestože to asi není snímek, ke kterému by se průměrný divák pravidelně vracel, je fajn, že má po čem sáhnout (dvojsmysl, haha!), když chce zhlédnout jeden z těch ne úplně blbých amerických snímků z prostředí středních škol, závěrečných plesů a šťastných konců, kde vždycky všechno dobře dopadne, v zpočátku utiskované dobro zvítězí nad frajerským zlem a ústřední dvojice se oblizuje u zkreslených tónů nějaké poprockové kapely, která to všechno uzavírá. ()

Streeper

Nevím, jak se to stalo, ale tenhle film jsem viděla dnes poprvé. Je pravda, že občas jsem ho zahlédla v televizi, ale nikdy jsem neměla čas se na něj podívat a jsem moc ráda, že v rámci filmové výzvy na něj padla řada. Je to krátký film a tím pádem hezky rychle utíká, všechno tam krásně šlape, příběh se věnuje středoškolské problematice a lásce puberťáků. Jsem ráda, že se nejedná o žádný trapný komediální film, kde každý zvrací, onanuje nebo tráví hodinu na záchodě. Tohle je film, který bych pustila svým dcerám, než by šli na střední školu, je to milé, romantické a bohužel zřejmě i nepravdivé, jelikož na žádné střední škole nenarazím na kluka podobného Heathovi, aby se do mě zamiloval jako do Julie. ()

zuzinka2

Přestože teenegerské komedie nemám ráda, tenhle film mě potěšil. Výborní jsou oba hlavní představitelé a i příběh je o trochu lepší než jsem u tohodle žánru zvyklá. Celkově příjemných 60%. ()

DruidKarel

646. hodnocený film: Tak tohle byl pro mě suverénně nejstarší film, ve ktrém jsem viděl hrát Heatha Ledgera. Film je ale sám o sobě dosti průhlednej, i když zábavnej. Líbí se mi ta typicky americká naivita, s jakou to ti herci hrají. Proto by se raději Češi neměli už nikdy o nic podobnho pokoušet, protože tu na to nesjou herci. Neznámé a neokoukané tváře byly další příjemnou věcí. Nicméně 3* budou maximem. 3* ()

Kempe

Pořád si musím stát za svým - nejlepší teen komedie všech dob. Daleko předčí ty sprosté kraviny s nízkým budgetem, které se točí poslední dobou. A samozřejmě absence charismatických herců je v dnešní době hodně velký problém. Sorry jako, ale Ledger s Levittem byli, jsou a budou pánové herci. A je to vidět i ve filmu z dob, kdy ještě famous nebyli. PS: hlášky nestárnou ()

C0r0ner

Tak přece jenom se v těch žebříčcích občas najde film, který stojí za zhlédnutí. Byl to takový Bulšit light s parádně střelenými charaktery, dobrými fóry ("Jednou snědl živou kachnu." "Jo, ale bez zobáku a nohou.") a překvapivě fajn romantickou linkou. 80% ()

carly

zo Shakespearovej hry vybrali tie najlepšie časti a šikovne ich previedli do súčasnosti. hercov na stvárnenie týchto staronových úloh vybrali s presnosťou atómových hodín. medzi Heathom a Juliou to iskrí vo všetkých farbách a polohách. ostatní herci za nimi ani trochu nezaostávajú. všetky postavy aj postavičky tu majú svoje miesto (najlepší je ale predsa len Larry Miller). sountrack je dosť dobrý, aj keď na ňom chýba Patrickove zhudobnené vyznanie lásky. celé sa to skrátka podarilo na výbornú (a kto by odolal pokazeným záberom v titulkoch?) a Catina báseň je proste ... jedna báseň. ()

pakobylka

Příjemná, i když trochu přeslazená komedie s předvídatelným dějem. Nejsou to sice čisté 4*, ale jsem shovívavá - kvůli Heathu Ledgerovi. ()

pufina

Na první pohled teenagerovská americká komedie. Ale má svůj nádech originality, co člověka nepřestane po chvíli nudit. A 10 důvodů proč se na to podívat? - 1) Julia Stiles. 2) Heath Ledger. 3) Vidět 18 letého Jesepha Gordona-Levitta a´la neuvěřitelné ucho - to stojí za to! 4) Není to typická americká komedie. 5) Nemusíte se bát otravných náctiletých krav na každém kroku (na rozdíl od jiných "teen"komedií). 6) Inspirace u Shakespearea. 7) Scéna s navlíkáním těhotného břicha je výborná. 8) Snažení Heatha Ledgera také stojí za to a ta scénu zpívání je skvělá. A taky spisovatelský talent paní ředitelky pobaví. Každopádně je tam mnohem víííc scén, co stojí za pozornost, ale nesmím to všechno vykdákat napřed. 9) Dá se na to koukat víckrát než jednou. 10) Nedá se u toho nesmát. ()

c.tucker

Jedna z nejlepčích teenagerovkých komedií, prostě taková klasika bez které to nejde. Je zde plno nezapomenutelných hlášek a otec, který je naprostý klasik mezi všemi, ale abych nezapomněl na Joeyho, který je geniální nadutec ať už předvádí spodní prádlo nebo plavky. Ještě k tomuto úžasný soundtrack. ()

Riley

Největší problém této komedie je, že hlavní zápletka filmu je tak stupidní, že to nejde ignorovat. Jinak ale koukatelné. 45% ()

Meryl Streep jako šéfka ženských Expendables?

Meryl Streep jako šéfka ženských Expendables?

29.10.2013

Tak to je hodně bizarní představa. Kupodivu se ale nejedná o internetový klep, nýbrž o přání producenta Aviho Lernera, podepřené už i konkrétní nabídkou. Rokování taktéž probíhají s Cameron Diaz,… (viac)