10 vecí, ktoré na tebe nenávidím

• Česko Deset důvodů, proč tě nenávidím (viac)

V prvý deň v novej škole sa Cameron (Joseph Gordon Levitt) okamžite zaľúbi do Bianky (Larisa Oleynik), krásneho dievčaťa svojich snov. Jediný problém je, že Bianka má zakázané chodiť na rande... až kým na rande nepôjde aj jej nevľúdna a neobľúbená staršia sestra Kat (Julia Stiles)! Cameron sa tento problém pokúsi vyriešiť a vytipuje si jediného chlapca, ktorý by sa ku Kat mohol hodiť: záhadného zlého chlapca (Heath Ledger), ktorý má tiež škaredú povesť. (Disney+)

Sfinkter

Několik humorných okamžiků a hlavně sympatičtí herci dělají z tohoto snímku něco, čemu se nebudu podruhé bránit. A na Heatha si zavzpomínám vždy rád. ()

Lachtaan

V páru se už od pradávna zákonitě nejlépe sledují romantické komedie, já bych si ty klasické bez větší snahy o invenci už ani sám do sebe nepustil. Naštěstí jsme dneska sáhli po provařené a osvědčené klasice, na níž jsem pohlížel už delší dobu s pocitem studu, že jsem jí stále neviděl. A ačkoli poskytuje nádhernou Julii Stiles, snaživého Ledgera i Gordona-Levitta, tak je pořád jen pouhopouhou jednoduchou variací na známou Shakespearovu hru. Na propršené odpoledne dostačující. [viděno na Disney+ 14.4.2023] ()

lennyd

Sestry Stratforodovy (Julie Stiles a Larisa Oleynik) studují na střední škole, což je ten správný čas prohánět kluky a tak. Bohužel Kat je zklamaná ze svého předchozího vztahu, a je vůči svému okolí hodně nepřizpůsobivá. A navíc jejich otec stanoví pravidlo, že dokud Kat nepůjde na rande, nesmí ani mladší Bianca. Jak tedy "Zkrotit zlou ženu" ? ... Pro mě jedna z nejlepších teenagerovských komedií, který se pyšní velice hvězdným hereckým obsazením (Heath Ledger, Julia Stiles, atd, atd), a také docela zajímavou a vtipnou zápletkou. Narozdíl od podobně situovaných komedií, se tato obešla bez "fekálního" humoru, a většina scén působí velmi zábavně (však se několik scén dočkala i různých parodií v jíných filmech)... Prostě, to lepší co se mezi teen-komediemi dá vidět.. ()

Beky

...totální průměr!!!..ale jsou daleko horší komedie..navíc tady je opravdu vypečené obsazení...a dá se na to bez problémů dokoukat aniž by jste otáčeli oči do lebky:)))!!..50%!! Jednou větou: Vašim holkám se to bude líbit:)))) ()

July

Zpočátku to vypadalo jako obyčejná americká středoškolská komedie, tedy nic moc. Ale Ledger a Stilesová byli oba skvělí a tvořili rozkošný pár :-), ostatní spíše jen sekundovali. Bez nich by film asi za moc nestál, ale takhle jsem se velmi příjemně pobavila. Rozhodně lepší 3*. ()

Monoxid

Přestože je příběh zkopírovaný od Shakespeara, je to jedna z nejoriginálnějších středoškolských komedií... Jo a navíc tam hraje H. Ledger. ()

majxik

Krocení zlé holky a balení krásné holky, které jsou shodou okolností pod jedním otcem který té krásnější dává pěkně zabrat. To vše doplňuje náš hlavní hrdina... po pravdě až na konec si drží film pěknou laťku, tak to necháme u toho lehkého nadprůměru. ()

T-pack

Možná je to i tim, že jde o takovou malou Shakespearovu adaptaci, ale tenhle snímek měl na začátku vážně co nabídnout. Nejen hlavní dva hrdinové pokořili některé mé představy o filmech pro teenagery. Ohromně silnou stránkou začátku snímku pak byl hlavně humor, ale tady musím zdvihnout ukazováček - skvělé vtipy se nepodařilo udržet do konce a hlavně tu byl mírně nevyužitý potenciál. Po tom, jak skvělý začátek mi byl naservírován je ovšem naprosto trestuhodné, že film sklouzl do kategorie romantických komedií zcela neskrývavým klišé způsobem. Velká škoda promarněných příležitostí, jak udělat ze snímku něco víc, ale čtyři hvězdičky rozhodně není málo. ()

Tomik.

Výborné! Skvělí herci, dobrá zápletka (místy sklouzává do otřepaného klišé, ale takových míst je zde opravdu poskrovnu), luxusní hudba. Konečně pořádný film, který se právem honosí titulem "romantická komedie". K tomu všemu se to točí kolem Shakespeara, můj oblíbenec. Velmi jsem se bavil, super film. Už jen na úplném začátku, když jsem slyšel několik svých oblíbených skladeb mi bylo jasné, že na tom něco bude. A bylo. Nechápu, proč to není ani v červeném hodnocení. Procenta zde vůbec neodpovídají realitě. Rozhodně doporučuji, velmi vkusná a příjemná záležitost. :) ()

venison

Moderní teenagerovské zpracování "Zkrocení zlé ženy" je originální, vtipné, milé a příjemné podívání.. Skvělá herecká přetahovaná Heatha Ledgera (budiž mu zem lehká) a mé oblíbené Julie Stiles.. Perfektní vedlejší roličku otce si vystřihl Larry Miller! :-) Zkrátka tenhle film miluju :-) ()

Pavlínka9

Film mé puberty :D :D Jinak to ani nešlo, když moje nejlepší kámoška byla zamilována do Heatha Ledgera a toto jsem viděla nespočetkrát a Příběh rytíře ještě víckrát. Heath Ledger i pro mě měl určité charizma - i v pozdější části jeho kariéry. Ten jeho krásný úsměv, ten dokáže mě i plno jiných lidí dostat do kolen ( i dnes po tolika letech). A hlavně - tento úsměv a vrásky kolem úst jsou jedinečné a má je jen málokdo a naštěstí mám kolem sebe další dva, kteří jakoby mu ten úsměv ukradli a bohužel tomu nejde neodolat... :) Film je sice klasickou puberťárnou :) Ale vždy mě pobaví a dostane. Ať svými hláškami ( "Máme další problém. Bianca říká, že prej Kat má ráda hezouny." "Chcete říct, že nejsem hezkej?" :) Skvělá scéna, při které se na sebe jen dívají a postupně jím dochází co mají na mysil :D "Kdo Ti zbouch ségru?" :) A teď Ti předvedu plavky :D a plno další. Nezapomenutelný výstup na hřišti, kdy Ledger zpívá a baví půlku školy. Otec gynekolog, který varuje své dvě dcery před nechtěným těhotenstvím a opilecký taneček na party, kdy Bianca po pár tequilách ukáže, co v ní je :) Sice jsem Julii Stiles musela překousnout, jelikož není mou favoritkou, ale proto tam pro mě byla náhrada v podobě Josepha Gordona Levitt, do kterého jsem se zakoukala právě při tomto filmu :D ()

Moogwi

Pro mě osobně tedy nejlepší film pro teenagery, který přece jenom tak trochu vybočuje z dlouhé řady slaďáren ... nicméně musím připustit že jsem tak trochu zaujatý, páč mi to hodně připomnělo určité životní zkušenosti a postavy, které jsou si s filmem až nápadně podobné :)) ()

Master19

Sladké jako kilo tureckého medu, průhledné jak čerstvě vysleštěné okno, ale i díky skvělým gagům (tělocvikář postřelený šípem mě úplně odrovnal) kupodivu svěží komedie pro nenáročné chvíle. ()

Meryl Streep jako šéfka ženských Expendables?

Meryl Streep jako šéfka ženských Expendables?

29.10.2013

Tak to je hodně bizarní představa. Kupodivu se ale nejedná o internetový klep, nýbrž o přání producenta Aviho Lernera, podepřené už i konkrétní nabídkou. Rokování taktéž probíhají s Cameron Diaz,… (viac)