10 vecí, ktoré na tebe nenávidím

• Česko Deset důvodů, proč tě nenávidím (viac)

V prvý deň v novej škole sa Cameron (Joseph Gordon Levitt) okamžite zaľúbi do Bianky (Larisa Oleynik), krásneho dievčaťa svojich snov. Jediný problém je, že Bianka má zakázané chodiť na rande... až kým na rande nepôjde aj jej nevľúdna a neobľúbená staršia sestra Kat (Julia Stiles)! Cameron sa tento problém pokúsi vyriešiť a vytipuje si jediného chlapca, ktorý by sa ku Kat mohol hodiť: záhadného zlého chlapca (Heath Ledger), ktorý má tiež škaredú povesť. (Disney+)

opatstviolov

Klasická teenagerská romantická komedie, která se řadí k těm nejlepší z tohoto žánru. A není divu, je to doopravdy skvělá podívaná, která nezklame. 10/10 ()

gapa466

Milé, občas vtipné, občas nesmyslné, ale koukatelné. Taková americká teenegerovská klasika. Hezký holky, hezcí kluci, nějaký nešika a frajer ve vedlejší roli. Pak tam ještě přidat boomera otce. Dále pokud možno free učitele. Jo a na dochucení nějaký gag (třeba trefit učitele do zadku šípem - to zabírá spolehlivě). Věkové rozdíly mezi postavami mi přišly obrovské, a to nejen myšlenkové. Dvě hlavní postavy byly spíše už dospělé (nebo VŠ). Další dvě spíše děti (ZŠ). Celé se to odehrává na SŠ. Julia Stiles opravdu pěkná. Věřím, že i Heath Ledger má své obdivovatelky. (první dvě *). Třetí  * za návrat myšlenkami do bezproblémových let. A víc už asi nic.  Snad jen: Shakespeare je nesmrtelný. ()

SLPHR

Komedie, která mě opravdu bavila. Film je natočen podle divadelní předlohy Zkrocení zlé ženy. A přesto, že nemám moc rád, když se klasická díla vkládají do současnosti, tady mě to bavilo. Pokud bych nevěděl, že předlohou je nejlepší dramatik, pravděpodobně bych to nepoznal. Ale nejlepší na celém filmu je samozřejmě Heath Ledger, který hraje výborně, jako vždy. ()

krysonoha

Jeden z nejvíc overrated filmů co jsem viděl ( patří k tomu i Spider-man Bezdomovec). Postavy jsou prázdné a jsou to jen steorotypi amerických studentů.- 16% ()

Bluemasej

Kdyby teenager coming of age dramaturgie vůbec neexistovala nikdo by si toho ani nevšiml a tento snímek je zdárným příkladem. Jedno nafouklé pubertální klišé, které se sype jedním konzumním směrem. Snaží se naparovat předlouhou od Shakespeara, ale jediné čím se může pyšnit je vynikající herecký výkoneon Heatha Lengera, což muselo být s prázdným scénářem a režijí ovládanou produkcí velmi těžké. ()

jirikzaboj

Snažil jsem se na to po letech koukat očima tehdejší doby a tak mi to vykouzlilo krásný úsměv na tváři, protože ve své době byl tento teen žánr neotřelý a nejelo se moc podle nějakých předchozích postaviček, filmů, či předloh. Navíc je to fakt skvělá modernizace Shakespeara s dnes už legendami Hollywoodu na jejich počátku a zkrátka je ten film pro mě kouzelným feel good filmem, který si chci vždy pustit ve špatném moodu. Julia tady byla mimochodem moc hot. Chápu, že se stala po tomhle filmu idolem mladých slečen a snem mladíků. ()

Meryl Streep jako šéfka ženských Expendables?

Meryl Streep jako šéfka ženských Expendables?

29.10.2013

Tak to je hodně bizarní představa. Kupodivu se ale nejedná o internetový klep, nýbrž o přání producenta Aviho Lernera, podepřené už i konkrétní nabídkou. Rokování taktéž probíhají s Cameron Diaz,… (viac)