Filmová adaptácia jedného z najvýznamnejších muzikálov 20. storočia, ktorý je kritikou spoločenského a politického konzervativizmu, odsúdením vojny vo Vietname, a zároveň oslavou hnutia hippies a ich ideálov. Vidiecky mladík Claude pricestuje do New Yorku z rodnej Oklahomy, aby vstúpil do armády a následne odišiel bojovať do Vietnamu. V Central Parku sa však zoznámi so skupinkou voľnomyšlienkárskych hippies, ktorí celkom zmenia jeho pohľad na život. (RTVS)

nascendi

Ďalší nedotknuteľný film, ktorý akademici zabudli nominovať na Oscara. Za nedotknuteľný ho považujem napriek tomu, že muzikál nepatrí k mojim vyhľadávaným hudobným žánrom, hnutie hippies ma neoslovilo, nenosím dlhé vlasy a neochutnal som LSD. K pocitu pohody mi stačí pustiť si soundtrack alebo celý film, vychutnávať si, ako všetko speje k tomu impozantnému záveru, pri ktorom sa za fantastickej hudby plní brucho dopravného lietadla vojakmi posielanými bojovať nevediac za čo a premýšľať pritom, podľa čoho tí americkí akademici navrhujú nominácie. ()

Slarque

Vlasy jsou pro mne jednak nejlepším muzikálem a také nejlepším filmem Miloše Formana. Vynikající adaptace divadelního muzikálu s parádními výkony Johna Savageho a Treata Williamse a řadou nezapomenutelných písní. ()

Rocky62

Jestli je nějaký žánr, kterému se snažím obloukem vyhýbat, tak je to muzikál a kdyby se režie tohoto filmu ujal někdo jiný, ani ve snu by mě nenapadlo se na něj podívat. Nakonec musím uznat, že se vůbec nejedná o špatný film. Choreografie je úctyhodná, některé písně zahřejí a střih je perfektní, ale přesto je to v mém případě spíše lepší průměr. Snad mi "hippyman" odpustí... :-) ()

klerik

Tak známy, tak starý a tak úžasný film! Mal som zimomriavky už pri prvej scéne a na konci som mal čo robiť aby som neprestal dýchať. Myslel som, že Forman ma nikdy neuchváti, ale toto je zážitok na celý život. Skvelý Treat Williams, úžasná hudba, silná výpoveď (nielen) jednej generácie... ()

Chrustyn

Po ohromném úspěchu s "Přeletem nad kukaččím hnízdem" se Miloš Forman vydal do vod muzikálu tímto velice slavným a dnes již kultovním snímkem. Film se zaměřuje na éru hippies a tudíž se jedná o dílo silně kritizující společnost a samozřejmě i válku ve Vietnamu. Tato kritika je zde ztělesněna chytlavými songy z nichž minimálně první musí znát každý. Písně jsou různé ať už rychlé, divoké, hýřící energií a životem, tak i pomalé a klidné. O hereckých výkonech se v muzikálech moc mluvit nedá ale zúčastněné postavy si dokáží diváka získat natolik aby k nim cítili určité sympatie. Pokud bych měl některého herce přeci jen vyzdvihnout byl by to vlasatý Treat Williams, kterému jsem díky jeho roli odpustil i to, že nás v posledních několika letech bombarduje snímky, kterým by se smál i sádelnatý Seagal. Ve všech směrech povedený muzikál, který sice po svižném úvodu začne trochu ztrácet ale konečné hořké "překvapení" vše zachrání. ()

korbitch22

perfektní muzikál na skvělé téma,bez známých a neokoukaných tváří,pod taktovkou skvělého režiséra.dlouhou dobu,jsem se vlasům vyhýbal,nevim proč ale vlastně před formanovými filmy vždycky.až moje dráhá matka,mě přesvědčila a já rozhodně nelitoval. ()

ainny

Klasika jejíž konec se mnou před lety, kdy jsem Vlasy viděla poprvé, pořádně zamával. A dlouho jsem neměla odvahu si ji znovu pustit. Teď když už vím jak dopadne a trauma bylo překonáno se na ni dívám znovu a znovu, protože na něco tak parádního se nedá nedívat. A ani při xxxxté repríze se nedá na konci nebrečet. Život je jedna velká náhoda a před osudem se nedá utéct. ()

classic

Miloš Forman si ma týmto atypickým muzikálom veľmi nezískal, ale čím viac ma bavil až vtedy, keď si dvaja kamaráti vymenili úlohy, a tým pádom, zásah do čierneho ! K problematike Vietnamu - sa dá vyjadriť rôznymi spôsobmi, najlepšie filmovými, rôzne - významné snímky vznikli, u významných režisérov, ale neviem, či som videl urobený film takouto formou ? Najlepší herecký výkon - bezpochyby podáva, Treat Williams - ako REBEL - George Berger, pred ktorým má PARTIA - rešpekt, autoritu, je takým živelným ťahúnom celej partie, kde dostáva jeden - osudný nápad, ktorý ho bude stáť - život. De - facto, každá vojna je nezmyselná, umierajú tam mladí, a to zbytočne, a tento snímok protestuje spevom a tancom na počesť všetkých tých, ktorí zahynuli vo Vietname. Forman si prizval na spoluprácu - kamaráta - kameramana - Miroslava Ondříčka, a je to poznať - ten zápal, ako sníma postavy. Trochu zvláštny - výbušný muzikál, ktorý sa dotkol presne toho problému, o ktorom sa hovorí, s dobou, kde sa odohráva, so životným štýlom, ktorý evokuje tieto nálady, pocity a pod. ()

mcb

Skrz naskrz průměrný muzikál, ve kterém se spíše než tančí a zpívá, jen zpívá. A to je docela škoda. Až na silný závěr, nic co by mě okouzlilo. Když máš dlouhý vlas, nechoď mezi nás :) ()

jojinecko

K Formanovi pociťujem rešpekt, ale Hair je v mojich očiach "len" o niečo lepší ako Taking Off, teda motá sa to okolo priemeru.. Celkovo ma éra prešťastných hipíkov neberie a napriek nespornej kreativite a opätovnej potrebe zakomponovať do deja pocit "neslobody" (tak blízky Formanovým pocitom súvisiacich s emigráciou), by som si vystačil s pár jednotlivými silnými scénami radšej ako s celkom. ()

evulienka3

"Je nás pár, jsme generací poslední. Jdem, o hladu zimou schoulení. Čtem o sobě pravdu leda z úmrtních oznámení v týden starých novinách....Kéž slunce svítí, kéž slunce svítí nám, kéž svítí nám..." Nezažila som dobu hippies, ale tento film a samozrejme hlavne pôvodný muzikál (milujem, ktorú koľvek verziu tohto diela) mi pomohlo ju pochopiť. ()

anais

Perfektní hudba, kvalitní příběh. Formanovi se podařilo z divadelních postav ukovat skutečné filmové charaktery. Jediné, co mi vadí, je přílišná divadelní stylizace některých scén. Kdyby se dokázal úplně odpoutat od předlohy, mohl vzniknout film-muzikál. Tohle je „jen“ divadelní adaptace. I přesto dokáže mnoho scén diváka takřka zdvihnout ze židle – Bergerova chůze po stole nebo závěrečný odlet do Vietnamu. ()

honajz

Jako květinový muzikál dobrý. Jako nějaká psychologická sonda do myšlení mladých a jejich rodičů trochu mimo. Téma, které u Formana funguje s reáliemi, jež dokonale zná, tady nefunguje už jen proto, že má reálie z druhé ruky. Už zde se projevuje Formanova snaha cpát do filmů jako téma svobodu jedince, a to i takovou svobodu, která je nezodpovědná, nemorální, a omezuje svobody druhých lidí. ()

Zemřel herec Treat Williams

Zemřel herec Treat Williams

13.06.2023

Ve věku jednasedmdesáti let zemřel americký herec Treat Williams, většině diváků známý zejména díky ztvárnění jedné z hlavních rolí v muzikálu Vlasy režiséra Miloše Formana. Smutnou zprávu médiím… (viac)

Miloš Forman 1932 - 2018

Miloš Forman 1932 - 2018