Pach krvi 4: Krvavý počiatok

• Česko Pach krve 4: Krvavý počátek (viac)
všetky plagáty

Skupina vysokoškolských studentů, kteří uvízli ve vánici, nachází útočiště v opuštěné nemocnici. Tu však obývá rodina vraždících kanibalů. Izolované sanatorium uprostřed divočiny v Západní Virginii je opuštěno od chvíle, co se podařilo uprchnout venkovské rodině kanibalů, která se zatoužila pomstít svým věznitelům. O několik desetiletí později hledá v oné nemocnici skupina vysokoškolských studentů útočiště před sněhovou vánicí, jež jim zmařila plány na víkendové lyžování. Když se ale studenti setkají s bývalými pacienty sanatoria, mají jenom dvě možnosti – bránit se... nebo zemřít! (HBO Europe)

Hezonja7

Nejslabší ze všech dílů Wrong Turn, ikdyž mám slabost pro tyhle krváky tak je to znovu,znovu,znovu a znovu to samé. Partička mladých lidí/vysokoškoláků výletníků se porouchá/poníčí/změní plán cesty(cílu), následně jsou vyvraždováni skupinkou kanibalů, prakticky hodnotíme jenom způsoby úmrtí a atmosféru filmu. Velmi špátný byl úvod filmu nemyslím tím únik kanibalů ale to co se děje v sanatoriu za hraní nějaké muzikálové hudby, to bylo otřesné. ()

Agonie odpad!

Určitě mnohem lepší než předchozí díl. Problém je, že příjemnější zážitek než třetí díl by bylo i mlácení hlavou do zdi. ()

Bossi123

Tento díl přinesl asi tolik, co jsem od něj očekával, tedy stejnou, ne-li o něco větší brutalitu než v předchozích dílech a také více propracované jednotlivé postavy. Myslím, že O'Brien pojal tento snímek velmi kvalitně, byť v některých aspektech byl o něco slabší, než jeho předchůdci Rob Schmidt a Joe Lynch (síla příběhu, námět apod.). Nicméně oceňuji vizuální efekty, které jsou znatelně lepší, než u předchozího dílu, byť je dělí pouhé 2 roky (především propracovanější masky mutantů). Ovšem (vzhledem k tomu, že se jedná o béčkový film), se zde vyskytuje velké množství klišé. Zaprvé, hlavními postavy tvoří skupina mladých lidí, což můžeme pozorovat nejen v každém díle této "mini série", ale i ve filmech Hory mají oči (i když zde pouze částečně), Jack in the box 1, 2 či v seriálu American horror stories apod. Dále bych pak zmínil některé scény, které jsou naprosto nepravděpodobné, jako je třeba scéna na počátku, když skupina přijede zrovna do té nemocnice, kde byly před dvaceti lety provozovány experimenty a výzkumy na zmutovaných lidech. Ovšem atmosféra, kterou dokázal O´brien vytvořit, je naprosto dokonalá, takže to kompenzuje předchozí nedostatky. Za mě proto všechny hvězdy. ()

johnsnow

Plusové body za prostredie blázinca a naozaj drsné killy, to porciovanie som preskočil. Záver síce očakávaný, keďže už názov napovedá, že ide o počiatok a títo traja sú evidentne tí traja s prvého partu. Avšak tá pasáž s tou čo išla po pomoc tá mi prišla ešte krutejšia ako posledná scéna. ()

Nikolas__

Tohle snad není možný - jak jim to mohlo projít.. Každopádně na čtyřku pachu krve jak to skvěle přeložila česká distribuce (jakoby ta značka sama o sobě už nepůsobila lehce dementně), jsem se vrhnul jako poslední. Měl jsem k tomu pár důvodů, např prostě nemusím horory co se odehrávají v psychiatrických léčebnách (i když opuštěných). Rekapitulace mého vztahu k předchozích a nadcházejícím dílům nikdy neuškodí, tudíž jedničku jsem měl rád jako docela dost fajn slasher, po shlédnutí dvojky Dead End jsem se do ní trošku zamiloval hlavně díky atmosféře. Trojka dopadla těžce v průměru, pětka byla fakt dost otřesná vlastně kvůli všemu, bylo tam těžký hledat věci a prvky které fungovali,  masky stály za nic. No a potom šestka a sedmička mi přijdou celkem v pohodě. Nebyl bych na to tak přísný. Všichni tady vyzdvihují gore scény, které mi ale přišli naprosto na píču (z většiny), takže žádný vrchol žánru se nechová. Začátek je hroznej, celá první polovina je prostě strašně úmorná. Druhá taktéž není nic nadprůměrného, ale sem tam se tam hodí nějaká napínavá scéna. Pro mě hrůza ale o kousíček snesitelnější než pětka.. 3,5/10. A miluju tu závěrečnou skladbu ! ()

MFZB

Spokojný nadmieru, asi ide o najlepší alebo teda najkrvavejší diel celej série. Možno som ani nečakal, že to bude atký gore masaker a tým pádom ma to celkom milo prekvapilo. Síce čo by som vypichol, tak asi len tie stupídne dialógy a "herecké" výkony ináč parádka riadna. Gore efekty fakt skvelé, v máloktorom filme sú tak dobre spravené, a hlavne aby som nezabudol, tak lesbické scény parádka, to hneď na úvod na také nakopnutie, masky taktiež parádka, ale tie sa väčšinou v každom hixploitation dobré (na to, že týchto filmov neni až tak moc, alebo ja teda nemám na ne šťastie)...Asi najväčším problémom nízkych hodnotení a celkovo upadajúceho hodnotenia filmu bude názov samotný. 100% kebyže sa film inak volá, tak by bol ostatnými kladnejšie prijatý...Toť vsio.70% ()

veverysiak

Detaily, detaily, detaily, pri takýchto na prvý pohľad jednoduchých pokleslých žánroch práve tie bývajú poväčšine základom akej-takej úspešnosti, tak skúsme len tak námatkovo - prečo si ako scenárista nedať tú námahu, potiahnuť o dve noci dlhšie a neprerobiť aspoň tie najväčšie debiliny na prijateľnejšie a logickejšie scény, prečo si neodpustiť aspoň spolovice vnášanie totálne krepých dialógov, prečo nevytrieskať z tých ešte neokukaných tváričiek aspoň trochu herectva, prečo výprava zbytočne premrhala prašule na vymaľovanie akože štvrťstoročných neudržiavaných interiérov ponurého blázinca, prečo rejžovi nevadili snehobiele periny tamtiež, prečo nám bračekovci stratili niektoré výrazné prvky degenerácie, a takto by sme mohli ešte ďalej vytýkať, lenže aký to má význam, keď príde Päťka a my sa na ňu s bláhovou nádejou opäť vrhneme, takže 50%. ()

Ondrew

Des a hroza. Avsak nie preto, ze by samotny film mal tendenciu cloveka vystrasit, skor presne naopak. Ak neratam krvave sceny, potom ostavaju akurat vskutku otrasne herecke vykony plne chaosu, nelogickosti a... a... skratka, pocas sledovania som sa modlil, aby uz konecne vsetci pochcipali, ehm. Nechapem preco sa O'Brien vobec obtazoval tocit stvrte pokracovanie, ked uz i treti diel bol, prinajmensom, totalne mimo. Od odpadu styrku deli len malinky krocik, aspon v mojom pripade rozhodne. 20%. ()

Hucocaky

Som sklamaný a to dosť lebo na 4 časť som sa veľmi tešil, odfláknute na totálku. Všetok strach a hrôza z minulých častí sa vytratila. Nechápal som komický začiatok, trápne suché dialógy bez myšlienky. dve hviezdičky asi len za ten koniec. ()

mantisak

Co se týče děje ten je stále stejný jako v předchozích dílech... (jen se to neodehrává v lese, ale na opuštěné klinice...) vyšinutá a zmutovaná rodinka kanibalů, která loví partu lidí, protože má hlad... nadruhou stranu i tak se na to dobře koukalo... navíc některé scény jsou dost nechutné ... například když si z jednoho znich kousek po kousku ukrajovali, vařili to v oleji a krájeli si k tomu cibuli... a on stále žil a musel se dívat jak ho pomalu svačí...... jen jsem nepochopil co to bylo za nápad nechat je žít když je měli chycené v cele...... 4* pekny horor na večer... (až na ten začátek... ten byl přehnaný a místo hororové atmosféry ve mě vyvolával smích) ()

Abalzo

No dobře, oproti 3. dílu o něco lepší, především zasněžená krajina byla fajn, ale pořád naprostá hovadina, předvídatelná, bez nápadu, s naprosto stupidními postavami. Doufám, že už dají pokoj a další díl nenatočí. Už fakt není o čem. ()

BartYs odpad!

Nespletl si někdo kategorii ? Nepatří todle náhodou do komedie ? Dlouho jsem se takhle nezasmál , doporučuji všem skvělá komedie, ale jelikož to je v kategorii horror , tak letí rovnou do odpadu:) ()

Hunys

Že se ani nedivím, že to není přeloženo. :D Todle je už totální blbost a paskvil dohromady. Výjimečně nezměnili režiséra a tak natočil i 4 díl. Ve 3. díle zničeho nic někde na raftech a hned během 5. minut mrtví. Zde to samé a proč se nedivím. Útěk v sanatorium a zase nás postavil před hotovou věc. Během 5. minut několik lidí mrtvých a raněných. Nic méně aby zjemnily tuto scénu hned po ní navážou sexuální, která se odehraje už o několik let později. Co to je ??? To je fakt hrůza. Jak v každém z předchozích dílů začnou postupně a systematicky vraždit jednoho po druhém. Jedna se rozhodne odjet na lyžích pryč a najít pomoc, bohužel se ve filmu nedozvídáme co se s ní stalo. Ještě 2 ženy se zachrání, ale svojí blbostí přijdou obě o hlavu. Nic méně by mě zajímalo proč ty zrůdy mají vždycky odtahové auto, stejný typ, stejná barva a věřím tomu, že i kdybych se koukl na ostatní díly zjistil bych, že má i stejné šrámi. Je to strašně úchylné. Grafika a počítačový triky postoupili s dobou. Tak aspoň jedno +. ()

LCH

Tak po dvojce a trojce je tady čtvrtý pokračování Wrong Turn a musím říct, že tentokrát musím dát 4 hvězdy ! Procentuálně to vychází na (75%). Takže na ty čtyři hvězdy to vyjde. ()

Desmi

Nesmyslný příběh, nulová hororová atmosféra a napětí na bodu mrazu. Nenašel jsem zpětně jediný důvod, proč film doporučit. Tohle je jedna velká nuda. Nebýt toho nechutného porcování obětí, nemělo by to s hororem moc společného.. ()