Po smrti Roberta Kinga, významného ropného magnáta a osobného priateľa „M" (Judi Denchová), vyšlú Jamesa Bonda (Pierce Brosnan) dohliadnuť na bezpečnosť Kingovej dcéry Electry (Sophie Marceauová), ktorá prevzala otcov podnik a stavia na území Kazachstanu ropovod. Electra má zároveň Bondovi poslúžiť ako návnada na dolapenie Viktora Zokasa alias Renarda (Robert Carlyle), obávaného a krutého teroristu. Ten vďaka strele, ktorá mu prenikla do miechy, necíti žiadnu fyzickú bolesť. Po príchode na miesto však Bond zistí, že Renard a Electra v skutočnosti pracujú spoločne. S výdatnou pomocou americkej jadrovej fyzičky doktorky Christmas Jonesovej (Denise Richardsová) a starého známeho Valentina Žukovského (Robbie Coltrane) musí Bond zabrániť rafinovanému plánu zločincov, ktorí chcú odpáliť atómovú bombu blízko Istanbulu a odrezať Západ od ázijských zásob ropy. (TV JOJ)

RADX1

Slušný námět a nabité akce. Kazil to trochu začátek kdy mi přišly akce sic relativně unikátní, ale velmi slabě propracované do detailu - chvílemi to už mírně čpělo béčkovostí z osmdesátých let a ne dílkem z přelomu tisíciletí. ()

Freakyy

Ta projížďka na loďkách nemá chybu. Jeden jedinej záběr a měl sem ten film rád ještě předtím než sem ho poprvý viděl. Asi nejlepší 007. ()

cooler

Nové Bondovky jsou hlavně akční jízdou.Ani Jeden svět nestačí není ničím jiným.Naštěstí se za kameru postavil zručný režisér a výsledek je o něco zajímavější než předchozí Zítřek nikdy neumírá. ()

Tomoso18

Tento film možno ohodnotiť veľmi jednoducho - dejová línia veľmi dobrá, herecké obsadenie super a Pierce ako James Bond nemá chybu. Táto postava je pre neho ako vytvorená a pôsobí úplne prirodzene. V skutku je to klasická bondovka, ktorá nesklame, ale ani nespôsobí, že mám chuť pozrieť si ju ešte raz. ()

Ekdahl

Solidní bondovka. Brosnan jako Bond u mě zcela v pohodě, možná je to trochu zbytečně velkej hezoun, ale i tak o třídu výš než ta mlátička Craig. Děučata fešná (zejm. Marceau: ten šarm a aristokratický grády, toť výsledek staletého pěstění vysoký francouzský kultury/civilizace, např. u amerických hereček tohle člověk nevidí). Zápletka ucházející, oceňuji dějový twist se slečnou Elektrou Královou a postavu magnáta Žukovského, ta je výborná. Bondovky jsou variace na nejprofláklejší akční klišé - hrdina zachraňuje svět/Spojené království - a těch možných variací není nekonečně mnoho: výsledek závisí spíš na zdařilosti a originalitě jednotlivých (akčních) scén a přesvědčivosti a výběru herců. - Oceňuji rovněž kvalitní scenáristické řemeslo - žádná vata, věcné, na to je radost koukat. Skoro všichni čeští scénáristé by se od toho mohli učit, ve srovnání s takovýmhle řemeslem působí jak žáčci-nedouci. Lokalita tentokrát celkem netypická, místo Benátek, Alp, různých těch Havají tu máme temné stepi Mordoru, chci říct bývalého SSSR. Summa sumarum: dobře udělané spotřební zboží, ctitel kvalitního řemesla nemá vcelku na co hudrat. ()

PORTER44

Další vizuálně a akčně propracovaná bondovka.Elektra která svede Bonda a tváří se jako přítel MI6 je nakonec ta která se stane teroristkou.Ve vedlejších rolích skvělí herci terorista Renard R.Carlyle a krásná bond girl D.Richards. ()

Rathe

"A kdo jste Vy?".. "Já jsem Bond.... James Bond". A teď si všichni s toho sedněte na prdel. Celkově je film zajímavý i James Bond. Ale ačkoliv to tak prostě je, nesedí mi, že má James Bond v jedné ruce pistoli a druhou má pokaždé v nějakých dámských kalhotkách. To není gentleman. Ale jinak to byla bondovka jak má být. ()

topol999

Pěkná zmije Elektra byla sice kus, ale bohužel ani tato Brosnanovka nebyla taková, jakou bych ji chtěl mít. Hlavní padouch v podání Carlyle byl neskutečně trapný a neskutečně mě točil... A kruci, proč každýho kripla dabuje Pavel Rímský??!! Už toho bylo fakt dost!! Jen za mokré tričko Denise Richardsové dám tu 4.* Čím novější bondovky, tím horší! Pro mě byla zlatá éra bondovek od Moorovek až k Dechu života. Mimo se dostalo jen Zlaté oko. Takže vyjímka potvrzuje pravidlo. ()

vampvegetar

No19 pre bonda. Pri troške vylepšení to mohlo byť výborné. Taký kvalitatívny stred medzi prvými 2 brosnanovými, s rozvíjajúcou sa zápletkou a nečakanými premenami ( Sophie a ten záporácký vyšinutec ), scenériámi z hôr a iných "dovolenkových, no pre bonda tvrdo pracovných rajov" a opäť kvalitnou akciou á la staré pompéznosť s novými prvkami. Trochu už ale strnulé a repetatívne či anticipované veci, ako i ukončenie. Ale pri Denisiných "´plynovodných krivkách" si môžeme len hlboko nadýchať nerádioaktívneho vzduchu, lebo 007 to všetko s jemu vlastnými spôsobmi, niekedy na hlavu postavenými, vyrieši k finálnemu serenádnemu ukončeniu. 4,5, no kriticky prijateľná 4. ()

aneta105

Stejně průměrný film, jako ten předešlý, bez speciálního děje čí efektů, herecké výkony sice ušly, ale i tak to tomuto filmu nepomohlo a ani neprospělo. 60% ()

Drslw

Blbosť preukrutná, ako všetky bondovky okrem prvých dvoch s Craigom. Jediný čo tam stojí za to, je chudák Carlyle. Odporúčam po lobotómii, inak nikdy. ()

SNCIS

"Mohla jsem ti dát celý svět." - "Jeden svět nestačí." - "To je hloupý výrok." - "Rodinné moto." V pořadí 19 bondovka! Švihák Brosnan potřetí jako 007. Tahle bondovka má všechno. Bondgirl: Jak doktorka Denise Richards, tak unesená Sophie Marceau byli krásné. "Nemá cenu žít, pokud necítíte, že žijete." Záporák byl opravdu povedený, ostatně jako celý příběh filmu. Tady doslova akce střídala akci, která byla perfektně natočená. Nemám co vytknout, bavilo mě to moc. - 100%. ()

Tomas129

Achhhh. Celé to bylo o prsech Denise Richards. Radost pohledět! :D Jinak fajn akce. Jen ten děj se mi až tak moc nelíbil. Bylo to přehnané. Není totiž tak jednoduché ukrást si atomovou ponorku, jadernou hlavici atd. ()

gggggg

Stokrát prepraté scény ktoré sme už videli, tento krát v modernejšom prevedení. Bondovka síce nevystúpila z tieňa priemernosti, ale tým že je to rozlúčka s pánom Q, tak trošku nadhodnotím túto bondovku. ()

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Zemřel režisér Michael Apted

Zemřel režisér Michael Apted

09.01.2021

Ve věku 79 let zemřel britský režisér a producent Michael Apted. Rodák z hrabství Buckinghamshire započal svou kariéru v televizi, brzy se však proslavil sérií časosběrných dokumentárních filmů „Up“… (viac)

Kdy se vrátí James Bond?

Kdy se vrátí James Bond?

25.07.2017

Produkční společnost MGM začala po Spectre přehodnocovat budoucnost Jamese Bonda. Místo rychlého pokračování přišly 2 roky čekání, během nichž se objevily drby o odchodu Daniela Craiga, návratu… (viac)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze