Ako vycvičiť draka 2

• Česko Jak vycvičit draka 2 (viac)

Ostrov Blp býval miestom, kde Vikingovia vo dne v noci bojovali s drakmi. Potom ale mladý rojko Štikút vycvičil draka Bezzubého, spriatelil sa s ním a všetkým vysvetlil, že ľudia a draky môžu predsa spoločne nažívať v harmónii. Príbeh poskočil o päť rokov dopredu a z Blpu sa medzitým stal dračí raj, kde sa ľudia a draky navzájom rešpektujú a majú sa radi. Štikútova najlepšia kamarátka Astrid je hviezdou obľúbených dračích pretekov, v ktorých hravo poráža ostatných vikinských tínedžerov, zatiaľ čo Štikút dáva prednosť osamelým letom s Bezzubým, počas ktorých mapujú neznáme územia, objavujú nové svety a spoznávajú nových drakov. Jedno z dobrodružstiev ich zavedie do ťažko prístupnej ľadovej jaskyne, ktorá je domovom pre stovky neznámych divokých drakov. Tu sa stretávajú aj s temnou Dračou jazdkyňou, z ktorej sa vykľuje Štikútova dávno stratená matka Valka. Na láskyplné objatia matky so synom ale nie je čas, pretože sa nad spolužitím ľudí a drakov sťahujú mračná, ktoré sa prihnali vďaka Dragovi, mocichtivému samozvanému „dračiemu bohovi", ktorému slúži nafúkaný lovec drakov Eret. Títo dvaja predstavujú nebezpečenstvo, ktoré Štikút s Bezzubým sami neporazia. A preto dávajú dovedna starú partiu, kam okrem Astrid partia aj Pahlt, Soplinos, Rybonoh a dvojčatá Vraska a Tresk. Spolu s nimi sa ale budú musieť postaviť mocnému nepriateľovi aj Štikútov otec, vikinský náčelník Chladnobrv, a predovšetkým jeho matka Valka. Naučiť tento nesúrodý spolok spolupracovať bude nesmierne náročné. Bez nich ale nebudú mať obyvatelia Blpu ani najmenšiu šancu! (TV JOJ)

Marys

Dobré, hoci na jednotku to nestačilo. Našliapaná animácia a triky, dôkaz, že aj keď deti vyrastú do puberty, stále dokážu spraviť dobrú rozprávku, žiaľ nevyhlo sa to strašným klišé, za ktoré ide jedna hviezda dole. Ale v rámci animovaných sérií je táto jedna z mojich najobľúbenejších. ()

H4ku11

Druhé pokračovanie je vždy ťažké vytvoriť, ak bola jednotka úžasná. Myslím, že sa tu vydali dobrým smerom, bolo to stále také dobre pozerateľné ako prvý diel, ale niečo už tam predsa ubudlo. ()

Zombi

Vizuální paráda, která má clekem rozumný příběh a funguje tu akce i emoce. Prostředek s mamkou mě moc nebavil a její vysvětlení kde a proč byla celou dobu je silně úsměvné, ale jinak fajn. Povedený animák, jen to moc není pro malé děti, přeci jen se tu dost bojuje, hlavní padouch je šerednej a nakonec i někdo zhebne, dospěláci si tyto body můžou přičíst do plusů :-) ()

Jimmy15

Nemám moc kladný vztah k pokračováním filmů. Samozřejmě najdou se výjimky, jako například druhý díl Shreka, ale tím můj výčet končí. O tomto filmu to ale říct nelze. Z jedničky jsem byl unešený a dvojka je taky super. Výborný příběh, který mě pobavil, i když jsem si film pouštěl s jistou obavou, abych nebyl zklamaný. Doporučuji všem a jsem rád, že jsem po dlouhé době narazil na skvělé pokračovaní určitého filmu. ()

Ollie235

Pochopitelně méně originální, ale stále velmi příjemné pokračování úspěšného animáku. Opět nechybí výborná animace, poutavý děj (byť mi zápletka s matkou příliš nesedla) ani úsměvné momenty. Jednička se mi určitě líbila o něco více, ale na 4* tenhle druhý díl rozhodně má. Na to, že animákům příliš neholduju, si nesmírně rád za pár let pustím i trojku. ()

Prehry

Takovej doják!! Ale jinak super pokračování v podobném smyslu jako první díl.. Ten kukuč Bezzubky je prostě neodolatelný .. ()

HonzaSim

Stejně jako většina uživatelů se nevyhnu srovnání s jedničkou. První díl mě naprosto ohromil a ukázal kouzlo animovaných filmů, které jsem do té doby nemusel. Při závěrečných titulkách jsem měl ale i u dvojky opět nepopsatelné pocity. Ale zpátky na začátek. Rozjezd byl sice pomalejší a našly se i scény, kde jsem se trochu nudil. Ale ubíhajícími minutami všechno gradovalo. Děj možná nebyl tak promyšlený jako u jedničky, za to animovaná stránka byla možná ještě propracovanější. Druhá polovina mě naprosto vtáhla do děje tak, jak si přeje každý filmový nadšenec, když chce přijít na jiné myšlenky a na 2 hodiny zmizet do jiného světa. Radost a nadšení střídal strach a smutek, nechybělo ani napětí a emotivní momenty. Po zjištění, že bude i třetí pokračování se nebojím, že by to byl propadák a věřím, že mě dostane stejně tak, jako dvojka. 85% ()

Eterninox

Po dlouhé době konečně zase velmi dobré animákové pokračování. Příběh šikovně navazuje na první díl a rozvíjí jeho motivy (dokonce dojde k metaforizaci draků), a celé to i pro dospělého diváka působí mile, rozverně, dojemně i napínavě v těch nejsprávnějších místech a dávkách. Díky upgradované animaci lidí i draků i díky velmi vydařenému soundtracku je to navíc opravdu strhující audiovizuální hostina. *** Měl jsem nicméně celkem pocit, že se film často nemůže rozhodnout, co vlastně je zač: pouští se do nemála vyloženě nedětských témat a narativních postupů, ale mnoho vážnějších momentů (jako smrt důležité postavy nebo draka) je degradováno jejich dětinskou eufemizací, a nadějně vícevrstevný záporák ve výsledku zůstane silně nevyužit. Trochu rozpačitý jsem byl i z nového voice castu - pseudo-skotština Cate Blanchett mě příliš nepřesvědčila, Kit Harrington mi hlasem nijak neimponoval (zřejmě nepatřím k tomu správnému pohlaví) a Astrid zněla jako "ta otravná puberťačka od vedle". *** HtTYD2 nicméně znovu dokazuje, že DreamWorks se kvalitou i nadčasovostí dokážou více než přiblížit Pixaru. Jen tak dál! (viděno 2d s titulky) 85% ()

Dejvi21

Druhé díly většinou člověka buď zklamou, nebo ho ještě více připoutají k dané sérii. U tohoto filmu to mělo pokračování o to složitější, že očekávání byla vskutku veliká. Tvůrci si toho byli zřejmě vědomi a přesvědčili mě, že tento projekt pro ně není pouze ždímačka peněz, ale také srdcová záležitost. Druhý díl je temnější a dospělejší, jednoznačně počítá s tím, že roste s fanoušky, takže ty nejmenší bych vzal raději na něco typu Letadla. Musím ocenit, že film mě hned zkraje vtáhl do děje a pak si se mnou dělal co chtěl, tudíž jsem do poslední chvíle netušil, jak to skončí, což je obrovské plus. Přidejte k tomu dobrý humor, dávku napětí, zvraty, které člověkem zatřesou (ti co viděli tuší, o čem mluvím)...vyjde vám velice kvalitní pokračování, které sérii nedělá ostudu a zdatně konkuruje prvnímu dílu. Celkový dojem se pohyboval kolem 4.5*, ale jelikož mě ČSFD nutí zvolit, přihlédnu ke skutečnosti, že je to už druhý díl a dám hodnocení nejvyšší. K dabingu se většinou nevyjadřuji, ale u Jak vycvičit draka 2 je VELMI dobrý. P.S. Ten závěr, to byl masakr, mé slabší levé oko dokonce trošku zvlhlo. Blp už nikdy nebude stejný. ()

Smisek

Bomba, špica, paráda. I když se obávám, že toho, kdo neviděl první díl nebo jej příliš nenadchnul, dvojka určitě neosloví. Pro ty ostatní je tento film naprostou povinností. I když nemá tak silný příběh jako jednička, což je ale pochopitelné, nabízí hlubší pohled na hrdiny i jejich draky. Spousta prostoru pro Bezzubku, Škyťáka s Astrid.. Mile natočený film, plný akce, asi nejlepší hudby, co jsem u filmu slyšel a dechberoucích animací. Naprostá bomba. 10/10 ()

dee.n

Nebojím se film hodnotit velice kladně. Vizuálně nádherná podívaná s množstvím efektů a s pro mě i zajímavým a místy dojemným příběhem. Film má vše, co má správný animák mít. Myslím, že si oproti prvnímu dílu dokázal udržet laťku velmi vysoko. ()

Novom

Pokud člověk odpustí filmu až tak nezajímavou zápletku a bude se jen kochat dokonalou grafikou, která počítá i s rostoucímí vousy hlavního hrdiny, s téměř štěněcí hravostí Bezzubky, krásnými barvičkami a dokonalým soundtrackem, musí mu z toho vyjít hit letošní sezóny, minimálně co se animáků týče! Bavil jsem se královsky, pro příště klidně ještě více draků a jejich skopičin a méně romantických momentů nebo zbytečných zabijáků. Film je na jednu stranu hodně hravý, na druhou hodně realistický, kdy naposled někdo v nějakém animovaném snímku zemřel? Naštěstí je těch "vycpávek" o něco méně, takže se lze zbytek času jen dívat a občas dívat s otevřenou pusou, jak jsem sám sebe párkrát přistihl. Za mě klidně 9/10 jen díky slabšímu příběhu. ()

PanTumnus

opravdu velmi povedené pokračování, které jedním mávnutím rukou překonává originál, který já sám nepovažuji, s odstupem času, za až tak dobrý film. příběh je možná trochu slabší a prakticky jde jen o putování z bodu a do bodu b a zase zpátky do bodu a. ale i přesto jde o poctivý, nádherný a s láskou dělaný kus úchvatného filmového umění a to se taky počítá. ()

Blue.Shark

Jednička byla na poli animovaných filmů zjevením. O dvojce se to samé říct nedá. Animace je stále perfektní, draky by každé dítě i dospělý chtěl mít doma, soundtrack ladí se vším, co se na plátně děje. Problém je ale v příběhu, který je o příčku níž, než u předešlého filmu. Celou dobu jsem měl pocit jako by tvůrci stavěli z větší části na roztomilosti Toothless a příběh tam jen tak naplácli. No a pak je tu samozřejmě turbozlý záporák, který chce...co vlastně chce? Aspoň, že měl motiv. How to Train Your Dragon číslo jedna zůstává nepřekonán, ale dvojka si pořád zachovala hrdost. ()

Nolanofil

Perfektná animácia a všetko čo sa deje vo vzduchu. Podľa očakávania, príbeh klasický dvojkový, čo zamrzí, nakoľko jednotka stavala hlavne na ňom. Citeľne slabšie, ale stále veľmi zábavné. ()

Erik7595

Rozhodne ide o kvalitné pokračovanie, rovnako ako pri jednotke zábavnosť a vtip si idú ruka v ruke s úžasnou animáciou, ktorá v porovnaní so štyri roky starým predchodcom akoby pokročila o celé desaťročie. How to train your Dragon 2 má neskutočne nádhernú animáciu a grafiku, a to som si myslel, že technologická špička bola dosiahnutá a animáciu v animákoch už akosi nejde ďalej zdokonalovať. Okrem brilantnej animácie ale musím úprimne povedať, že v mojích očiach to rozhodne nedosahuje métu brilantnej jednotky, ktorú považujem za najlepší animovaný film posledných rokov. Jednotka mala množstvo atmosfericky nádherných scén, ktoré si pamätám ešte doteraz. Tu mi práve viac tých zapamätaniahodných scén chýbalo. Napriek týmto výhradám ide stále o zábavný a nadpriemerný animák, ktorý mňa po filmový čas celkom slušne zabavil a priniesol ku mne opäť moje obľúbené postavy - Škytáka a dokonalo roztomilú Bezzubku. Nejde o sklamanie, len som očakával úžasné pokračovanie. A to som nedostal. Akosi sa to čaro, čo som badal pri jednotke vytratilo, pričom aj ten príbeh sa mne zdal o niečo slabší. Ale emócie rozhodne fungujú, vtipy sa rovnako ako pri jednotke dostavia v plnej palbe a akčné scény a dobrodružstvo z nich to všetko vynahradia. _ _ _ _ _ _ _ _ Mimochodom toto pokračovanie mi definitívne potvrdilo, že tento animák príliš pre maloletých nie je. Ukázala to jednička, ktorá sa výrazne odlišovala od typicky Disneyovským rozprávkam a potvrdilo to toto pokračovanie, ktoré nastolilo prekvapivo smrť jednej z hlavných postáv, čo je u rozprávkach dosť nevídaný jav. Malé deti na to nemusia byť pripravené. _ _ _ _ _ HODNOTENIE 7/10 ()

Kerbello

Pět bych tomu asi dal, kdybych na tom byl v kině a hned po příchodu bych plný nadšení vtrhl k počítači a vypsal se z toho. Ale já dám čtyři, protože jsem to viděl jen u sebe doma a měl jsem trochu od filmu pauzu. Věc, co mu nemůžu upřít je, že byl neuvěřitelně vyšperkovaný. Ze začátku jsem si užíval téměř každý snímek, každý záběr, každý malý detail na obrazovce. Žasl jsem jako malé dítě a poslal ke dnu všechny díly knih o Eragonovi. Takhle se správně využívá potenciálu. Jenže problém nastal ve chvíli, kdy se už na scéně objevila máti a film měl před sebou ještě pořádný kus stopáže. To, že se tu nadává na příběh je blbost, jednička ho taky kdoví kolik neměla, ale film prostě v pozdější fázi už neměl co nabídnout a stal se tím velice nevyvážený. I tak ale prvotní ohromení dokázalo dát ty čtyři hvězdy. ()

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze

18.04.2015

Oscary 2015 - výsledky

Oscary 2015 - výsledky

23.02.2015

Oscarová plichta. Víceméně. Americká akademie umění a věd vybrala nejlepší film minulého roku a je jím Birdman mexického režiséra Alejandra Gonzáleze Iñárritu. Birdman získal celkem čtyři sošky,… (viac)

Oscarové nominace 2015

Oscarové nominace 2015

15.01.2015

Oscarové nominace jsou na světě. Letošní 87. ročník bude především duelem Grandhotelu Budapešť a Birdmana, jež čeká zápolení o devět sošek. Osm si jich může odnést Kód Enigmy, šest Chlapectví nebo… (viac)

72. Zlaté glóby - výsledky

72. Zlaté glóby - výsledky

12.01.2015

V losangeleském hotelu Beverly Hilton byly uděleny 72. Zlaté glóby, kterými Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu oceňuje každý rok nejlepší filmové a televizní počiny. Nejúspěšnějším filmem… (viac)