Sovietska vesmírna stanica sa zrútila na Zem, priamo na Manhattan, do opusteného tunela newyorského metra. To by vôbec nebol problém, ak by pád stanice neprežili organizmy, nachádzajúce sa na jej palube: zmutované jedovaté pavúky. Kreatúry sa rýchlo rozlezú po okolí, požierajúc všetko, na čo natrafia. Aby toho nebolo málo, potvory rastú akosi príliš rýchlo a rovnakou rýchlosťou rastie aj ich apetít... (beso74)

J*A*S*M

Od libovolného televizního zvířecího škváru se film liší pouze slušným technickým zpracováním a herci. Jinak je to úplně stejná bída, která nepostraší, nenapne ... a kvůli slušnému řemeslu bohužel ani nechtěně nepobaví. Snad jen v momentě, kdy se vědec setká tváří v tvář se svým přerostlým osminohým výtvorem a dojatě praví "You're so beautiful" jsem se pobaveně uchechtl. Jinak je to víc než cokoli jinýho hlavně nuda. Kdyby se to aspoň nebralo veskrze vážně! 30 % ()

Litsarch

Osobně naprosto nechápu tak nízké hodnocení. Tibor Takács sice nenatočil skoro žádný pořádný film, ale toto se mu sakra povedlo! Děj měl hlavu a patu. Snímek mě držel od prvních minut. Všudypřítomné napětí, strach z neznalosti situace. Do toho lidi strašící vláda, která lže o tom co se děje. Děj gradoval více a více a osobně jsem až na Jasona, který si v klidu volal v jedoucím metru, nenašel nějakou větší logickou blbost. A dost jsem ocenil vážnost filmu, kde nebyli nějaké vtípky. Velikost pavouků, jejich původ a důvod mutace byl taktéž logicky vysvětlem a netřeba se v tom více, v zájmu sci-fi, nimrat. Herci? Podle mě Christa Campbell a Patrick Muldoon roli zvládli na úrovni a přesvědčivě. Věděc byl správně posedlý a fascinovaný svým dílem a samotní pavouci byli animačně zvládnutí dobře (hlavně ti menší, královna byla už malinko moc). Já osobně si nemám naprosto na co stěžovat. Dostal jsem super sci-fi horor se zvířecími "záporáky", za který jsem po všech těch Planetách Opic, King Kongách, Jurských parcích apod. opravdu rád. P.S. pro verbala: Nejdřív si najdi, jak vypadají pavoučí zuby opravdu a pak něco piš, "upíří" zube. ()

ricci.s

Z Pavúkov robí dobrý film už len to, že som lepší na túto tému nevidel (aspoň si momentálne na nič zaujímavé za posledné roky nespomínam), možno je to dokonca najlepší pavúčí film, aký som videl, a keď sa ešte dívam na režisérovu tvorbu v poslednej dobe... tak to jednoznačné zlepšenie musí badať aj slepý. Jednoduchý sci-fi akčák, pri ktorom je všetko jasné už z traileru. Nie je to napínavé ani desivé, nie je to samozrejme ani inteligentné, nie je to krvavé, vlastne to ani nie je horor. Je to "len" zábavné a slušne nakrútené, s peknými trikmi. A keďže som sa bavil viac než dosť, svoj účel to myslím splnilo do bodky. ()

honajz

Na televizní produkci docela slušné triky, ale jinak nuda - nic, co by člověk neviděl milionkrát jinde (děti v ohrožení, statečný dispečer) plus hromady nelogičností (lidé v údajně vyklizené zóně, nelogické chování pavouků i královny - proč lezla vlastně na povrch?, údajně neroztrhnutelné pavučiny, které otec rozerve rukou, puštěná televize v zavřeném hračkářství, na královnu nefungují tankové střely, ale vůz metra je jiné kafe...), ale docela to odsýpá. Podruhé bych to ale vidět nechtěl. :-) ()

PetrPan

Hororově vděčné zvířátko pavouk má téměř stálou smůlu na filmově ochablé penisy ( necenzurovaný terminus technicus případným zájemcům pošlu poštou) bez kousku talentu. Takže tu máme ultralevný ateliérový výkal ( opět auto-cenzura, v zájmu zachování smyslu komentáře již nebudu upozorňovat a shrnu na závěr) s logickými lapsy , hereckými "esy", pavouky ve smyku a obří pavoučicí Fidlou. Jedním z mých nejmilejších kiksů však není pavoučí běh do zatáčky s parádními smyky, za které by se nestyděl žádný vzrostlý neapolský mastin, běhal-li by, ale generál "zahraný" Williamem Hopem jehož manipulace se svěřenou vojenskou jednotkou šla tak daleko, že vojáci přesvědčení o zamoření oblasti smrtelným virem a v hrůze nosící plynové masky vůbec nezaznamenali generálovu zcela masky prostou tvář. Vzhledem k tomu, že jsem se ale chvílemi po "guiltypleasurovsku" bavil, jednu hvězdu přece jen vytlačím. ( v komentáři se vyskytuje několik umně zamaskovaných hrubých vulgarismů, pokud by měl někdo zájem o necenzurovanou verzi mohu v každém pádě zaslat za přiměřený poplatek poštou, samostatné vulgarismy pošlu v 5. pádě i zdarma) ()