Amélia z Montmartru

• Česko Amélie z Montmartru (viac)

Amarcord_1

83% - Pro mě by byla Amélie jeden z nejlepších filmů poslední doby, ale je pár rušivých věcí, kvůli kterým nemohu dát plné hodnocení. Když si odmyslím vypravěčův hlas a velkou scénáristickou nadsázku, stále mě bude mrzet, že film ve své druhé půlce ztrácí na poselství, a závěr je už vyloženě šablonový. Jinak je to ale film, který mě chytnul za srdce, a pročistil mi duši. Nález pokladů z dětství, promenáda se slepcem, krásná hudba, a člověk s úsměvem utírá slzu... ()

Reiniš

Konečně jsem měl možnost zhlédnout ten věhlasně proslulý do nebes vynášený film a...Nezklamal! Je vidět, že Jean - Pierre Jeunet měl film promyšlený do posledního detailu a z jeho režijní jistoty mě spadla čelist. Audrey Tautou si nelze nezamilovat, protože podle mě v každém z nás je něco z Amélie. Je to hrdinka, s jejímž světem se člověk snadno ztotožní a po dvou hodinách jsem ho jen nerad opouštěl. Už dlouho jsem neviděl film, který by byl tak krásný a optimistický, aniž by zároveň nebyl kýčovitý. Nemám co dodat. Nádhera. ()

Arbiter

Amelie. Pro patetičnost, které se mnozí vysmějí. Pro křehkost, co zdá se pohrdání hodná. Pro maličkosti, kdy se květy stěží rozechví. Pro dětský usměv na rtech. Já se zamiloval do té dívky snové a nic mi nevadí, že u mě není. Stačí přiložit tvář ke dveřím. Vím že je tam, na straně druhé. ___ Svět za zavřenými víčky. Krásný, kýčovitý, absurdní a přitažlivý. Chjo. http://youtu.be/aip3836VtZ0 ()

sepp

Myslenku tomu nelze uprit, ale s originalitou je to uz horsi. Natocene je to take pekne a hudba je vskutku impozantni, presto je Amelie misty velka nuda a je z ni citit az velka snaha byt umenim. Skoda. ()

liborek_

"...raduje se z maličkostí, jako strčit ruku do pytle plného čočky, prolomit kůrku créme brűlée lžičkou a házet žabky na kanálu Saint-Martin..." Co k tomuto filmu říct...? Vždyť mě nenapadá jediná chybička, vada, piha na kráse, čmouha na zpracování, skvrnka na ničem, čím film je tvořen... Naprosto dokonalá Audrey Tautou, krásný příběh a k tomu nádherná hudba Yanna Tiersena! J.-P.Jeunet dokázal, že je ten největší hračička mezi současnými filmaři. Nechtěně tento film srovnávám s jeho ranným filmem Delikatesy, který je ve zpracování Amélii hodně podobný svým důrazem na detail, Amélie z Montmartru je však vyzrálejší. Viděl jsem Amélii několikrát a působí na mě pořád stejně (a čert vem jednu malinkatou nelogičnost)... Jestli si některý film zaslouží pětihvězdičkové absolutorium, pak Amélie je jedním z nich. Skoro se chce říct je t'aime, Amelie! (P.S.: Zajímalo by mě, co vedlo někoho dát tomuto filmu odpad... Nechápe snad jemný Jeunetův humor a nadhled...? Jestli ten film někdo nepochopil, tak snad mu napoví citace v úvodu tohoto komentáře) ()

lesumir

Originální, kouzelné, magické, krásné, pohodové, barevné, stylové, příjemné... Ale taky kýčovité a plytké! Skvělá režie, vyšperkovaná kamera a hlavně výkon Audrey Tautou dělá z Amélie z Montmartru nezapomenutelný filmový zážitek a klenot světové kinematografie, protože film se nese opravdu pohodovým tempem, který vylepšuje náladu na počkání! Přesto v době, kdy to píši, to nemohu tak procítit, ale přístě to bude za plný počet! ()

kinej

Nevím, kde se v režisérovi Vetřelce 4 vzalo tolik originality, ale je to nářez. Asi největší filmová pocta duchu Paříže. ()

Hrabka

Začátek byl fajn, pěkný, vtipný, chytlavý a dobře naladil na další minuty. Ale od té doby se víc a víc stupňovala nereálná vyumělkovanost, přeslazenost a naivita. Docela se mi to líbilo, ale bylo to prostě hrozně moc přitažené za vlasy. Ti co milují kýčovité věci, tak pro ně bude tento film tím nejlepším, co kdy viděli. Film si hraje na děsně reálný, ale přitom byl v některých momentech jak z jiné dimenze, z nějakého paralelního světa. Pro mě to prostě bylo až moc sladké lízátko, které bylo ze začátku dobré, ale čím déle jsem do měl v puse, tím víc mi nechutnalo. Když to ovšem vezmu z druhé stránky, tak film je celkem vtipný a hlavně optimistický a dokáže navodit dobrou náladu. Škoda že se to ke konci kazí a kazí. A některé postavy a scény se tam moc nehodily a vyloženě překážely. Nevím no, všechno to je zabalené do takových pestrých barev, hudba je pěkná, natočené to je velmi netradičně a lidi tomu hned cpou nejvyšší hodnocení. Je to prostě taková vyumělkovaná, zdlouhavá, chvílemi nudná, chvílemi zábavná, pohádka pro dospělé, která se snaží za každou cenu zalíbit, dojmout a vychází jí to vcelku dobře. PS: To co Amélie dělala tomu trochu ostřejšímu pánovi bylo podlé! 70% ()

cheyene

Bohužel veliká očekávání zůstala nenaplněna a já musím dát pouhé 2 hvězdičky. Odhadem jsem se nudil zhruba 100 minut a zbylých 17 (od konce) mi přišlo docela zajímavých. Hudba výborná, kamera a aranžmá scén také, oči Amélie hluboké, ovšem nějaký silnější (emocionální) zážitek nulový. Chybička: Když Amélie dostane foťák a fotí mraky na obloze v podobě králíka či medvěda, tak si všimněte, že v jednom záběru mačká spoušť na jedné straně a v dalším záběru na druhé straně fotoaparátu. ()

paascha

Nevím, co na tom všichni vidí? "Roztomile vykulená" a dle mého názoru i duševně vyšinutá Amélie, jejíž slovník se nápadně podobá slovníku Krtečka prostě není můj typ. A nikdy nebude! Jeunet se Vetřelcem 4 zřejmě duševně zcela vyčerpal a Amálie je toho důkazem:-/ ()

ajuska

Hodně pozitivní a sympatický příběh, ale bylo tam pár nevyrovnaných scén, které to poněkud rušily. Přesto velmi dobrý dojem. ()

lamps

Tento film celkem úspěšně balancuje na hraně velkého kýče a naprosté dokonalosti. Na jednu stranu musí divák obdivovat Jeunetovo originální a procítěné vypravování, naopak chvílemi se zase musí podivovat, že je to celé tak zvláštně( zkrátka divně) natočeno a nic pořádného se tam neděje. Jednoznačnou výhrou je pak obsazení Audrey Tautou, bez níž by Amélie nebyla ani z poloviny tak netypickou a sympatickou postavou a celý snímek by ani náhodou nebyl tím, který dokáže dojmout, rozesmát i udivit, a stačí mu na to pouhých pár promyšlených záběrů. ()

Boogeyman

Amelie - ta ti zvedne náladu! Tenhle film je krásný. Neuvěřitelně KRÁSNÝ a přitom nelze nazvat nechutným kýčem! Audrey Tautou je dokonalá, ale Amelií pro mě asi už zůstane. Nejpříjemnější film, co jsem kdy viděl. A spolu s Great Expectations a Posledním Mohykánem nejlepší soundtrack všech dob. ()

Nin

Milý, ale dost infantilní film. Je o hledání lásky a štěstí v životě, což jsou docela dospělá témata, ale jsou vyprávěny jako hraná pohádka. Film hodně těží z roztomilosti Audrey Tatou. Ve své době holky chtěly vypadat jako ona a chlapi se do ní zamilovávali. Film jsem kdysi viděl poprvé asi ve 13 letech, takže až jsem docenil mimořádnou atraktivitu Audrey. Na druhou stranu toho poťouchlýho blázna sice hraje dobře, ale teď už bych si na někoho takového dával v reálném životě spíš pozor. Režisér ve filmu hýří různými filmařskými triky. Paříž je velice stylizovaná, nachází se zde drobné detaily a to nejen vizuálně, ale i v příbězích jednotlivých postav. Tenkrát film působil dost originálně a ani teď nemá v tomhle ohledu příliš konkurence. Celé je to děsně milé... ale v druhé polovině už to začalo být na můj vkus trochu příliš divné. Konkrétně jde hlavně o to, jak se najednou Amélie, která předtím jen nenápadně pomáhá lidem kolem sebe, rozhodne pomoci "sama sobě" a začne nahánět chlapa, který působí jako totální mimoň. Když ho poprvé potká, tak dokonce působí jako úchyl, ale z nějakého důvodu se ho rozhodne Amélie komplikovaným způsobem nervózně sbalit - a to přesto, že v první polovině filmu nejevila o chlapy zájem. Tuhle část jsem asi nějak nepochopil nebo mi prostě jen nesedla. Připadalo mi to už jako taková chlapská fantazie, kde pasivního ňoumu sbalí super-zajímavá super-kočka. Přesto působivý snímek. (8/10) ()

petaspur

Amélie je zvláštní děvče, které kráčí městem s vyplašeným nejistým pohledem v těžkých bagančatech. Jednoho dne se rozhodne změnit svět k lepšímu, což pro ni znamená psaní dopisů, seznamování lidí i vyslání otcova trpaslíka do světa. V rámci zachování světové rovnováhy taky trošku škodí a to šikanou namachrovaného zelináře. Jednou Amélie potká Nina, blouznivce slepujícího roztržené fotky a v jejích očích se ihned začnou objevovat šibalské plamínky. Rozhazuje kolem sebe indicie a Nino se vydává po horké stopě, aby odhalil totožnost neznámé obdivovatelky, která již na něj, v tomto vizuálně dokonalém snímku s poněkud utahaným úvodem, čeká za vchodovými dveřmi. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

28.12.2010

Nová naděje pro český film?

Nová naděje pro český film?

15.02.2007

Life of Pi podle Jeuneta