Amélia z Montmartru

• Česko Amélie z Montmartru (viac)

Jansen

Nádhera. Montmartre mám spojený představami čtvrti plné krásných a tajemných zákoutí, které obývají umělci a lidé, které, ať už z jakéhokoliv důvodu, nemůžeme označit jako běžné občany tohoto světa. Lidé, co dělají přesně ty věci, které se jeví jako nepodstatné a přitom jsou tak důležité. Přesně tento dojem ve mně Amélie z Montmartru podporuje. Kamera spojená s vynalézavým střihem a použité filtry vytváří dojem jakési útulnosti, naivnosti a příjemné pohody. Hlas vypravěče, Améliino dětství a scénář je pak přímo dokonalý. ()

d.beseda

Pro mě je tento film srdcová záležitost. Jediný film, kterému bych dal 100%. Nemám co bych mu vytknul. Je to pastva pro oči - vizuálně a barevně naprosto přesně sladěný. Krásná a jednoduše geniální hudba (Yann Tiersen) navíc tento snímek povznáší o další stupínek nahoru. Mrzí mě, že jsem neměl tu možnost vidět tento film na velkém plátně. (hodnocení: 100%). ()

Lacike

Klasicky spickovy Jeunet. Na jednoduchu romanticku zapletku navešal kopu podzapletiek s neskutocne zabavnymi postavickami. Film som videl uz niekolkokrat a nikdy som sa nenudil, ale piatu hviezdicku nemozem dat, lebo aj ked je hlavna hrdinka sympaticka a pekna, tak si moje srdce nikdy neziskala. Na môj vkus je napisana prilis plocho, o nic komplexnejsie ako ostatne postavy. U komickych postaviciek mi to nevadi, ale u hlavnej ano. 8/10. ()

rawen

Amélii jsem viděl až po "amélií" mánii roku 2001 - měl jsem od ní takový zdravý kritický odstup, přesto mě naprosto dostala. film neuvěřitelně barevný, optimistický a hravý, doporučuji jako antidepresivum - možno vidět i několikrát!!!! 9/10 ()

BoPo

Máme tu preceňovaný film na jednej strane a skvelú Audrey Tautou na druhej. Po toľkej chvále zo všetkých strán som čakal viac. ()

GeusX

Prvně jsem Amélii viděl v kině. A hned jsem se do té krásné barevné dojemné poetiky s francouzským šarmem a milým humorem zamiloval. Perfektní soundtrack. 100% ()

Martinibaby

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů, možná právě ten nejoblíbenější :) Amelii prostě miluju, je to příběh, který mě i po stopadesátém shlédnutí dokáže znova dojmout, rozesmát i rozbrečet. Audrey je naprosto vynikající herečka, pro kterou snad role Amelie musela být napsaná 'na míru', jinak si to totiž nedokážu vysvětlit :) Miluju barvy a styl kamery, miluju Tiersenovu hudbu, miluju originalitu celého snímku, miluju Audrey a Mathieu-ho a miluju pana Jeuneta za to, že něco tak nádherného vytvořil. ()

murakamigirl

Každý z nás potrebuje lásku... a keď príde, netreba sa jej zľaknúť... Táto nádherná romantická komédia je žiaľ jedna z mála, čo v sebe tak gurmánsky spája originálny humor, romantiku i prostý zápas človeka o šťastie. Nevšedný príbeh! Od Amélie sa desiatky jej žánrových kolegýň majú čo učiť. ()

ChArLeNe

Veľmi zaujímavý a vtipný začiatok, pripomínajúci talianského Fantozzi. Neskôr milá romantika, ktorá miestami dojme a miestami rozosmeje. Ku koncu trošku upadá čaro krásneho zážitku a málinko sklame koniec deja, ktorý si žiada pozrieť viac-krát. Napriek tomu, za prvé pozretie pridávam francúzskej kinematografie za tento kúzelný snímok bod. |Paříž je tak nádherná... ()

Johny_fork

Strašně holčičí film, který ve starých pannách ještě přiživí naivní naděje na jejich prince na bílém koni, ale snímku nelze upřít skvělou impresionistickou atmosféru, kouzelné postavičky.. a celé je to prostě takové milé až dojímavé. ()

Terva

........a za devět měsíců se narodila Amélie........ Hurónský smích mě přepadl hned na začátku, při scéně z mouchou a první krví ve filmu. A pak když Bůh odpověděl za tři minuty CITÁT - Z nebe však nespadne novorozeně............ Pak se Amélii totálně otočí její život a film nabere zajímavý směr. Humorné a nádherné, Amélie nikoho nešetří. CITÁT - Psychiatrická léčebna, přejete si ?......... Pěkná hudba, veselé barvy a podmanivý příběh............. ()

Terez.S

Amélie je kouzelný film. To, jak moc je vyjímečný jsem sice ocenila až po nějaké době, jako 13ti leté mi přišel nudný, divný a nechápala jsem, co na něm každý má. V 15ti už jsem si říkala, že to není tak zlé a o rok později jsem se definitivně zamilovala. Velmi mě přitahuje francouzská kultura, její elegance a určitý nadhled, který z Francie a francouzů vyzařuje. A v Amélie je té elegance, nadhledu a takové zvláštní "čistoty" přesně tolik, kolik by podle mě mělo být. Audrey Tautou je dokonalá Amélie. Paříž je užásné místo pro tento film. Všechno do sebe zapadá a dává smysl. Doufám, že v životě narazím na víc takových snímků. ()

Seabeast

Amélie chytne za srdce a nepustí. Křehký příběh s působivou a především roztomilou Audrey Tautou. Sympatické vyprávění plné lidskosti, empatie a romantiky. Má to své specifické kouzlo a nádech, který mě pokaždé učaruje a humor, co zahřeje na duši. ()

JohnCZ

Je to takové hravé, stylové, nápadité, barevné, pozitivní, provázané, hudebně příjemné a taky hodně své. Ale není to film úplně pro mě. ()

vurhor

Film s duší. A jakou! Amélie není jenom výjimečný film, je to také výjimečná postava. Bezpochyby jeden z nejlepších ženských charakterů ve filmové historii. Její milý a sympatický idealismus a optimismus z ní činí naprosto rozkošnou osobnost, které na kouzle dodává i parádní výkon okaté Audrey Tautou, která se pro tu roli evidentně narodila. Snímek mistrovsky pracuje s atmosférou a jednotlivými postavami, dialogy jsou na špičkové úrovni, plus hudba je kapitolou sama o sobě. Ale to, co na tomto filmu fakt žeru, je jak umí být poetický a líbivý, přičemž ve stejný čas zvládá být skromný a bez patosu. Asi to je holt tím mistrovským scénářem. Nemluvě o humoru, který i po letech skvěle funguje. Amélie je prostě klenot. Laskavá a podmanivá podívaná, která je v podstatě takovou francouzskou Láskou nebeskou, akorát bez tancujícího premiéra. Průměrných 5* ()

jahol

Na tenhle film je lepší se dívat v chladu, protože cítíte, jak vás krásně prohřívá. Nemám rád, či spíše nenávidím křiklouny, kteří zatracují vše americké a tedy i americké filmy, včetně těch nejlepších, které jsou současně mezi nejlepšími v kinematografii světové. Ale Amélie je jedním z mála filmů, o kterém jsem bezvýhradně přesvědčen, že by ho Američan ani žádný jiný neFrancouz nikdy nedokázal stvořit. Tenhle film je esencí toho, co je ve francouzském národu dobré a silné. Tak jako my máme svou Vesničku....ale kdybych si měl vybrat, já lump, nebudu váhat...a na Libušku Šafránkovou na chvíli pro Audrey Tautou zapomenu jak na smrt... ()

corpsy

Stačí sa Amélii pozrieť do očí a pochopíte. Láskavosť a optimizmus. Rovnako aj celý tento milý a na pohľad príjemný snímok. ()

zablaga

Veľmi neobvyklý film s pozitívnym naladením a krásnym posolstvom. Je tak svojský, že by som ho neprirovnala k ničomu, on má samostatnú kategóriu a víťazí v nej:) Mal by vidieť každý. "Kto zná tolik přísloví, nemůže být špatný člověk" ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

28.12.2010

Nová naděje pro český film?

Nová naděje pro český film?

15.02.2007

Life of Pi podle Jeuneta