Nájomný zabijak Jimmy "Bobo" Bonomo (Sylvester Stallone) neváha vraždiť pre peniaze, ale súčasne dodržiava určité zásady a pravidlá - nezabíja ženy a deti. Keď z týchto dôvodov nesplní zákazku a svoju obeť nechá žiť, prichádza pomsta zo strany objednávateľa, ktorý pošle zabijaka Keegana (Jason Momoa), aby Jimmyho zlikvidoval. Ten sa pri útoku v bare ubráni, ale zomrie jeho parťák Louis Blanchard (Jon Seda). Jimmy sa ocitne sa uprostred nebezpečnej hry, v ktorej pôjde o život nielen jemu, ale aj jeho blízkym. Louisovu vraždu prichádza vyšetrovať mladý detektív z Washingtonu Taylor Kwon (Sung Kang), ktorému Jimmy náhodou zachráni život a odvtedy mu je policajt kórejského pôvodu nesmierne zaviazaný, aj keď by ho mal v skutočnosti zatknúť. Obaja rozdielni muži spoja svoje sily a schopnosti, a napriek neustálym rozporom spoločne pátrajú po zločincoch zodpovedných za Louisovu smrť, aby ich doviedli pred spravodlivosť. Najprv kontaktujú spojku Ronnieho Earla (Brian Van Holt), ktorý pôvodne najal Jimmyho s Louisom, a potom odhalia ďalšie články zločineckej siete, ktorú vytvorili skorumpovaný právnik Marcus Baptiste (Christian Slater) a podnikateľ Robert Nkomo Morel (Adewale Akinnuoye-Agbaje) z Washingtonu. (TV JOJ)

Bezda22

Stallone je můj oblíbenec. Ale i přes to, že on samotnej mě baví snad v každým filmu, tehle film mě moc nebavil. Děj je takovej o ničem a akce taky není kdovíjaká... 60% ()

Shitonit

Za mě ..výborný, parádní mela, vcelku o ničem, děj se motá převážně o soupeření poldy a vrahouna, který se daj dokupy, a spolu suprácky vymydlej půl ameriky. ()

ratpile

Sympatická vzpomínka na Slyovi starší akčňáky. Přesto, raději bych viděl pokus o opravdu dobrý old school akční film, nežli neustálé reinkarnace vyloženě zastaralých postupů. Sly to dokonale vystihl v nejnovějším Rambovi; byl staromilský, přesto současný a vypravěčsky neustále zábavný. Hill neustále tříští tempo nic neřikajícím dialogem v autě, záběrem na auto, záběrem na jdoucí postavu, rádoby buddy dialogem. Jasně, strašně rád mám filmy, které se rozumným vyprávěním staví zády k dnešním videoklipům. Tady ale bylo pomalejší tempo spíše neúčelným dílem scénáristické nemohoucnosti a režijní neinvence. Občas jsem měl pocit, že na sebe jednotlivé scény ani nenavazují. ()

vieriX

Návrát do času 90.let v podání režíséra Waltera Hilla čili syrovější kriminálka, která se snaží i v 21.století navodit pocit let minulých, ale po propadu v kinech je jasné, že moc lidí o to už nemá zájem. Rozhodně nekompromisní akce se skvělým záporákem s tváři Jasona Momoy, který je hodně velký magor. Děj sliboval hon na zabijáka, ale nakonec se jednalo o klasický směr kšeftu s pozemky a uplacením poldů. Hodně co pomohlo byla délka filmu, která nenabizí moc prostoru na to se nudit. V mých očích se jedná o dost dobrý film, ale je tu pravidlo, že skoro žádna z hvězd 90.let už nemá šanci samostatně utáhnout film. Pokud se nejedná o zažité série viz.Smrtonosná past nebo týmovky Expendables. ()

Idris

Ze začátku jsem si myslel, že Stallone na to už nemá. A těžce mi připomínal Stathama (který na to nemá). Ale o něm někdy jindy. Po první rvačce s Momoou, jsem si uvědomil, jak moc jsem se mýlil. Sly na to pořád má a podle mě více než Arnold. Škoda, že příběh jsem viděl dvacetkrát. Sarah Shahi a Jason Momoa (tady uplný kroll) mi seděli, ale o Sung Kangovi nemůžu říci žádné plus, na druhou stranu ani mínus. Ten kdo mě velice iritoval byl Adewale Akinnuoye-Agbaje v roli bosse. ()

MrMir

Bohužel nechytlo. Sly pořád výborný, ale film nemá šťávu, Kang je příšerný a celkem dobré akční scény shazuje šílený střih. ()

Locksley

Ano, ano, ano. Stallone je ve svých šestašedesáti neuvěřitelně ve formě a dává to patřičně na odiv v ne úplně obvyklé roli nájemnýho zabijáka, který se s tím rozhodně moc nesere. Takže žádný velký filozofování a okliky se nekonají a film uhání v příjemném tempu, až k závěrěčný přímočarý řežbě, kde Rocky předvedl, že má pořád ránu a stala se z toho druhá nej bitka po vykuchání van Damma v Postradatelních 2. ()

Vykuk

Těžký průměr, neurazí, nepotěší, nutno uznat, že film neskýtá žádné trapnosti, daleko převyšuje céčkové pokusy ala Van Damme či Segal, ale že bych se zrovna bavil se taky říct nedá. Momoa se sem naprosto nehodí, hraje neschopného tvrďáka a buď to neumí zahrát nebo měla tahle postava vyznít jinak. Malinko lepší průměr, Konečná s Arniem byla mnohem zábavnější, tady si raději počkám na další Postradatelné. ()

Mistr_Moon

Je to prostě průměrný film, s průměrným scénářem, průměrnými hereckými výkony a průměrnou akcí. Stejně na to všichni čumíme jen kvůli Stalloneho... BTW za český překlad názvu by autor opravdu zasloužil "Jednu mezi oči" ()

Olafsson

Hvězdičky hlavně za to jakej mega bourák Sly na starý kolena je.. Ten chlap zraje jak akční víno a stává se z něj rozvážnej zabiják s neuvěřitelnym charismatem který můžete získat jenom léty dřiny a zkušeností... Šváca je proti němu totální žabař... Bejval sem v pubertě fanda Arnieho a Sly byl pro mně na vedlejší koleji ale už pár let Sly je jedním z nejlepších ze starý školy... Respekt... ()

Viko

Zajímavé propojení osmdesátkové industriálnosti, přímočarosti a jednoduchosti s krvavějšími možnostmi dneška, skrz chytrej telefon mladýho (jiho)korejskýho policajta. Dialogy nestojí za nic, ale o ty tu nejde. Moc se toho nenamluví, zato štěkají kvéry a bouchají chaty u vody a našláplý auta. Stalonův charakter je jakoby mix všech jeho nejznámějších rolí a jeho buddy korejec jen přicmrndává a "rafinovaně" propojuje současnost se stylem a vzheldem 80´s. Tak třeba když volá ze svého smartphonu na policejní stanici, kde fízl v kšandách a vždypřítomným třídenním strništěm drží u ucha černočerné sluchátko pevné linky. Nebo když si natáčí scénu v opuštěné fabrice. Dočkáme se i finále s netradičními zbraněmi. V rámci žánru je ozvláštňující narušení zločinecké hierarchie, které ale vzhledem k fyzickým proporcím postav, není zas tak nečekané. ()

gicous

Není těžké pochopit, proč tenhle film v kinech propadnul. Podobné řachandy se točily kdysi dávno, když svalovci jako Sly nebo Arnold přitáhli do kin diváky na sílu své kultovní aury. Dneska se chodí na marvelovky a film bez CGI efektu nemá šanci na úspěch. Bullet to the Head je podobně jako Konečná klasická oldschool akční jízda vsázející tentokrát na suše hláskujícího Stalloneho v hlavní roli. Zkušený Walter Hill nic nepokazil a v někdy až televizním aranžmá nechal Sly excelovat v jeho silných stránkách. Jelikož mám jeho fotku v profilu, je jasné že mé hodnocení je předpojaté a vůbec ne objektivní. Bullet to the Head je určena pouze a jen pro příznivce Stalloneho, který tady vzpomíná na staré zlaté časy. Ti ostatní zřejmě sáhnou po trochu pokročilejší akční zábavě. P.S. Jednu mezi oči by zasloužil distributor za takhle zmrvený název. ()

kubas369

Parádní oldschoolová záležitost, která padne Slymu jako ulitá. Vůbec bych se nezlobil kdyby takových to filmů (v hlavní roli s někym ze starý školy) bylo víc. A Jason Momoa byla sakra dobrá volba. ()

Romeroo

Reklama na to jak by mělo vypadat béčko se vším všudy! Jasná zápletka, fajn akce, dobrá banda padouchů, pomsta, pár záběrů na kozy, krev...to vše v pohodlném balení hodiny a půl co uteče jak reklamní spot na mojí oblíbenou značku dámského holítka ( kecám, akorát mě nenapadlo jiné přirovnání ). 72% ()

jafuska

Sly který prostě ve svých letech vypadá velmi dobře, jak on to dělá? ano je to béčkový film, ale právě o to jde, všechny ty filmy v 80 letech, kde Sly začínal hrát, byli pecka a tady přesně je jeho parketa, kdyby měl hrát jen v komediích a občas svoji filmovou kariéru poctil tímto žánrem tak to bylo hodně slabé, ale jakmile se obuje do akčních fimů, hned je to přesně ten typ herce, kde se jeho talent ukáže a tady to není jinak, prostě akční film, tvrdý, nekompromisní, ale to všechno k tomuto filmu prostě patří ()

miki68cz

Béčko jak má bejt, suchý, vostrý, nedokonalý. Rvačky, honičky, děvky, chlast, kérky. Záporák a klaďas, hodně krve, drsnej bigbít, rychlý auta, primitivní zápletka jak z rodokapsu. Povedlo se, já se bavil, ale brzy pustím z hlavy, i přesto doporučuju ()

fanik15

Naprostá nuda, která měla vzniknout o 30 let dříve kdy by to byl obrovský hit jenže dnes už tyhle filmy nefungují a hlavně nikoho moc nezajímají, což dokázaly slabé tržby v kinech. ()

Aquamanův smrtonosný srub

Aquamanův smrtonosný srub

05.09.2015

Když se Jason Momoa stal novým Conanem, moc lidí nejásalo. Pak si ale spravil reputaci ve Hře o trůny a v akčňáku Jedna mezi oči předvedl, že se zvládne postavit i samotnému Stallonovi. Co Momou čeká… (viac)

Khal Drogo Aquamanem?

Khal Drogo Aquamanem?

16.06.2014

Jason Momoa ušel od Ronona z Hvězdné brány dlouhou cestu. Jeho Barbar Conan sice moc fanoušků předlohy nenadchl a záporácká role v akčním béčku Jedna mezi oči mnoha lidem unikla. Ještě předtím, než… (viac)

Rambo ještě neřekl poslední slovo

Rambo ještě neřekl poslední slovo

09.03.2012

Alespoň to tvrdí Sylvester Stallone, který v aktuálním interview prohlásil: „Umírám touhou natočit dalšího Ramba. Bude v Arizoně blízko hranic a pojede do Mexika. Nemyslím si, že se bude s Mexikány… (viac)

Postradatelní drtí kosti v Číně

Postradatelní drtí kosti v Číně

27.08.2011

Natáčení The Expendables 2 začne 19. září v Nu Boyana Studios v Bulharsku. Zdá se ale, že štáb si odskočí na několik dní i do Číny. Produkce totiž vyjednává s čínským distributorem, což znamená i… (viac)