Dva vyšetřovatelé paranormálních jevů, zkušená doktorka Margaret Matheson (Sigourney Weaver) a její mladý asistent Tom Buckley (Cillian Murphy) zkoumají nejrůznější metafyzické fenomény, aby prokázali jejich nepravost. Simon Silver (Robert De Niro), legendární slepý senzibil, který před třiceti lety záhadně zmizel, se najednou objeví a jeho případ se pro současnou vědu stane velkým oříškem. Tom začíná být Silverovým případem posedlý a jeho posedlost se prohlubuje s každým novým důkazem nevysvětlitelných událostí. Jak se Tom přibližuje Silverovi, napětí stoupá a jeho pohled na svět se třese v základech… (oficiálny text distribútora)

Shaqualyck

Vůbec ne tak špatné, jak by se z několika ospalých reakcí zdejšího mladistvého publika mohlo zprvu zdát. Atmosférický mulder-scullyovský pohrobek sází víc na herce než na gore efekty a prvoplánovou duchařinu. De Niro se sympaticky drží zpátky, přesto jeho aura démonicky prosakuje celým filmem (nejednou mi hlavou bleskla vzpomínka na Angel Heart). Sigourney už dávno není Ripleyová (hraje skvěle a už dlouho se mi tak nelíbila). No a Cilda Murphy by si polohu přemýšlivého sexy boye s hlubokým pohledem mohl pomalu dát patentovat. Pointa je mazaná, nečekaná a svým způsobem ospravedlňuje vše, co jí předcházelo – proto škoda těch několika logických lapsů, kterými si pod sebou režisér podřezává větev. Jo a horor v tom může vidět akorát tak Stanley Bradley a jeho špičkoví kolegové z EZO.tv… :-) ()

Genero

Zdejší semeniště esoteriků se zaradovalo, že vznikl film, ve kterém někdo silou myšlenky a urputným třením ohýbá příbory a klíče jako o život, proutkaří nebo vyléčí rakovinu tím, že ji zažene. Nejeden začínající šarlatán jistě potají zaloví v šuplíku, ale ať honí lžíci sebevíc, ta zůstane pevná a tvrdá. Prostě to nefunguje, přátelé! Musel jsem si protrpět devadesát minut eskamotérského blábolu, než se začalo dít něco zajímavého a pak přišel závěrečný zvratek, který bych nečekal a docela mě mrzí, že jsem se ho dočkal. Je pravda, že jsem doufal v horor, ale přišla jen jedna hororová scéna, kdy de Niro levituje u stropu a Murphy se ho lekne, což je na horor docela tristní skóre. Alespoň jsem si zase jednou užil de Nirovo herecké mistrovství, protože se nemusel chovat senilně nebo ukazovat Stillerovi koule. ()

Khalesi

Výborné obsadenie a výkony, scenár tiež nie úplne márny, lenže niečo tomu chýbalo. Nejaké napatie, nejaké osobné vcítenie sa do postáv... Hororom by som to naozaj nenazývala. Celé je to akési príliš sterilné na moj vkus, pritom je to veľká škoda, pretože z toho mohol byť skutočne majstrovský kúsok. ()

Mordenroth

"You know, there are two kinds of people out there with a special gift - the ones who really think they have some kind of power, and the other guys who think we can't figure them out. They're both wrong." Snímka postupne stúpa spolu s postavou doktorky Margaret Matheson (skvelá Sigourney Weaver) a pomaly padá akonáhle odchádza zo scény... Filmy o kúzelníkoch mám rád, ale tým naozaj majstrovským (Dokonalý trik) nesiaha táto jednohubka ani po pás. ()

ScarPoul

Už dlho som pri filme necítil zimomriavky a neslintal blahom. Poctivá žánrovka, ktorá stavia na pevne vybudovanej a bezchybnej atmosfére. Cortés vytvoril perfektný scénar. V ňom nám nielenže pomaly odkrýva určité skutočnosti a zároveň zamlčuje tie dôležité, takže do konca nevieme na čom vlastne sme, ale zároveň nezabúda prekvapovať a viesť svoj herecký ansábel s takou ráznosťou a precíznosťou, že dopomáhajú k finálnemu zvratu, ktorý nech je akokoľvek zvláštny, skvelo do konceptu sedí. Nie každému filmu sa podarí niečo takéto. Nie každý film dokáže takto nabudiť. Dážď, krásna Olsenka, uhrančivý Murphy v ďalšej svojej veľkej úlohe a veľmi éterická Weaver. Som nesmierne šťastný, že sa ešte robia takéto filmy. Pre ostatných možno rutinná záležitosť, pre mňa vec robená s láskou a s presvedčením a je to cítiť v každom jednom zábere. Rovnako silné ako Anh Hung Tranov I come with rain. ()

PROROK14

Rozjazd to malo veľmi dobrý, ale nadchádzajúce udalosti potom tomu veľmi nepomohli. Možno niekto viete, na čo narážam. A so záverom nie som vôbec spokojný. ()

BoPo

Určite to nie je horor. Je to príbeh o tom, ako veda bojuje so pseudovedou. Kde oči klamú mozog. Film začína dosť dobre. Vyložene čapne pozornosť. Na konci však vylepí facku s pachuťou nedomyslenosti. Či skôr záverečná pointa by sedela, len ten záverečný medziskok pôsobí dosť skratkovito, zmätkovito. V rámci žánru teda nič, čo by stálo za oslavné ódy. ()

Tommassi3

"Jak jste to udělal ??" Když se takto Robert DeNiro opakovaně ptá Murphyho hrdiny, jsem si naprosto jist, že tak skvostně tupý twist, nemluvím o jeho částečné předvídatelnosti, tu už dlouho nebyl.. Nesmírně atmosférická a bohužel zároveň i zoufalá záležitost, která znovu ve finále ukazuje divákovi holou řiť.. Ani nevím, co ve mně vyvolává více tu obligátní husinu, zda atmosféra, co by se místy dala krájet, či ten vyloženě promrhaný potenciál.. ()

Terva

CITÁT - Nedovedete si představit, co se tady děje............ Koupíte-li levný dům, je docela možné že v tom bude nějaký háček. Tento dům má možná jednoho nezvaného obyvatele - že by to byl duch? Tady je ukázka, jak je vše vyřešeno jednou domluvou. Bude to vždy tak jednoduché? To nám během příběhu dojde samo. CITÁT - Pokud se to bouchání bude opakovat, zavolejte nám.............Jo a zbavte se tý "kadeřnice"...stmívačka...konec...titulky? Ne, to jsou teprve úvodní titulky. Jedeme dál. Tak jsem si myslel, že Rodrigo Cortéz (střih, produkce, scénář a režie) natočil krátký hororový snímek s vtipnou pointou, jenže ono to nabere tak trochu jiný směr a příběh pokračuje, sice na stejné rovině, ale v jiném prostředí. Vědecké vysvětlení? Možná. Po třiceti letech své práce jsem nenarazila na něco nepřirozeného...jen asi Simon Silver (Robert de Niro), bude vyjímkou. CITÁT - Respektive dialog z úst Margaret (Sigourney Weaver) - Jednu ženu každý den navštěvoval mimozemšťan a znásilňoval jí. Šla za hypnotizérem a svěřila se mu. Od té doby přestal mimozemšťan ženu navštěvovat. Žena šla opět za hypnotizérem a povídá mu: Můžete zařídit, aby chodil jednou týdně.................................. V půlce filmu nabere příběh trochu jiné "otáčky" a začne být drsnější. Tom Backley (Cillian Murphy), netuší do jaké kruté hry se dostal, ale vypadá to, že bude hůř. CITÁT - O co tu jde?......... Na samotný konec to získalo dramatičnost a zajímavé vyvrcholení. CITÁT - Nejde zapřít sám sebe.......... ()

JohnCZ

Red Lights je mysteriózním thrillerem (a rozhodně ne hororem) s parádním obsazením, od kterého jsem si sliboval mnoho. Atmosféru to má hutnou, po dlouhé době jsem i s velkým nadšením očekával, jak film dopadne a skvěle se u toho bavil, leč konec mě moc nepřesvědčil, protože byl podán na jednu stranu až moc doslovně, ale na tu druhou tak nějak nedořečené, takže jsem ve výsledku nevěděl, zda jsem ho správně pochopil. Na mystery snímek tomu chybí taková ta propracovanost všeho, kdy každý záběr něco znamená a kdy všechno do sebe zapadá jako skládačka. Ale to je také to jediné, co mi na filmu vadilo. Herecké výkony, hudba, vizuál a hlavně zábavnost - vše je na jedničku. Mám tyhle X-Files-like filmy rád. ()

Hoyt

Po Pohřben zaživa další obrovské zklamání z dílny Rodriga Cortése. Známí herci filmu spíše uškodili než pomohli, protože jejich postavy byly velmi nesympatické (až na Joely Richardson) a hlavně postrádaly nějakou tu zajímavou motivaci pro diváka. Přepálená stopáž, nudné dialogy a slabá pointa posouvají tento snímek hodně dolů. ()

corpsy

Škoda záverečnej pointy. Ako by sa režisér a scenárista v jednej osobe snažil silou mocou snímok nejako ukončiť. Celé to však má obstojnú atmosféru a zo začiatku ide naozaj o dobre zvládnuté malé dielko s veľkými očakávaniami. ()

Marsik

Od doby, co jsem Red Lights objevil, mi trvalo dlouho, než jsem se k promítání odhodlal. Na jednu stranu mě problematika paranormálních jevů zajímá, na druhou jsem si říkal, že 65% je na film s De Nirem, Weaver a Murphym málo. Dnes jsem si konečně udělal vlastní úsudek. Všichni 3 jmenovaní zahráli tak, jak jim hodno, o tom není pochyb. Z počátku mě velmi navnadilo, jak dva hlavní vyšetřovatelé odhalili podvod při "haleluja" seancích. Pak už přišel na scénu De Niro a snímek podle mě malinko ztrácel na síle. Nebylo to jím, ale více jak 90 minut se řešilo skoro to samé a závěrečné vysvětlení mě moc neuspokojilo. Vím však, že bych si rád Červená světla pustil ještě někdy znovu. 67% ()

SaNcHeZ_cz

Červená světla jsou překvapivě slušným zářezem, který bych se před projekcí jen odvážil tipovat. Skvělé herecké obsazení, nápaditý a komplexní scénář, výborná hudba podporující jak narativní tak atmosferickou gradaci beze zbytku a zpracování, které se jen tak nevidí i přes fakt, že se naoko tváří jako naprosto běžné. Člověk si ovšem musí všímat detailů. Konec je pro někoho možná hořkou pilulkou po tak vybroušeném ději, nicméně najdou se i ti co jej ocení. [75%] ()

MartinezZ

Vůbec ne špatný nápad, vůbec ne špatné rozuzlení, vůbec ne špatní herci, ale ta ostatní "výplň" je neuvěřitelná nuda. Na 120 minut to není. ()

kareen

Výlet do antiduchařského thrilleru mně rozhodně bavil, líbila se mi atmosféra, námět i herecké výkony a to především Sigourney Weaver, která s věkem po umělecké stránce zraje jako víno. A na rozdíl od ostatních i pointa, kterou jsem rozhodně nečekala, je to přesně ten druh překvapivého rozuzlení, kvůli kterému si film určitě pustím ještě jednou, abych si už s plným vědomím vychutnala všechny situace, jenž mi napoprvé nebyly tak úplně jasné. ()

Popluh

K čemu je mít De Nira, Murphyho a Weaver v jednom filmu, když v něm nemají co hrát, navíc ve story vycucané z prstu béčkového scenáristy bez kapky atmosféry s příšerným a násilně roubovaným rádoby šokujícím koncem. ()

Trochu tradiční, trochu jiná Godzilla

Trochu tradiční, trochu jiná Godzilla

10.02.2013

Natáčení má odstartovat už příští měsíc (s premiérou plánovanou na květen 2014), ale Frank Darabont prý ještě na poslední chvíli piluje dialogy. Tvůrce nejlepšího filmu všech dob (alespoň podle… (viac)