Záhadný agent CIA odhalí tajemství, která by mohla agenturu úplně zničit. Bývalý kolega, co nejspíš zešílel, pak vypíše odměnu na jeho hlavu a nahání ho po celém světě. (Netflix)

jethrotull

Zo zaciatku sa to este dalo,ale ako ukazali Baku so Zizkom na koni,tak to islo do prdele. Velke sklamanie a zaver uplna kravina ked Gosling x-krat zraneny slape ako Terminator. Nikdy viac. ()

Nick182

The Grey Man mě fakt mučil...ty voe Kobra 11 styl mě fakt v téhle době nebere... nechápu co je to za zkurvený trend skákat ze všeho co hoří a vybuchuje a ani si neroztrhnout bundu... Totálně přestřelená akce s chaotickými kamerovými střihy. Slyšel jsem o srovnání s Johnem Wickem. Ale bohužel mu to nesahá ani po kotníky. Akorát mám po tomhle si Johnem 1 a 2 spravit chuť. John Wick 3 už bohužel taky začíná mít tenhle přehnaný trend. Každopádně abych nebyl úplně negativní... Ryan jako vždy profesionální výkon, ale  nejvíc mě bavil Chris. Bylo fresh vidět ultra hodného Kapitána Ameriku jako švihnutého Záporáka😉😈. Jenom kvůli němu jsem se na film dodíval. I když jeho konec byl o ničem. Bohužel tohle je další důkaz toho, že ani skvělí herci nezachrání Shit film. 2/5 ()

FlyingGentle

Je to nejlepší akční drama od Vyproštění. Ano, první půlka je trochu nemastná neslaná a plná klišé, ale nejpozději od berlínské části to nabere super obrátky s tím, že pražská akční sekvence je jedna z nejlepších dramatických scén všech dob. Akční honička s tramvají je prostě náhul a jen si říkám, jak se tohle mohlo v naší matičce bez povyku točit! Bratři Russové jsou mistři akčních přestřelek v ulicích, a to už od doby Zimního vojáka od Avengers, tady se ještě dvakrát překonávají. Takhle nabitou akci v Praze jsem nečekal! A chorvatské finále je jeden velký mazec, který s pancéřovkami atakuje úvod do válečných dramat. Ryan by mohl mít trochu více emocí v tváři, v tomhle ho překonává sadista Chris, kterému zápornou roli s knírkem po chvilce člověk opravdu uvěří. Ale nerad bych ho viděl dále v jiných negativních rolích, snad je tohle čestná (a povedená) výjimka. Díky druhé polovině filmu dávám plný počet!!! ()

Erik.Nomilne

Dve hviezdy za Prahu a Goslinga. Predpokladám, že Ana de Armas dostala honorár len za jeden pohľad, pretože si ho držala celý film. Každý sa síce tváril dramaticky, ale drámy sme dostali žalostne pramálo. Keď som si prečítal novinku o tom, že Netflix chce minúť ďalšie stámilióny za sequely a prequely, tak si tak hovorím, že ich svojim predplatným už dotovať asi už nechcem... ()

jirikzaboj

Za prvé bych chtěl asi zmínit, že to není vůbec špatný film. Jak produkčně, režijně, choreografií, vizuálně a herecky na jedna s hvězdou. Ovšem to všechno se opírá o velice průměrný, až podprůměrný scénář, který byl vyhlodaný z knížky, která taky není bůh ví jaká sláva a proto je výsledek takový, jaký je. Další problematika je o něco rozšířenější Netflix trobulemaker a to je samotné promo a celý ten hype okolo toho. Chápu, že je fakt super, když se sejdou pro mě možná až přeceňovaní Russo’s brothers a natočí špionážní velkofilm s takovými hvězdami, jako je Gosling, Evans a Ana de Armas, tak to vyvolá nějaké pozdvižení. Ovšem krása streamovacích služeb je v momentu překvapeni a ne přilívat palivo keců do rozpáleného hype ohně a slibovat, že se skrz budget 200 mega dolarů koná fakt událost, protože na tohle fanoušci tak nějak slyší a očekávají z dražších projektů klasicky něco víc, než od těch běžných a přitom to není vůbec pravidlem. Například LOTR 1 stál jen 60 mega a není to vůbec i budgetu, ale jiných aspektech. Mě si film získal skrze lokace, které náramně a chytře střídal. Akční sekvence jsou nápadité , vůbec nenudí a tu pražskou považuji z daleka za tu nejlepší. Nevím, jestli je to tím, že je to tuzemská záležitost, ale velice mě potěšilo střílení českých cops, aut a celkově ta česká atmosféra. Jiné lokace byly méně zajímavé a nebo se z pochopitelných finančních a praktických důvodů také natočily v Práglu, což je naprosto běžnou věcí a nechápu místní negativní pozdvižení, proč se tak děje, když se to děje ve filmech opravdu často. Jen výjimečně znáte svoji Prahu. Ve výsledku se jedná o trochu více nadprůměrný akční film, který ale i přes své kvality zůstává neoriginálním, nepřelomovým a působí jako beta verze Johna Wicka. I tak se těším na expanzi tohoto světa a budu doufat, že se režie v lecčem poučí a odkloní se od původní adaptace o něco více. PS: Julia Butters je opravdu talent, čekám od ni v budoucnu velké věci. ()

Langos

Od tohoto filmu jsem čekal teda víc, když se natáčel tady v Čechách. Netflix to zase pokazil a jde to s ním celkem z kopce, s tím neudělám nic no. Film je na mě až moc přeakční a příběh nemá silnou konstrukci. Samozřejmě mě jako správnýho Čecha bavila nejvíc ta část s Prahou, ale předtím a potom je to teda nic moc(jakože hodně moc nic moc). Celkem nuda. Takže neztrácejte svůj čas, pusťte si jenom tu scénu z Prahy. Zklamání. :( ()

ilegal1983

Tak toto je problem za 200 mega od Netflixu.Neviem co tu funguje asi iba herci a obcas nejake kydy pretoze CGI je uplny bordel a akcia neprehladna.Stopaz neuveritelne dlha comu vobec nepomaha ani fakt ze film nema dost rychle tempo.Tak sa vam moze lahko stat ako mne ze uz niekde v polke budete vyzivovat. ()

McGuffin

Tajný agent The Gray Man je na příkaz svého šéfa tajné služby v hledáčku a na mušce tajného agenta stejné tajné služby, protože o ní a šéfovi ví něco, co o ní nikdo vědět nemá. Dostatečná záminka k boji na život a na smrt služebních a filmových profesionálů, aby se publikum jejich dokonalým vražedným řemeslem nějakou tu dobu kochalo. Podle knihy Marka Greaneye do dvou hodin filmového času přetavili scenáristé Christopher Markus, Stephen McFeely a též režírující Joe Russo. P.S. To je zpráva o žánrovém příběhu, ne o filmu z něj. MacGuffin ()

Dodge-I

WTF - to jako -čím víc lokací, tím lepší a zajímavější? - nebo - Cože? Žižka v Baku? Tak jsem si říkal - ještě to jde, asi bude sranda - no a ona NEBYLA! Jedna hvězdička je za to, že to Praha secesní ustála, a druhá za poučku o tom, že nabitou zbraní se nehází... Jinak je scénář jak z pomocné školy - to si fakt už budu raději pouštět dokumenty. ()

MatyRock

Herecky našlápnutá akční blbost za 200 Mega od Netflixu. Někdy to působí dost levně a amatérsky (akční scény ve tmě). Jindy to lahodí oku (Praha ftw). Další nevyvážený mix, který by bez hlavních hvězd zapadl do šedého průměru netflixovské knihovny. 6/10 ()

neo101

Před dvaceti lety by to byla  pecka. Ale s rozpočtem 200 mega jsme se dočkali špatných cgi scén a to převážně z Prahy. Souboje raději ve tmě, honičky nuda. Taková parodie na Bourna. Jason by si vytřel zadek s Ryanem i celou squadrou dementních agentů a tragické české policie. Jihn Wick by je všechny oddělal tužkou.  Asi nejhorší byl záporák v podání Evanse. Bourne měl soupeře, ze kterých šel strach, byli vždy sice o krok pozadu, ale něco uměli. Evans přehrával do trapnosti a nakonec to byla vlastně zbytečná postava. jestli chcete vidět masakr na náměstí republiky, podívejte se. Jestli chcete lepší souboje, lepší zápletku, lepší CIA špínu v pozadí, lepší honičky v autech a koneckonců lepšího tajnýho agenta s mozkem a smrtícími reflexy, tak jakýkoli díl Bourna a to i ten s Rennerem a nebo Wicka. ()

mety6

Trapárňa, ktorá krásne odzrkadľuje, akým smerom ide Netflix. Zase raz som dal šancu filmu z ich produkcie a zase raz som sklamaný. Tento priblblý scenár nezachránili ani Gosling s Evansom, kde Gosling len trochu upgrejdoval svoju postavu z Drive (2011) a povedal asi o 15 slov viac ako v Drive. Evansovi zasa nepasujú takéto negatívne role a doslovne sa v nich trápi. Možno ak by ich dvoch vymenili, bolo by to viac uveriteľné. Ultra-debilná scéna s električkou v Prahe, ktorá ide 150 km/h a nič ju nezastaví by mohla silno konkurovať najsprostejším scénam zo série Fast and Furious. ()

melmoth

The Gray Man je (aké prekvapenie) ďalším z početného sledu spotrebných Netflix produktov. V rámci tejto množiny mu patrí čo do kvality popredná priečka. Divák nebude žasnúť nad VOD udalosťou leta, ale sa ani neunudí na smrť, či nenaštve nad scénaristickou debilitou. Skrátka film na jedno pozretie. Ohlásené pokračovanie si ja osobne však už sám od seba nepustím. VIac tu ()

dchvalda

Dva hvězdy za kameru a hudbu, jedna za českou lokalizaci, jedna za krásnou propagaci neschopnosti a řežbu českých polísmenů 🤘 ()

ReMusiCZ

Nebýt záběrů (zkomolené) Prahy, které pro mě byly právě hlavním tahákem si tohle dílo pustit, tak bych se na to nejspíš jinak nikdy nepodíval. A s jistotou již vím, že bych o nic nepřišel. Kdysi jsem tyhle magorárny, kde padnou tisíce nábojů, desítky nepřátel a jen hlavní hrdina vyleze s maximálně jednou oděrkou celkem hltal, ale už jsem na to asi starej. Za mě nezajímavá podívaná namixovaných filmů typu 96 hodin, John Wick a Mission: Impossible... Zde ovšem v céčkovém provedení. ()

Nový Svatý se hýbe kupředu

31.10.2023

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

04.11.2022

Jako by těch bizarních filmových zpráv nebylo v poslední době dost, přišli nyní tvůrci dvou posledních Avengers filmů a taky snímku The Gray Man na Netflixu Anthony a Joe Russo s odhalením, že jejich… (viac)

Bratři Russoové opět utrácí ve velkém

Bratři Russoové opět utrácí ve velkém

03.09.2022

Bratři Russoové jsou na gigantické rozpočty už celkem zvyklí. Dvojitá porce Avengers filmů na závěr třetí fáze MCU je ale možná přece jen trochu rozmazlila. Následně totiž pro Netflix natočili… (viac)