Záhadný agent CIA odhalí tajemství, která by mohla agenturu úplně zničit. Bývalý kolega, co nejspíš zešílel, pak vypíše odměnu na jeho hlavu a nahání ho po celém světě. (Netflix)

SimcaJB

Tak od včerejška je v online službách, jmenovitě na Netflixu, nejnovější film od režisérů Avengers. Dostali na to přehršle peněz, celkem 20 000 000 dolarů. Film se natáčel v Praze a lokace z Prahy, jako místní rodák, poznávám z tří čtvrtin filmu. Hlavní postavou je žoldák, který pracuje rychle a tajně. Je velmi úspěšný ve svojí práci a jenom díky tomu, že jeho nadřízení jsou čím dál zlejší, tak se dostane do spirály boje o život. Hlavním jeho protivníkem, je namyšlený ještě větší a zlejší žoldák, který už ztratil veškeré zábrany a zůstává po něm pouze zkáza a trosky. První hvězdou je Ryan Gosling, který už dokáže utáhnout svůj film. A daří se mu to. Hlavní postavu, jako akční „mlátičku“ dokáže bez problémů odehrát. Druhou hvězdou, která v tomto filmu hraje, je Chris Evans, který si svého záporáka naprosto užívá a na herci vidět, že šel do toho filmu proto, aby hrál ulítlou a velmi zlou postavu, která své mindráky využívá k tomu, aby zabíjel, mučil a ukazoval svojí nadřazenost. Nesmíme zapomenout na Anu de Armas, která se znovu vrátila do své akční polohy z posledního Jamese Bonda. Poslední hvězdou, kterou známe z velkofilmů je Billy Bob Thornton, který hraje starého mentora, který žije pouze pro svoji neteř. Je na filmu vidět, že se jedná o knižní adaptaci. Původní knihu jsem zatím nečetl, ale snad se mi podaří sehnat. Nemůžu proto film porovnávat se psaným proběhem. Scénáristům (Joe Russo, Christopher Markus, Stephen McFeely) si myslím, nepodařilo dobře knihu zpracovat. Připravili pro film několik akčních sekvencí, které trvají dostatečně dlouho. Užijete si akci v letadle, ve starém Chorvatském zámku na vodě a samozřejmě na pražském náměstí Jana Palacha, kde v rámci příběhu zažijete akční honičku i se slavnou Škoda 14T. Na rozdíl od filmů od Marvelu se slavní bratři utrhli od řetězu. Užijeme si několik dron náletů na akční bojiště, které nám ukáží akci z nové perspektivy, ale bohužel díky chaotickému střihu a nenavazování scén ztrácí film na přehlednosti. Nesmíme zapomenout i na dialogové scény. Bohužel jsou zřejmě převzaty z knihy, a tak velmi „šustí“ papírem a bohužel se do filmu nehodí. Tvůrci se bohužel nerozhodli, zdali film má být akčním nebo dialogovým. Pro mě je film zklamáním, očekával jsem, že to bude další úspěšný film, u kterého se budu správně bavit, bohužel se tak nestalo. Je dobře, že snímek nešel do kin, byl by ještě více zkritizován a haněn. Bratři Russoové natočil další akční snímek, na který se bohužel brzo zapomene a zapadne v dalších novinkách. Hodnocení: 70 % ()

Belphegor

Předpokládaný hit Netflixu není v závěru taková katastrofa, jak se nejdříve mluvilo. Já si akční sekvence celkem užil, podle mě mají něco do sebe, bohužel tvůrci k tomu přistupují jako k filmu z 80/90. let, kdy nepřítel nedokáže zasáhnou hrdinu, kterej běží přímo k němu bez krytí, to je pak těžké ho zabít, když už se ani trénovaný voják nedokáže trefit. Nejdříve vypíchnu klady - Ryan Gosling a jeho Six na mě působil sympaticky, a to Goslinga úplně nevyhledavám. Opět mě nezklamala Ana de Armas, kterou mám prostě rád. Akční sekvence podle mě mají spád a jsou pěkné udělané. A v neposlední řadě bylo moc zajímavé sledovat naši Prahu. Vic kladů nemohu najít, ale nerad bych o Graymanovi mluvil záporně, na to mě ten film až tak nezklamal, spíše mě mrzí několik věcí. Nejvíc mě tedy mrzí, že Gosling ani Armas nemají pořádně vystavené postavy, vztah Šestky a Clair opravdu nelze vystavět na jednom flashbacku. Další věc, která zamrzí je, že zde chybí moment nějakého zvratu jako třeba má Mission Impossible. Dále, že hrdina je vlastně neporazitelný, tudíž surovost zaniká společně s absencí nízkého ratingu, aby to mohli sledovat i děti. Gray man ale utíká, takže to jde strávit a když dáte off mozkovým buňkám, tak si to lze i užít, jen je škoda, že Gray man nechce být něčím víc. ()

oskar22

Super akčný film. Jasne, že sú v ňom veľmi prehnané scény, ale tie k takému typu filmu proste patria. Film mi pripadal ako iná verzia Mission Impossible. Goslingovi postava sedela. Evans v úlohe záporáka príjemne prekvapil. Škoda toho záveru, ktorý mal možno naznačiť pokračovanie filmu. ()

PepaPopper

Naprostá spokojenost. Nechápu nízké hodnocení. Akce od začátku do konce, žádný zasraný tlachání, žádný řešení nějakého složitého milostného vztahu mezi agenty, žádný prcací scény.  Prostě line up je jasný jde se zabíjet dokud nebude bezbranná holčina v bezbečí :-) a přitom rozmrdáme Prahu na sračku. ()

Pavol.Novosa

Na filmu grey man je vidět, že když dáš někomu bez talentu dostatek peněz, dokáže natočit film, u kterého neusneš. Není to ale žádná sláva. Děj je přinejmenším nezajímavý. Suchý až polotrapný humor. Evropské lokace točené téměř všechny v Praze trošku kazily dojem autentičnosti. Třeba nepoužívat tak profláklá místa jako bývalý parlament u muzea a označit jej Berlin CIA station. Duo Ryan Gosling a Chris Evans byla dobrá volba. Hodně akčních scén. Žádná zbytečně vložená love story. Komu chybí akční filmy z přelomu tisíciletí je Gray Man skvělá volba na večer. Kdo si chce užit kvalitní dialogy nebo zajímavý příběh bude zklamán. Docela dobrý ale za 200 mega? Čekal jsem trošku víc. ()

Marcimor

Nejsem fanouškem akčních filmů, takže je normálně nehodnotím. Připadal bych si jako odchovanec stylu grunge, kterého vezme tetička do La Scaly na Turandot a on pak všude vykládá, jaký to byl "odpad". Ale protože výjimka potvrzuje pravidlo a i já chápu, že tento žánr není o realitě/věrohodnosti/uvěřitelnosti děje, ale třeba o stylu (Bond), nadsázce až černém humoru (Arnold, Sylvester), efektech nebo novátorství (Matrix), musím říct, že toto bylo vážně šlápnutí vedle a zbytečně utracené prachy... ()

ZuziBoss

Opravdu akčňák se vším všudy. Nicméně herecké výkony byly napováženou. Hlavně ten hlavní záporák, ten byl opravdu k popukání. Koukali jsme na to kvůli natáčení v Praze - to bylo zajímavé. Ale dávám 4 hvězdy za snahu 😘 ()

vyhnalek

Akční filmy většinou stojí a padají s hlavním záporákem a Gray Man není výjimkou, který je zábavný v okamžiku, kdy se na plátně objeví Chris Evans, který je správně brutální a není na něm nic dobrého, co by se i jen za nehet vešlo (doslova). Akční scény jsou základen tohoto filmu a akční honička v pražské tramvaji je skutečným vrcholem žánru. Velký problém nastává, kdykoliv hlavní kladní hrdinové otevřou pusu. Snaha o hláškování šustí papírem a dostává ještě víc na frak v českém dabingu. Bohužel jedná se o nejhorší dabing, který jsem v poslední době slyšel a zkušená režisérka Magda Landsmannová ze studia Virtual by měla zvážit, jestli by nebylo na čase jít raději do penze nebo raději na pokladnu v Lidlu, kde by nadělala méně škody. Dialogy jsou špatně přeložené a mění význam mnohých scén, že si pozorný divák klepe na čelo. ()

BigAlex

Netflix opět ztvárnil pseudo- nízkonákladový akční plivanec, který flusnul na suchý dlaně svých onanujících fanoušků marně čekájících na svoje první vyvrcholení, ve snaze nahradit klasický lubrikant. Ale ono hovno! Nejen, že neposkvrnění zůstanou neposkvrněnými a výrobci kapesníku nebudou mít co žrát, ale ještě to odskáče třímilionová Praha. Filmových chyb zde bylo opravdu mnoho a to nepočítám kamufláž s ostatními městy či nesmrtelného zabijáka z la la landu. Méně je holt někdy více nebo se ve mně probudily pudy vlastence. ()

Zajk

Zkraje, to nepůsobilo vůbec špatně, ale od poloviny filmu šla kvalita celkem dolů. Od děje nečekejte nic extra, takový průměr 6/10. ()

Zaks

Akčná jednohubka s hviezdnym obsadením. Pár dobrých nápadov sa našlo (električka v Prahe), ale celkovo sa jedná len o typickú skladačku presunu z miesta na miesto popretkávanú rôznymi (často nereálnymi) súbojmi. ()

T1000

Netflix a jeho tvorba je úžasná co se týče seriálu (Mindhunter, Stranger Thinks, Money Heist, Squid Game, The Crown, Ozark), ale ta filmová stále tápe, pár dobrých počinů najdeme jako (Uncut Gems,  I Care a Lot, The Irishman, Hustle, Don't Look Up, Mank, The Trial of the Chicago 7) zbytek buď nemá cenu ani zapínat, nebo je dobrý námět, ale výsledek katastrofa a přesně tak je to i s The Gray Man. Pro mě je to 200 milionů spláchnutých do záchodu, jelikož je tady vůbec nevidím. Na Ryana Goslinga se dá ještě celkem dívat, ale Chris Evans otřesný výkon, ale může za to z poloviny scénář filmu. Skáčeme z Ázerbájdžánu do Bangkoku, Langley, Vídeň, Praha atd., ale všechno je to natáčeno, tak na 3 místech nebo v ateliérech. Poslední dobou se z mého nejoblíbenějšího žánru stává pouhá demonstrace CGI efektů, scénáře razí cestu, že čím víc akce tím líp, takže už vlastně nejde o děj, nýbrž o prezentaci nesmyslných a totálně stupidních akčních scén na kterých zůstává rozum stát. Ne stále více se mi potvrzuje, že 2000s bylo labutí písní akčního žánru :((. ()

Nový Svatý se hýbe kupředu

31.10.2023

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

04.11.2022

Jako by těch bizarních filmových zpráv nebylo v poslední době dost, přišli nyní tvůrci dvou posledních Avengers filmů a taky snímku The Gray Man na Netflixu Anthony a Joe Russo s odhalením, že jejich… (viac)

Bratři Russoové opět utrácí ve velkém

Bratři Russoové opět utrácí ve velkém

03.09.2022

Bratři Russoové jsou na gigantické rozpočty už celkem zvyklí. Dvojitá porce Avengers filmů na závěr třetí fáze MCU je ale možná přece jen trochu rozmazlila. Následně totiž pro Netflix natočili… (viac)